8 MM

• USA 8MM (více)

Soukromý detektiv Tom Welles (Nicolas Cage) vede se svou manželkou (Catherine Keenerová) a novorozenou dcerou poklidný život v pensylvánském Harrisburgu, kde tráví většinu času nad rutinními případy nevěrných manželů. Když je však pověřen úkolem, který se týká malého, neškodně vyhlížejícího 8mm filmu, zabředne do nejtemnějších zákoutí lidské společnosti. Neúnavné pátrání po osudech nezvěstné dívky z filmu, která zcela pohltí jeho mysl, jej zavádí přes chodníky slávy v Hollywoodu až do newyorské čtvrti Meatpacking district. Posedlý Welles, jemuž pomáhá protřelý prodavač knih pro dospělé v podání Joaquina Phoenixe, opustí rodinu i svůj dosavadní život poté, co si uvědomí, jak smrtící může být jeden osmimilimetrový film. (HBO Europe)

Money_too

Za tenhle film Schumachera obdivuju. Něco tak drsnýho a depkařskýho zatím nikdo nikdy nenatočil. Podle mého Cageova životní role,kdy se v roli soukromého očka dostává do toho nejtvrdšího prostředí snuff filmů, tvrdého podsvětí porno průmyslu a emocionálních sraček! Emotivně mě ten film vyždímal a pokud bych měl zařadit film do přístupností, tak tohle by měla být definice Rka ! P.S. Mašina je nejodpornější postava, co jsem v detektivkách viděl...uaaa ()

IBBY

...nevím jak k tomu došlo ale lepší hodnocení dát nemůžu..nějak mi to celé "nesedlo"...thrillery mám ráda ale tenhle jsem sledovala "zvenčí" a to je špatně! ()

El-Barto

Depresivní temná atmosféra, s tím jak se noříme hlouběji do té špinavé stoky všelijakých úchyláků stále houstne, skoro až připomíná Fincherovy depresivky. Nicolas Cage bezproblémů táhne celý film, Stormare a Phoenix taky super. Při finální scéně v domě za zvuku přerušeného gramofonu by se dalo napětí krájet, stejně tak dobrá je i bitka na krchově. Mám pochopení pro motiv Cageovi postavy, ale ten problém se mě nedokázal víc dotknout, proto 7/10. ()

edie sedgwic

Fu, tak toto bol tvrdy oriesok. Schumacher sa zameral na chore a zvratene mysly a vyslo mu to vyborne. Stiesneny pocit, ktory vas cely cast neopusta, uzkost a depresia, ze sa deje aj nieco take. Ma to vsak aj svoje nedostatky (ako asi vsetky filmy kde hra Nicolas Cage). Nemam rada, ked je do filmu zapracovanych privela ocividnych nahod a pokial hrdina robi evidentne blbosti toho najhrubsieho zrna (pojdem tam sam!!). Ale to je neoddelitelna sucast americkych filmov, bohuzial. ()

pend

Výborný thriller, skvělá noirová atmosféra, zajímavé herecké obsazení. Je jen škoda, že producenti a režisér se nedrželi původního scénáře a závěr přetočili ala Hollywood. ()

zahadum

Mal som sen....Andrew Kevin Walker vstal od písacieho stroja a zaniesol čerstvý scenár k Davidovi Fincherovi a povedal mu ... nazdar David bol som veľmi spokojný s tým čo si spravil s mojím veľdielom Se7en...vieš čo rovno som napísal ďalšie číslo....8 MM.....pohraj sa s tým a daj tomu moju dušu a tvoju temnotu.....prečo sa sny neplnia ? :( každopádne je toto priam dokonalý film s neuveriteľne vyhratým scenárom a tie postavy ....to je nádhera...originálne a navždy sa mi zaryje do pamäti postava Dino Velvet. ()

drozdy1

Film, který mě svým dokonalým scénářem naprosto odrovnal ! Občas se stane, že po konci nějakého depresivniho dramatu dostanu depku, ale po tomto snímku jsem měl asi jednu z největších depek co jsem kdy u filmu měl. Po filmech jako HON a SEVEN je tu další film, po kterém se Vám spát dobře nebude. Hodnocení: 90%. ()

Bozvav

Film v němž Nicolas Cage dokazuje, že když chce tak fakt hrát umí. Temné dílo z pera A.K. Walkera při jehož sledování mrazí. Skvělá řemeslná práce, jejíž jedinou slabinou je délka. Mít o 15 minut méně, gradovalo by to lépe. Za mne 100%. ()

mls

Jedna z najlepších úloh Nicolasa Cagea. Ak má každý herec úlohu podľa ktorej si ho väčšina ľudí zaraďuje tak ja mám Cagea zaraďeného práve podľa tohto filmu. Fanúšik/Nefanúšik - toto treba vidieť. ()

Kochanski

Příjemná změna oproti všem americkým akčním hrdinům! To, že Cage ve filmu hlavního prasáka zabije ( a nenechá ho "spravedlivému" soudu) je pro mě docela zásadní! ()

Rokle

Tom Welles se propadá z idylického rodinného klidu k tvrdým praktikám pornografického průmyslu a my s ním... Depresivní, skvěle zahraný i natočený a nebojí se jít do drsných detailů. Spousta nezapomenutelných scén. ()

NGP

Už ze začátku příběh s divákem zatočí, protože ještě pořád není jasné jestli film byl opravdu scénou vraždy mladé holky nebo ne. Moc si cením toho, že film se drží neviditelných hranic. Ano, násilnické scény jsou drsné, ale ne příliš kruté, porno záběry nejsou tolik vulgární, ale přitom přidržují rámec necenzurovaného násilí. Velmi působivý detektivní thriller, který dokáže diváka udržet pořád v napětí. Hláška: "V životě jsou jen tři pravidla. První, oběť existuje vždycky. Druhé, nebuď tou obětí. - Třetí? - To třetí jsem zapomněl." ()

Akana

Tak temný ten film je, morálně vyhrocený taky. Špínu byznysu, do kterého se postupně noří hlavní hrdina i proces, v němž i jeho to svinstvo zevnitř rozleptává ukazuje docela sugestivně. Ale stejně se nemůžu zbavit dojmu, že původně zamýšlený Fincher by z toho vytáhnul mnohem víc. 70% ()

Shredo

Je zbytočné hodnotiť, co filmu chýba, alebo čo z neho ešte mohli vytažiť. Ja som bol nadmieru spokojný a záverečná scéna s Mašinou ma pohltila totálne. Film na top 200 ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher