8 MM

• USA 8MM (více)

Soukromý detektiv Tom Welles (Nicolas Cage) vede se svou manželkou (Catherine Keenerová) a novorozenou dcerou poklidný život v pensylvánském Harrisburgu, kde tráví většinu času nad rutinními případy nevěrných manželů. Když je však pověřen úkolem, který se týká malého, neškodně vyhlížejícího 8mm filmu, zabředne do nejtemnějších zákoutí lidské společnosti. Neúnavné pátrání po osudech nezvěstné dívky z filmu, která zcela pohltí jeho mysl, jej zavádí přes chodníky slávy v Hollywoodu až do newyorské čtvrti Meatpacking district. Posedlý Welles, jemuž pomáhá protřelý prodavač knih pro dospělé v podání Joaquina Phoenixe, opustí rodinu i svůj dosavadní život poté, co si uvědomí, jak smrtící může být jeden osmimilimetrový film. (HBO Europe)

Ygan

Jak sama řekla jedna důležitá postava na konci filmu: Žádná záhada. A to mě docela mrzí. Cage nemusím, ostatní zahráli skvěle v čele s Phoenixem. Atmosféra mohla být hutnější, perverznější, toto mě v závalu dnešních zvrhlostí nemůže nijak šokovat. Bude to režisérem, jehož i nejlepším kouskům vždy něco chybí, a já můžu jenom snít, jak by film vypadal od Finchera. ()

heavy66

napínavý thriller typu "může se to stát i vám", což ho činí ještě působivějším. Výborný Peter Stormare, který se svým hereckým výkonem dostal mezi elitu filmových záporáků. ()

MetalLizard

Dokonalý psychologický thriller. Nikdy nezapomenu na tu chvíli, kdy jsem tento film viděl poprvé. Kdy jsem viděl tu odvrácenou tvář honu za slávou ve filmu. Kdy jsem viděl ty perfektně zahrané role zoufalých lidí i naprostých bezpáteřních zmetků, kteří vypadají, jako by do pěti neuměli napočítat a ve skutečnosti to byli skrytí úchylové a násilníci. Tento film v sobě nese spoustu emocionálních prožitků a útočí kopím přímo na srdce diváka a to jej dělá vyjímečným a nezaměnitelným. Víc než perfektní, ale né pro každý žaludek. ()

Tr3n

Jeden z lepších filmu J. Schumachera s ještě ne komickým a přehrávajícím N. Cagem. I když ve scéně, kdy poprvé shlédne onen film, o kterém zatím ani neví, zda je reálný nebo hraný a na kterém toho ve výsledku zase až tolik není, se chová a tváří jako by se díval na nějaký film od Zdeňka Trošky. Každopádně velice zajimavý námět a zdařilé převedení na plátno. ()

route60

Když má Joel Schumacher volnou ruku ta to skoro vždy dobře dopadne a 8 MM je toho důkazem, hutná atmosféra která nedá vydechnout podtržena výborným Joaquinem Phoenixem.100% ()

simoneo

Film o morálnej dileme. Nicolas Cage na mňa pôsobí dobrým dojmom, tvrdo pracujúci s morálnymi zásadami. Sám som sa zamýšľal, ako by som riešil podobnú situáciu tej, do ktorej sa dostal. Prípad, ktorý rieši nie je pre slabé žalúdky a niekomu môže film prísť až nechutný, no ja mám pocit, že aj v skutočnosti bohužiaľ jestvujú ľudia, čo absolútne nemajú svedomie a urobia čokoľvek pre svoje dobro. ()

dadinka

Často mě "vtáhne" i nějaký ne moc kvalitní film. 8 mm je film nepochybně kvalitní, přesto jsem se po celou dobu sledování nedokázala dostat přes plochu obrazovky blíže k pouti (příjemně hrajícího) Nicolase Cage. Snuff je hnus, o tom žádná. A zdánlivě spořádaní občané mají temné tajné úchylky, o tom taky žádná. Joaquin Phoenix mohl ale dostat větší prostor, stejně jako linie hrdinova vztahu s manželkou. A na závěr vzkaz pro paní vdovu - vážně jste si myslela, že člověk, který se dostal při svém pátrání až na dno světa lidských sadistických tužeb, na to dokáže jen tak zapomenout a vesele se zapojit do normálního života? ()

FREEWHEELER

Film z prostredia, ktoré by sme na vlastnej koži rozhodne nechceli zažiť. Možno práve z tohto film ťaží, ale keď ono je to tak perfekná zápletka pre krimithriller, že výsledok, navyše v takomto depresívnom a nechutnom Schumacherovom podaní, nedokáže sklamať. A luďom v latexe sa už len a len vyhýbam :) ()

elanista1

To najsurovejsieho nasile je sice hlavnym lakadlom filmu, ale je zobrazovane s miernym odstupom a respektom ku divakovi. Ziadny hardcore netreba cakat. V zavere uz dochadzaju baterky a finále uz nema take obratky, ako zoznamovanie sa so situaciou na zaciatku. Je to zapametaniahodny film, ale nebudem ho nadhodnocovat. ()

muti

8mm je nieco na sposob - po stopach vyrobcov snuffu. asi tak sa to da zhrnut bez prilisneho spoilovania (pozor, Flipnic prezradzuje zaver filmu!) . je to kvalitka, ktora nechava dost veci na predstavivosti divaka. nemozme si pomoct ale dost mi to pripomina film, ktory je akosi menej znamy a ktory nik z mojich oblubenych uzivatelov akosi nevidel. http://www.csfd.cz/film/228532-obchod-s-bilym-masem/ ()

BenchPress

Takovýhle stavy ve mně naposled zanechal Fight Club. 8MM je nadprůměrný thriller, který se vám svojí hutnou atmosférou pořádně vreje pod kůži. Nicolas Cage ukazuje, že umí hrát, jen nesmí podepsat vše, co mu přijde pod ruku. Skvěle mu sekunduje již v té době herecká extratřída s hrozně zajímavým hlasem - Joaquin Phoenix. Režie Joela Schumachera je taktéž výborná, tak proč nedám pět hvězdiček? Možná to je kvůli trochu "klasickému" konci, ale to by mě tolik nevadilo. V poslední době je moje hodnocení přísnější a pět hvězdiček si zaslouží žánrová pecka nebo film, který mě naprosto odzbrojí. Tady k tomu nebylo daleko, ale stejně musím zůstat u čtyř hvězdiček. Hodně originální námět. Depka. 4/5. ()

dudo24

Drsný film. Dobré vyobrazenie vyšetrovania a tlaku na psychiku detektíva pri hlbšom vnáraní sa do podpultového priemyslu. Scéna v dome s rytmom preskakujúcej platne ku koncu filmu bola mrazivá. V poslednej minúte som aj slzu vyronil. ()

teacher

Jeden z nejlepších výkonů Nicolase Cage, převědčivý byl rovněž Phoenix. Téma kruté a bolestné, zpracované více než kvalitně. ()

Kokutek

No tak tohle je těžkej nářez...Cage je opravdu skvělej, když sem to viděl poprvý, tak jsem mu tu hrůzu sbaštil, bylo mně šoufl s ním... ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher