Sanitka

• angličtina The Ambulance
Československo, 1984, 10 h 52 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jiří Adamec

Scénář:

Jiří Hubač

Epizody(11)

GIK

Překrásná úvodní znělka. Seriál má dosti depresivní a hutnou atmosféru, na což je přeborník hlavně pan Karlík. ()

Jakubik

To, že za socíku natočíte seriál, ve kterém bývalý letec dokáže skrz školení v zahraničí emigrovat a prosadíte ho v TV a komouši Vás za to nepopraví, je sice hezké až hrdinské ale seriálu jako takovému to na své kvalitě nepřidá. Najdou se zde světlé chvilky které se věnují problematice ZS ale těch je tu bohužel jako šafránu a místo toho se tu řeší až těžce uvěřitelné vztahy mezi jednotlivými postavami. Díky tomu pak sledujete místo sanitek, depku v přímém přenosu. Možná to byla atmosféra doby ale na mě až moc velká depka. Podle mě seriál nenaplnil svůj potenciál tak jak by mohl a v hlavě vám pak uvíznou jen střípky a poslední díl. Průser to není. Ale, že bych to za pár let chtěl vidět znovu? No to asi ne. ()

mardun

Špatné hodnocení je asi převážně od mladých lidí, kteří seriál ani neviděli a rovnou jej zavrhli. Ve své době byl seriál velmi cool, jak by se řeklo dnešním jazykem. Eva Hudečková v jedné ze svých posledních rolí, krásná ženská na vrcholu svých sil, jak v jednom rozhovoru řekla, natáčení tohoto seriálu byla pro ni ta poslední kapka. Bylo vystřiženo mnoho scén kvůli cenzuře a pro ni už nebylo dále akceptovatelné pokračovat v kariéře herečky a po dokončení natáčení se rozhodla pověsit herectví na hřebík. ()

Lukasfox

určite lepší než Nemocnice na kraji mesta, prste klasicka česká filmařina tak jak ji mám rad..ne ty novy kravyny typu Pojštovna štesti atd:-) ()

Psycho.R

Sanitku jsem měl vždy oproti Nemocnici od Dietla méně rád, zato v porovnání s dnešními seriály ji provolávám slávu, a Ordinaci v růžové zahradě naopak přeji brzký konec ničení dobrého vkusu. ()

cinemaboy7

Deprese, smutek a tíseň stříká z tohoto seriálu snad z každého filmového políčka. Smutný seriál a smutných věcech. ()

BigBang

Průměrný seriál. Jednu hvězdičku navíc dávám za to, že je to jedno z mála uměleckých děl, které oslavuje opravdu užitečnou práci, nikoliv šmejdy či vrahy. ()

Hermanka

Musela jsem lapat po dechu, když Eva Hudečková vyprávěla své peripetie při natáčení s komunstickým režimem. Sanitka prošla dosti drsnou cenzurovou rukou.Musím plně souhlasit s názorem uživatele flanker.27. ()

Allan

Rudá mater všech dnešních Ordninací a Doktorů z Horní-Dolní Prdele, ve kterém cca. třetina herců podává výkon mimořádně dobrý a zbytek je bohužel průměr a podprůměr. Nakolik je tohle dílko poplatné režimu, je mi srdečně jedno - hodnotím toliko pouze umělecké provedení díla. V seriálu je značné množství postav, které mě svým chováním vysloveně sraly hned od jejich prvního výskytu na obrazovce. Jmenovitě: Hanzlík - venkovský balík s permanentním tupým výrazem ve tváři, Adamovská - bezpohlavní ukníkaná šedá myš, Karlík - magorský nevyzpytatelný řeznický fotr zralý na okamžitou psychiatrickou hospitalizaci, Trejtnarová-Hudečková - psycho-sexuální domina s výrazem i chováním nadržené dvanáctileté fanynky Justina Biebera. Před ohodnocením odpad! zachraňuje především skvělý Josef Vinklář a solidně ponurá atmosféra starých časů. ()

