8 MM

• USA 8MM (více)

Soukromý detektiv Tom Welles (Nicolas Cage) vede se svou manželkou (Catherine Keenerová) a novorozenou dcerou poklidný život v pensylvánském Harrisburgu, kde tráví většinu času nad rutinními případy nevěrných manželů. Když je však pověřen úkolem, který se týká malého, neškodně vyhlížejícího 8mm filmu, zabředne do nejtemnějších zákoutí lidské společnosti. Neúnavné pátrání po osudech nezvěstné dívky z filmu, která zcela pohltí jeho mysl, jej zavádí přes chodníky slávy v Hollywoodu až do newyorské čtvrti Meatpacking district. Posedlý Welles, jemuž pomáhá protřelý prodavač knih pro dospělé v podání Joaquina Phoenixe, opustí rodinu i svůj dosavadní život poté, co si uvědomí, jak smrtící může být jeden osmimilimetrový film. (HBO Europe)

Vites

Už jen název filmu mi přijde velmi mrazivý, což teprve děj...brr. Skvělý Phoenix i Cage. Pouštějte zásadně v přítmí a na podzim:-) ()

killberrybil

V první řadě nutno podotknout, že Nicolas Cage není příliš dobrý herec. Nevěřil jsem mu v podstatě nic. V druhé řadě je třeba říct, že po shlédnutí Srbského filmu pro mě tohle snuff vůbec ani není. ()

Rorschach_SK

"Keby medzi týmito zvrátenými ľudmi a pornografmi neexistovala žiadna česť, celá táto skurvená práca by sa rozpadla." V hlave scenáristu Andrew Kevin Walkera sa odohráva niečo veľmi nepekné. S týmto snímkom, autor dvoch asi najatmosférickejších thrillerov 90 rokov, nám po kultovom filme Sedem, ponúka ďalšiu lahôdku z najtemnejších zákutí ľudskej spoločnosti a mysle. Aj v tomto prípade platí, že sa témy chopil skúsený režisér a Shumacherovi sa podarilo stvoriť jeden z klenotov tohto žánru, ale aj tak si myslím, že keby Fincher neodstúpil od réžie, vyťažil by z témy viac. Nicolas Cage tu opäť dokazuje, že hrať nezabudol, a výborne sa zhostil úlohy spočiatku vyrovnaného súkromného detektíva, ktorý je zo svojho idylického rodinného života, vytrhnutý prípadom vypátrania identity a osudu neznámej dievčiny zo snuff filmu. Cesta za pravdou ho zavedie do najhlbších a najšpinavších kanálov pornografie a zmení ho viac ako by si dokázal predstaviť. ()

andy60

Depresivní - to rozhodně, svým způsobem vyjímečný thriller zabývající se pornografií, ale rovněž niterným světem člověka a jeho proměny. Žádné ovace ve stoje, pouze dobrý film. ()

SeleneD

Skvělý příběh, perfektní výkony Cage a Phoenixe a téma, které není vidět jen tak někde. Celkově za 4 hvězdy, ale přidávám pátou za jednu z nejsyrovějších a nejnebezpečnějších vět, které ve filmu kdy zazněly: ,,Proč chtěl sakra takový film??? - odpoveď: NEBOŤ NA TO MĚL.. ()

ja003

trochu mi chyběl nějaký hlubší smysl, proč ta paní tak potřebovala vědět, jak to s tou holkou dopadlo, čekal jsem nějakou zamotanější zápletku. Ale rozhodně jsem se nenudil, určitě jeden z lepších Cagových filmů. ()

terez_p

Film, který mi ve dvou hodinách řekl všechno, co jsem o pornoprůmyslu ještě nevěděla a vlastně to ani nepotřebovala vědět, ha. Ne, vážně, je to dobrý. A nikdy mě nepřestane udivovat, že ten největší hajzl a úchyl je tamten uťápnutý chlapík s brýlemi, který doprovází matku do kostela. Je to trochu deprese, ale silnější a působivější thriller jsem dlouho neviděla. Sežrala jsem to Nicolasovi i s navijákem. ()

