8 MM

• USA 8MM (více)

Soukromý detektiv Tom Welles (Nicolas Cage) vede se svou manželkou (Catherine Keenerová) a novorozenou dcerou poklidný život v pensylvánském Harrisburgu, kde tráví většinu času nad rutinními případy nevěrných manželů. Když je však pověřen úkolem, který se týká malého, neškodně vyhlížejícího 8mm filmu, zabředne do nejtemnějších zákoutí lidské společnosti. Neúnavné pátrání po osudech nezvěstné dívky z filmu, která zcela pohltí jeho mysl, jej zavádí přes chodníky slávy v Hollywoodu až do newyorské čtvrti Meatpacking district. Posedlý Welles, jemuž pomáhá protřelý prodavač knih pro dospělé v podání Joaquina Phoenixe, opustí rodinu i svůj dosavadní život poté, co si uvědomí, jak smrtící může být jeden osmimilimetrový film. (HBO Europe)

Renfield

Svět Dino Velveta je sice někde úplně jinde, než svět Jima Jarmusche, ale když Dino myslí. Faktem je, že toto tvrzení je asi tak jedním ze třech vtipných dialogů v této výborně napsané depce, tedy detektivce. A také to, že Peter Stormare pojal Dina až ďábelsky slizce, díky čemuž se především na samostřílovou scénu nedá zapomenout. Nakonec atmosféra všech míst na která Max Toma zavede se musí vidět, cítit, ale hlavně ne zažít. Něco takového musí změnit každého, což je z příběhu jasně patrné, Tom už nikdy nebude stejný. Závěr je výborný, odhalení tváře Mašiny do něj výborně zapadá, ale vlastně "jen" doplňuje proměnu hlavního hrdiny, která je tolik patrná v momentu nejsilnějším, hovoru s matkou Mary Ann. Nicolasi Cageovi tyto do větších a větších hlubin propadající se postavy vždycky sedly a Tom Welles patří k nejlepším. Škoda zvláštního chování některých (například manželka), které ovšem právě pro tu příběhovou gradaci a atmosféru rád přehlížím. 80% ()

Emo-haunter

Velmi kvalitní filmový zážitek, a Nicolas Cage se mi začíná líbit víc a víc, je v něm doopravdy hodně, a asi začnu v budoucnu sledovat všechny jeho filmy, protože je fakt dobrej. Tento film nepřekvapí nikterak velkolepým scénářem, nýbrž depresivní temnou atmosféru - nejen fyzickou v podobě podsvětí, kde se náš protagonista vydává zjistit více, ale také temnou atmosféru v jeho samotném nitru - postupný psychický rozklad vrcholící vraždami násilných zrůd. Režisér tak spíš naservíroval divákovi psychologicko-sociální temné drama, které je vystavěno na kriminální zápletce, jež ale z mého pohledu hraje roli vedlejší, respektive je spíš konstruktem k vykreslování právě té zmíněné psychologicko-sociální, a vlastně i existenciální rozpravě. Film pohltil, byl silný, napínavý, a přikoval k židli. Hodně dobře odvedená práce! Celkový dojem ***8,1/10***. ()

jilda

Hodně drsné a šokující prostředí toho neděsivějšího porna.Nicolas Cage už nejen pátrá po původu pornofilmu, ale i bojuje o život a nakonec bere do rukou i spravedlnost. ()

cherita

Nevím, co mě na tom štvalo nejvíc. Jestli ta křečovitá snaha přesvědčit všechny, že pornografie je špatná nebo citové vydírání diváka pomocí spořádáné ženušky a sladkého miminka a nebo ten Nicholas Cage, který se celou dobu tvářil jako by mu někdo stál na noze. Marně jsem se domnívala, že to bude mít nějakou pointu, ale nic takového se nekoná, takže se můžeme jenom dívat, jak hlavní hrdina riskuje krk, aby zjistil to, co je jasné už od začátku. Co se týče závěru, tak to už jsem fakt smála nahlas. Hlavně ten hřbitovní souboj na nože by se dal bez jakýchkoliv úprav použít do nějaké parodie...depresivní atmosféra a Joaquin Phoenix v kožených kalhotách celý film prostě nezachrání. ()

wampire23

Joel Schumacher nás ťahá do sveta plného hnusu a nechutností. A ukazuje ho v pravom svetle. Tento film ukazuje ako môže byť človek perverzný a aj to, že najväčšie zlo je vždy tam, kde ho najmenej očakávame. Keď k tomu prirátam mojich dvoch obľúbených záporákov, Stormare a Gandolfini, vychádza z toho skvelý thriller. Najviac ma však oslovil Joaquin Phoenix. Rola predavača v pornoobchode mu sadla ako uliata. 90% ()

chalp

Vrchol filmárčiny, po režisérskej stránke absolútny klenot, a vôbec asi najlepší pohľad do ľudskej mysle, ktorá spočiatku všetkému svinstvu okolo seba odoláva, no postupne ho vtiahne a úplne vcucne. ()

