Zápisník jedné lásky

• Austrálie

• Irsko

Romantický / Drama

USA, 2004, 123 min

Romantika se vším všudy (možná až příliš). Příběh není nijak originální, ale nenudí, druhá linie se staříky působí poněkud rozpačitě a její pointa je brzy do očí bijící. Celkem dobrý zážitek mi také kazilo na můj vkus přílišné množství kýčovitých "romantických" scén typy rudé západy slunce a vzlétávající labutě. A samotný závěr už se v těch hektolitrech limonády beznadějně utopil.(2.11.2006)

Taky píšu, taky se mi nedostává odpovědí. Taky žiju jenom jednou, taky mám chuť se občas zavěsit pro nějakou osůbku na ruský kolo, ale co je to platný, když jsou všechny vaše činy anulovaný, zmuchlaný, poflusaný. Zápisník jedné lásky vypráví dloouze příběh o lásce, která byla, pak se ztratila a pak opět nabyla platnosti. Ale zatímco se ostatní páry snaží naučit, jak létat či jak přežít s pár korunama v kapse, tenhle pár vypadá už od pohledu tragicky. On vesnický kavalír, ona Prostivná sprostá holka (doslova!) a do toho jejich "staří známí", kteří si čtou, čtou, čtou. Romantika jako poleno? Možná. Já v tom viděl urputnou snahu o zalíbení. A Ryan tohle lezení do zadku nepotřebuje, vážně ne...(9.1.2010)

Dojímavé krmivo. Režijně nenápadité, herecky průměrné (s těžce nevyužitou Rowlandsovou) a myšlenkovými pochody postav místy poněkud bizarní. Ve správném rozpoložení z vás dostane tu správnou tělesnou tekutinu. Jako každé lepší citové porno. 55% Zajímavé komentáře: kleopatra, liuk, Magneto, castor(29.1.2007)

Čekala jsem banální romantickou skládačku s ohraným pořadím a samozřejmě se šťastným koncem. Něco jako ona potká jeho, zamilují se, ale rodina, či nějaké nešťastné nedorozumění zpřetrhá jejich vztah, jenže síle lásky nemůže jen tak něco konkurovat... A ono jo! Až na podstatnou maličkost - tato love story je divákovi servírována pod zcela jiným úhlem pohledu, takže tím nabývá na zajímavosti, a ačkoli vše předvídáte, přesto nejste otrávení. Zajímavé herectví R.Goslinga, dojemný konec.(1.3.2009)

Sladučké ako medík, no myslím, že máličko presladené. Krásny príbeh o láske podaný nezvyčajným spôsobom a s krásnym záverom. Netradične klasická romantika, zápletka lásky prekvapivo jednoduchá, rozpor medzi chudobnou a bohatou rodinou, no podanie príbehu je na skvelej úrovni. Rachel McAdams putuje k hereckým výšinám a Gosling ju nasleduje míľovými krokmi. Krásni, výborní herci. 80%.(24.6.2006)

• - Ryan Gosling byl vybrán do role Noaha, protože režisér chtěl obsadit někoho, kdo není příliš atraktivní. [Zdroj: Marianne.cz] (pethrik)

• - Ryan Gosling bol pre režiséra prvá a jediná voľba do úlohy Noaha. (classic)

• - Rachel McAdams a Ryan Gosling se před natáčením na několik týdnů přestěhovali do Jižní Karolíny, aby nastudovali odpovídající přízvuk a nasáli jižanskou atmosféru. (jenik71)