Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Špičkový hacker Stanley Jobson byl propuštěn na podmínku z vězení, kam byl odsouzen za internetové podvody. Krátce poté ho navštíví atraktivní dívka Ginger. Její šéf Gabriel Shear by mu chtěl nabídnout práci. Muž je odhodlán dodržet podmínku a odmítne. Ginger ví, že Stanley nutně potřebuje peníze na právníky, s jejichž pomocí chce získat do péče dcerku Holly. Nabídne mu sto tisíc dolarů za to, že se s jejím šéfem jen sejde. Poté, co Stanley projde těžkým testem, Shear mu nabídne za další spolupráci 10 milionů dolarů. Má vytvořit červa, který pronikne do přísně střeženého systému. Cílem je tajné vládní konto s prostředky na boj proti terorismu. Stanley se sejde s dcerou a slíbí jí, že už brzy budou spolu. Sleduje je ale vládní expert Robetson, který už ho jednou dostal za mříže. Senátor Reisman, který Sheara tajně podporuje, chce, aby byla akce zastavena. Ten to však odmítne a senátor na něj pošle komando zabijáků. Shear se z pasti prostřílí. Šokovaný Stanley, který byl účastníkem přepadení, chce se vším skončit, proto mu Shear unese Holly. Stanley je nucen dokončit červa, aby zachránil své dceři život. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (348)

zputnik 

všechny recenze uživatele

Snímek Dominica Seny - SWORDFISH: OPERACE HACKER - "trpí" jednou základní běžeckou chybou, a to: nesprávné a nevyrovnané rozložení sil. Úvod filmu je strhující a velmi dobře natočený. Po počátečním „sprintu“ však snímku velmi brzy „dochází síly“ a stává se z něho průměrný akční thriller, který rychle ztrácí svou vybojovanou pozici. V závěru - v „cílové rovince“ - se ještě Dominic Sen snaží dohnat, co se dá. Bezúspěšně. Shrnuto a podtrženo: jedná se o (vcelku) dobrý film, ale na „stupně vítězů“ nemá; ty patří jiným - daleko lepším. ()

tom88 

všechny recenze uživatele

Celkovo zručne natočený film s dobrým obsadením, skvelým obľúbeným Travoltom, božskou Halle Berry a ďalšími esami. Rozpočet filmu je možno trocha prepísknutý, ale aspoň vypadá všetko na vysokej úrovni. Film baví a to je hlavné. Nie je to zrovna nič dokonalé, ale aspoň nie je priestor na nudu. Istá spokojnosť tu je, ale väčšie hodnotenie by asi nebolo na mieste. 65% ()

Reklama

Terva 

všechny recenze uživatele

První věta ve filmu zní - CITUJU - Problém Hollywoodu je, že točí zbytečný sračky......... Docela mě točila ta "nevyrovnaná" kamera, ale jinak děj před ní je dobrý. CITÁT - Tak mě neserte........ Záběry a situace okolo 8 minuty je perfektní. Mučení vykouřením, to je psycho, ne ? CITÁT - Nic není nemožný......... V příběhu je trochu moc náhod, to já nějak moc netoleruju. Příkladem je určitě situaci kdy dcera úplně náhodou zůstává ve škole, protože ji nikdo nevyzvednul a úplně náhodou se tam někdo zjeví, ale nemohl tušit, že tam ta holka bude. Je tam ovšem více náhod. Akční scéna okolo 60 minuty je Boží. CITÁT - Podrž volant......... Celou tu dobu vlastně sledujeme události, které se s náma vrací k úvodní scéně. Jsem v obraze, vše může začít. Další obrovská náhoda je že po výbuchu je v ulici vše zdevastované, ale světe div se, dvě policejní auta zaparkovaná v podstatě v centru výbuchu jsou nepoškozená. Co to povídám (píšu) oni nejsou ani škrábnutá. A samolitr můžou hned vyrazit do další akce. CITÁT - Je to vyšší zájem ?....... No a kde se vzaly ta další auta to ví jen Bůh a režisér. 85 minuta je strhující. Autobus už po První ulici nejede. Pěkná a povedená scéna. .....a lidi maj raději šťastný konce - povídá Gabriel (John Travolta). Až na těch několik "náhod" je to snímek nadupaný akcí. Dávám tři hvězdy. ()

MATADOR 

všechny recenze uživatele

"Víš o tom, že se v tomhle svlékne Halle Berry?" Tak to jsem vážně nevěděl a velmi mne to sice překvapilo, ale nic překvapivějšího nehledejte. Snímek je sice klasický thriller, kdy jeden maník umí s počítače, tak ho hned musejí zneužít a ... Halle je sice velmi krásná a zdá se,že pan režisér tohoto snímku na to sázel, až zbytečně mnoho. Snad neprohrál. ()

Bauer 

všechny recenze uživatele

John Travolta a ( sexy ) Halle Berry hrajou celkem dobře.Ale Hugh Jackman to je frajer je škoda , že právě on nemůže hrát dalšího představitele Bonda.Jinak film je celkem nudný , při druhém koukání na tento film bych se asi ukousal nudou ale když už je tam nějaká akční scéna tak je dobře natočená.Průměrný film. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (11)

  • Herečka Halle Berry získala ako odmenu 500 000 amerických dolárov po tom, čo vo filme ukázala svoje prsia. (srbak)
  • Trailery, televizní reklamy, billboardy na filmy. Vše obsahovalo skryté kódy, díky kterým mohli diváci soutěžit na oficiálních webových stránkách. Jeden z tajných kódů byl dokonce ukryt i v závěrečných titulcích. (Rocky62)
  • Film bol natáčaný i na ulici Quai Cassini vo francúzskom Nice. (dyfur)

Související novinky

Scénáristou Hitmana…

Scénáristou Hitmana…

25.10.2005

bude Skip Woods. Ten má na svém kontě krom několika minimálně známých projektů také práci na filmu Swordfish: Operace hacker. Otázkou zůstává, jestli dějovou skladbu tak ostře sledovaného projektu… (více)

Reklama

Reklama