Swordfish: Operace Hacker

Swordfish: Operácia Haker

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2001, 96 min

• sepp

Bozemuj, zajimalo by me kdo tuhle blbost vymyslel. Neverohodne postavy, ulitle a trapne vyznivajici sceny (mam zrovna na mysli koureni dicka pri "hackovani"), ale co me nejvice dostavalo byla predstava lidi z Hollywoodu o hackingu - 20 monitoru a na nich v krasne grafice cisilka a znaky, kterym nikdo nerozumi a tudiz vypadaji efektne. Tu jednu hvezdicku davam za peknou scenu s vybuchem v bance.(6.9.2003)

Zklamání. Čekal jsem rozhodně více akce zde za celý film jsou celkově jen tři akční scény. Jedna na začátku, jedna na konci a ta třetí zhruba tak v půlce filmu kdy Travolta rozrasí 4 auta kulometem. Což se mi celkem líbilo. Jinak celý film se furt něco plánuje, něco řeší a pak se to na konci udělá. Čekal jsem rozhodně víc a ten haluz konec mě taky zrovna moc nezaujal.(14.1.2014)

Áno , možno je to film málo funkčný pre psychoanalytickofilozfickolaboratórny rozbor a uznávané " propellerHEADY " to nerozbehajú ani na bežiacom statíve. No v tomto prípade 3volty prekročil film, užil si to a Ja s ním. Je cool a patrí len Mne. THX Quentin ! Stretnutie s ním a Oakenfoldom naraz, to by som sa ......Wolverine spolu s Hall môžu strčiť hlavy do sáčku .No a v prípade nesúhlasu Get out of My.. - http://www.youtube.com/watch?v=PzOnZnkCIqM&feature=related. I´m ready(13.9.2012)

Scénáristický průšvih alespoň částečně vytahuje z černých hlubin zručný řemeslník Dominic Sena a příjemné herecké obsazení. Audiovizuálu není co vytknout, jediným problémem tak zůstává kostra, která je chatrná jako domeček z karet. Samotná zápletka není nijak úchvatná, ale rozhodně se na ní mohl vystavit mnohem pevnější příběh. Scénář však kašle na vlastní nápady a vrstvení příběhu a raději si jednoduše vypujčuje klasické problémy lidstva, které jsme ve filmu mohli vidět již nespočetněkrát. Zcela zbytečně tak působí linie s dcerkou a dokonce i policejní vyšetřovatelé jakoby by přišli na návštěvu z jiného snímku. Jednotlivě segmenty se vzájemně nepodporují a dobré nápady zůstávají díky své nevýraznosti v tom všem absolutně zapomenuty. Swordfish: Operace Hacker je jeden z těch filmů, které hrají hodně na EFEKT, ale musím se přiznat, že s tím nemám problém, spíše naopak. Bavil jsem se to rozhoděn ano, a i příště se podívám rád, neboť tenhle snímek má jednu zápornou/kladnou (nehodící se škrtni) vlastnost - bývá rychle zapomenut. Pokud jste schopni přivřít oči, máte jistou šanci se bavit, ovšem pouze pokud snesete film, který se snaží tvářit jako patřičně nabouchaná zábava, ale přitom je až překvapivě prázdný. Btw dialogy a některé scénky mají občas tendenci mírně pobavit.(30.9.2007)

Snímek Dominica Seny - SWORDFISH: OPERACE HACKER - "trpí" jednou základní běžeckou chybou, a to: nesprávné a nevyrovnané rozložení sil. Úvod filmu je strhující a velmi dobře natočený. Po počátečním „sprintu“ však snímku velmi brzy „dochází síly“ a stává se z něho průměrný akční thriller, který rychle ztrácí svou vybojovanou pozici. V závěru - v „cílové rovince“ - se ještě Dominic Sen snaží dohnat, co se dá. Bezúspěšně. Shrnuto a podtrženo: jedná se o (vcelku) dobrý film, ale na „stupně vítězů“ nemá; ty patří jiným - daleko lepším.(11.9.2003)

• - Helikoptéra použitá ve filmu je Sikorsky S-64 (létající jeřáb). Nyní se používá v Austrálii na potírání požárů v bushi. (Rocky62)

• - Meno prvého zastreleného fínskeho hackera, Axl Torvalds, je poctou fínskemu programátorovi Linusovi Torvaldsovi - autorovi linuxového jadra. (satanjel)

• - Film bol natáčaný i na ulici Quai Cassini vo francúzskom Nice. (dyfur)