poster

Zápisník jedné lásky

 • USA

  The Notebook

 • Slovensko

  Zápisník jednej lásky

 • Kanada

  The Notebook

 • Nový Zéland

  The Notebook

 • Velká Británie

  The Notebook

 • Austrálie

  The Notebook

 • Irsko

  The Notebook

Romantický / Drama

USA, 2004, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Le_Chuck
  ***

  Sázka na istotu po všetkých stánkach od príbehovej, cez hereckú (MacAdams aj Goslingovi nechýba ani talent ani charizma - chémia je uveriteľná a dokonca prerástla aj mimo filmové plátno) až po technickú (fajn hudba, výborná wide kamera - scéna s labuťami mi ostane pred očami navždy). Výsledný dojem, ale mohol byť oveľa lepší nebyť neskutočne otravného a úplne zbytočne nastavovaného konca. Ale romantik bude spokojný. 65%(9.2.2007)

 • H34D
  ****

  Ve své podstatě nádherný příběh láskou přímo překypující... Je natolik líbezný, prožitý a zamilovaný, že je divák schopen tolerovat, ba naopak si užívat jinak těžkých žánrových klišé a mírné předvídatelnosti. Dokonce i odhalení spojující dvě filmové roviny není ponecháno jako "šok" nakonec, nýbrž vypluje na povrch o dost dřív a tím následující emocionální gradaci (utrpení i lásku) ještě posilňuje. Vyprávění o páru za mlada bych možná dal i plné hodnocení, Allie má ten nejkrásnější úsměv a Noah je muž, kterým bych svým způsobem chtěl býti, ale urychlené rozuzlení a příliš sentimentální a podivně sladký konec se mi líbil o poznání méně. 8/10(2.10.2009)

 • lamps
  ***

  Bolí mě z toho zuby. A to jsem si myslel, že v životě neochutnám nic sladšího než turecký med namočený v karamelu a spláchnutý řádně oslazenou sklenkou jablečného moštu. Notebook má pravda myšlenku, která nikdy neumírá a všichni lidé na světě by se jí měli držet, ale filmařsky se jedná o natolik bezpáteřní a ohraný kýč, že i já, rozený romantik, jsem měl problém postavám uvěřit byť i ten nejnevinnější láskyplný čin. Třetí hvězda s odřenýma ušima, a to výhradně kvůli Goslingovi, McAdams a hlavně Garnerovi, který si jediný získal mojí plnou důvěru (aby ovšem skončil tak nevěrohodně).. 50%(12.12.2013)

 • novoten
  *****

  Srdce si nevybírá. A můj milovaný žánr sladkobolné romance mi nabídl svůj klenot v době, kdy na diváka narážky na Notebook nevyskakovaly z každého druhého seriálu a divák nevěděl, do čeho jde. ON tak byl čestný sympaťák z chudých poměrů, ONA pak trochu moc rozverná, ale upřímná kráska z poměrů bohatých. A i v krajně nepříznivých okolnostech se zrodila obrovská láska. Jsou zkrátka projekce, na které se nezapomíná, takže ještě deset let poté, co jsem tenhle zápisník poprvé otevřel, mám silně v paměti, jak mě film položil. Nebylo to o zvratech, o pointách, o překvapení. Ta síla byla v dojemných scénách, úchvatné kameře a hořlavě přitažlivé hlavní dvojici. A vždycky si proto budu stát za tím, že pro beznadějné romantiky je tohle absolutní povinnost.(18.7.2006)

 • Rosomak
  **

  Pardon, ale takovýhle nucený ždímačky emocí nemusim :) Navíc je ta linie stařečků táááákhle průhledná, takže to, co vám hned na začátku dojde, je s velkou pompou odkryto až ke konci filmu - a já se ptám: opravdu si Nick Cassavetes myslí, že je jeho divák tak hloupý, že by se sám sebe už dávno nezeptal, co ty dva důchodce vlastně spojuje?(27.11.2009)

 • - Když se Noah (Ryan Gosling) a Allie (Rachel McAdams) chystají poprvé milovat, pomalu se svlékají a hážou oblečení na zem. Z předního záběru má Allie vlasy rozpuštěné na zádech, ale když si klekne na zem, je najednou učesaná úplně jinak. (LoLaa)

 • - Film se stal inspirací pro indický remake U Me Aur Hum (2008). (NinadeL)

 • - Ryan Gosling bol pre režiséra prvá a jediná voľba do úlohy Noaha. (classic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace