Zápisník jedné lásky

The Notebook

Zápisník jednej lásky

Romantický / Drama

USA, 2004, 123 min

Já to nechápu. Film, kde je tolik ale tolik klišé, není tady naprosto nic originálního, tak jak to, že je to tak pěkné?? Že by ten nádherný styl, kterým je film natočen? Nebo snad skvělou hereckou dvojkou? Film je natočen srdcem a to, že je film tak přeslazený, Vám tady vůbec nevadí, já si vlastně uvědomila, že je to asi jeden z mých nejoblíbenějších romantických filmů. Prostě krása.(10.1.2011)

The best love is the kind that awakens the soul and makes us reach for more, that plants a fire in our hearts and brings peace to our minds.. Dojímavá slaďárna se spoustou medu a cukru kolem. Protože dokážu být i romantička, tak mi to vůbec nevadilo a překvapují mě některé zatvrzelé komentáře tady. Kdo by nechtěl prožít takovou letní lásku a mít srdce Ryana Goslinga? (nebo popř.Rachel McAdams):-)Většina příběhů končí tím, že se dvojice plačtivě obejme a usmíří, tady to Sparks dotáhl až do úplného konce, takže nás nečeká vyloženě happy end. Jsem ráda, že se film úplně nedržel knižní předlohy, která se mi ani zdánlivě nelíbila tolik jako film, ale v obojích případech by se to podle mě obešlo bez těch zamilovaných stařečků. Každopádně i tahle dějová linie má své kouzlo.. Jinak Ryan skvělý, čím dál víc mě utvrzuje v tom, že je skvělý herec a Rachel-i když ji mám ráda-mohla trochu ubrat na tom přehrávání, poběhávání a chichotání se. Každopádně ideální podívaná pro snílky, pánové, takto byste se měli chovat ke svým slečnám!:-)(16.2.2012)

Taky píšu, taky se mi nedostává odpovědí. Taky žiju jenom jednou, taky mám chuť se občas zavěsit pro nějakou osůbku na ruský kolo, ale co je to platný, když jsou všechny vaše činy anulovaný, zmuchlaný, poflusaný. Zápisník jedné lásky vypráví dloouze příběh o lásce, která byla, pak se ztratila a pak opět nabyla platnosti. Ale zatímco se ostatní páry snaží naučit, jak létat či jak přežít s pár korunama v kapse, tenhle pár vypadá už od pohledu tragicky. On vesnický kavalír, ona Prostivná sprostá holka (doslova!) a do toho jejich "staří známí", kteří si čtou, čtou, čtou. Romantika jako poleno? Možná. Já v tom viděl urputnou snahu o zalíbení. A Ryan tohle lezení do zadku nepotřebuje, vážně ne...(9.1.2010)

Zápisník jedné lásky není sice příliš originální, ale svou formou maximálně pohladí, potěší, ale i povzbudí. A co na tom, že se dá celý příběh vcelku dobře předvídat. Film zbytečně nemoralizuje, je bez přehnaného sentimentu a hlavně se může směle chlubit velesympatickou hlavní dvojicí Ryan Gosling - Rachel McAdams, kterým jsem přál věčnou lásku už od jejich prvního setkání.(11.10.2008)

Koukám, ( soudě podle místního hodnocení ), že " I muži mají své dny " :o) Ano, chvílemi je to jako kdyby si čĺověk dával medovník a přikusoval k tomu marlenku popř. namáčel a olizoval lžičku medu, ale já mám sladké jednou za čas rád :o) Jen se to nesmí přehánět. Cassavetsovi se to ( po většinu času ) daří držet v " uvěřitelné rovině " bez zbytečného laciného sentimentu a co mu vyšlo náramně, byla sázka na ústřední herecké duo. Ta chemie mezi Rachel a Ryanem je více než věrohodná a zejména Rachel McAdams podává notně sympatický výkon. Ryan Gosling jako Noah je přesvědčivý, přesto si neodpustím poznámku, že v některých momentech mi jeho smutný výraz připomínal Nicolase Cage " v nejlepších dobách ". Nevím proč mi vytanul v mysli název knihy Ivana Olbrachta - O smutných očích Hany Karadžičové. Přirovnal bych to, k posmutnělému psímu výrazu. Což našemu Beníkovi věřím, ale Goslingovi již nikoliv a působí to téměř směšně. Přesto ( kromě těchto pár momentů ) hraje přesvědčivě a jsou to především oba hlavní představitelé, díky kterým je tento příběh ( v mezích možností ) uvěřitelný. Nicméně těch závěrečných 10 minut si mohli tvůrci odpustit. To bylo již na mě opravdu moc...škoda. Přesto zaokrouhlím směrem nahoru, v rámci žánru a současného trendu nadstandart.(12.2.2010)