Špičkový hacker Stanley Jobson byl propuštěn na podmínku z vězení, kam byl odsouzen za internetové podvody. Krátce poté ho navštíví atraktivní dívka Ginger. Její šéf Gabriel Shear by mu chtěl nabídnout práci. Muž je odhodlán dodržet podmínku a odmítne. Ginger ví, že Stanley nutně potřebuje peníze na právníky, s jejichž pomocí chce získat do péče dcerku Holly. Nabídne mu sto tisíc dolarů za to, že se s jejím šéfem jen sejde. Poté, co Stanley projde těžkým testem, Shear mu nabídne za další spolupráci 10 milionů dolarů. Má vytvořit červa, který pronikne do přísně střeženého systému. Cílem je tajné vládní konto s prostředky na boj proti terorismu. Stanley se sejde s dcerou a slíbí jí, že už brzy budou spolu. Sleduje je ale vládní expert Robetson, který už ho jednou dostal za mříže. Senátor Reisman, který Sheara tajně podporuje, chce, aby byla akce zastavena. Ten to však odmítne a senátor na něj pošle komando zabijáků. Shear se z pasti prostřílí. Šokovaný Stanley, který byl účastníkem přepadení, chce se vším skončit, proto mu Shear unese Holly. Stanley je nucen dokončit červa, aby zachránil své dceři život. (TV Nova)

Trailer

Radyo

Celkově jenom průměrný akční thriller, který sice zaujme některými akčními sekvencemi, ale celkově opravdu ničím výrazně nepřekvapí (i když nelze tvůrcům upřít snahu). John Travolta celkově jen odvádí svůj standart, Hugh Jackman je o něco lepší, ale nijak zásadně. Nejzajímavější scény filmu (kromě těch několika akčních sekvencí) jsou ty, v nichž se Halle Berry objevuje poněkud méně oděná. :) ()

Pohrobek

Film je trefně charakterizován jednou z úvodních Travoltových vět, která je tím nejlepším možným komentářem k němu. To, že se zde neobjevuje ani jedna smysluplná scéna, bych ještě překousl, ale příšerně mě naštval onen tlumočník na začátku filmu a jeho finština! Hackerově mluvě jsem nerozuměl a snad to dokonce finština byla, ale odpovědi jako: "Es geht, danke.", apod. nemají s žádným ugrofinským jazykem pochopitelně naprosto nic společného. Když tohle může projít v USA, není se čemu divit. Přijetí ve Finsku, SRN a jiných německojazyčných zemích muselo být ale o trochu jiné! ()

Gemini

Swordfish si hraje na něco víc než je, i když nutno uznat, že to dělá velmi efektně a ozvláštňuje vám čas s ním strávený když už ne zajímavě, tak alespoň příjemně. Režisér film pojal jako solidně nadupanou jízdu se vším co k ní patří - rázná hudba (pokud nejde o tehdy aktuální hity, slyšíte to co složil Christopher Young, popřípadě zremixoval Paul Oakenfold), spousta střílení, efektních honiček a v neposlední řadě krásné ženy... A o kom jiném by teď mohla být řeč než o Halle Berry?:) Možná to bylo těmi krásnými svršky a těmi ještě krásnějšími kousky látky, které se pod nimi schovávaly, ale hlavní zásluhu na tom mělo to nádherné tělo v nich, zkrátka po Swordfishovi jsem přesvědčen, že Halle je ta nejsladší čokoládka na světě. A co ten zbytek? Hugh Jackman je tak sympatický, že by ani nepotřeboval sentimentální boj o svou dcerku, abyste mu věřili, že on je ten hodný. Z Johna Travolty naopak odkapává charisma a taková aura nevybíravého zlého/hodného hocha jako se mu to už dlouho nepovedlo a ti méně důležití okolo to jen doplňují tak abyste se nenudili a aby to o něčem bylo. Rozhodně stojí za vidění, ale po tom humbuku jaký předcházel uvedení, člověk čeká trochu víc. 60% ()

Enšpígl

Nejdříve to vypadalo, že je film dělaný na efekt po úvodní scéně jsem se, ale těšil zbytečně. Zbytek filmu byl vlastně o ničem. Ano přínos Halle filmu byl velký a cením si ho jednou hvězdičkou. Pak asi už jen ta super scéna ze začátku a Travolta a jeho úvodní proslov. Filmový chirurgové tuhle operaci moc nezvládli. ()

T2

Rozpočet $102miliónovTržby USA $69,772,969Tržby Celosvetovo $147,080,413║ Podľa mňa trošku nedocenený akčný thriller s "hackerom" Hughom Jackmanom, Travoltu moc neberiem do úvahy nemal tam moc čo kaziť na tom malom priestore, dejovo to nejak moc nenudí aj keď miestamy to ma trošku slabšie chvíľky ale nápaditosť pri akčných sekvenciách to vynahrádza, hlavne spomaľovačky pri výbuchu nálože zo stovkami guličiek je dosť efektne natočená. Režisér Dominic Sena toho veru moc nenatočil ale aspoň slušný priemer svojimi dvoma známejšími počinmi dosiahol. /videl v kine: 80%/ ()

• Film bol natáčaný i na ulici Quai Cassini vo francúzskom Nice. (dyfur)
  • Trailery, televizní reklamy, billboardy na filmy. Vše obsahovalo skryté kódy, díky kterým mohli diváci soutěžit na oficiálních webových stránkách. Jeden z tajných kódů byl dokonce ukryt i v závěrečných titulcích. (Rocky62)

Související novinky

Scénáristou Hitmana…

Scénáristou Hitmana…

24.10.2005

bude Skip Woods. Ten má na svém kontě krom několika minimálně známých projektů také práci na filmu Swordfish: Operace hacker. Otázkou zůstává, jestli dějovou skladbu tak ostře sledovaného projektu…