Swordfish: Operace Hacker

Swordfish: Operácia Haker

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2001, 96 min

• sinp

Dobrá maska, ale to se dá prokouknout... Celou dobu se snímek tváří neuvěřitelně stylově a rafinovaně až to je k smíchu. Dominic Sena si vybírá neskutečně špatné scénáře a Travolta zase špatné role. Halle Berry není třešničkou na dortu, což muselo být pro producenty docela tragické zjištění. Podle mě propásnutá šance natočit dobrý thriller vinou tupého scénáře.(19.11.2005)

Skvělí herci, super začáteční výbuch a pěkný holky, ale stejně to neni zas až takovej nářez jak by měl bejt. A víte co se stane když střelíte bazukou do Travolty ve vrtulníku? Vzpomenete si že on vlastně sešel dolů po schodech.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)))))))))))))))))))))))))))(26.3.2005)

• gabin(a)

Možu hodnotit, když jsem nedokoukala? Ale kdy jindy, že? Víckrát už to neuvidím, doufám. Klišé na klišé, říkala jsem si, to snad není možný! Fakt zlí zabijáci, drsnej obchodník Travolta, kterej asi už bude ve všech filmech vypadat furt stejně, zanedbaný citlivý táta a inteligentní černý policista. Divné barvy. Všichni cení zuby nebo přes ně cedí slova, ach jo. Navíc mám pocit, že všechny barový scény ve všech filmech se točí v jednom podniku:-) U scény s přístupem kamsi za 60 sekund s pistolí u hlavy a štětkou v rozkroku se mi chtělo kokrhat. Myslím, že jediným kladem bylo odhalené poprsí Halí Belí, ale na to já jako ženská zrovna zvědavá nejsem. Reklamy pro mě byly vysvobozením. Po nějakém tom večerní šomtání po baráku jsem přepla na Fantozziho, což byla taky debilita, ale při atletických výkonech jeho a kolegů jsem se aspoň zasmála, nastavila časovač a spokojeně usnula....(11.6.2010)

Až na pár věcí se mi docela líbilo. Začátek je hodně efektivní a nadprůměrný, ale zbytek filmu pak proti tomu startu notně pokulhává. Působí to na mě jako taková akční žánrovka s rutinním Travoltou, pěknou Halle Berry a průměrně, téměř nehrajícím Hughem Jackmanem. Trochu škoda, že nebyly postavy zobrazeny více do hloubky, zde je to vše na úkor příběhu, který si hraje na kouzelnický trik. Jenže ve filmech je to už krapet ohrané a tak závěr nemá moc naději překvapit. Na druhou stranu nenudil jsem se uběhlo mi to slušně rychle, a za ten začátek a odvážnou Halle Berry známka o kousek výše.(24.5.2011)

Sena po unylých 60 VTEŘINÁCH vyměnil Bruckheimera za Silvera a vystřihli spolu zdařilý béčkový kinoakčňák, který adekvátně ukrátí čekání na novou bayovinu. Pořád se tu něco děje a ve snaze být co nejvíc cool do vás pere přestřelené akční scény, směšné hackovačky nebo kozy Halle Berry. Škoda jen, že Travolta už má nejlepší záporáky své kariéry za sebou (OPERACE ZLOMENÝ ŠÍP, TVÁŘÍ V TVÁŘ).(14.1.2006)

• - Meno prvého zastreleného fínskeho hackera, Axl Torvalds, je poctou fínskemu programátorovi Linusovi Torvaldsovi - autorovi linuxového jadra. (satanjel)

• - Film byl stažen z kin krátce po teroristických útocích z 11. září 2001 kvůli scénám, ve kterých byly vyobrazeny vybuchující budovy. (Rocky62)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 41. (Zdroj: ČSFD.cz)