8 MM

• USA 8MM (více)

Soukromý detektiv Tom Welles (Nicolas Cage) vede se svou manželkou (Catherine Keenerová) a novorozenou dcerou poklidný život v pensylvánském Harrisburgu, kde tráví většinu času nad rutinními případy nevěrných manželů. Když je však pověřen úkolem, který se týká malého, neškodně vyhlížejícího 8mm filmu, zabředne do nejtemnějších zákoutí lidské společnosti. Neúnavné pátrání po osudech nezvěstné dívky z filmu, která zcela pohltí jeho mysl, jej zavádí přes chodníky slávy v Hollywoodu až do newyorské čtvrti Meatpacking district. Posedlý Welles, jemuž pomáhá protřelý prodavač knih pro dospělé v podání Joaquina Phoenixe, opustí rodinu i svůj dosavadní život poté, co si uvědomí, jak smrtící může být jeden osmimilimetrový film. (HBO Europe)

Fujin

Výborný krimi thriller, podmanivá atmosféra, bez okolků...avšak pár kiksů přebývá a něco jako vyjímečná esence mi tu naopak chybí. ()

Yagooo

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů..Cage je skvělej. Místy hodně brutální, ale o to víc reálný snímek. Kam se na tohle hrabe ta srbská sračka ()

Fixa

Tento thiller měl velice dobře našlápnuto, co se týče atmosféry, bohužel jak přišel ke slovu projev Nicolase Cageho, skončila bota v hovně. Samozřejmě, že má svoje světlé chvilky - např. Adaptace, Con Air nebo the Rock. Jenomže většinou je to tím, že film sám o sobě je skvělý a Cage se tak trochu veze. Už v začátku filmu, když neustále říká svojí ženě, jak jí miluje, se mi otevírá kudla v kapse. Mnoho lidí jistě se mnou nebude souhlasit, ale já vidím vybráním tohoto herce do hlavní role (kdyby tam alespoň nebyl v každém záběru), jako velice nešťastné. Cage má v podstatě jeden výraz a to jeho "psí oči", který používá v každém filmu. Když se pak snaží chovat drsně, je to trapný. MOŽNÁ SPOILER : Když se mstí, tak brečí (pak přemýšlíte, kdo je vlastně uchylák, když Cage při výkřicích - ,,Dej ruce za záda! ech, och, heh. Já tě zabiju Edie! heh, och, ach..." funí, jako kdyby si honil péro). Jako profesionální detektiv se všeho bojí a znova brečí. Film pak působí hrozně ukňouraně, protože stále vidíte ubohého, přehrávajícího neherce. Když už nekazí film on, tak přijde přelom ve filmu, kdy všichni záporňáci mají potřebu všechno vysvětlit, i když se jich nikdo neptá. Pro hloupější, zacházejí do takových krajností, že popisují svoje pocity a rozpoložení. Co se týče Phoenixe, tak ten byl v pohodě, leč nepochopil jsem, jaktože znal všechno a všechny v podsvětí pornografie, když se vlastně o to vůbec nezajímal. Na film jsem se dlouho nechtěl podívat, ale když jsem se dozvěděl, že scénárista je TEN samej, co napsal SEDM, pak jsem neváhal. Byla to blbost, ale jak jinak zjistit, jestli je to dobrej film nebo sračka? Zkusim si představit film s kýmkoliv jiným a zvedám hodnocení, ale takhle zůstávám u dvou za dobrý námět a semtam něco... ()

old_school

Xakru, proč pořád to průhledné a vyčpělé schéma: drsný čestný chlapík se zranitelnou křehkou manželkou a dítětem versus fakt hooodně megahafo zlí úchylní bídáci? Pořád přemýšlím, jestli mě ve filmu 8 mm něco překvapilo... Měla překvapit informace o tom, že existuje ještě hnusnější porno než to, co běží v noci na Leo TV? O tom ví většina kluků i holek už na základce, že jo... Jedna hvězdička je za kameru, druhá za uvěřitelný neuvěřitelný výraz Nicolase Cage, třetí za role príma uvěřitelných slizáků, kteří jako by nejednomu domorodému politikovi vypadli z oka. Víc jsem nenašel. Takoví Chlapi a chlapci nebo Plechová kavalérie, to byly daleko strukturovanější příběhy... Doufám, že 8 mm 2 není povinná záležitost. ()

