Není to odbré jako mlčení jehňátek, ale rozhodně nesouhlasím s většinou hodnocení zde. Slušné obsazení, jistá režie Ridleyho Scotta a výborná atmosféra.....(18.1.2008)

• Hakha

U pokračování Mlčení Jehňátek jsem očekával, že film se bude hlavně zaměřovat na herecký výkon Anthonyho Hopkinse a dá se říci, že se jim to povedlo a bylo to jediné, co dá filmu přičíst k dobru. Julianne Moore ani náhodou nenahradila herecky ani krásou Jodie Foster. Jinak průběh filmu a dialogy nebyli nikterak zajímavé a závěr mě absolutně nezaujal a nešokoval. Hudba narozdíl od prvního dílu nebyla vůbec výrazná a o atmosféře radši ani nemluvím. Druhý díl oproti Mlčení Jehňátek je silně slabý odvar a mé hodnocení 1,5 hvězdičky...(17.2.2007)

• sud

Roztáhlá nuda plná zbytečného násilí a nechutností. Atmosféra vyznívá do prázdna, Julianne Moore do role Clarice nesedí, pouze Anthony Hopkins tomu dodává jakousi úroveň. Nejslabší film Ridleyho Scotta. 40%.(12.3.2006)

• Lima

Scott ať dělal, co dělal, z tak špatnýho scenáře nemohl prostě vytlouct více. Jodie Foster asi věděla moc dobře, proč do toho znova nejde. Jediné, co stojí za zmínku je, že v roli znetvořeného Masona Vergera spolehlivě NE-poznáte Garyho Oldmana. Jeho manželka, když to viděla, tak se s ním chtěla rozvést :o))(19.6.2002)

Zdaleka ne tak strašné pokračování, jak by se mohlo zdát. Atmosféra je od začátku výborná, své dělá i lokace Říma, a geniální Hopkins tu naštěstí má mnohem víc prostoru, což mnohé zachraňuje. Gary Oldman podal dost solidní výkon a dalo by se říct, že co se odpudivosti týče, tak trumfnul i Hopkinse. Výměna Julianne Moore za Jodie Foster byla zřejmě nevyhnutelná a Julianne nehraje špatně, přece jen ale byla chemie mezi Jodie a Hopkinsem mnohem lepší, což je asi největší mínus. Zvláštní konec nemusí sednout každému, ale já proti němu nic nenamítám. Minimálně stejně zajímavý a zábavný film, jako jeho předchůdce.(23.3.2011)

• - Režírovat měl David Fincher, ale odmítl. (Elisebah)

• - Keď Dr. Lecter (Anthony Hopkins) vysvetľuje inšpektorovi Pazzimu (Giancarlo Giannini), že je potomkom slávneho florentského rodu Pazzi, vychádza zo skutočných udalostí z roku 1478. Vtedy členovia rodu Pazzi zosnovali sprisahanie proti rodine Medici, konkrétne chceli zabiť bratov Lorenza a Giuliana. Lorenzo de´Medici prežil a Francesco, Jacopo a Renato de´Pazzi boli povesení z okna Palazzo della Signoria, presne tak, ako to popisuje Lecter. (cica)

• - Na hudbě k filmu se podílel také Patrick Cassidy, který pro film složil skladbu „Vide cor meum“. Libretem je báseň z Danteho sbírky „Nový život“. Skladba byla později použita také ve filmu Království nebeské (2005), a to ve scéně, kdy umírá král Baldwin (Edward Norton). (Pani_Buko)