Kratoc

Je fakt, že kdyby se filmu ujal původně uvažovaný David Fincher, tak by to celé srazil asi do ještě větší deprese než se to podařilo Joel Schumacherovi. Na druhou stranu tomu nemohu moc co vytknout. N. Cage je v roli soukromého očka přesvědčivý a rozplétání celého pozadí je více než zajímavé, nejen kvůli kontroverznímu námětu. ()

waits

Jedna z posledních Cageových velkých rolí, od tohoto filmu už byl ke koukání jen v Obchodníku se smrtí a v Kick Ass (ani v Adaptaci se mi dvakrát nelíbil). Ponurý snímek s tíživou atmosférou a vyhrocenými situacemi nenechá v divákovi dobrý pocit, Caga se do téhle role skvěle hodí, zejména jeho zprvu překvapené, pak posmutnělé oči, které na závěr předvedou, jak moc ho tenhle případ poznamenal. Výborný film. ()

Jaroslaf

strašná roztahaná nuda. Jediný co je tam fajn, je hudba Aphex Twina. Schumacher má na svým kontě mnohem, mnohem lepší kousky. ()

Nolanofil

Nicolas Cage keď ešte nemal svoju kariéru na háku a bral úlohy na základe dobrých scenárov a Joel Schumacher, ktorý si napravoval povesť po príšernom Batmanovi a Robinovi. Výborná atmosféra ktorú ma Joel použiť v B&R, nás drží celý čas v napätí, k tomu dokonalý výkon Nicolas Cage, ktorému veríte úplne všetko a plne chápete prečo robí to, čo robí. Hnus, porno, pomsta a rodine hodnoti, to všetko je v tomto filme výborne ukázané. ()

Santino7

To, čo sa filmu najviac vypomstilo je podľa mňa práve zobrazenie útrob pornopriemyslu, od čoho som jednoducho čakal niečo celkom odlišné a hlavne oveľa temnejšie, v tomto je to tak trošku čajové, vzhľadom na to, že práve prostredie bolo hlavným ťahákom. Dalo sa z toho vyťažiť oveľa viac. Darmo, Schumacher je taký aký je, profesionálny prístup sa mu uprieť nedá a vidno to, lenže ako režisér je podľa mňa až moc konzervatívny, chýba mu tá potrebná dávka odvahy (či drzosti?) čo sa pri takýchto snímkoch zákonite musí prejaviť (v tomto ohľade mal väčší potenciál aj jeho neskorší hororový Town Creek). Ku Cageovi sa obšírnejšie vyjadrovať nechcem, keďže ako herec mi až na pár svetlých výnimiek nikdy príliš nesedel (najlepšie to vystihol azda nascendi - herec s jedným utrpiteľským výrazom v tvári), v niektorých prípadoch mi dokonca až vyslovene vadil. Z tých ostatných ma potešil snáď najviac Gandolfini vo vedľajšej úlohe a Phoenix tiež vcelku fajn. Možno by som šiel s hodnotením aj o stupeň vyššie, lenže záver bol na môj vkus absolútne nezvládnutý, minimálne čo sa týka napätia (či skôr jeho absencie) - scény, v ktorých hlavný predstaviteľ o kúsok nemôže dočiahnuť na pištoľ, tak na tie som už doslova alergický... Musím povedať, že som čakal o trochu viac, 8 MM pokladám za taký typický šedý priemer, nič extra. 3/5 ()

Cartman

Jako obvykle vynikající Cage v drsném thrilleru s prostředí totálního bahna pornoprůmyslu. Pokud máte nezvykle dobrou náladu, mohu jen doporučit, spolehlivě vás vrátí do standardní deprese. ()

Berry

Je málo herců, kteří dokážou táhnout celý film sami a je málo herců, kteří i v malé roli dokážou, že jsou dobří herci. Nicolas Cage i Joaquin Phoenix to dokázali a výsledkem je dobrý a chvílemi až mrazivý thriller, který ale rozhodně není pro slabší povahy. ()

THE_Joko

Tento film sa na nič nehrá,neberie si pred ústa servítky,popisuje ľudskú krutosť a zvrátenosť v tej najnechutnejšej podobe a nesnaží sa ju nijako vyvrátiť dobrom či dobrými skutkami,ale naopak ďalšou krutosťou. U mňa jedna zo žánrových perál a najlepší film s Cageom. ()

gonga

Scény, ve kterých Cage přivírá oči a trpí při sledování "hnusu" valícího se na něj z tv obrazovky, jsou neprosto směšné a tak křečovité, že jsem málem odešel z kina. Naprostá hovadina, tenhle film a myslete si co chcete.A musím poznamenat, že N.Cage je od poloviny devadesátých let stále horší a horší a už se pomalu ani nedá vystát. ()

Money_too

Za tenhle film Schumachera obdivuju. Něco tak drsnýho a depkařskýho zatím nikdo nikdy nenatočil. Podle mého Cageova životní role,kdy se v roli soukromého očka dostává do toho nejtvrdšího prostředí snuff filmů, tvrdého podsvětí porno průmyslu a emocionálních sraček! Emotivně mě ten film vyždímal a pokud bych měl zařadit film do přístupností, tak tohle by měla být definice Rka ! P.S. Mašina je nejodpornější postava, co jsem v detektivkách viděl...uaaa ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher