Podvodníček je jedním ze dvou přeživších masakru v losangeleském přístavu. Pomocí rozsáhlých retrospektiv líčí vyšetřovateli spletitou změť událostí, které jej i s jeho kumpánem přivedly na pašeráckou loď... Po únosu kamionu v New Yorku je pět zločinců zatčeno a podrobeno výslechu. Protože nikdo z nich není vinen, plánují se policii pomstít. Operace probíhá hladce, ale pak se ukazuje, že za vším stojí mistr legendárního zločinu Keyser Söze. Je zřejmé, že každý z nich Sözeho v určitém ohledu poškodil. V rámci odvety pak následkem výbuchu na lodi zemře 27 mužů. Nyní však vyvstává zásadní otázka – kdo je vlastně Keyser Söze? (Cinemax)

necisty

Hraje si to na velmi kvalitní kriminálku se zapeklitou zápletkou. Ono to tak i je, ale závěrečné rozuzlení pro mě nebylo zas tak velkým šokem a už nevím jestli je to tím, že už od té doby vzniklo spoustu podobných filmů, nebo jsem někdy viděl kousky samotného filmu. Nic to nemění na tom, že to tehdy musela být bomba a já se ani teď nenudil. ()

Devitka

Při prvním sledování člověk sice zjistí pointu, ale až při tom dalším si film naplno užije. Všechny ty maličkosti, které snad nejde napoprvé ani postřehnout najednou bijí do očí. Scénář položil filmu opravdu kvalitní základ. ()

fars

Tak jsem se konecne dohrabal k nejlepsi kriminalce vsech dob i ja... a na prdel me to teda neposadilo. Mozna zapracovalo prilisne ocekavani, nebo pro me film uz dneska moc zestarnul, nebo ja nevim, zkratka zaverecna pointa jde pomerne snadno vydedukovat pred odhalenim, nez se zapletka konecne zamota a film se rozjede, musi se divak prokousat hodinovym rozjezdem (v podstate me to zacalo bavit az s prvnim predstavenim Kaisera Soseho)... no a pak mi zbudou jen ty fajn herecke vykony... Uvidime az si to nekdy pustim znovu, zatim silnejsi 3 (lyncujte me prosim spis o vikendech, to budu pravdepodobne opily a bude mi to u prdele). ()

Carrie_3

"The greatest trick the Devil ever pulled was convincing man he didn't exist." Jestli nějak lze charakterizovat tento film, právě předchozí věta je tou správnou volbou. Až mi mrazí při pomyšlení na závěr filmu, který mi přesvědčil, jak mají vypadat opravdové filmové skvosty. Výborný scénář společně s velmi vhodně zvoleným hereckým obsazením rozehrál (pro mě chvílemi trošku zmatenou) zapeklitou zápletku, kterou bylo radost sledovat. Kevin Spacey si do sbírky přidal Oscara a musím říci že zaslouženě. Nejvyšší hodnota filmu je pro mě jednoznačně brilantně vymyšlený závěr, který možná někomu dojde dříve, ale i tak určitě překvapí. Osobně jediný problém, který jsem při sledování "The Usual Suspects" měla, bylo, že jsem se díky složitosti snímku občas v něm ztrácela. Pokud se jej rozhodnete pustit, rozhodně doporučuji, abyste byli vyspalí a schopni se na něj plně koncentrovat. I tak si myslím, že je dobré si jej pustit nejméně dvakrát, aby člověku došly všechny souvislosti. ()

WolfR

Jako komentář si dovedu použít jednu větičku z filmu. "The greatest trick the Devil ever pulled was convincing man he didn't exist." To myslím vypovídá hodně! Neuvěřitelný, tenhle gangsterský kšeftík! Životná film Bryana Singera! To prostě musíte vidět! 5 hvězd. ()

TomPrusik1

Velmi povedená kriminálka se zajímavým a zamotaným příběhem, který dost možná dokonale nepochopíte hned napoprvé. Všichni říkají jak má tento film nečekanou pointu, já jsem ale u tohoto filmu nějakou překvapivou pointu čekal (SPOILER prostě jsem tušil, že ten tajemný Keyser Soze bude někdo z jejich řad KONEC SPOILERU). Práce scénáristy byla tedy bezchybná, právem si zasloužil Oskara . Ještě více schvaluji Oskara pro Kevina Spayceho. Postava Verbala se mi vryla do paměti a opravdu je to trochu jiný Verbal než na čsfd Opravdu povedená kriminálka, která mě ale napoprvé tolik neoslovila abych jí dal plný počet. Určitě se k ní ale někdy vrátím a možná svůj názor přehodnotím. 80% ()

tom88

Uznávam všetky kvality filmu, všetku genialitu a dokonalosti, ale na mňa je toto až príliš veľké sústo, ktoré jednoducho neprekusnem. Réžia a herci bezpochyby super, Spacey, Byrne, Del Toro vynikajú. Dej sa rozvíja dosť divne, tak sprehádzane, čo na mňa nepôsobí najlepšie a snažil som sa chápať každému a všetkému čo sa na plátne deje, aj sa mi to pomerne darilo až pokiaľ neprišiel onen geniálny záver, ktorý mi skazil všetko čo sa dalo a zneistil všetko čomu som ako tak chápal. Asi nie som ani z polovice geniálny aby som chápal tento film na prvý krát. V tomto prípade sa však obávam, že filmu nepochopím úplne ani na druhý či tretí krát, čo ma trocha deprimuje. Z princípu by som mal dať 5*, no zapájam môj subjektívny názor a dávam 4*. 85% ()

moviefilm

Musím daľ 100%, za zásluhy, aj ked ma dosť naštvalo, že som polovicu pointy vedel dopredu, vdaka dosť spoilerovému obsahu na istej internetovej stránke a tak ma šokovala iba tdruhá polovica pointy. No scenár je každopádne geniálny a OSCAR bol úplne zaslúžený, bravúrna réžia vytvárajúca hustú atmosféru, ktorá by sa "dala krájať" a nechápem absenciu mena Bryan Singer medzi OSCARovými nomináciami za najlepšiu réžiu roku. Tiež skvelí herci, z ktorých vyniká najmä Kevin Spacey, ktorému táto rola sadla "ako riť ma serbeľ", dôkazom čoho je aj zaslúžený OSCAR. Dalej napínavá hudba a skvelý strih vytvárajú jednu z najgeniálnejších atmosfér kinematografie... ()

stOKYi

Výborný thriller. Film je akoby hovorený po určitých úsekoch od zadu, v ktorých vôbec človek nevie o čo sa jedná, ale za pár sekúnd sa dozvie že o čo tu vlastne ide a potom nasleduje ďalšia vec o ktoréj počujete vo filme po prvý krát a za chvíľu je opäť vysvetlená. Týmto sa udržuje divák v neustálej pozoronosti a zároveň sa človek pri pozeraní nestráca v deji. Jednoducho naozaj výborný a zrealizovaný scenár. Ja musím povedať že som sa pri filme naozaj bavil a zistil som, že nie nadarmo to je jeden z naj thrillerov 90. rokov. ()

reky

Ano, Spacey i pointa z těch téměř geniálních, o zbytku filmu se však bohužel (i v kontrastu s den před tím viděným L.A. Confidential) podobně vyjádřit nemůžu. Na rozdíl od ostatních mi herecký ansámbl (s výjimkou Spaceyho, samozřejmě) nepřišel nijak výrazný a i proto jsem se místy trochu nudil. Jinak se však jedná o velice zdařilou kriminálku, která na mě bohužel nezapůsobila tak, jak jsem očekával. Dalšímu zhlédnutí se však bránit nebudu, stejně tak i případné úpravě hodnocení. ()

tomeek

To jsem čekal! Strašně mi to připomínalo nějaký film s podobným námětem, který jsem viděl dřív, ale už nevím, jak se jmenoval. Jinak je to velice rafinovaný thriller se skvělou režií, i když prvních patnáct minut mě to opravdu nebavilo. Silný nadprůměr. Škoda, že jsem film neviděl o pár let dřív. Byl bych překvapený... PS: LOL! Už vím, bylo to první Scary Movie! :D ()

WinnJets

Zdejší hdnocení sice excelentní, ovšem má topka až na dvě vyjímky jednoznačně kritická což mi ledacos naznačovalo a nakonec také potvrdilo, že jsem si vybral ty správné lidi...:) Je to opravdu předvídatelné až běda, realistické to není ani za mák a herecké výkony to prostě výše než na tři hvězdy nedotáhnou. ()

E=mc2

Strašnáááááá nuda. Dva krát som zaspal, do tretice som to však dal. Oceňujem scenár a myšlienku. Len to spracovanie. Mohlo to byť o dosť lepšiee. ()

vesper001

Jeden ze dvou momentů, kdy jsem litovala, že jsem nevynechala jediný díl Dr. House, byl ten, kdy Foreman naschvál prozradí Taubovi pointu Obvyklých podezřelých. No nic. O překvapení jsem sice přišla, ale můj dojem to nijak neumenšilo. Historka z podsvětí s nádhernou kamerou o partě kriminálníků, kteří až příliš pozdě zjistí, že jejich svobodná vůle je jen iluze. Zaujal mě Gabriel Byrne, kterého jsem dosud měla zařazeného ve škatulce „salonní typ“ a potěšilo zatnutí tipce policajtům příliš omezeným na to, aby se dokázali povznést nad premisu „jednou zlodějem“. ()

URBAN

Nafouknutá krimi bublina která si potrpí spíše na dialozích než na akci kterou preferuji já , ale tady dialogy netvořily tu nudnou část byly záživné a nenudily jenže nějáká větší akce mi tam pořád něják chyběla . Prostě skvělá kecárna . ( 4.2.14/MAC ) ()

Mol

HAND ME THE KEYS, YOU FUCKING COCKSUCKER!!! Zklamání. Podle hodnocení jsem se na to hodně těšil, ale ve výsledku mi hrozně vadilo vyprávění příběhu a přebíhání z přítomnosti do minulosti. Až jsem si na to zvykl, tak mi nepřišel film v ničím výjimečný kromě samotného konce, nad kterým ještě teď přemýšlím. Jen kvůli tomu konci film skáče a je odvyprávěn tímto způsobem, který mi opravdu nevyhovoval. Ve filmu je však pro mě naprosto geniální scéna, kde celá parta stojí na policejní stanici a čtou kartičku. To jsem se fakt nasmál. ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)