Krásný ztráty (TV pořad)

Talk-show

Česko, 2000, 25 min

Martin Čech

Michal Prokop, Aňa Geislerová, Pavel Kuka, Tereza Brodská, Richard Krajčo, Dan Bárta, Květa Fialová, Vladimír Dlouhý, Vilma Cibulková, Jan Kašpar, Miroslav Táborský, Eliška Balzerová, Helena Štáchová, Dušan Klein, Petr Nikolaev, Tatiana Vilhelmová, Pavlína Moskalyková, Petr Čtvrtníček, Miroslav Etzler, Petr Sís, Marián Varga, Vladimír Just, Magdaléna Sidonová, Karel Smyczek, Antonín Panenka, Peter Dubecký, Zuzana Bydžovská, Vanda Hybnerová, Magda Vášáryová, Simona Stašová, Hynek Bočan, Miroslav Krobot, Ester Kočičková, Jan Budař, Radovan Lipus, Zdeněk Lukeš, Soňa Červená, Jiřina Jirásková, Jan Potměšil, Iva Bittová, Bohumil Klepl, Božidara Turzonovová, Jan Vyčítal, Pavel Šmok, Arnošt Goldflam, Vladimír Páral, Dušan Třeštík, Jan Šmíd, Michal Malátný, Jan Schmid, Josef Škvorecký, Marek Brodský, Emília Vášáryová, Jan Saudek, Pavlína Wolfová, Hana Hegerová, Josef Masopust, Alice Nellis, Veronika Žilková, Jiří Lábus, Jan Špáta, Václav Chaloupek, Július Satinský, Juraj Kukura, Ondřej Vetchý, Miroslav Moravec, Jana Štěpánková, Vlastimil Brodský, Olga Sommerová, Petr Nárožný, Petr Hapka, Yvonne Přenosilová, Andrej Hryc, Karel Heřmánek, Daniel Landa, Helena Třeštíková, Iva Hüttnerová, Filip Topol, Jan Burian, Jaroslav Dušek, Halina Pawlowská, Pavel Bobek, Jiří Menzel, Vlastimil Harapes, Jan Hřebejk, Jiří Bartoška, Vladimír Merta, Zdeněk Srstka, Jiří Srstka, Jiří Macháček, Milan Lasica, Milan Šteindler, Jiří Hromada, Eva Holubová, Václav Marhoul, Ivan Kraus, Vladimír Mišík, Tomáš Hanák, Richard Tesařík, David Vávra, Chantal Poullain-Polívková, Jiří Kodet, Ladislav Smoljak, Miroslav Donutil, Barbora Štěpánová, Jaroslav Hutka, Tonya Graves, Jiří Grygar, Zdenka Procházková, Alena Vránová, Václav Koubek, Michal Pavlíček, Stanislav Motl, Daniela Kolářová, Dara Rolins, Pavel Nový, Lejla Abbasová, Adolf Born, Vlastimil Třešňák, Ladislav Špaček, Michael Kocáb, Jiří Krejčík, Igor Chaun, David Černý, Václav Moravec, Jiří X. Doležal, Dana Hábová, Roman Holý, Pavel Sedláček, Martin Porubjak, Pavol Hammel, Milan Mejla Hlavsa, Zbigniew Czendlik, Iveta Toušlová, Pavel Zuna, Petr Skoumal, Ivan Hlas, Luděk Munzar, Tomáš Halík, Irena Obermannová, Miloš Čermák, Aneta Langerová, Barbara Nesvadbová, Jolana Voldánová, Pavel Šporcl, František Pavlíček, Eva Salzmannová, Vladimír Körner, Jiří Křižan, Jaroslav Bouček, Maroš Kramár, Pavel Dostál, Čestmír Kopecký, Jan Vodňanský, Petr Jarchovský, Norbert Auerbach, Petr Ulrych, Martin Hilský, Jaromír Štětina, Michal Viewegh, Zdeněk Mahler, Lenka Reinerová, Jiří Dědeček, Dana Drábová, Václav Cílek, Magdalena Kožená, Ivan Zachariáš, Roman Šebrle, Jaroslav Róna, Jana Lorencová, Laco Déczi, Galina Miklínová, Igor Blažević, Pavel Pecháček, Martin Němec, Iva Procházková, Tereza Boučková, Karel Schwarzenberg, Slavomil Hubálek, Radka Vranková, Tomáš Mašín, Mnislav Zelený, David Vondráček, Jaroslava Rytychová, Tereza Brdečková, Feng-jűn Song, Dušan David Pařízek, Ida Kelarová, Karel Steigerwald, Jan Ruml, Jaroslava Moserová, Lucie Konášová, Janek Kroupa, Radoslav Banga, Ivan Douda, Petr Weiss, Ondřej Šrámek, Hana Vávrová-Heřmánková, Ivan Klíma, Karel Janeček, Vlasta Průchová, Vojtěch Lavička, Ivan Langer, Michal Kaščák, Petr Váša, Marcela Augustová, Cyril Höschl, Šimon Pánek, Marek Hlavica, Vladimír Kučera, Martin Schulz, Milan Schulz, Madeleine Albright, Aleš Valenta, Josef Formánek, Miroslav Antl, Martin Glaser, Robert Sedláček, Pavel Kosatík, Jiří Rusnok, Stanislav Gross, Petr Nečas, Vladimír Špidla, Miroslav Kalousek, Vladimír Mlynář, Václav Hudeček, Mirek Topolánek, Jan Fischer, Bohuslav Sobotka, Milan Cais, Milan Knížák, Václav Bělohradský, Petr Fischer, David Radok, Helena Zeťová, Slavomír Lener, Vít Holubec, Martin C. Putna, Miroslav Verner, Radek Jaroš, Jiří Rybář, Pavel Váně, Otakar Černý, Erazim Kohák, Markéta Irglová, Iveta Radičová, Jana Kirschner, Svatopluk Karásek, Martin Bursík, František Stárek, Eva Zaoralová, Dan Horyna, Martin Fendrych, Robert Vano, Šárka Strachová, Jan Železný, Eduard Stehlík, Alena Zárybnická, Tono Stano, Jan Pirk, Leo Pavlát, Michel Fleischmann, František Lízna, Irena Dousková, Anna Šabatová, Petruška Šustrová, Václav Malý, Eliška Fučíková, Ivan M. Havel, Luboš Andršt, Dagmar Pecková, Miloš Rejchrt, Imrich Bugár, Miloslav Stingl, Jeroným Klimeš, Tereza Maxová, Blanka Matragi, Marta Kubišová, Libor Pešek, Ondřej Konrád, Ľubomír Feldek, Václav Vorlíček, Jan Kačer, Michal Dlouhý, Waldemar Matuška, Vavřinec Hradilek, Lucie Bílá, Hana Zagorová, Meda Mládková, Petr Fejk, Lukáš Pollert, Magdalena Dietlová, Pavel Tigrid, Bořek Šípek, Joska Skalník, Boris F. Kudlicka, Radim Špaček, Blanka Bohdanová, Eva Trejtnarová-Hudečková, Richard Samko, Michael Žantovský, Jan Jíra, Ivo Mathé, Zdeněk Nehoda, Jan Tříska, Iva Pekárková, Doubravka Svobodová, Erik Tabery

V baru "Krásný ztráty" vždy vládne uvolněná pohoda, i když se tady alkoholické drinky nepodávají. Kdo jiný by tenhle osobitý pořad mohl uvádět, než muž mnoha profesí Michal Prokop, po jehož písni nese tenhle komorní občasník svůj název. Na obrazovkách už je k vidění po více jak dekádu a vystřídala se v něm pěkná řádka hostů. A s nimi mám problém. Z větší části se jedná o někoho, kdo zrovna nejitří můj zájem anebo je k uzoufání nudný, anebo už tady bylo tolik osobností, že jen stěží může být překonán nějaký pomyslný vrchol. To by musel dorazit nějaký "pecka" host. Rozhodně bych ubral na politicky angažovaných hostech. Michal Prokop je jedním z mála moderátorů, pokud ho tak nazveme, kteří svůj pořad netlačí do úrovně povrchní show nacpané laciným fosforeskujícím humorem, na kterém s oblibou vegetuje zprofanovaný kolega "od vedle" Karel Šíp, anebo ne vždy akceptovatelný jízlivý humor egocentrického Jana Krause. Prokop si jede svůj styl. Zkoušel jsem se dívat na tenhle pořad v různých časových úsecích a rozhodně doporučuji jeho sledování v pozdějších večerních hodinách. Určitá navozená intimita přidává na rozhovorech na vážná i nevážná témata poměrně působivou atmosféru. A kromě toho, do barů se taky nechodí zpravidla ve dne. 60%(10.1.2014)

• 6thSun

Hlavně nikoho neurazit....(5.8.2010)

• Mariin

Umělecká stylizace, hudba a obrazové efekty na mne působí nepříjemně. Rozhovory pak nekoncepčně, roztříštěně a často až snobsky.(28.1.2012)

Michala Prokopa mám ráda jako muzikanta i jako moderátora. Všechny jeho hosty sice nemusím, ale většina je stravitelných, ba i příjemných. A ty příjemné (nedávno třeba Markétu Irglovou+Laca Decziho) nevyděsí, nezesměšní (jako někteří jiní moderátoři), ale naopak přiměje povídat i o osobních věcech. Trochu mi vadí, že se mu tam občas derou i politici a on s nimi nevyrazí dveře.(27.6.2011)

• iamek

Na české poměry slušný pořad, který neurazí a ani nenadchne.(11.11.2008)

• - V pražské Náprstkově ulici skutečně existuje bar Krásný ztráty. (contrastic)

• - V roce 2013 Michal Prokop oznámil, že po 14 letech pořad ukončí 500. dílem a vánočním koncertem v Divadle Archa. (Zdroj: wikipede.cz) (Kmotr76)

• - Podobný pořad již Michal Prokop v letech 1998 až 2000 připravoval pro televizi Prima. Jmenoval se Nic ve zlým a byli do něj zváni lidé, jimž společenský vývoj po listopadu 1989 změnil život. (Zdroj: wikipede.cz) (Kmotr76)