Zápisník jedné lásky

The Notebook

Zápisník jednej lásky

Romantický / Drama

USA, 2004, 123 min

Srdce si nevybírá. A můj milovaný žánr sladkobolné romance mi nabídl svůj klenot v době, kdy na diváka narážky na Notebook nevyskakovaly z každého druhého seriálu a divák nevěděl, do čeho jde. ON tak byl čestný sympaťák z chudých poměrů, ONA pak trochu moc rozverná, ale upřímná kráska z poměrů bohatých. A i v krajně nepříznivých okolnostech se zrodila obrovská láska. Jsou zkrátka projekce, na které se nezapomíná, takže ještě deset let poté, co jsem tenhle zápisník poprvé otevřel, mám silně v paměti, jak mě film položil. Nebylo to o zvratech, o pointách, o překvapení. Ta síla byla v dojemných scénách, úchvatné kameře a hořlavě přitažlivé hlavní dvojici. A vždycky si proto budu stát za tím, že pro beznadějné romantiky je tohle absolutní povinnost.(18.7.2006)

Soundtrack Aaron Zigman: 1. Main Title ,2. Overture ,3. "I'll Be Seeing You" Performed by Billie Holiday ,4. "Alabamy Home" Performed by Duke Ellington ,5. Allie Returns ,6. House Blues/The Porch Dance/The Proposal/The Carnival ,7. Noah's Journey ,8. "Always And Always" Performed by Benny Goodman & His Orchestra ,9. "A String Of Pearls" Performed by Glenn Miller & His Orchestra ,10. On The Lake ,11. "Diga Diga Doo" Performed by Rex Stewart And The Ellingtonians ,12. "One O'Clock Jump" Performed by Benny Goodman & His Orchestra ,13. "I'll Be Seeing You" Performed by Jimmy Durante ,14. Noah's Last Letter ,15. Our Love Can Do Miracles ,(12.5.2011)

Opět mi unikl film, o kterém jsem neměl ani páru a přitom se v něm objeví v roli zamilované dvojice dva mí dost oblíbení herci - Rachel McAdams a Ryan Gosling. Co se ale samotného filmu týče, je to romantika jak bejčí stehno. Je ale tak hezká, příjemná, upřímná a místy trošku snová, že nejde jinak, než ji dát minimálně čtyři hvězdičky. To, jak je to vyprávěno a jak v půlce filmu prozřu a to, jak to všechno probíhá, prostě stojí za to, abych si také jednou za čas konečně pobrečel. A tenhle film to dokázal.(11.8.2014)

• AngelAngie

Jsem asi úplně mimo, ale nejen, že mě to nebavilo, ale přímo nudilo a nejzajímavější mi přišlo předávaní MTV MOVIE cen, kdy za líbací scénu získali cenu a herci se líbali na pódiu ..(24.5.2008)

Silné čtyři hvězdičky. Vlastně mám obrovskou chuť, napařit maximum, jenže jsem před dvěma týdny viděl Definitely, Maybe a proto nejsem zdaleka tak nadšený. Je tu všechno, co má správná romance mít. Plus něco navíc, a to je linie z přítomnosti. Díky ní je Zápisník jedné lásky zejména ke konci úplně jiným sladkým dramatem, než bych od něj čekal. Gosling a McAdams jsou děsně fajn, z Timberlakea a Spearsové v zajímavostech jsem upřímně šokován a uvolněně vydechuji díky hereckému obsazení takovému, jak dopadlo. Film má sice dvě hodiny, ale všechno uteče tak rychle, že se člověk ani nestačí zavrtět na sedačce. Prostě výborný romanťák, který nemůže zklamat, když víme, co chceme.(28.8.2010)