RathuVSoak

Oblíbený Nicolas Cage, kterému role vsazené do traumatizujících situací vyloženě padnou, v ne moc kontroverzně vyhlížejícím bijáku, přestože pojednává o svatém grálu kontroverze "SNUFF TAPES". Poutavý příběh s hutnou atmosférou provádí detektiva světem choutek boháčů, kteří už neví do čeho všeho vrazit škváru, i laciným světem násilí a sexu přetvářené do velmi specifického "umění" a je konfrontován s lidskou bestialitou, která ho postupem času přivádí k domnění, že je posledním člověkem, pro kterého má lidský život nějakou cenu a změní tak i jeho samotného, jako kdyby ten, kdo se dotkne pekla se již popálenin nezbaví. Zpovědi o motivaci zúčastněných v závěru jen přilévají oheň pod kotel, v němž se vaří beznaděj a víra v nepodmíněné zlo v lidech. Fascinující jak fikce dokáže vyburcovat emoce diváka a tomu, kdo nevěří, lze 8 mm jen doporučit. ()

Snezecka

Detektiv Tom Welles a případ, který mu otočí život naruby. Drsný film o drsném prostředí natáčení porna, snaha nezbláznit se a vyváznout se zdravou kůží ze stahující se oprátky. Za co všechno jsou lidé schopni zaplatit a kolik je to nakonec bude opravdu stát? Pro mě bezesporu chytlavý film, ke kterému se vracím, ale musím na něj mít náladu. Třeba jako na Zelenou míli. Je těžký na strávení, a když jsem ho viděla poprvé, nebylo mi zrovna do skoku. Měla jsem pocit, že celá tíha vyšetřování mi nějak padá na hlavu a nešlo se toho zbavit. To ale na filmu oceňuji, že dokáže zcela pasivního diváka vtáhnout až tak moc do děje. ()

ReeseB

Na 8MM jsem se koukla na doporučení mamky, která si to po těch x letech chtěla pustit znovu. Nicolase mám ráda, nicméně ne každý jeho film mě baví, takže jsem od toho nečekala vůbec nic a byla jsem příjemně překvapená. Je tam vyšetřování, to mám ráda, je tam násilí a sex, což se taky libí velkému procentu diváků, takže se tomu vesměs kladnému hodnocení vůbec nedivím a přikláním se k němu. ()

710.cz

Film je skvělej i přes nepříliš věrohodnou figuru Dušína Miroslava, takto prodejce v půjčovně a prodejně pornofilmů. ()

BStone

"Hraješ si s ďáblem a ten se nezmění. Ale změní tebe...". Schumacher nekompromisně odkrývá pozadí nejnechutnějších úchyláren a světa kde peníze jsou důležitější než život. Cage pak výborně ztvárňuje člověka, který si myslí, že dokáže i ty nejhorší věci zvládnout. Ale každý má svou mez, a když jí překročíš... 80% ()

T1000

Scénář Andrewa Kevina Walkera je famózní, protože je hodně těchto krimi thrilleru, ale všechny jsou na stejný způsob, jenže 8MM ne. Hold nedoceněný film já ho vidím na stejné lajně jako Sedm a Mlčení jehňátek. Může mi říkat, kdo chce, co chce. Lima to vystihl nejlíp! ()

Orbeek

Téma příběhu kolem "městské legendy" snuff filmů je výborné. Zpracování horší. Přišlo mi nějak umělé, nakašírované, nenapínavé, Cage a Stormare přehrávající,...Zdaleka nejlepší na filmu je J.Phoenix. Promarnění šance z látky vytěžit skutečně drsný a temný ( ne jenom "jako") "snuff" ;) thriller/horror. Mysteriózní na projektu je jenom to, proč to dali po zneuctěných Batmanech Schumacherovi a ten se raději nedržel svého kopyta : ) ()

Tucne.prasa odpad!

Akčný pornohoror. Alebo skôr pokus o paródiu filmu Bláznivá strela 2 a 1/2. Tak zlý film sa len tak nevidí. Režisér absolútne nevedel, čo chce natočiť. Scenár by bolo škoda napísať aj na použitý toaletný papier. Herecké výkony ako na stužkovej. Dialógy (hlavne Cagea s manželkou) sú také stupídne, že som musel vypínať zvuk. Už chýbalo iba, aby sa Cage na konci prebudil a zistil, že ten inkriminovaný film točil on. Alebo že by sa ukázalo, že je v skutočnosti veľrybou. Čistokrvný ODPAD. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher