Zápisník jedné lásky

• Nový Zéland

• Austrálie

Romantický / Drama

USA, 2004, 123 min

Z plagátu k filmu sa nedalo zistiť v akom období sa film odohráva a tak mi dosť trvalo, kým som zistil, že táto romantika je stráviteľná i pre mužské publikum. 40-50-te roky ma lákali a neoľutoval som. Romantických komédií zo súčastnosti je celá hromada a to by som sa asi zlákať nenechal. Hlavná dvojka hrá skvele, ale dosť ma zamrzela kratučká pasáž venovaná pobytu r. Goslinga na fronte. S hlavným hrdinom mám spoločné šikovné ruky a tak ma bavilo sledovať ako starý dom postupne premenil na reprezentatívny palác. Príjemné i dojemné, jednoducho jeden z tých lepších a nezabudnuteľných romantických filmov. 80%.(5.2.2016)

Krásny dôkaz toho, že aj z niečoho divácky tak špecifického, ako je adaptácia knihy Nicolasa Sparksa môže vzniknúť vkusný a súčasne nádherný počin oslovujúci nielen svoje cieľové publikum. Rachel McAdams a Ryan Gosling sú ako ústredný pár dokonalí, režisér sa obratne pohybuje na veľmi tenkej hranici gýču a scenár je prekvapivo filmovo funkčný. Vznikol tak film, za ktorý by tvorcovia zodpovedný za adaptácie Pilcheroviek, Steeloviek alebo aj ďalších Sparksoviek upísali dušu diablovi. 9/10(20.4.2009)

Pekný film o láska do konca života, ale sfilmovaný by mohol byt trošku lepšie. Prvá polka je skvelá, vtipná, uvoľnená a všetko klape ako má, potom prídu menšie prestávky od hlavnej dvojice a zrazu si hovoríte, že aj keď je to stále zaujímavé no už to nie je ono. Niečo to stratilo. Začiatok sa mi teda veľmi ľúbil len ten koniec ma už nebral tak ako úvod filmu a tiež mi prišiel trochu zdĺhavý, ale inak fajn romanťák a Rachel McAdams s Ryanom Gosingom tiež. 80% - 4*(29.2.2012)

Romantické filmy by nemali byť hodnotené rozumom, ani počtom premočených vreckoviek. Rozhodujúce by malo byť, či vznikla chemická väzba medzi divákom a filmovými postavami. Ak áno netreba nič dokazovať, ani šetriť hviezdičkami. Keď film zaujme, ale nechytí za srdce, potom stačia tri hviezdičky, ktoré som dal aj ja.(4.9.2009)

• k212

Nechápu ... opravdu??? Nejenže je děj nesmírně neoriginální a velmi rychle odhadnutelný, ale je ještě umocňován chabými herckými výkony. Ryan Gosling je zajisté pěkný chlap, na kterého se hezky kouká, ale jeho připitomělý úsměv mi lezl za hodinu pěkně na nervy, no a Rachel McAdams si zase plete herectví s ječením, kterým zřejmě vyjadřuje veškeré své emociální stavy. Hereckou suitu částečně zachraňují Gena Rowlands a James Garner coby starší protějšky výše zmíněných, a celkem charismatický Sam Shepard. Každopádně po formální stránce je to zajisté "jedlý" film, no spíše kýčovitý (ty labutě??? ne, pravdu - mě to taky dostalo). Ale to ho ještě neospravedlňuje dostat se mezi top dílka.(2.9.2005)

• - Ryan Gosling a Rachel McAdams získali za svůj "polibek v dešti" v roce 2005 cenu MTV Movie Award. (kamisu)

• - Ryan Gosling byl nabídkou na roli překvapen a i když se domníval, že se na roli nehodí, s účinkováním souhlasil. (Terva)

• - Když Noah (Ryan Gosling) zaslechne, že Allie (Rachel McAdams) odjíždí, vydá se do jejího domu, ke kterému přijíždí po betonové příjezdové cestě. V dalším záběru na dům je ale příjezdová cesta vysypaná štěrkem. (LoLaa)