Pokracovani skvelyho Mlceni jehnatek je uz bohuzel o dost slabsi a jedna se o nejslabsi film z trilogie. Hlavne za to muze slabsi scenar. Jodie Foster vystridala Julianne Moore a i kdyz neni spatna, v porovnani s Jodie to je o nicem, ale ona v podstate nema moc co hrat. Anthony se opet snazi, ale uz nepredvadi tak uzasnej vykon, ucast Gary Oldmana je vcelku zbytecna, jelikoz stejne neni v tom humusackym naliceni poznat a Ray Liotta neni nejhorsi. Dalsi problem je, ze tvurci se slabsi scenar snazi zamaskovat nechutnejma scenama, ktery misty pusobi trochu navic a jsou tu jen pro efekt, nicmene jsou hezky. Kdyby se film krapet zkratil a byla vetsi pozornost soustredena na Julianne a jeji patrani po Hannibalovi se vic propracovalo, mohl bejt vysledek daleko lepsi.(22.1.2007)

Pokračování Mlčení Jehňátek nemohlo nikdy svého "braříčka" dohnat, nebo předehnat. To prostě nešlo, s tím jsem do toho kina i šel, že rozhodně nzažiji více. Ridley Scott je skvělý režísér, ale i to, z hloup=ho scénaře nevyloudí nic ani takový mistr. Hopkins byl místy až nudný a hezka Julianne More ze sebe druhou Jodie Foster moc neudelala, byla morna, stejne jako cely film. Proste prumer.(17.6.2006)

Rozpočet $87miliónovTržby USA $165,092,268Tržby Celosvetovo $351,692,268║ Aj keď obsahovo to už nie je na takej úrovni ako Mlčanie jahniat, stále to má čím upútať hlavne keď sa na tomto projekte podieľal vizuálny mág ako Ridley Scott, samozrejme že nechutností a napätia sa tu dá užiť dostatočne. Pred predstaveným v kine sa pracovníci kina rozprávali v mojej blízkosti o tom ako predošlí deň z premietania filmu utekali ľudia preč, som nevedel čo si mám o tom myslieť, či film bol tak zle natočení prípadne tam sú až tak nechutné scény... pri pozeraní filmu som na to prišiel a sledoval ako od polovice filmu unikali z kinosály ďalší ľudia. /videl v kine: 80%/(19.5.2005)

Ridley Scott nebyl dobrou volbou režírovat tento film. Jeho zvolená forma mně nesedí a hodně potláčí údernost filmu, kterou nahrazuje šokujícími scénami. Hannibal pak v jeho režii je pouhá karikatura, která ve mně nebudila dostatečný respekt, a Hopkins se hodně herecky opakoval. Ostatní herci hodně bezvýrazní. Výsledek není nijak zvláště přesvědčivý jako celek, ale některé scény mají něco do sebe a naznačují nevyužitý potenciál Hannibala. 60%(20.2.2009)

Překvapivě kombinace známého režiséra, nejlepšího skladatele a jednoho z nejstrašlivějších vrahů nevyšla, tak jak by měla a to především díky zpackanému scénáři. I přes to film stojí na výše zmíněných třech plusech a také charismatickým Giancarlo Giannini, který hrál snad lépe, než samotný Anthony a také na detailech jako maska znetvořeného Masona Vergera či trefně vybraném prostředí měst. 65%(10.6.2012)

• - Ve filmu je vidět plakát k filmu Gladiátor, který také režíroval Ridley Scott. (Elisebah)

• - Dům u jezera na konci filmu se vyskytuje i ve filmu A co Bob?. (Elisebah)

• - Na čem si Dr. Hannibal Lecter pochutnával: Řezník Paul Momund - první oběť si Hannibal připsal na konto již ve třinácti: byl jí francouzský řezník, jenž urazil jeho japonskou tetu. Mason Verger - pedofilního miliardáře Hannibal přiměl, aby si sám seřízl kůži z obličeje, a dal ji sežrat jeho psům. Poté mu zlomil vaz. Agent Paul Krendler - podal mu silná sedativa, odřízl horní část lebky, provedl lobotomii - a krmil ho kousky jeho vlastního mozku. Bon Appétit! (Pumiiix)