Krásný ztráty (TV pořad)

Talk-show

Česko, 2000, 25 min

Martin Čech

Michal Prokop, Aňa Geislerová, Pavel Kuka, Tereza Brodská, Richard Krajčo, Dan Bárta, Květa Fialová, Vladimír Dlouhý, Vilma Cibulková, Jan Kašpar, Miroslav Táborský, Eliška Balzerová, Helena Štáchová, Dušan Klein, Petr Nikolaev, Tatiana Vilhelmová, Pavlína Moskalyková, Petr Čtvrtníček, Miroslav Etzler, Petr Sís, Marián Varga, Vladimír Just, Magdaléna Sidonová, Karel Smyczek, Antonín Panenka, Peter Dubecký, Zuzana Bydžovská, Vanda Hybnerová, Magda Vášáryová, Simona Stašová, Hynek Bočan, Miroslav Krobot, Ester Kočičková, Jan Budař, Radovan Lipus, Zdeněk Lukeš, Soňa Červená, Jiřina Jirásková, Jan Potměšil, Iva Bittová, Bohumil Klepl, Božidara Turzonovová, Jan Vyčítal, Pavel Šmok, Arnošt Goldflam, Vladimír Páral, Dušan Třeštík, Jan Šmíd, Michal Malátný, Jan Schmid, Josef Škvorecký, Marek Brodský, Emília Vášáryová, Jan Saudek, Pavlína Wolfová, Hana Hegerová, Josef Masopust, Alice Nellis, Veronika Žilková, Jiří Lábus, Jan Špáta, Václav Chaloupek, Július Satinský, Juraj Kukura, Ondřej Vetchý, Miroslav Moravec, Jana Štěpánková, Vlastimil Brodský, Olga Sommerová, Petr Nárožný, Petr Hapka, Yvonne Přenosilová, Andrej Hryc, Karel Heřmánek, Daniel Landa, Helena Třeštíková, Iva Hüttnerová, Filip Topol, Jan Burian, Jaroslav Dušek, Halina Pawlowská, Pavel Bobek, Jiří Menzel, Vlastimil Harapes, Jan Hřebejk, Jiří Bartoška, Vladimír Merta, Zdeněk Srstka, Jiří Srstka, Jiří Macháček, Milan Lasica, Milan Šteindler, Jiří Hromada, Eva Holubová, Václav Marhoul, Ivan Kraus, Vladimír Mišík, Tomáš Hanák, Richard Tesařík, David Vávra, Chantal Poullain-Polívková, Jiří Kodet, Ladislav Smoljak, Miroslav Donutil, Barbora Štěpánová, Jaroslav Hutka, Tonya Graves, Jiří Grygar, Zdenka Procházková, Alena Vránová, Václav Koubek, Michal Pavlíček, Stanislav Motl, Daniela Kolářová, Dara Rolins, Pavel Nový, Lejla Abbasová, Adolf Born, Vlastimil Třešňák, Ladislav Špaček, Michael Kocáb, Jiří Krejčík, Igor Chaun, David Černý, Václav Moravec, Jiří X. Doležal, Dana Hábová, Roman Holý, Pavel Sedláček, Martin Porubjak, Pavol Hammel, Milan Mejla Hlavsa, Zbigniew Czendlik, Iveta Toušlová, Pavel Zuna, Petr Skoumal, Ivan Hlas, Luděk Munzar, Tomáš Halík, Irena Obermannová, Miloš Čermák, Aneta Langerová, Barbara Nesvadbová, Jolana Voldánová, Pavel Šporcl, František Pavlíček, Eva Salzmannová, Vladimír Körner, Jiří Křižan, Jaroslav Bouček, Maroš Kramár, Pavel Dostál, Čestmír Kopecký, Jan Vodňanský, Petr Jarchovský, Norbert Auerbach, Petr Ulrych, Martin Hilský, Jaromír Štětina, Michal Viewegh, Zdeněk Mahler, Lenka Reinerová, Jiří Dědeček, Dana Drábová, Václav Cílek, Magdalena Kožená, Ivan Zachariáš, Roman Šebrle, Jaroslav Róna, Jana Lorencová, Laco Déczi, Galina Miklínová, Igor Blažević, Pavel Pecháček, Martin Němec, Iva Procházková, Tereza Boučková, Karel Schwarzenberg, Slavomil Hubálek, Radůza, Tomáš Mašín, Mnislav Zelený, David Vondráček, Jaroslava Rytychová, Tereza Brdečková, Feng-jűn Song, Dušan David Pařízek, Ida Kelarová, Karel Steigerwald, Jan Ruml, Jaroslava Moserová, Lucie Konášová, Janek Kroupa, Radoslav Banga, Ivan Douda, Petr Weiss, Ondřej Šrámek, Hana Vávrová-Heřmánková, Ivan Klíma, Karel Janeček, Vlasta Průchová, Vojtěch Lavička, Ivan Langer, Michal Kaščák, Petr Váša, Marcela Augustová, Cyril Höschl, Šimon Pánek, Marek Hlavica, Vladimír Kučera, Martin Schulz, Milan Schulz, Madeleine Albright, Aleš Valenta, Josef Formánek, Miroslav Antl, Martin Glaser, Robert Sedláček, Pavel Kosatík, Jiří Rusnok, Stanislav Gross, Petr Nečas, Vladimír Špidla, Miroslav Kalousek, Vladimír Mlynář, Václav Hudeček, Mirek Topolánek, Jan Fischer, Bohuslav Sobotka, Milan Cais, Milan Knížák, Václav Bělohradský, Petr Fischer, David Radok, Helena Zeťová, Slavomír Lener, Vít Holubec, Martin C. Putna, Miroslav Verner, Radek Jaroš, Jiří Rybář, Pavel Váně, Otakar Černý, Erazim Kohák, Markéta Irglová, Iveta Radičová, Jana Kirschner, Svatopluk Karásek, Martin Bursík, František Stárek, Eva Zaoralová, Dan Horyna, Martin Fendrych, Robert Vano, Šárka Strachová, Jan Železný, Eduard Stehlík, Alena Zárybnická, Tono Stano, Jan Pirk, Leo Pavlát, Michel Fleischmann, František Lízna, Irena Dousková, Anna Šabatová, Petruška Šustrová, Václav Malý, Eliška Fučíková, Ivan M. Havel, Luboš Andršt, Dagmar Pecková, Miloš Rejchrt, Imrich Bugár, Miloslav Stingl, Jeroným Klimeš, Tereza Maxová, Blanka Matragi, Marta Kubišová, Libor Pešek, Ondřej Konrád, Ľubomír Feldek, Václav Vorlíček, Jan Kačer, Michal Dlouhý, Waldemar Matuška, Vavřinec Hradilek, Lucie Bílá, Hana Zagorová, Meda Mládková, Petr Fejk, Lukáš Pollert, Magdalena Dietlová, Pavel Tigrid, Bořek Šípek, Joska Skalník, Boris F. Kudlicka, Radim Špaček, Blanka Bohdanová, Eva Trejtnarová-Hudečková, Richard Samko
  • Karlos80

