Swordfish: Operace Hacker

Swordfish

Swordfish: Operácia Haker

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2001, 96 min

Skvělí herci, super začáteční výbuch a pěkný holky, ale stejně to neni zas až takovej nářez jak by měl bejt. A víte co se stane když střelíte bazukou do Travolty ve vrtulníku? Vzpomenete si že on vlastně sešel dolů po schodech.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)))))))))))))))))))))))))))(26.3.2005)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Skvělé hlášky, skvělé dialogy, skvělí herci, skvělá akce, skvělý obraz, skvělý zvuk, skvělý střih, skvělý makup herců, skvělé kostýmy, skvělé efekty, skvělý Travolta, skvělá režie, skvělý scénář, skvělé ......... :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(23.11.2007)

Áno , možno je to film málo funkčný pre psychoanalytickofilozfickolaboratórny rozbor a uznávané " propellerHEADY " to nerozbehajú ani na bežiacom statíve. No v tomto prípade 3volty prekročil film, užil si to a Ja s ním. Je cool a patrí len Mne. THX Quentin ! Stretnutie s ním a Oakenfoldom naraz, to by som sa ......Wolverine spolu s Hall môžu strčiť hlavy do sáčku .No a v prípade nesúhlasu Get out of My.. - http://www.youtube.com/watch?v=PzOnZnkCIqM&feature=related. I´m ready(13.9.2012)

Scénáristický průšvih alespoň částečně vytahuje z černých hlubin zručný řemeslník Dominic Sena a příjemné herecké obsazení. Audiovizuálu není co vytknout, jediným problémem tak zůstává kostra, která je chatrná jako domeček z karet. Samotná zápletka není nijak úchvatná, ale rozhodně se na ní mohl vystavit mnohem pevnější příběh. Scénář však kašle na vlastní nápady a vrstvení příběhu a raději si jednoduše vypujčuje klasické problémy lidstva, které jsme ve filmu mohli vidět již nespočetněkrát. Zcela zbytečně tak působí linie s dcerkou a dokonce i policejní vyšetřovatelé jakoby by přišli na návštěvu z jiného snímku. Jednotlivě segmenty se vzájemně nepodporují a dobré nápady zůstávají díky své nevýraznosti v tom všem absolutně zapomenuty. Swordfish: Operace Hacker je jeden z těch filmů, které hrají hodně na EFEKT, ale musím se přiznat, že s tím nemám problém, spíše naopak. Bavil jsem se to rozhoděn ano, a i příště se podívám rád, neboť tenhle snímek má jednu zápornou/kladnou (nehodící se škrtni) vlastnost - bývá rychle zapomenut. Pokud jste schopni přivřít oči, máte jistou šanci se bavit, ovšem pouze pokud snesete film, který se snaží tvářit jako patřičně nabouchaná zábava, ale přitom je až překvapivě prázdný. Btw dialogy a některé scénky mají občas tendenci mírně pobavit.(30.9.2007)

Slušný akčný thriller o počítačovom hackerovi. Osobne najviac oceňujem akčné scény, ktorých ale mohlo byť určite viac. Dej ma nedokázal nijako strhnúť, ale na druhú stranu sa nedá povedať, že by ma výraznejšie nudil. Práca hackera mi príde celkom zaujímavá, ale tu si myslím, že tvorcovia dali tejto okolnosti pomerne málo priestoru. Záver filmu sa mi páčil, pretože priniesol nečakanú pointu a rozuzlenie. John Travolta ani Hugh Jackman nejak nevynikali.(12.1.2015)

• - Helikoptéra použitá ve filmu je Sikorsky S-64 (létající jeřáb). Nyní se používá v Austrálii na potírání požárů v bushi. (Rocky62)

• - Hugh Jackman bral při přípravě na natáčení kurzy kaskadérského řízení automobilů. (Sethlans)

• - Auto, které řídí Gabriel (John Travolta), je v Británii vyráběný TVR Tuscan. V USA se neprodává, protože nesplnil limity pro vypouštění emisí. (Rocky62)