Swordfish: Operace Hacker

Swordfish

Swordfish: Operácia Haker

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2001, 96 min

Skvělí herci, super začáteční výbuch a pěkný holky, ale stejně to neni zas až takovej nářez jak by měl bejt. A víte co se stane když střelíte bazukou do Travolty ve vrtulníku? Vzpomenete si že on vlastně sešel dolů po schodech.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)))))))))))))))))))))))))))(26.3.2005)

Celkovo zručne natočený film s dobrým obsadením, skvelým obľúbeným Travoltom, božskou Halle Berry a ďalšími esami. Rozpočet filmu je možno trocha prepísknutý, ale aspoň vypadá všetko na vysokej úrovni. Film baví a to je hlavné. Nie je to zrovna nič dokonalé, ale aspoň nie je priestor na nudu. Istá spokojnosť tu je, ale väčšie hodnotenie by asi nebolo na mieste. 65%(25.9.2011)

Hodnotím za 3,,,.......No zaměřená problematika na počítačové Hackery, ale to bylo tak všechno né nepatří tento typ filmů k těm mým oblíbeným je to něco jako pár dílčích seriálů z Kobry 11. Ale když vezmeme roli Travolty trak ta byla zahrána přirozrně a čistě tak jak by to mělo u něj vypadat. Hugh ten by se měl držet svého X-mena a VanHelsinga to mu sedělo více.(6.6.2006)

První věta ve filmu zní - CITUJU - Problém Hollywoodu je, že točí zbytečný sračky......... Docela mě točila ta "nevyrovnaná" kamera, ale jinak děj před ní je dobrý. CITÁT - Tak mě neserte........ Záběry a situace okolo 8 minuty je perfektní. Mučení vykouřením, to je psycho, ne ? CITÁT - Nic není nemožný......... V příběhu je trochu moc náhod, to já nějak moc netoleruju. Příkladem je určitě situaci kdy dcera úplně náhodou zůstává ve škole, protože ji nikdo nevyzvednul a úplně náhodou se tam někdo zjeví, ale nemohl tušit, že tam ta holka bude. Je tam ovšem více náhod. Akční scéna okolo 60 minuty je Boží. CITÁT - Podrž volant......... Celou tu dobu vlastně sledujeme události, které se s náma vrací k úvodní scéně. Jsem v obraze, vše může začít. Další obrovská náhoda je že po výbuchu je v ulici vše zdevastované, ale světe div se, dvě policejní auta zaparkovaná v podstatě v centru výbuchu jsou nepoškozená. Co to povídám (píšu) oni nejsou ani škrábnutá. A samolitr můžou hned vyrazit do další akce. CITÁT - Je to vyšší zájem ?....... No a kde se vzaly ta další auta to ví jen Bůh a režisér. 85 minuta je strhující. Autobus už po První ulici nejede. Pěkná a povedená scéna. .....a lidi maj raději šťastný konce - povídá Gabriel (John Travolta). Až na těch několik "náhod" je to snímek nadupaný akcí. Dávám tři hvězdy.(26.3.2012)

Film, který klame tělem. Famózním úvodním bullet timem navnadí na něco nevídaného, vzápětí ještě přiloží do ohně brutálně sexy Halle Berry a skvělého záporáka Travoltou. Jenže to je naprosto všechno, co film nabídne, pak už následují je hloupé scény a klišé. Jo a „hackovací“ scéna je bomba, tohle kdo neviděl, neuvěří!(19.3.2006)

• - Helikoptéra použitá ve filmu je Sikorsky S-64 (létající jeřáb). Nyní se používá v Austrálii na potírání požárů v bushi. (Rocky62)

• - Meno prvého zastreleného fínskeho hackera, Axl Torvalds, je poctou fínskemu programátorovi Linusovi Torvaldsovi - autorovi linuxového jadra. (satanjel)

• - V poradí druhý film, kde si spolu zahrali Hugh Jackman a Halle Berry. Tým prvým bol X-Men (2000). (N0X.)