Jen za pěknou titulní melodii, jinak typický pravoláskařský pořad, plný havlomilů, intelektuálů a filozofu, tedy nic pro mě. Samozřejmě že záleží na výběru hosta, ale poslouchat od některých lidí stále dokola jak dřív trpěli a nemohli pomalu svobodně dýchat, je z dnešního pohledu (po určitých zkušenostech z určitými lidmi) už docela legrační.(23.3.2007)

Diskuzní pořad dělá v prvé řadě moderátor, ale i ten nejlepší je zcela závislý na svých hostech. Samozřejmě, že dobrý od špatného se pozná zejména v případech, pokud host je méně výřečný, hůře překonává ostych, trému, že tu zodpovědnost vezme na sebe ( v tomto případě má Michal Prokop jisté rezervy ), nicméně potom jsou případy, kdy naopak host(é) mají co říci, tak by se měl moderátor upozadit, nikam se necpat a nechat na svých hostech, aby byli Ti, co pořad " odtáhnou ". Toto je přesně ta parketa, která Prokopovi vyhovuje nejvíce. Důležitý je vždy výběr hostů a na ten má Michal Prokop a jeho tým nebudu říkat štěstí, spíše to bude " ČiCH " . Někdy i populární téma ( hosté ) nemusí a paradoxně i nejsou zárukou úspěchu a naopak méně lukrativní a na první pohled vyhlížející téma může býti v konečném výsledku velkým zážitkem. Příkladem za všechny budiž díl, kdy si Michal Prokop pozval 2 statistiky. Mimo jiné bývalého dočasného premiéra naší vlády Honzu Fischera a hudebníka, sportov. nadšence a statistika Richarda Hindiše. Při jejich poutavém vyprávění, kdy 25 min uběhne jako voda, dotyční si na nic nehrajou, žádné pózy, vše pojmenovávají pravými jmény, si člověk nejednou povzdechne...škoda, že tuto zemi nevede tým apolitických odborníků, ale politici honící si svá ega, nedejbože v poslední době přicházející trend v podobě sázek na " známé osobnosti " společenského života. Když totiž člověk náhodou cestou autem naladí rádio a narazí na rozohovor, kde moderátor zpovídá kandidáta na primátora města Prahy Honzu Kalouska, tak neví, zda-li se má smát nebo se bát o tuto zemi, byť nemůžu říci, že by to pan hudebník Kalousek myslel špatně. Nicméně pouze dobrý úmysl nestačí, je potřeba na to míti odborné znalosti a všeobecný přehled. Pokud totiž dotyčný nemá alespoň základní vizi, co chce konkrétně v Praze zlepšit a jak toho docílit a pouze dokola omílá věci jasné i " 10 - ti letému děcku ", nebude něco v pořádku. To jsem dosti odbočil, zpět k pořadu. Schopný " moderátor ", ( v tomto případě by se slušelo jistě jiné označení ) možná průvodce pořadem a z velké části dobrý čich na výběr hostů, dělají z tohoto pořadu záruku nadstandartní TV tvorby. JÁ osobně se vždy raději dozvím, co např. pana Fischera vedlo k přijetí postu premiéra a jak se vyrovnával se ztrátou soukromí a větší publicitou, než co (ne)měla předešlý den Agáta Hanychová na sobě....(7.9.2010)

Prokopa má raději ve Framus Five :-) ! Jako moderátor ujde, ale jako hudebník byl lepší. Ne každý host mi sednul a někdy byli hosté co se týče témat tak roztříšteni, že jednotlivé díly působily značně nekonzistentně. Krásný ztráty nebyl mnou vyhledávaný pořad, ale občas jsem nějakou tu noční hodinu když host zaujal setrval před obrazovkou. * * *(10.12.2014)

Jedna z nepočetných stálic televizního publicistického nebe, v níž nad očekávání dobrou práci uvádí její konferenciér - v tomto případu opravdu nikoliv moderátor - Michal Prokop. Na jiné úrovni, v jiných podmínkách a souvislostech rocker s politickou minulostí poslance a náměstka ministra kultury provádí svým barem celou škálu lidí, které vesměs osobně zná a s nimiž si často také tyká; v tomto ohledu připomíná jiný pořad VYSÍLÁ STUDIO A a jeho průvodce Karla Štědrého. Nápad se zvaním dvou navenek zcela odlišných hostí je až překvapivě nosný. V tomto nanejvýš neformálním ovzduší je stylové všechno, i obecná čeština barmana s dokončeným akademickým vzděláním. Ilustrativní je v tomto ohledu i závěrečné fotografování. KRÁSNÉ ZTRÁTY stále zůstávají nádhernými zisky ducha a pohody. Přejme si, aby to tak zůstalo.(13.6.2008)

Michal Prokop je skvělý muzikant, jeho rozporuplná osobnost ovšem způsobuje, že ne všem je zcela sympatický. Krásný ztráty sice nedosahují úrovně Noci s Andělem, patří ale mezi vyvolené pořady, na které se hudebnímu fandovi vyplatí dívat. Je přeci příjemná změna slyšet, že se spolu lidé dovedou rozumně bavit.(2.1.2009)