poster

Zápisník jedné lásky

 • USA

  The Notebook

 • Slovensko

  Zápisník jednej lásky

 • Kanada

  The Notebook

 • Nový Zéland

  The Notebook

 • Velká Británie

  The Notebook

 • Austrálie

  The Notebook

Romantický / Drama

USA, 2004, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pepo
  *****

  Krásny dôkaz toho, že aj z niečoho divácky tak špecifického, ako je adaptácia knihy Nicolasa Sparksa môže vzniknúť vkusný a súčasne nádherný počin oslovujúci nielen svoje cieľové publikum. Rachel McAdams a Ryan Gosling sú ako ústredný pár dokonalí, režisér sa obratne pohybuje na veľmi tenkej hranici gýču a scenár je prekvapivo filmovo funkčný. Vznikol tak film, za ktorý by tvorcovia zodpovedný za adaptácie Pilcheroviek, Steeloviek alebo aj ďalších Sparksoviek upísali dušu diablovi. 9/10(20.4.2009)

 • H34D
  ****

  Ve své podstatě nádherný příběh láskou přímo překypující... Je natolik líbezný, prožitý a zamilovaný, že je divák schopen tolerovat, ba naopak si užívat jinak těžkých žánrových klišé a mírné předvídatelnosti. Dokonce i odhalení spojující dvě filmové roviny není ponecháno jako "šok" nakonec, nýbrž vypluje na povrch o dost dřív a tím následující emocionální gradaci (utrpení i lásku) ještě posilňuje. Vyprávění o páru za mlada bych možná dal i plné hodnocení, Allie má ten nejkrásnější úsměv a Noah je muž, kterým bych svým způsobem chtěl býti, ale urychlené rozuzlení a příliš sentimentální a podivně sladký konec se mi líbil o poznání méně. 8/10(2.10.2009)

 • Malarkey
  ****

  Opět mi unikl film, o kterém jsem neměl ani páru a přitom se v něm objeví v roli zamilované dvojice dva mí dost oblíbení herci - Rachel McAdams a Ryan Gosling. Co se ale samotného filmu týče, je to romantika jak bejčí stehno. Je ale tak hezká, příjemná, upřímná a místy trošku snová, že nejde jinak, než ji dát minimálně čtyři hvězdičky. To, jak je to vyprávěno a jak v půlce filmu prozřu a to, jak to všechno probíhá, prostě stojí za to, abych si také jednou za čas konečně pobrečel. A tenhle film to dokázal.(11.8.2014)

 • Djkoma
  ****

  Neřeším přeslazenost, která k tomu prostě patří. Ani tu průhlednost, která to v pár momentech trochu srážela a ubírala na intenzitě. Už vůbec stopáž, která by bez cca 15 minut z filmu udělala mou intenzivní letní filmovou lásku. Fascinovala mě chemie mezi Goslingem a vrcholně zamilovanou Rachel McAdams, kterým jsem doslova záviděl a chtěl jejich vztah prožít místo nich (se vším všudy, vždyť proto je to tak krásné). Ten film pro mě prostě reflektuje lásku, jsou v něm chyby, jsou v něm hádky, zbytečné natahování a čekání, ale i je v vášeň a to nejdůležitější, já to těm postavám prostě věřil. A hrozně přál.(31.10.2011)

 • teutates
  ***

  Slovo "presladená romantická sračka" ešte stále nemá ten dôraz... mužské hodnotenie v tomto prípade vážne nechápem... "Did your balls drop off?" (jedinné možné vysvetlenie... úpadok testosteronu). Ešte trochu tých pravidelne tekúcich emócií a hodím slzu aj ja... "fňuk". Koľká obetavosť, nádej, viera... hmm, hotová legenda o vášni... ešte ten úsek na "povinnom brannom výcviku"... vždy vravím, nenechaj sa zmiasť hodnotením 6/10 ešte, že Rachel McAdams je kočka... rád by som tomuto veril, doposiaľ som však nebol presvedčený...(13.3.2010)

 • - Film nebyl točen chronologicky, nejdříve byla natočena druhá polovina. (Terva)

 • - Ryan Gosling byl vybrán do role Noaha, protože režisér chtěl obsadit někoho, kdo není příliš atraktivní. [Zdroj: Marianne.cz] (pethrik)

 • - Noah (Ryan Gosling) a Allie (Rachel McAdams) sledovalo v létě roku 1940 film Li'I Abner (1940). K vidění byl snímek však až na podzim téhož roku. (beyli)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace