"Co myslíte, chce ji Lecter zabít, sníst, šoustat nebo co?"-"Asi všechno. Záleží na tom, v jakém pořadí." Pokračování Jehňátek, které na vysokou laťku předchůdce sice nedosáhlo, ale i tak má co nabídnout. Moji pozornost si Hannibal zasloužil Scottovou působivou vypravěčskou režií, nádhernými scénami z Florencie, nezapomenutelnými "hnusárnami"... Inu, proč ne. "Tak jak to bude - střeva ven nebo ne?"(19.6.2010)

Jak je vidět, tenhle snímek rozděluje fanoušky lidojeda, jehňátek a jedné krásné agentky přesně na dva tábory :-) Já sám se musím přidat k těm, kteří obdivují krásu Itálie (taky zajímavou kameru) a zápletku s "nejhledanějším zločincem světa." Chamtivost je hrozná. Nechutné scény se dají celkem v pohodě přežít (možná také proto, že nejsou samoúčelné) a podle mě tím pádem vzniklo více než důstojné "pokračování" prvního filmu... Jo a ještě něco: Julianne Moore NENÍ krásnější než Jodie Foster!!! ;-)(4.11.2003)

Pokracovani skvelyho Mlceni jehnatek je uz bohuzel o dost slabsi a jedna se o nejslabsi film z trilogie. Hlavne za to muze slabsi scenar. Jodie Foster vystridala Julianne Moore a i kdyz neni spatna, v porovnani s Jodie to je o nicem, ale ona v podstate nema moc co hrat. Anthony se opet snazi, ale uz nepredvadi tak uzasnej vykon, ucast Gary Oldmana je vcelku zbytecna, jelikoz stejne neni v tom humusackym naliceni poznat a Ray Liotta neni nejhorsi. Dalsi problem je, ze tvurci se slabsi scenar snazi zamaskovat nechutnejma scenama, ktery misty pusobi trochu navic a jsou tu jen pro efekt, nicmene jsou hezky. Kdyby se film krapet zkratil a byla vetsi pozornost soustredena na Julianne a jeji patrani po Hannibalovi se vic propracovalo, mohl bejt vysledek daleko lepsi.(22.1.2007)

• Lima

Scott ať dělal, co dělal, z tak špatnýho scenáře nemohl prostě vytlouct více. Jodie Foster asi věděla moc dobře, proč do toho znova nejde. Jediné, co stojí za zmínku je, že v roli znetvořeného Masona Vergera spolehlivě NE-poznáte Garyho Oldmana. Jeho manželka, když to viděla, tak se s ním chtěla rozvést :o))(19.6.2002)

Z mého hlediska, je pokračování o doktoru Lecterovi velice slušné. Ridley Scott sice to nenatočil podle svých představ, ale více dát bohužel nemohl. Škoda že zde nebyla i Jodie Foster. Ale i za Julianne Moore jsem rád. Geniálně šílený Hannibal Lecter se skvěle projevil a jeho chutě byli v jeho kuchařském umění znamenité. Připravil stůl na příjemné romantické posezení u svíček. Závěr byl šokující.(30.11.2010)

• - Scénář se 15x přepisoval. (cariada)

• - Ray Liotta jí kuřecí ve scéně s mozkem. (Kulmon)

• - Keď Dr. Lecter (Anthony Hopkins) vysvetľuje inšpektorovi Pazzimu (Giancarlo Giannini), že je potomkom slávneho florentského rodu Pazzi, vychádza zo skutočných udalostí z roku 1478. Vtedy členovia rodu Pazzi zosnovali sprisahanie proti rodine Medici, konkrétne chceli zabiť bratov Lorenza a Giuliana. Lorenzo de´Medici prežil a Francesco, Jacopo a Renato de´Pazzi boli povesení z okna Palazzo della Signoria, presne tak, ako to popisuje Lecter. (cica)