28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

Petroff

Po druhé projekci po letech snižuji hodnocení z 2 na 1*. Proč? Protože je to shit. Schválně se znovu podívejte a svým zjištěním budete nejspíš nepříjemně překvapeni. Prvotní postapo - ok, ale jak dojde postapo, dáme tam zombíky, když dojdou zombíci, dáme tam bandu nadrženejch vojáků. Když dojdou vojáci, dáme tam happy end. Ach jo, kdyby tam radši nedávali nic - pořád by to bylo napínavější, zajímavější, atmosféričtější - i děsivější a prostě lepší. Scénaristovi uřezat koule, a rychle zapomenout, že to režíroval Dany Boyle. ()

Had6

Původní zápletka byla skvělá. Velice se mi líbíla představa, že během 28 dní vymře Londýn a zbyde jen pár zdravých lidí. A ta parádní bezmoc při probuzení a zjištění, že nikdo nikde. Ale to co se dělo v závěru, už patří mezi filmy kategorie C a tento snímek to neomylně sráží velmi tvrdě dolů. ()

buchli

Výborné. Úchvatně napjatá atmosféra (především vylidněný Londýn v úvodu filmu), invenční nápady, infakrtový závěr a vyšinutě působící Cillian Murphy nemají chybu. Ale pokud jste fanoušky klasických zombie hororů, radši se poohlédněte jinde - tady jde hlavně o napětí mezi omezeným počtem postav, ne o masové vybíjení nemrtvými (ani nemrtvých, když už jsem u toho). ()

Fíla

Probuzení v nemocnici. Zděšení, panika, nikde nikdo.. Toho chlápka čeká ještě dlouhá cesta a nejen jeho. Budou se muset o svůj život pořádně porvat a psychicky vydržet, doslova neztratit hlavu. Boyle je zajímavý režisér. Jeho filmy jsou něčím originální. Čiší z nich nepřehnanost a optická propracovanost. Za mě dobrý. ()

easaque

Toto apokalyptické téma je už docela obehrané a moc se nedá nového vymyslet a bylo to vidět. I televizní Den Trifidů měl atmosféru mnohem silnější i bez těch efektních záběrů na vylidněný Londýn. Vizuálně to nebylo špatný, ale dějově to bylo hodně prázdné a nezáživné, takže mě to nudilo a prudilo ;-). Dál komentovat je zbytečné a natož zkoušet pokračování. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

balba

28 dní poté je nadprůměrně zdařilý psychologický horor.Film je dost strašidelný , ale také velmi smutný.Je to skvělí horor , u kterého si dávejte pozor na deprese. ()

Nuala

Prostě a jednoduše mám ráda Dannyho Boyla a Cilliana Murphyho :) A navíc nadržení vojáci byli vážně dokonalí (snad takoví nejsou ve skutečnosti)... :) ()

Morloth

Spojení několika žánrů do jednoho a výsledný kočkopes. Asi tak by se dal charakterizovat tento film. Počátek připomene Já, legenda, a tento snímek jednoznačně předčí, konečná část naopak Potomky lidí, kteří jsou naopak o třídu výš. Neboť Boyle, stejně jako v Sunshine, jen klouže po povrchu. Místo nabízené psychologie nastoupí zběsilá akce, místo apokalyptické vize happy end, místo tísně a strachu přeslazená romance. Tyto faktory jsou pro mne dosti zásadní. A tak i fakt, že natočit zombie horror v podstatě bez zombie, aby šlapal, je kumšt, jenž se celkem zadařil, tak to ani nedocením. ()

Martin741

Danny Boyle je perfektny reziser, ktory dokaze natocit ci uz slusny horor alebo slusny akcnak/thriller. V tomto filme opat oziva tematika zombie, ktoru mam dost rad uz od Romerovho Night Of The Living Dead 1968. Film ma vyborny scenar o ovladnuti sveta zombikmi, k tomu kvalitny pribeh, pocas ktoreho sa divak rozhodne nebude nudit. A pre spestrenie aj par drsnych a brutalnych scen, ktore sa neboja ukazat krv ....... Vyborna praca, pan reziser. 87 % ()

rakovnik

Scéna s vylidněným Londýnem, který objevíte po probuzení v prázdné nemocnici, je naprosto úžasná. Sci-fi horrory, to je moje krevní skupina. ()

kaposlav

Deravé a nedomyslené, ale dalo sa na to pozerať. Bežné zombie pre nenáročného diváka. Tak do očí bijúce nedostatky si nevšimne len odchovanec TV komerčného braku z dielne Joj, Markíza a podobne. ()

honajz2

Já nevím, jak přijeli do toho Manchesteru, přestávalo mě to bavit, ale naštěstí ne natolik, aby mě to začalo nějak víc nudit. Jinak je to celkem napínavý a atmosférický zombie film, kde mi teda vadí snad jenom celkem nerealistické finále (SPOILER hlavní hrdina bez zkušenosti vyzabíjí všechny vojáky... KONEC SPOILERU), což je celkem k smíchu, jelikož většina filmu působí dost realisticky a uvěřitelně a pak mi ještě vadí ta divná a roztřesená kamera, ze který při útocích není vidět skoro nic, leda tak to, že nějakej zombík zvrací krev. Ale jinak se mi to teda líbilo. 4* ()

shyster

Horor? Určitě ne. Thriller? Možná. Sci-fi? Asi jo. Film celou dobu pendluje mezi 3 a 4 hvězdičkami. Bohužel závěr filmu ho sráží na 2,5. Film se podobá mnohým apokalyptickým vizím (od stupidních béčkových hororů až po ty opravdu skvělé snímky - viz 12 opic atd.), od řady z nich se odlišuje vynikající atmosférou v první hodince, kterou ale pokazí dějový zlom. Od té doby to jde z kopce, a ani řada dobrých momentů to nezastaví. Proč jsem nakonec zvolil ***? Ta atmosféra je opravdu dobrá (doprovázena dobře zvolenou hudbou) a i výkon Cillian Murphy není k zahození. ()

deepend

První polovina zajímavá, ale v momentě, kdy se hlavní hrdinové dostávají na vojenskou základnu, trošku utahané...škoda. ()

cariada

Co dodat krásný poskatastrofický horor a nákaze ,nikoliv o zombií. Jediné co mě tam nešlo na rozum bylo ,že v Londýně nejsou skoro žádný auta? Když si vezmete jak rychle se šířila nákaza , tak by muselo být všude spousta aut různě nabouraných a v zácpach. Takhle jsou normálně zaparkovaný jako by se nic nedělo. ()

Petoss1

Postapokalyptický thriller zasadení do Británie poukazuje na ľudskú namyslenosť, myslíme si že budeme na zemi večne, ale pozrime sa koľko druhov už vymrelo takže to isté čaká aj nás. 76% ()

lebowski!

Počáteční čtvrthodina je luxusní záležitost, poté úroveň lehce klesne, ale stále si až do konce udrží vysokou kvalitu. Povedený film. ()

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení