Swordfish: Operace Hacker

Swordfish

Swordfish: Operácia Hacker

Akční / Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 2001, 96 min

Ten film má prostě své kouzlo. Hacknout FBI bych tady asi zvládl i já, ale o to tu nejde. John Travolta s Trávníčkovýcm dabingem hláškuje jako hrom, Hugh Jackman tady předvádí ultrasympaťáka a přesto nepůsobí (moc) směšně a Halle Berry, cha, ukázala víc než bych čekal. Navíc se dost povedl soundtrack. Ve své době jsem ten film zbožňoval.(21.12.2005)

Sena po unylých 60 VTEŘINÁCH vyměnil Bruckheimera za Silvera a vystřihli spolu zdařilý béčkový kinoakčňák, který adekvátně ukrátí čekání na novou bayovinu. Pořád se tu něco děje a ve snaze být co nejvíc cool do vás pere přestřelené akční scény nebo kozy Halle Berry. Škoda jen, že Travolta už má nejlepší záporáky své kariéry za sebou (OPERACE ZLOMENÝ ŠÍP, TVÁŘÍ V TVÁŘ).(14.1.2006)

"Víš o tom, že se v tomhle svlékne Halle Berry?" Tak to jsem vážně nevěděl a velmi mne to sice překvapilo, ale nic překvapivějšího nehledejte. Snímek je sice klasický thriller, kdy jeden maník umí s počítače, tak ho hned musejí zneužít a ... Halle je sice velmi krásná a zdá se,že pan režisér tohoto snímku na to sázel, až zbytečně mnoho. Snad neprohrál.(20.6.2008)

• Enšpígl

Nejdříve to vypadalo, že je film dělaný na efekt po úvodní scéně jsem se, ale těšil zbytečně. Zbytek filmu byl vlastně o ničem. Ano přínos Halle filmu byl velký a cením si ho jednou hvězdičkou. Pak asi už jen ta super scéna ze začátku a Travolta a jeho úvodní proslov. Filmový chirurgové tuhle operaci moc nezvládli.(7.10.2006)

• Lacike

Skvele akcne sceny na čele s famoznou bullet time exploziou (preco bullet time tak skoro vysiel z mody a bleskovy strih a roztrasena kamera sa akcnych scen drzia jak klieste? precoooo?) a blbnutim s autobusom zavesenym na vrtulniku doplnuje este zabavny Travolta. Proste pokial sa striela alebo Travota hlaskuje, tak to je zabava. Ale neakcna seriozna dejova vypln na čele s megatrapnym hackovanim je nieco tak imbecilne, ze som v polovici nevydrzal a musel sa pozriet, co za hovädo to napisalo. A je to nas znamy kazisvet Skip Woods, ktory skurvi vsetko na co siahne. Nechapem preco v Hollywoode dostava neustale dalsiu robotu. Nebudem tvrdit, ze ja napisem lepsi scenar ako on. Nenapisem, ale urcite by som lepsi vysral. Postavy sa tu znova spravaju totalne nezmyselne a samozrejme si neodpusti sokujucu pointu na koniec. Fakt expert, ktory sa potom v rozhovoroch neustale obhajuje ako mu to skurvilo studio, reziser, strihac, zeleni mimozemstania a ja neviem kto este. Nakoniec som si nechal ceresnicku v podobe odhalenych prs Halle Berry v najneerotickejsej scene aku mohli vymysliet. To je fakt na Oscara. Vysledkom je totalna chujovina s dobrou akciou a znudenymi kozami Halle Berry. 4/10.(1.6.2016)

• - Helikoptéra použitá ve filmu je Sikorsky S-64 (létající jeřáb). Nyní se používá v Austrálii na potírání požárů v bushi. (Rocky62)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 41. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Hugh Jackman bral při přípravě na natáčení kurzy kaskadérského řízení automobilů. (Sethlans)