Swordfish: Operace Hacker

Swordfish

Swordfish: Operácia Haker

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2001, 96 min

Zklamání. Čekal jsem rozhodně více akce zde za celý film jsou celkově jen tři akční scény. Jedna na začátku, jedna na konci a ta třetí zhruba tak v půlce filmu kdy Travolta rozrasí 4 auta kulometem. Což se mi celkem líbilo. Jinak celý film se furt něco plánuje, něco řeší a pak se to na konci udělá. Čekal jsem rozhodně víc a ten haluz konec mě taky zrovna moc nezaujal.(14.1.2014)

• Gilmour93

Zkuste se nabourat do něčího počítače, když musíte čelit nenadálé "undertable" felaci a ještě k tomu dvěma čokoládovým melounkům rozkošné H.Berry. No ještěže na Hugha zezadu nezaútočil i nějaký mečoun se špičatým nosánkem.. Trocha přiživení se na humbuku kolem Matrixu, debilní scénář a jediná zajímavá scéna v podobě panoramatické exploze natáčené pomocí 135 synchronizovaných kamer. A teď k Travoltovi. Od doby, co mu Butch škorpiónem necitlivě přerušil záchodovou četbu, to s ním šlo i díky těmto rolím psychopatických padouchů z prudkého kopce. Mění účesy, nosí bradky, či Pirésovské mušky, různými způsoby třímá cigaretku, leč komické charisma, tuctovost a hlas Trávníčka zůstávají. Kdo mu dal za toto 20 mil.USD je u mě blázen.(23.9.2008)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Skvělé hlášky, skvělé dialogy, skvělí herci, skvělá akce, skvělý obraz, skvělý zvuk, skvělý střih, skvělý makup herců, skvělé kostýmy, skvělé efekty, skvělý Travolta, skvělá režie, skvělý scénář, skvělé ......... :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(23.11.2007)

Hned za začátku dokonale naladí zpomalenej výbuch, pak už to bohužel neni tak dobrý jak to ze začátku vypadalo, ale pořád nadprůměr. Herecký zastoupení to má ale výborný. John Travolta je pěkně krutej, hlavně když tam vytáhne ten kanón a Halle Berry je zase pěkně sexy a už jen kvůli ní by se to mělo vidět, Hugh Jackman sice vypadá na tvrďáka, ale tvrďák ve filmu neni a je to možná škoda, určitě by to tmou dodalo šťávu a bylo by to ještě akčnější. Nebýt týhle trojice, tak by to asi za moc nestálo(14.1.2006)

Rozpočet $102miliónovTržby USA $69,772,969Tržby Celosvetovo $147,080,413║ Podľa mňa trošku nedocenený akčný thriller s "hackerom" Hughom Jackmanom, Travoltu moc neberiem do úvahy nemal tam moc čo kaziť na tom malom priestore, dejovo to nejak moc nenudí aj keď miestamy to ma trošku slabšie chvíľky ale nápaditosť pri akčných sekvenciách to vynahrádza, hlavne spomaľovačky pri výbuchu nálože zo stovkami guličiek je dosť efektne natočená. Režisér Dominic Sena toho veru moc nenatočil ale aspoň slušný priemer svojimi dvoma známejšími počinmi dosiahol. /videl v kine: 80%/(29.6.2005)

• - Helikoptéra použitá ve filmu je Sikorsky S-64 (létající jeřáb). Nyní se používá v Austrálii na potírání požárů v bushi. (Rocky62)

• - Trailery, televizní reklamy, billboardy na filmy. Vše obsahovalo skryté kódy, díky kterým mohli diváci soutěžit na oficiálních webových stránkách. Jeden z tajných kódů byl dokonce ukryt i v závěrečných titulcích. (Rocky62)

• - Film bol natáčaný i na ulici Quai Cassini vo francúzskom Nice. (dyfur)