Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

The_Misfit

Dej príbehu bol aspoň s môjho pohľadu dosť predvídateľný, avšak aj napriek tomu musím uznať že ma tento snímok zaujal a do poslednej minúty som sa nenudila. Taktiež plus za herecké obsadenie. ()

halberdier

Dobrých romantických filmů je jako šafránů a The Notebook se může k těm pár vyvoleným hrdě přihlásit. Neoplývá sice kdovíjakou originalitou, ale emoce dokáže vycucnout i z toho největšího cynika. Rachel McAdams jako vždy sympatická, Ryan Gosling zde pomalu šplhá mezi absolutní současnou hereckou špičku. Závěr možná příliš slzopudný, ale umocňuje pozitivní dojem z celého filmu. Smutný, ale zároveň krásný film. (9/10) ()

Fjera

Ajaj. Poměrně tuctový romantický film, který se ničím neliší od stovek dalších. Plus, Rachel McAdams hrála naivní ukvičenou pipku, což filmu na hodnocení taky nepřidává. ()

CZ_Milka

Přijde mi, že zdejším hodnotícím unikla jedna zásadní informace - totiž že film je natočen podle knihy Nicholase Sparkse. Pokud bych tedy hodnotila námět, hodnotila bych vlastně knihu. A ta, vzhledem k jejímu žánru, je sice přeslazená, ale nikterak špatná. Zaujaly mě herecké výkony Rachel i Ryana, kterým jsem to prostě věřila, i kulisy, kostýmy a hudba. Tu jednu hvězdičku strhávám za neustálé přerušování filmu střihy do domova seniorů. ()

kantyna2

Stokrát ohraný námět s bohatým děvčetem a chudým chlapcem. Na posledních pár minut nepřekvapující děj. Nic z toho nevyniká, ani režie, ani kamera, o hercích nemluvě, za to kostýmy a scéna super. Vše jsem filmu věřil, nebyl nějak extra protažený, prožíval jsem s herci každou minutu, možná protože jsem romantik. Nic mě na něm vyloženě neštvalo. Není k zahození, pro večer ve dvou další dobrá volba. 75% ()

Soupalka

Typický americký sladak bez postranních úmyslů nebo překvapení. Pokud v tom nic jineho nehledáme, je to hezký romantický film na sobotní odpoledne značně kvalitou provedení překračující německé romantické tv filmy. ()

Alecjay

Ač dobře natočený i zahraný, obsahově jeden z nejhorších romantických filmů, co jsem viděl. Frajer holku normálně dotlačí do vztahu, citově jí vydírá a manipuluje a dramatický konec filmu to nezachrání. Nechápu proč je to tak oblíbený, možná mi uškodila vysoká očekávání, ale každopádně to je snímek, na který se už znova nepodívám. 3/10 ()

ReactLotus

Stretne sa Christine Palmer (Rachel McAdams) z Doktora Strangea, Ken (Ryan Gosling) z Barbie a Tom Wachowski (James Marsden) zo Sonica. To znie ako začiatok vtipu. Ale nie je to vtip.   Títo herci sa už stretli. A to v The Notebook. Je to actually veľmi dobrý a dojímavý romantický film. Síce už od začiatku budete vedieť koniec, ale aj tak to budete pozerať, pretože sa na Ryana s Rachel dobre díva. Hrajú všetky emócie prirodzene a ich postavy majú aj veľmi pekný príbeh a pekné scény. Žiaľ končí smutne. Je to už starší film a myslím, že ten vek filmu prospel.  Za dve hodiny teda uvidíme príbeh dvoch ľudí, ktorí si aj napriek prekážkam v živote našli cestu k sebe a k šťastnému životu.   Síce film o tom nie je, ale strašne sa mi páčili staré autá a budovy. Pekne to vyzeralo.😅   8/10 Na romantické filmy veľmi nie som, ale toto sa mi veľmi páčilo. ()

PTuranyi

Technicky dobre natočený film o láske do konca života. Príbeh lásky dvoch mladých ľudí, ktorých rozdeľuje spoločenské postavenie a konvencie rodičov,  neprekvapí ničím novým. Rachel McAdams je pre tieto úlohy ako stvorená a Ryanovi Gosling tieto role tiež išli, ale to však priemerný príbeh nezachráni. Pre priaznivcov červenej knižnice určite zapôsobí, ale pre náročnejšieho diváka prináša viac "sladkej marmelády" ako zaujímavých momentov. ()

djtotal

Ako napísal POMO: "Neoriginálny, ale bez chybičky sfilmovaný jednoduchý príbeh s taaakto veľkým srdcom." Mne Rachel nie je velmi sympatická, ale film je super. Klobuk dole. Gosling klasika. ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce