Povedené pokračování snímku Mlčení jehňátek. Čekalo se na něj rovných deset let, ale výsledek je velice dobrý. Hannibal je stále ďábelský a neztratil nic ze svého kouzla. Jodie Foster nahradila Julian Moore, ale i ona je jako agentka Clarice Starling dokonalá a myslím, že Lecter to ani nepoznal. P.S. Hannibal je jediný film u kterého se mi stalo, že jsem během jeho sledování musel na chvilku opustit teplo obýváku a vyjít se nadechnout čerstvého vzduchu. Ano, jedná se o scénu s pojídáním vlastního mozku. Na tohle vážně nejsem stavěnej.(17.11.2009)

Rozpočet $87miliónovTržby USA $165,092,268Tržby Celosvetovo $351,692,268║ Aj keď obsahovo to už nie je na takej úrovni ako Mlčanie jahniat, stále to má čím upútať hlavne keď sa na tomto projekte podieľal vizuálny mág ako Ridley Scott, samozrejme že nechutností a napätia sa tu dá užiť dostatočne. Pred predstaveným v kine sa pracovníci kina rozprávali v mojej blízkosti o tom ako predošlí deň z premietania filmu utekali ľudia preč, som nevedel čo si mám o tom myslieť, či film bol tak zle natočení prípadne tam sú až tak nechutné scény... pri pozeraní filmu som na to prišiel a sledoval ako od polovice filmu unikali z kinosály ďalší ľudia. /videl v kine: 80%/(19.5.2005)

První polovina s italským vyvrcholením je docela hodně super. Škoda že pojítko mezi vyvrhovací a prasečí scénou je hodně slaboučké a vycucané z prstu. Jakmile se příběh zaměřuje na Lectera film funguje spolehlivě. Nejméně rozpoznatelný Ridley Scott. Mlčení jehňátek samozřejmě stále neohroženě vede. Tohle je pouze takový dovětek. 70%(27.5.2016)

Proč já mám vždycky pocit u druhých, třetích či n-tých pokračování divný pocit... :-( Musím přiznat, že jsem čekal, že to bude horší... kvality Mlčení jehňátek to sice nedosáhlo, ale úplné demence také ne. Já osobně mám raději J.Moore než J.Foster (věc názoru a pohledu), A.Hopkins tady předvádí svůj "standard", ale chameleon G.Oldman, tak ten! ten je tady super....chro chro... :-)(25.11.2004)

Z mého hlediska, je pokračování o doktoru Lecterovi velice slušné. Ridley Scott sice to nenatočil podle svých představ, ale více dát bohužel nemohl. Škoda že zde nebyla i Jodie Foster. Ale i za Julianne Moore jsem rád. Geniálně šílený Hannibal Lecter se skvěle projevil a jeho chutě byli v jeho kuchařském umění znamenité. Připravil stůl na příjemné romantické posezení u svíček. Závěr byl šokující.(30.11.2010)

• - Natáčení filmu probíhalo ve Florencii, Washingtonu, Richmondu, Montpelieru a Ashevillu. (helen catter)

• - Ve stejnojmenné knižní předloze si dr. Hannibal Lecter nechal během svého útěku v Brazílii odstranit svůj přebytečný prst na levé ruce. V předchozí knize "Mlčení jehňátek" má dr. Lecter totiž plně vyvinutý šestý prst (druhý prostředníček) na levé ruce. (Rollo_Tomasi)

• - Dům u jezera na konci filmu se vyskytuje i ve filmu A co Bob?. (Elisebah)