Temný stín nad L.A.

• USA Dark Blue (více)

Prosazování zákona je v méně luxusních čtvrtích L.A. proklatě drsná záležitost, to ví elitní detektiv Perry velice dobře. Tentokrát musí spolu s mladým partnerem vyřešit brutální vraždu, která rozpoutala rasovou bouři po celém městě. (oficiální text distributora)

Han22

Takový klasický policajtský film, kterých se už dneska moc netočí - o poldech z ulice, kteří bojují proti zločinu jak se dá, i když to znamená porušovat zákon. Je v tom všechno, co by se dalo čekat - protřelý mazák vs. začínající bažant, alkoholismus, rozpadající se manželství. Ale hlavně díky Kurtu Russelovi, který na to pořád s přehledem má je to slušná podívaná. A posledních 30 minut (akce v ghettu uprostřed řádění negrů a závěrečný výstup při udělování hodností) je vynikajících. ()

KoRner

Mne to viac pripomenulo Street Kings, dobrý námet, ale rýchlo vyriešený. Od iných príbehov sa to odlišuje zasadením do časov černoského rabovania L.A. po spacifikovaní Rodneyho Kinga. Strata času to nie je ale určite, jedna prestrelka v strede filmu a hneď by to bolo lepšie. ()

iXtr3m3

Drsné ale po čase nudné a navyše ľahko zabudnuteľné. Russell je borec, Speedman ucho. Dalo sa z toho vytrieskať viac. ()

Giggs

Celkom slušne krimi o zlom a dobrom policajtovi, prehnitom policajnom šefovi a o zločine v uliciach L. A. Dej slušne odsypa, nenudi, akurat škoda toho dementneho holywoodskeho zaveru. ()

cab

Klasicky pribeh nastinen podle zanroveho mustru, kde neuprosny a tvrdy policista ovlivnovan vyssi moci je nucen zajit az za hranice zakona a v poslednich okamzicich, kterym predchazi tragicka udalost, si uvedomi sve pocinani, za ktere bere plnou odpovednost s tim, ze ke dnu nepadne jen on sam. Neurazi ani nenadchne. 60% ()

r.deshain

Necekejte od filmu nic zvlastniho, je to proste obycejny thriller, nic noveho nebo objevneho neuvidite. Na druhou stranu, presne takovy film ja chtel videt, dobre udelany thriler, ktery proste sednul tam kam mel. Navic Kurt hraje skvele jako obvykle, tak neni co resit. Zatahnout zavesy, nicit chipsy, a dat si proste trochu klasicke akcni zabavy. ()

Delaney

Lehce nadprůměrný policejní drama o korupci a rasismu... Nijak výrazně na vás nezapůsobí, ale určitě se nudit nebudete... 70% ()

Movie Gourmet

Kurt Russell coby zkorumpovanej polda? Proč ne, jde mu to skvěle. Obdoba Vnitřních záležitostí s Richardem Gere(m) a Training Day(e) s Danzelem Washington(em). 3-4* a 75-80 %. ()

Patrac999

Strašně nudný film, který se snaží napodobit Training Day, ale nedaří se mu to. Training Day popisuje neortodoxní způsoby zkušeného "poldy" nechutným způsobem (úder pistolí mezi nohy), kterému se ani zdaleka nemůže rovnat že Kurt Russel přijde a někoho zastřelí. Jediná část kdy jsem zadoufal že by to nemuselo být tak hrozné byl až závěr, který ale autoři také pohřbili. Myslím, že to bylo tím že se vůbec nic nezměnilo, takže celý film byl úplně o ničem. Dal bych odpad ale strašně mě rozesmáli černoši házející ledničky po projíždějících autech a "zloduši" kteří šli vykrást obchod a úplně všechny postříleli. Dokonce postřelili i člověka kterého potkali na ulici a který jenom procházel nebo projížděl(nevim jestli to nebyl invalida) okolo. Možná vám připadám jako úchyl, ale bylo to tak strašně trapné že jsme se musel smát ()

RomanHyde

3,5 hvězdy, ale přikláním se k vyššímu hodnocení, protože jsem se bavil. Film v nás nezanechá zážitek na celý život, ale dokáže pohltit a z děje na nás nevyskakují klišé a patos bubáci. Je to vcelku zdařilá, tedy dobrá akční práce. Kurtu Russelovi tato role (vlastně tyto role) náramně sedí a tak se v nás při sledování (a to je to zajímavé) mísí pocity, zda-li mu máme fandit či nikoliv, protože on to není vůbec jednoznačně pozitivní hrdina, ale také né vyloženě negativní. Tak jak je to? A to si musí každý posoudit sám :) Každopádně víme, že vybíjení klínu klínem nikam nevede :) ()

dawe787

Žádná velká bomba, ale dá se na to celkem dívat. Příběh se zaplete a celé to uteče jako voda. V podobném duchu je mnohem lepší třeba Training Day. ()

ink flo

Podobnej model jako "Training Day", starej protřelej a zkaženej polda zaučuje mladýho idealistickýho cucáka. V rámci tvorby David Ayera spiš průměr. ()

crha

Skvělá kriminálka o zkorumpovných fízlech z prostředí špinavého, negrama páchnoucího LA. Já už tady opravdu budu za nějákého fašouna, protože to vypadá, že mám na negry strašnou pifku, ale to zmrdstvo, co dělá bordel na konci filmu a co dobije každého bílého, bych normálně plynoval. Ale přesně tenhle typ filmů miluju. No a Kurt je výbornej a hrozně jsem mu fandil. 85% ()

Heroine

Jaj aj, tenhle druh filmů nemám ráda. Zkorumpovaní poldové, zničené manželky policistů, synové, kteří sotva znají svého tátu, město v plamenech, rasová diskriminace... Je to nějak ohraná písnička, a navíc, Kurt Russell má fakt minimální charisma. Jo, kdyby to hrál Bruce Willis, nebo Vin Diesel, to by byla jiná podívaná. Ale nebylo to úplně nudné, navíc se mi líbil Speedman, takže jednu hvězdičku za to. ()

Stefan_M

Bravoooooooo. Prava tvar Ameriky. Ale skoda, ze bez odozvy. Korupcia vladne svetu. A tie cierne vrany? Presne tak, ako na celom svete. Kradnut, nicit, zabijat, rabovat a prizivovat sa. Bravooooooooo. No skoda, ze bez odozvy. ()

E lan

Lehce nadprůměrné korupční drama s překvapivě nesympatickým Kurtem a zcela nevýrazným Speedmanem v hlavních rolích. Ač se na konci ukáže film až příliš americký, vůbec to není špatná podívaná. ()

gemi

Absolutně průměrná kriminálka o špinavých policajtech. Kdyby pocházela z raných osmdesátých, kam patří ve všech ohledech, tak ani neceknu. Ale na rok 2002 je to zatraceně málo. ()

Likan7

Takový Training Day bez dobrých herců, ale s uvolněnější atmosférou. Za půl roku nebudu o filmu vědět, ale Ron Shelton to natočil jakoby víc uvolněně a zábavně. Kurt Russell pořád válí, i když to není Danzel, a tehdy byl Scott Speedman taky v kurzu. Posledních 20 minut je sice dost splácaných, ale jako dobrý thriller/kriminálka na odpoledne to splní účel dokonale. ()