poster

Zápisník jedné lásky

 • USA

  The Notebook

 • Slovensko

  Zápisník jednej lásky

Romantický / Drama

USA, 2004, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HoneyBunny
  ***

  Teda pánové, kdo by to do vás řekl? Zdá se, že klišé o něžnějším pohlaví je pěkná blbost. Stokrát viděný příběh může být i originální, když se na něj podíváte z jiného úhlu pohledu nebo ho zasadíte do audiovizuální smršti (Moulin Rouge). Což tenhle film neudělal. Cassavetes jen dobře vypráví starou dobrou pohádku o tom, jak se potkali, rozešli a nakonec spolu šťastně žili až do smrti.(14.3.2006)

 • genetique
  ****

  Sladučké ako medík, no myslím, že máličko presladené. Krásny príbeh o láske podaný nezvyčajným spôsobom a s krásnym záverom. Netradične klasická romantika, zápletka lásky prekvapivo jednoduchá, rozpor medzi chudobnou a bohatou rodinou, no podanie príbehu je na skvelej úrovni. Rachel McAdams putuje k hereckým výšinám a Gosling ju nasleduje míľovými krokmi. Krásni, výborní herci. 80%.(24.6.2006)

 • Renton
  ***

  Scénář: Jeremy Leven .. Letní lásky končí z různých důvodů. Některé jsou přesto tak silné, že jejich pouto vydrží celý život. V zápisníku dokonce ještě déle… Krásné obrázky Nick Cassavetes umí, hudba i herci jsou zvoleni přesně. Sice průhledný děj (na konci, kdy už je každému úplně všechno jasné, jsem skřípal zuby nad protahováním, které místo slz mělo opačný dopad - moje váhání mezi 4* nebo 3* tak bylo rázem vyřešeno..), ale pořád poctivý romantický film. 65%.(26.10.2007)

 • boshke
  ****

  Příběh mlaďochů je jedno obrovské klišé (chudý kluk ze vsi, slečna z města a dobré rodiny, netolerantní rodiče,...), ale nijak mi to nevadilo. Goslingovi s McAdams to spolu moc slušelo (tedy než si Noe nechal narůst plnovous), takže se mi na Zápisník dobře koukalo. Příběh starochů byl už o poznání zajímavější a dojímavější. Rozhodně musím ocenit zřejmě jedinou romantickou scénu vůbec, kde není obligátní dvojka červeného, ale lahev piva... 80%(8.9.2012)

 • T2
  ****

  Rozpočet $29miliónovTržby USA $81,001,787Tržby Celosvetovo $115,603,229Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD od roku 2006 v USA $86,946,400 //počet predaných kusov 7,728,772║ Pekný film ale nič viac pre mňa, sympatická Rachel McAdams bola vybraná do svojej úlohy trefne, kdež to Ryan Gosling mi tam až tak nesadol a preto som moc túto romanticku story nezbaštil s takou chuťou. Taktiež réžia v podaní Nicka Cassavetesa nie je až taká sláva, nemá až taký talent aby mohol takýmto príbehom povedať niečo viac než mu dovolí zaužívaná šablónka u takýchto námetov. __2013: Druhé pozretie omnoho viac nadchlo. /80%/(12.7.2007)

 • - Když Noah (Ryan Gosling) zaslechne, že Allie (Rachel McAdams) odjíždí, vydá se do jejího domu, ke kterému přijíždí po betonové příjezdové cestě. V dalším záběru na dům je ale příjezdová cesta vysypaná štěrkem. (LoLaa)

 • - Film nebyl točen chronologicky, nejdříve byla natočena druhá polovina. (Terva)

 • - V rámci přípravy na svou roli Ryan Gosling vlastnoručně vyrobil kuchyňský stůl, který se poté objevil i ve filmu. (greetchen)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace