Podvodníček je jedním ze dvou přeživších masakru v losangeleském přístavu. Pomocí rozsáhlých retrospektiv líčí vyšetřovateli spletitou změť událostí, které jej i s jeho kumpánem přivedly na pašeráckou loď... Po únosu kamionu v New Yorku je pět zločinců zatčeno a podrobeno výslechu. Protože nikdo z nich není vinen, plánují se policii pomstít. Operace probíhá hladce, ale pak se ukazuje, že za vším stojí mistr legendárního zločinu Keyser Söze. Je zřejmé, že každý z nich Sözeho v určitém ohledu poškodil. V rámci odvety pak následkem výbuchu na lodi zemře 27 mužů. Nyní však vyvstává zásadní otázka – kdo je vlastně Keyser Söze? (Cinemax)

Evander

Stěží hledám slova, kterými bych přesně vystihnul, co pro mě tento geniální snímek znamená. Úžasně propracovaný děj, fenomenální výkon Kevina Spaceyho, naprosto nepředvídatelné rozuzlení, to vše a mnoho dalšího tento klenot nabízí. Navíc opakované shlédnutí na zábavě neubírá, ba právě naopak.... Agent Kujan: "I'm smarter than you and I'm gonna find out what I wanna know. And I'm gonna get it from you whether you like it or not." - kdo viděl do konce, ví proč se smát ;-) ()

Sorry

Kriminálky mám rád. Zamotané kriminálky mám ještě radši. Ovšem kriminálky, které mě dokážou v průběhu filmu třikrát šokovat, to jsem ještě nezažil. Obvyklí podezřelí je druhem filmu, který prostě napoprvé nepochopíte. Navíc se dá vyložit vícero způsoby. Ano, tak zajímavý ten příběh je. K tomu báječný výkon herců, jasných pět hvězdiček. ()

Wargoo

Výborný scenár, zápletka, zauzlenie, rozuzlenie... Čerešnička na torte hneď niekoľkokrát... Herecké obsadenie (Del Toro je frajer) a prekvapivý záver. SYMPAŤÁK FILMU: Benicio Del Toro / Fred Fenster 4**** 74,011% ()

Wewerush

Samozřejmě že je film precizně natočen, práce střihačů, kamermanů dokonalá a Kevin Spacey taky hraje moc dobře. Ale na druhou stranu zápletka je dost jednoduchá, neřekla bych profláklá, ale jednoduchá a postavy? Kromě Spaceyho a Byrnea si jich člověk neužije tak dlouho, aby vůči nim cítil nějaké sympatie, nebo je dokonce podezříval. Spacey hraje sice dobře, ale teda jako nějaký ultradobrý herecký výkon v roli, kde moc nic hrát nemusí? Upřímně nechápu ty všechny 5ti hvězdičková hodnocení, každý má sice jiný vkus, ale tento fim je pro mě lepší průměr, nic víc. ()

Páně

Bezpochyby kvalitní práce konverzačnějšího charakteru, nakopnutá zajímavou pointou. Jen s ultimátním soudem bych byl opatrnější, tak geniální to zase není. Ale rozhodně stojí za zhlédnutí, pokud budete mít zrovna chuť na promyšlenější krimi obsahující velmi chytlavé scény. ()

BenderG

Kevin Spacey září a ukazuje, kdo je ve filmech pánem a kdo poddaným. Bezchybný flash-back thriller s koncem, který nedokáže nikdo předpovědět... ()

Clu

Rozuzlení mi došlo asi 15 minut předem. Od éry M. Night Shyamalana jsou diváci mnohem podezřívavější. A ze zvratů se stalo hořké klišé. V devadesátém-pátém to ale musela být bomba, když se film tak proslavil. Je to taková chytrá gansterka pro celou rodinu na neděli večer. Ale pořád nadprůměrně natočená, napsaná a zahraná. Čtyři hvězdy z respektu ke klasice a celkovému provedení včetně fajn atmosférické hudby. ()

johnywalker

Přestože mě Singerovská klasika nenadchla na tolik, abych z toho slintal, jméno Keyser Soze si budu pamatovat dlouho. Obsazení v pořádku, teploušek Benicio příjemně překvapil. Dopředu jsem nevěděl do čeho se ženu a vím, že jsem udělal dobře, když jsem si nic před zhlédnutím nezjišťoval. Závěr bohužel ani tolik nepřekvapil. Už mne asi ty filmy natolik zblbli, že musí přijít s něčím lepším. ()

Raziel_cz

Při té pověsti jsem čekal větší nářez. Začátek je ještě zábavný, škoda, že tu nebylo víc Del Tora. Scénář je fajn, ale jakmile do hry vstoupil mýtický Keyser Söze, přestalo mě to bavit. Nehledě na fakt, že kdo to je vám musí dojít během tří vteřin i bez hledání hintů. Užil jsem si ústřední postavy a Peta Postlethwaitea, ale od takové legendy jsem čekal mnohem víc. ()

skeptic

Už od začiatku je to kvalitná filmarčina po všetkých stránkach, no tento film je v zásade urobený pre "koniec", je budovaný hlavne pre konečný efekt (nečakanú pointu), lebo až ten radi tento film medzi niečo výnimočné (ak nepočítame skvelých hercov). 85% ()

kkarx

Asi nepřeceňovanější krimi všech dob s absencí jakéhokoliv tempa. Ač děj není úplně prázdný, zdá se že film stojí 100 minut takřka na místě. Rozhodně nejsem sám, znám lidi, kteří ani nebyli schopni to ani dokoukat. A kdo měl být protagonista? Byl to Verbal, Keaton, nebo snad Sozy? Jistou větší úlohu tu má sice Byron (Keaton), ovšem i charakter jeho postavy je víceméně jen nastíněn. Taky mi přišlo, že pro to, aby našli Sozyho, toho moc neudělali. Kdyby si pořádně podali toho právníka, tak ho mají hned! ()

Heroine odpad!

Nerozumím tomu, proč je tenhle film jakože tak dobrý. Není podle mně moc zábavný, napínavý taky ne, postavy nejsou zajímavé, obsazení je nudné, a zápletku prokoukne i laik po dvaceti minutách. ()

Lyžař

Pcha, tak tohle beru. Kaiser Soze, Kaiser Soze, Kaiser Soze. Prostě klasa. Příběh, který se postupně rozkrývá, aniž by to člověk věděl. Detektivka, parta chlapů, jedna hezká holka, byly chvilky, kdy jsem si myslel, že můžu odbočit pohledem. Ale pokaždý jsem si onu chvilku musel zase přetočit zpět. Bravůrně natočené, skvělé výkony skvělých herců. No a zase jednou film, který si už nyní chci zopakovat a pochopit víc, než jsem na první pohled pochopil... ()

GOREGASM

Parádní krimi gangsterka s lahůdkovým storytellingem a jedním velkým, ale opravdu velkým a dnes již ikonickým twistem. Ono není moc divu, když jde o dílo z pera Christophera McQuarriea. Singer si navíc velmi pestrou sestavu "obvyklých podezřelých" mezi nimiž logicky vyčnívá v projevu brilantně chladnokrevný Spacey, ale třeba takový Stephen Baldwin tady předvádí vrchol své kariéry. Na tohle se kouká s konstantní cinefilní erekcí i po třiadvaceti letech. Masterpiece. 100% ()

Folky

Onu šokující pointu jsem znal dopředu, takže jsem byl ochuzen o kus parádního zážitku, ale naštěstí film nestojí jen na ní. Stojí na výborné režii a parádním scénáři, díky kterému jsem si to užíval od začátku do konce. A po opakovaných zhlédnutí ještě lepší. ()

GMVajgl

Uznávám, že scéna s: "gimme the fucking keys you cocksucka motherfucka" je hodně zábavná a pamětihodná. Zbytek filmu je velmi přeceněný a zapoměníhodný. ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)