Swordfish: Operace Hacker

Swordfish

Swordfish: Operácia Haker

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2001, 96 min

Áno , možno je to film málo funkčný pre psychoanalytickofilozfickolaboratórny rozbor a uznávané " propellerHEADY " to nerozbehajú ani na bežiacom statíve. No v tomto prípade 3volty prekročil film, užil si to a Ja s ním. Je cool a patrí len Mne. THX Quentin ! Stretnutie s ním a Oakenfoldom naraz, to by som sa ......Wolverine spolu s Hall môžu strčiť hlavy do sáčku .No a v prípade nesúhlasu Get out of My.. - http://www.youtube.com/watch?v=PzOnZnkCIqM&feature=related. I´m ready(13.9.2012)

• Enšpígl

Nejdříve to vypadalo, že je film dělaný na efekt po úvodní scéně jsem se, ale těšil zbytečně. Zbytek filmu byl vlastně o ničem. Ano přínos Halle filmu byl velký a cením si ho jednou hvězdičkou. Pak asi už jen ta super scéna ze začátku a Travolta a jeho úvodní proslov. Filmový chirurgové tuhle operaci moc nezvládli.(7.10.2006)

Celkově jenom průměrný akční thriller, který sice zaujme některými akčními sekvencemi, ale celkově opravdu ničím výrazně nepřekvapí (i když nelze tvůrcům upřít snahu). John Travolta celkově jen odvádí svůj standart, Hugh Jackman je o něco lepší, ale nijak zásadně. Nejzajímavější scény filmu (kromě těch několika akčních sekvencí) jsou ty, v nichž se Halle Berry objevuje poněkud méně oděná. :)(18.5.2003)

John Travolta padouchy hrát umí (Face Off, Broken Arrow, Battlefield Earth). Halle Berry vypadá móóóc pěkně. Hugh Jackman je správnej. K tomu trošku akce, trošku hackování, nějaký ty výbuchy, honičky a máme tu Swordfish (Operace Hacker). Gabriel Shear (John Travolta) chce peníze. Kdo by nechtěl. On sice má, ale chce mnohem víc. Nejjednodušší cesta ? Zaskočit do banky a vzít si je? To už dneska není moderní... Přes počítače se dá udělat všechno. Zvlášť když si můžete zaplatit kvalitní hackery. Bohužel jednička v hackování Alex Torvalds (podobnost s Linusem Torvaldsem čistě náhodná ????) je chycen na letiští FBI, tak je nutné sáhnout po dvojce (Stanley Jobson (Hugh Jackman)). Ten je ale takovej dobrák, že jediné co chce je svoje dcera. Vlastně veškeré hackování je spíše omy l (nebo donucení).. K tomu Shearova pravá ruka Ginger (Halle Berry), otravní FBI a jedeme. Pokud máte málo času, mrkněte se na prvních asi 15 minut, tam se režisér, kameraman a všichni vyřádili (bomba naplněná ocelovýma kuličkama, wow) ... pak jde jen o tuctový thriller. Jen bych chtěl vědět, co musím udělat abych měl doma taky takový vybavení jak oni :))(25.3.2004)

Slušný akčný thriller o počítačovom hackerovi. Osobne najviac oceňujem akčné scény, ktorých ale mohlo byť určite viac. Dej ma nedokázal nijako strhnúť, ale na druhú stranu sa nedá povedať, že by ma výraznejšie nudil. Práca hackera mi príde celkom zaujímavá, ale tu si myslím, že tvorcovia dali tejto okolnosti pomerne málo priestoru. Záver filmu sa mi páčil, pretože priniesol nečakanú pointu a rozuzlenie. John Travolta ani Hugh Jackman nejak nevynikali.(12.1.2015)

• - Film bol natáčaný i na ulici Quai Cassini vo francúzskom Nice. (dyfur)

• - Helikoptéra použitá ve filmu je Sikorsky S-64 (létající jeřáb). Nyní se používá v Austrálii na potírání požárů v bushi. (Rocky62)

• - Film byl stažen z kin krátce po teroristických útocích z 11. září 2001 kvůli scénám, ve kterých byly vyobrazeny vybuchující budovy. (Rocky62)