Jenislávek

Buchtičky s komunistickym šodó. Je to strašně socialismem prolezlá záležitost a taky často hodně naivní. Nicméně se tady vyskytuje numero monologů či dialogů, ktery osloví. A vůbec když se na některy scény dívám, tak si říkám, kam se asi poděla ta propracovanost mluvenyho slova, která tolik chybí v dnešních seriálech i filmech. A především pro tuto krásnou rétoriku dávám čtyři hvězdy. Aji některy postavy sou jednoduše geniální, ať už je ztvárnil Bartoška, Srtstka, nebo Vinklář. ()

Likan7

Mám rád předrevoluční televizní tvorbu. Je nenapodobitelně kouzelná a v porovnání s dnešní dobou vypadá jak z jiný galaxie. Jsem mladší, je mi 28, tuhle dobu jsem nezažil, takže chápete má slova. Sanitka sama o sobě není bůh ví jaké dílo. Snaží se tvářit jako vážný dramatický seriál z prostředí záchranné služby a mezitím sledujeme i osobní příběhy několika doktorů, takže taková Ordinace o 3 levely víš. Některé mi ale přijdou vyloženě wtf, jako trochu mimodíl o Bartoškovi a jeho vyústění. Ale Jak jsem psal. Něco mě na téhle kinematografii baví a líbí se mi to. Proto 4 :-) ()

quixote

Viděno po dlouhých letech. Hubač uměl dobře řemeslo, herci hrají dobře, ale jako celek to není žádný zázrak. Znovu už vidět nemusím. ()

mirra66

Tak jsem čerstvě dokoukal a změnil jsem hodnocení ze 4 hvězd na 5. I tady je vidět autorova hluboká znalost člověka, všech trápení, bolestí, ale i radostí, které život každému z nás přináší a s čím se každý musíme v životě porvat. Role Cyrila Jandery, toho cholerika s velkým srdcem, je "Panem" hercem Karlíkem ztvárněna tak, že člověka nenechá chladným. Z technického hlediska "jen" televizní záležitost, z pohledu obsahového se však jedná o dílo, které rámec televizního seriálu překročilo. Tupé bláboly o bolševické propagandě (jako u jiné tvorby z let před rokem 89) nebudu komentovat. Za mě vysokých 85%. ()

xylofonka

Sanitka je seriál z doby komunismu, ale je třeba za ním vidět především lidi, osudy a neopakovatelně dokonalé herecké výkony hlavních protagonistů. ()

Rodin

Tak já tedy dám hvězdy tři, ovšem je to u mě skutečně hraniční záležitost. Jednotlivé díly jsou dost nevyrovnané, příběhy aktérů docela přitažené za vlasy, Josef Karlík příšerně přehrává, vztah doktora Jandery k jeho ženám a zejména řešení zapeklitostí v těchto vztazích jsou podány zcela mimo jakoukoli uvěřitelnost, Jiří Bartoška snad nemá ve scénáři jednu jedinou normální větu... Proč já vlastně dávám tři hvězdičky? Asi kvůli té záchrance a jejímu obtížnému a zapeklitému budování, protože to gró, o které skutečně v seriálu jde, je podáno docela pěkně a hlavně (zřejmě) pravdivě. ()

Adrai

TOP10 ... Jeden z top Československých seriálů s jednou z nejlegendárnějších seriálových scén - pádem letadla. Jsem docela zvědavej jak dopadne "moderní" pokračování ... ()

DadysGirl

Je snad někdo, komu Bartoška nepřipadá sexy? A kdo nemá rád písničku Můj čas... Rozhodně jedna z lepších TV produkcí z osmdesátých let... ()

winstonik odpad!

Toto je vážna vec. Súdruh mesiáš Hanzlík zachraňuje ľudské osudy. A ešte aj životy. Je to vážne. A je oddaný poctivej práci, bez spoločenského uznania a za pár šupiek. Naozaj veľmi vážne. A nemá ani štipku zmyslu pre humor. Elitné vlezdoprdelkovstvo do komunistickej zadnice na pokračovanie. ()