Swordfish: Operace Hacker

Swordfish: Operácia Haker

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2001, 96 min

• Lacike

Skvele akcne sceny na čele s famoznou bullet time exploziou (preco bullet time tak skoro vysiel z mody a bleskovy strih a roztrasena kamera sa akcnych scen drzia jak klieste? precoooo?) a blbnutim s autobusom zavesenym na vrtulniku doplnuje este zabavny Travolta. Proste pokial sa striela alebo Travota hlaskuje, tak to je zabava. Ale neakcna seriozna dejova vypln na čele s megatrapnym hackovanim je nieco tak imbecilne, ze som v polovici nevydrzal a musel sa pozriet, co za hovädo to napisalo. A je to nas znamy kazisvet Skip Woods, ktory skurvi vsetko na co siahne. Nechapem preco v Hollywoode dostava neustale dalsiu robotu. Nebudem tvrdit, ze ja napisem lepsi scenar ako on. Nenapisem, ale urcite by som lepsi vysral. Postavy sa tu znova spravaju totalne nezmyselne a samozrejme si neodpusti sokujucu pointu na koniec. Fakt expert, ktory sa potom v rozhovoroch neustale obhajuje ako mu to skurvilo studio, reziser, strihac, zeleni mimozemstania a ja neviem kto este. Nakoniec som si nechal ceresnicku v podobe odhalenych prs Halle Berry v najneerotickejsej scene aku mohli vymysliet. To je fakt na Oscara. Vysledkom je totalna chujovina s dobrou akciou a znudenymi kozami Halle Berry. 4/10.(1.6.2016)

Hodnotím za 3,,,.......No zaměřená problematika na počítačové Hackery, ale to bylo tak všechno né nepatří tento typ filmů k těm mým oblíbeným je to něco jako pár dílčích seriálů z Kobry 11. Ale když vezmeme roli Travolty trak ta byla zahrána přirozrně a čistě tak jak by to mělo u něj vypadat. Hugh ten by se měl držet svého X-mena a VanHelsinga to mu sedělo více.(6.6.2006)

"Víš o tom, že se v tomhle svlékne Halle Berry?" Tak to jsem vážně nevěděl a velmi mne to sice překvapilo, ale nic překvapivějšího nehledejte. Snímek je sice klasický thriller, kdy jeden maník umí s počítače, tak ho hned musejí zneužít a ... Halle je sice velmi krásná a zdá se,že pan režisér tohoto snímku na to sázel, až zbytečně mnoho. Snad neprohrál.(20.6.2008)

Taková večerní oddychovka, která nenadchne, ani neurazí. Bohužel tady scénář prohrává na celé čáře, na druhou stranu potěší příjemné herecké obsazení. Toto je klasický Hollywood, žádná logika, a když už, je jí poskromnu. Takový snímek je předurčen opravdu jen na relax, a to u mě splnil do puntíku. Hodinka a půl mi tak příjemně uběhla. John Travolta jako padouch prostě umí, Halle Berry je jako vždy sexy a Hugh Jackman tak trochu, jak ho neznáme. Rozhodně, co si zapamatuji, jsou scény, jak Travolta střílí za jízdy a pak ta ke konci, s autobusem a vrtulníkem. Ztotožňuji se s místním hodnocením a je to 63% přesně.(22.9.2010)

• Gilmour93

Zkuste se nabourat do něčího počítače, když musíte čelit nenadálé "undertable" felaci a ještě k tomu dvěma čokoládovým melounkům rozkošné H.Berry. No ještěže na Hugha zezadu nezaútočil i nějaký mečoun se špičatým nosánkem.. Trocha přiživení se na humbuku kolem Matrixu, debilní scénář a jediná zajímavá scéna v podobě panoramatické exploze natáčené pomocí 135 synchronizovaných kamer. A teď k Travoltovi. Od doby, co mu Butch škorpiónem necitlivě přerušil záchodovou četbu, to s ním šlo i díky těmto rolím psychopatických padouchů z prudkého kopce. Mění účesy, nosí bradky, či Pirésovské mušky, různými způsoby třímá cigaretku, leč komické charisma, tuctovost a hlas Trávníčka zůstávají. Kdo mu dal za toto 20 mil.USD je u mě blázen.(23.9.2008)

• - Hugh Jackman bral při přípravě na natáčení kurzy kaskadérského řízení automobilů. (Sethlans)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 41. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film byl stažen z kin krátce po teroristických útocích z 11. září 2001 kvůli scénám, ve kterých byly vyobrazeny vybuchující budovy. (Rocky62)