Zápisník jedné lásky

• Nový Zéland

• Austrálie

Romantický / Drama

USA, 2004, 123 min

No jo no, ale já jsem to zhlédla na jeden mohutný nádech a výdech. Je to romantika jak Himaláje, ale já jim fandila a fandila jsem jim i v reálu. Ačkoliv se tady trochu při natáčení škorpíkovali, tak jim to spolu pak přece jen nějakou chvilku sladce klapalo i bez kamery a to já beru. Něco podobného se stalo s Colinem a Jennifer v Pýše a předsudku, proto je to také můj oblíbený Austenovský seriál, já jim tam tu lásku věřila na sto procent. A tady jim to přece spolu tak slušelo, že jsem si je zaškatulkovala jako jeden z těch kouzelně zamilovaných, filmových a potažmo i nefilmových párů.(24.5.2015)

• Faidra

Myslela jsem, že už mě na tomhle světě obecně a na téhe databázi speciálně nic nepřekvapí, ale... 82%?! Nedat se zrovna do mytí oken (které u mě mají rozměry výkladních skříní a tvoří je nesčetné množství tabulek vnějších i vnitřních, takže ve srovnání s jejich mytím ukřižování rázem vypadá jako celkem příjemný způsob trávení odpoledne), vydržela bych u toho tak dvacet minut a ne o sto víc. Ze začátku vypadalo celkem nadějně a moje láska k americkému Jihu se blaženě tetelila, ale z racčího dada rozhovoru mi naskočily první pupínky a u milostné scény "on, ona a kachny... kachny... kachny..." jsem už byla osypaná jak ropucha zelená. Možná kdyby základním kamenem filmu nebyla sentimentalita, cihlami asi padesát milónů klišé a maltou harlekýnové monology a dialogy... kdyby se Ryan netvářil otráveněji než Goebbelsovic děti (ne že bych se mu divila)... kdyby se postava Rachel McAdams nechovala jak hysterická desetiletá školačka, která se nemůže rozhodnout, kterou barbínu si vybrat... a kdyby byl Bavorov, co jsou Vodňany... a dost. Zápisník jsem byla nucena jednou provždy odepsat a zaklapnout s tím, že kýčovitější a přeslazenější blábol jsem už dlouho neviděla a že od adaptací veleděl Rosamundy Pilcher se liší pouze v tom, že tam místo Friedricha a Hanelore z Kolína nad Rýnem hrají slavnější jména.(18.4.2011)

Koukám, ( soudě podle místního hodnocení ), že " I muži mají své dny " :o) Ano, chvílemi je to jako kdyby si čĺověk dával medovník a přikusoval k tomu marlenku popř. namáčel a olizoval lžičku medu, ale já mám sladké jednou za čas rád :o) Jen se to nesmí přehánět. Cassavetsovi se to ( po většinu času ) daří držet v " uvěřitelné rovině " bez zbytečného laciného sentimentu a co mu vyšlo náramně, byla sázka na ústřední herecké duo. Ta chemie mezi Rachel a Ryanem je více než věrohodná a zejména Rachel McAdams podává notně sympatický výkon. Ryan Gosling jako Noah je přesvědčivý, přesto si neodpustím poznámku, že v některých momentech mi jeho smutný výraz připomínal Nicolase Cage " v nejlepších dobách ". Nevím proč mi vytanul v mysli název knihy Ivana Olbrachta - O smutných očích Hany Karadžičové. Přirovnal bych to, k posmutnělému psímu výrazu. Což našemu Beníkovi věřím, ale Goslingovi již nikoliv a působí to téměř směšně. Přesto ( kromě těchto pár momentů ) hraje přesvědčivě a jsou to především oba hlavní představitelé, díky kterým je tento příběh ( v mezích možností ) uvěřitelný. Nicméně těch závěrečných 10 minut si mohli tvůrci odpustit. To bylo již na mě opravdu moc...škoda. Přesto zaokrouhlím směrem nahoru, v rámci žánru a současného trendu nadstandart.(12.2.2010)

Silné čtyři hvězdičky. Vlastně mám obrovskou chuť, napařit maximum, jenže jsem před dvěma týdny viděl Definitely, Maybe a proto nejsem zdaleka tak nadšený. Je tu všechno, co má správná romance mít. Plus něco navíc, a to je linie z přítomnosti. Díky ní je Zápisník jedné lásky zejména ke konci úplně jiným sladkým dramatem, než bych od něj čekal. Gosling a McAdams jsou děsně fajn, z Timberlakea a Spearsové v zajímavostech jsem upřímně šokován a uvolněně vydechuji díky hereckému obsazení takovému, jak dopadlo. Film má sice dvě hodiny, ale všechno uteče tak rychle, že se člověk ani nestačí zavrtět na sedačce. Prostě výborný romanťák, který nemůže zklamat, když víme, co chceme.(28.8.2010)

Opět mi unikl film, o kterém jsem neměl ani páru a přitom se v něm objeví v roli zamilované dvojice dva mí dost oblíbení herci - Rachel McAdams a Ryan Gosling. Co se ale samotného filmu týče, je to romantika jak bejčí stehno. Je ale tak hezká, příjemná, upřímná a místy trošku snová, že nejde jinak, než ji dát minimálně čtyři hvězdičky. To, jak je to vyprávěno a jak v půlce filmu prozřu a to, jak to všechno probíhá, prostě stojí za to, abych si také jednou za čas konečně pobrečel. A tenhle film to dokázal.(11.8.2014)

• - V rámci přípravy na svou roli Ryan Gosling vlastnoručně vyrobil kuchyňský stůl, který se poté objevil i ve filmu. (greetchen)

• - Ryan Gosling a Rachel McAdams získali za svůj "polibek v dešti" v roce 2005 cenu MTV Movie Award. (kamisu)

• - Ryan Gosling byl vybrán do role Noaha, protože režisér chtěl obsadit někoho, kdo není příliš atraktivní. [Zdroj: Marianne.cz] (pethrik)