MaxDamage1

Psycho thriller, který bych řadil vedle filmu Sedm. Nicolas Cage zde zahrál roli, která mu sedí nejvíce a skvěle zde sekunduje Joaquin Phoenix. Námět dobrý a obdivuji Joela Schumachera, že se pustil do režie takového filmu. ()

virus5161

Moc me to nebavilo, viděl jsem to v kině, hned jak to přišlo. Ale mozna mi na Cageovi chybelo hlavne hadi sako, co ja vim. Nicmene jsem mu to nejak neveril. ()

nihiliste

Nejlepší výkon Nicolase Cage ze všech filmů, ve kterých působil. Ztrhující thriller, který v prostřední části mírně unavuje, ale na závěr opět překvapí a šokuje takovým způsobem, že o něm ještě dlouho dumáte. ()

Lonelybiker

Film nemá zas tak úplně patřičný spád a také jsem pochyboval o motivaci Toma Wellese, ale ten konec vše vynahradil a tak dávám slabší 4*. ()

TonySoprano

tak snazilo sa to o vsetku hruzu sveta: znasilnenia, vrazdy, nicky proti gandolfinimu.. nemohol som tomu uverit. proste ma nestrhla ani zapletka, ani to jak sa vlastne dostal od starej babky az k natacaniu toho porna ani herecke vykony.. proste to vysetrovanie mu islo nejak hravo, a potom si tam poradi so 4 ozbrojenymi chlapikmi a po jednom ich vsetkych vyridi.. take prvoplanove a jednoduche. ()

silencewater

Krasne tajemne a temne, atmosfera graduje a dane tema skutecne nahani husi kuzi. Schumacher nechava divaka napjateho dostatecne dlouhou dobu a byt je rozuzleni ke konci uz jasne, nestraci nic na sile a touze po odplate. Vlastne ani nevim jestli jsem trochu smutna, ze se tvurci tak drzeli spatky a film je zbytecne umirneny a nebo jsem vlastne rada, ze tam neni nic skutecne brutalniho. ()

mirecmt

Lahôdka. Skvelý Cage a ešte lepší Phoenix. Na začiatku je to rutinér, ktorého nemá čo prekvapiť, no tento prípad ho vtiahne tak hlboko, že už sa z toho nemôže dostať len tak, a to isté sa stane aj z divákom, tento film sa nedá vypnúť. Ja som v nijakom filme nevidel toľko zvratov. Po tomto filme si človek uvedomí aký je to krásny pocit hrabať lístie. ()

fifotron

Rozhodne 5 hviezdičiek. Za tú strhujúcu atmosféru by som pridal ešte jednu navyše. Oči sa mi od obrazovky neodlepili dúfajúc, že film nikdy neskončí. Najlepší triler pre mňa osobne. K tomu som prehltol aj tú strašnú vlnu zmiešaných pocitov pri záverečných titulkách. ()

Hanes749

Zdrcující ale skvělý film. Jeden z nejlepších co kdy Joel Schumacher natočil. Dobrý výkon Nicolase Cage, ale i Joaquin Phoenix je skvělý. Atmosféra filmu je výborná, no a některé záběry jsou opravdu hrozné. A za originální téma z ''porno brandže'' dávám 5*. ()

nikolajevic

uplne priemerna americka thrillerova vec. vobec nechapem nadpriemerne hodnotenia mojich oblubenych uzivatelov. mozno ten scenar mal na viac, ale to by nemohol rezirovat šumacher. ()

J.Bonnie

Musím přiznat, že nebýt toho, že jsem si před filmem četla ostatní komenty na CSFD, asi by mé hodnocení bylo vyšší. Zejména přirovnání k filmu Sedm, který osobně považuji za vrchol thrillerů, mě navnadilo, že něco podobného můžu čekat i od 8MM. Takhle jsem stále čekala na ten ŠOK, který vám vždycky v hlavě převrátí celý film, ale ten se tak úplně nedostavil. Jinak ale určitě solidní film, který stojí za to vidět. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher