Swordfish: Operace Hacker

Swordfish

Swordfish: Operácia Haker

Akční / Krimi / Thriller

USA / Austrálie, 2001, 96 min

Hacker Hugh Jackman - vyšportovaný sexy chlap opustený na olejovej farme. V čom je jeho tajomstvo? Nerobí mu problém nabúrať sa prakticky do akéhokoľvek servera na svete za niekoľko sekúnd. Aby to nebolo málo, popritom si ešte veselo užíva orálne uspokojenie od mladej slečny. Kde toto môžete vidieť? Vo filme Operácia Swordfish je Hugh ten „poloboh“. Áno poloboh, pretože ten, čo tu nad všetkým vládne je John Travolta. A to nie je spoiler. Je to fakt. Ak sa vám zdal úvod komentára trocha padnutý na hlavu, tak si na ňu radšej nasaďte prilbu. Pretože pri sledovaní filmu Swordfish ju budete potrebovať. Je to presne jeden z tých filmov, ktorý je tak strašne hlúpy a deravý, že by ste scenáristovi najradšej prevŕtali hlavu len aby ste sa uistili, či v tom mozgu je naozaj tak prázdno, ako to na prvý pohľad vyzerá. Na druhý pohľad si to radšej rozmyslite, lebo ak zlikvidujete jedného hlúpeho scenáristu, Hollywood ich obratom vyrobí ďalších desať. Swordfish je jedna veľká logická diera. Ale tak efektne natočená, že ju bez problémov prekusnete a necháte sa unášať vo vlnách "cool" záberov a "cool" explózií, "cool" hrdinov a ešte viac "najcool" záporákov, medzi ktorými vládne spomínaný Travolta. Výkony ostatných hercov sú tiež celkom fajn a ako bonus vám Halle Berry ukáže prsia. Čo potrebujete viac? Rada na záver: Swordfish je geniálna ukážka akčného filmu na večer (aj keď som príliš nepochopil o čo presne v závere išlo), pobavíte sa kráľovsky.(21.2.2007)

• Lacike

Skvele akcne sceny na čele s famoznou bullet time exploziou (preco bullet time tak skoro vysiel z mody a bleskovy strih a roztrasena kamera sa akcnych scen drzia jak klieste? precoooo?) a blbnutim s autobusom zavesenym na vrtulniku doplnuje este zabavny Travolta. Proste pokial sa striela alebo Travota hlaskuje, tak to je zabava. Ale neakcna seriozna dejova vypln na čele s megatrapnym hackovanim je nieco tak imbecilne, ze som v polovici nevydrzal a musel sa pozriet, co za hovädo to napisalo. A je to nas znamy kazisvet Skip Woods, ktory skurvi vsetko na co siahne. Nechapem preco v Hollywoode dostava neustale dalsiu robotu. Nebudem tvrdit, ze ja napisem lepsi scenar ako on. Nenapisem, ale urcite by som lepsi vysral. Postavy sa tu znova spravaju totalne nezmyselne a samozrejme si neodpusti sokujucu pointu na koniec. Fakt expert, ktory sa potom v rozhovoroch neustale obhajuje ako mu to skurvilo studio, reziser, strihac, zeleni mimozemstania a ja neviem kto este. Nakoniec som si nechal ceresnicku v podobe odhalenych prs Halle Berry v najneerotickejsej scene aku mohli vymysliet. To je fakt na Oscara. Vysledkom je totalna chujovina s dobrou akciou a znudenymi kozami Halle Berry. 4/10.(1.6.2016)

Dominic Sena dostal pod ruku poměrně zajímavou hereckou sestavu, ale podobně jako kdykoliv jindy z toho žádný zázrak nevybrousil. Létající autobus a několik docela zajímavých scén nezachrání tenhle scénáristicky přeplácaný akčňák. Asi vždy si budu kromě hodně zvláštního Travoltova mikáda pamatovat vášnivou čtenářku Halle Berry. 55%(9.12.2014)

• MM_Ramone

Deadfish: Operace Fucker! Nuda za veľa peňazí. Film so slušným rozpočtom, ktorý sa vôbec nepodaril. Trocha za to môže aj hlúpy, nezaujímavý scenár. Ale predovšetkým to padá na mdlých hereckých výkonoch hlavných predstaviteľov. Hugh Jackman zatiaľ presvedčivo zahral iba postavu Wolverina v sci-fi sérii "X-Men", Halle Berry si stále myslí, že stačí pekná tvárička a hviezdny John Travolta nevie hrať vôbec. Je to obyčajná vypasená hollywoodska voš, čo žije zo slávy viac ako tridsať rokov starého muzikálu a jednej skvelej úlohy, do ktorej ho obsadil režisér Quentin Tarantino vo filme "Pulp Fiction". Snímok "Swordfish: Operácia Hacker" by za moc nestál ani pri inom hereckom obsadení, ale pri tejto konzistencii šarlatánov to je naozaj bieda. *(27.12.2010)

Sena po unylých 60 VTEŘINÁCH vyměnil Bruckheimera za Silvera a vystřihli spolu zdařilý béčkový kinoakčňák, který adekvátně ukrátí čekání na novou bayovinu. Pořád se tu něco děje a ve snaze být co nejvíc cool do vás pere přestřelené akční scény, směšné hackovačky nebo kozy Halle Berry. Škoda jen, že Travolta už má nejlepší záporáky své kariéry za sebou (OPERACE ZLOMENÝ ŠÍP, TVÁŘÍ V TVÁŘ).(14.1.2006)

• - Film byl stažen z kin krátce po teroristických útocích z 11. září 2001 kvůli scénám, ve kterých byly vyobrazeny vybuchující budovy. (Rocky62)

• - Helikoptéra použitá ve filmu je Sikorsky S-64 (létající jeřáb). Nyní se používá v Austrálii na potírání požárů v bushi. (Rocky62)

• - Meno prvého zastreleného fínskeho hackera, Axl Torvalds, je poctou fínskemu programátorovi Linusovi Torvaldsovi - autorovi linuxového jadra. (satanjel)