Zápisník jedné lásky

The Notebook

Zápisník jednej lásky

Romantický / Drama

USA, 2004, 123 min

Cassavetes má strhující cit pro timing jednotlivých scén a sousled dialogových pasáží. Pohlcující, expresivní, uvědomělé a příjemně staromódní. Možná trochu idealističtější a snovější, než je život sám, ale proč jednou nepřimhouřit oči a nenechat se unášet na vlně fenomenální romantiky, kterou CHCETE v životě taky zažít.(19.6.2014)

Linie kolem mladých byla fajn, Rachel je prostě sluníčko a Ryanovi jsem věřila i toho Racka. Když přišly otázky typu: "Chci vědět, co tě zajímá, co chceš ty sama, proč nejsi sama sebou, chceš si zatančit?" hned byl můj člověk. Naučil ji bezpochyby žít, co víc si mohla přát?! Osud neovlivníš... Horší už je linie důchodců, tam mě napadají spíš sarkasmy typu: "A žili spolu až navěky, jen asi 1000x zalitovala, že si raději nevzala Pištu Hufnágla, protože láska je krásná věc, ale co je moc, to je moc, všeho příliš škodí...otravný přilízlý chlap je horší než grázl největšího zrna," souhrně říkám takovým jelito a odpudivá bezjiskrná jistota, až by jeden z toho ztratil paměť! ;-)(28.2.2013)

Červená knihovna až hanba, ale i tak to má něco do sebe. A to především to, že ona pověstná chemie mezi McAdams a Goslingem funguje na výbornou, protože zkrátka tehdy to bylo skutečné. Jenže co dál, příběh značně předvídatelný a je to celé takové povrchní. A když už nic jiného, tak obdivuji Nicka Cassavetese, že dokázal z tak obehraného tématu udělat koukatelnou záležitost, která si své fanoušky jistě najde...74%(10.8.2014)

Velmi příjemná romantika s excelentní ústřední dvojící, kvalitním scénářem a předvídatelnou pointou:) Ryan Gosling opět nádherný a Rachel McAdams opět úžasná. Ve scéně, kdy se oba rozcházejí u auta, mě pohled na Ryana dostal natolik, že jsem měla na krajíčku. Vypadal naprosto zlomený a zničený, jako kdyby se měl zhroutit a rozpadnout a když jsem ho tam takto viděla, ty slzy tam byly. A k tomu ještě nádherná ústřední melodie.(6.3.2013)

Nebráním se tomu tady připíchnout čtyři hvězdy, protože se na to dobře kouká. Upřímně si, ale myslím, že se jedná o docela klišoidní romantiku. Gosling jednoznačně ukazuje, že je to herec, který dokáže v ženském rozkroku rozpoutat pěkný uragán :) Rachel McAdams se mě líbila před zhruba 8 lety, takže mě nechává v roce 2014 zcela klidným. 75%(7.10.2014)

• - V rámci přípravy na svou roli Ryan Gosling vlastnoručně vyrobil kuchyňský stůl, který se poté objevil i ve filmu. (greetchen)

• - Když se Noah (Ryan Gosling) a Allie (Rachel McAdams) chystají poprvé milovat, pomalu se svlékají a hážou oblečení na zem. Z předního záběru má Allie vlasy rozpuštěné na zádech, ale když si klekne na zem, je najednou učesaná úplně jinak. (LoLaa)

• - Ryan Gosling shodil kvůli natáčení nejen knír, ale i několik kilogramů. (Terva)