Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jake a Will Grimmovi putují od vesnice k vesnici, v nichž přesvědčují místní o existenci strašidelných bytostí v blízkosti jejich domovů a za velké peníze se pak s těmito strašidly vypořádávají. Alespoň to před svými klienty předstírají. Ve skutečnosti jsou to totiž podvodníci, kteří mazaně inscenují útoky přízraků a pak si nechají zaplatit za to, že je vyženou pryč. V jedné vesnici na ně však čeká opravdové dobrodružství v podobě tajemného lesa, kde se ztrácejí malé holčičky. A tak se bratři za pomoci krásné lovkyně Angeliky vydávají do souboje se skutečnými temnými silami. (HBO GO)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (644)

Matty 

všechny recenze uživatele

„Chaos-man strikes back“ Terry Gilliam opět dokázal, že dokáže natočit (leda tak) prvotřídní maglajz. Jednání postav je zmatečné, zkratkovité a neustále jsem měl pocit, že ony, nikoliv divák, toho vědí více. Pokud to zrovna není účel filmu (jako u Mementa a jemu podobných), bude problém buď v režisérovi nebo ve scénáristovi, nebo v obou. Poměrně závažným problémem Grimmů je také jejich divácká nevyhraněnost. Oceňuji, že se pan režisér rozhodl zůstat za každou cenu sám sebou, ale tento přístup by bylo snazší pochopit u filmu nemajícího rozpočet 80 milionů dolarů a tudíž potenciálně jdoucího mimo hlavní proud. Mnohé scény jsou opravdu strašidelné, mnohé nechutné a mnohé velice bizarní (zrození “perníčka“ z louže bláta). Na výsledek se skvěle hodí slovo “nekonzistentní“. Přílišným charismatem či hvězdnou aurou neoplývá ani jeden ze dvojice hlavních hrdinů ztvárněných Mattem Damonem a Heathem Ledgerem, oba spíše jenom lacině figurkaří. Pozoruhodnější výkon na prostoru nesrovnatelně menším podává Miroslav Táborský. Ne tak Tomáš Hanák, který se jako záporák v hollywoodských filmech nejspíš neuchytí. Kletba bratří Grimmů svým morbidním laděním a dobovým umístěním připomíná Burtonovu Ospalou díru. Jenže…: v Ospalé díře nebyl humor infantilní a otravný, nýbrž černý a vtipný, Johnny Depp disponuje skutečným charismatem, ne jen jeho napodobeninou a hlavně, ať už je Tim Burton jakkoliv mizerným vypravěčem, stále dokáže vyprávět o devadesát procent srozumitelněji a zábavněji než Terry Gilliam. 45% Zajímavé komentáře: Marius, Rex Mundi, PALINO, El Loco, crozet, Hermes ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Monolog má ve svém komentáři nespornou pravdu. Kletba bratří Grimmů není špatný film, krom toho, že je zatracovaný až hanba. A že to je kvůli režisérovi, o tom nejsou pražádné spory. Terry Gilliam je režisér, který k absurdnosti nemá daleko. Jeho filmy jsou většinou na vysoké úrovni jak zvratů, tak humoru. Když ale sledujete bratry, kteří s realitou mají pramálo společného, víte, že je něco špatně. Celý svět ve kterém se příběh odehrává, je jeden velký nic neříkající guláš. Ačkoliv je ztvárněn pěkně a zajímavě. Nedokáže divákovi vnutit jeho možnou i nemožnou realitu. Je prostě svůj. U filmu jsem se častokrát s radostí zasmál. Pár narážek, hlášek a názorů jistě potěší. Stejně jako fakt, že se film točil u nás v republice a objeví se v něm řada českých herců. Škoda jen, že většina filmů co se u nás točí stejnak nijak extra neuspěje a tento není vyjímkou. --- Kde být má muž? - Zabil je les. - Pche, venkovská husa. - A vás teď zničí taky. ()

Reklama

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je hrozně zmatený... Mohla to být pohádka, ale to by nesmělo tolik lidí skončit se sekyrou v zádech, s brouky všude možně nebo třeba v břiše kobyly, co jí čouhají z pusy pavučiny. Mohlo to být fantasy, ale to by se nemělo natáčet v takhle divadelních kulisách a být v některých okamžicích silně infantilní. Nebo třeba horor? To bych se ale aspoň jedinkrát musela bát, což by se mohlo stát jedině tehdy, kdy bych každých 5 minut Bratří Grimmů prokládala například Kruhem, Omenem a podobně. Triky vypadají jako nejmíň 15 let staré, ale nějakou lokální (tj. velmi občasnou ;-)) atmosféru filmu upřít nemůžu. Matt a Heath se snažili, ale bohužel neměli moc příležitostí pořádně hrát. Ale i tak - za ně a pár dobrých nápadů ty 3* dám, ale jsou opravdu slabé, moooooc slabé. Doufám že Terry Gilliam dostane brzy zpět do formy, v jaké byl do 12 opic a že jeho příští film bude stát za to. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Dekadentně laděná pohádka-nepohádka, která v temných kulisách tajemného lesa a černohumorného příběhu, dokazuje, že s přibývajícím věkem jako by Terry Gilliam vstupoval do filmařské puberty a jeho jediným cílem bylo provokovat. Nicméně provokuje chytře, odvážně a zábavně zároveň, takže každý, kdo má alespoň kapku citu pro trochu „jiné“ vyprávění si dozajista užije minimálně božského Petera Stormarea a jako bonus mu bude dáno jedno malé bílé koťáko! ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Skrz-naskr rutinná historická rozprávka, ktorá nemá čím prekvapiť a nadchnúť. Temný tón, podčiarknutý gotickou výpravou a rozbehanou kamerou je tu prítomný, no koncepčne ostáva v tieni Burtonovej SLEEPY HOLLOW. Postavy a príbeh čistý štandard bez vyšších ambícií. Keby išlo o rýdzo český film, povedal by som si, že na ten Hollywood predsa len máme. Ale v rámci vysokorozpočtovej hollywoodskej produkcie a navyše pod taktovkou ináč vždy inovatívneho a osobitého Gilliama... No way. Akoby to režisér spravil bez zapálenia, čoby čisto štúdiovú zákazku. ()

Galerie (72)

Zajímavosti (20)

  • Ve scéně, kdy Will (Matt Damon) a Jacob (Heath Ledger) přemlouvá Angeliku (Lena Headey), aby s nimi šla do lesa, její vlasy se neustále mění. Jednou má pramen vpředu na pravé straně, pak na levé, pak oba vepředu apod. (Fevas)
  • Svérázný režisér Terry Gilliam dostal od producentů nejvyšší rozpočet ve své kariéře – 80 mil. dolarů, ale snímek vydělal během premiérového víkendu (26. – 28. 8. 2005) v USA jen 15 milionů. Celkový zisk byl 37,9 milionu. (imro)

Reklama

Reklama