Temný stín nad L.A.

• USA Dark Blue (více)

Prosazování zákona je v méně luxusních čtvrtích L.A. proklatě drsná záležitost, to ví elitní detektiv Perry velice dobře. Tentokrát musí spolu s mladým partnerem vyřešit brutální vraždu, která rozpoutala rasovou bouři po celém městě. (oficiální text distributora)

john.h

Docela dobrý. Na Training Day, se kterým to je srovnávaný to nemá, ale koukat se na to dá. Ale zapadlé uličky v LA, černoši, drogy, korupce a tak dále tam je vykreslená řekl bych dobře. A i ty Cypress Hill tady také, podobně jako v Training Day, hrajou. Nebylo to ale až tak cool. Na čtyři hvězdičky mi to však stačí. ()

Orhalmi

3-4, není to tak zlé, jak to na první pohled vypadá. Film si nedělá nároky, není dotěrný. čekal jsem to horší. ()

cromagnon

Další film podle předlohy mého oblíbence Jamese Ellroye. Je jasné, že mu policajti leží v žaludku. Jsem docela překvapen, že tady má film tak špatné hodnocení. Dobrá, obecně nic novýho, ale jako žánrovka „vnitřní oddělení“ to nemá chybu a Russellovo zpytování svědomí je perfektní. Osobně přijatelnější záporák, než afektovaný Denzel v Training Day. Scott Speedman je na mě až moc velkej hezoun, možná proto vyznívá jejich kontrast tak provařeně. Děj rozhodně není pitomý a vyžaduje celkem pozornost. Má to rozsah a neojebanou výpravu, když uvážíme, že je to vlastně retro, a solidní akci. A negerský riot v druhém plánu tomu dodává zlověstnou atmosféru. Můj oblíbený film. Já tenhle žánr prostě žeru. ()

CrazymanM

Opravdu slušný film,s výbornými herci,dobře natočen.Do L.A.-Přísně tajné mu sice něco málo chybí,jinak jsem ale velmi spokojen a mohu doporučit!!! ()

Thomak

Mám tak trochu slabost pro Kurta a tady se zas jednou ukázal. Áno, má to mouchy, ale rozhodně lepší než zmiňovaný Training day, ač ne tak velkolepý.. Výkon policejní služby v LA asi opravdu neni žádnej med (aspoň ve filmu) a oblíbený téma policisty n(z)a hranicí zákona zase jednou našlo slušný ztvárnění. ()

Tomulka

Snímek je celkem protřepávaném téma v USA. Skorumpovaná policie a ti co se jí snaží korupci vymítiti. I když je děj dosti čitelný i přes to se dá u filmu dobře pobavit jelikož je dobře natočen. Kurt Russell zvládl dokonale rozpolceného cajta. ()

raru

Tak som si tento film pozrel a musím povedať,že som naňho natrafil úplnou náhodou pri prezeraní filmotéky Brendana Gleesona.Zaujalo ma,že scenár napísal David Ayer a na Gleesona som sa tešil tiež.Hodnotenia na čsfd neboli bohvieaké,ale to som zažil často.No a film ma prekvapil po všetkých stránkach.Hlavne výborný Kurt Russel,ktorého považujem za béčkového herca.Tu ale predviedol excelentný výkon a spolu s výborným príbehom sa mi to veľmi páčilo.Je pravda,že akcie je tam pomenej a režisérska práca mohla byť lepšie odvedená.Ale cez to všetko dávam plný počet,pretože to pre mňa v tejto kriminálke nebolo podstatné. ()

Bragi66

Ukázková krimi jako z osmdesátek o policejní úplatnosti a hrdinovi, který to nakonec všechno udá, jenže je to vyrobeno v roce 2002. Prvoplánové, myšlenkově ploché, se šablonovitými postavami, ale hlavně absolutně bez napětí. Hlavní hrdinný policista má problémy s alkoholem, s manželkou a se synem, ale tady je to vyzní jen jako samoúčelný dramaturgický prostředek. Konec by měl korunovat dílo, ale tady to končí vykecávkou do ztracena. Hrome tehdy to tak asi mohlo projít, ale dneska je to jen pro dobové fandy. ()

Puchyr

Nádherná ukázka korupce u policie. Poměrně slušný scénář, alepoň mně se hodně líbil. Ukázka jak smrt vašeho parťáka vás může donutit začít konat dobro a stát se policistou,, hm tedy snažit se napravit to, co jste předtím posrali. Perfekní atmosféra zločiného L.A. hlavně ve finále mi to připadalo jako GTA San Andreas,, anarchie vládne ulicemi. Rozhodně to není špatný thriller a dočkáme se i pár slušných akčních scén a především vynikající Kurt Russell. ()

andy60

Námět originalitou neoplývá, ale což, téma zkorumpovaných policistů mně v zásadě nijak nevadí. U filmu jsem se nenudil, sem tam akce, sem tam nějaká hláška, sem tam odbočka k soužití jak manželskému, tak i mileneckému. Slušný průměr. ()