Silně nevyrovnané. Místy fantastické, místy nuda k ukousání.. Každopádně dost dlouhé, a překvapivě VELICE NEKVALITNÍ triky. Herci vesměs ujdou (pouze Heath Ledger mě nijak nenadchnul a Peter Stormare je vyloženě strašnej... nevím jak se mu to povedlo :( a Tomáš Hanák je skvotnej. Hvězdičku navíc za úvodní tiutulky (běhá z nich mráz po zádech eště víc, než u 12ti Opic) a za jméno režiséra, kterým je stále eště TEN Terry Gilliam(3.5.2006)

Grimmovcov Gilliam asi zobral naozaj len preto, aby ukázal, že i jeho filmy vedia zarobiť. I keď námet sa môže zdať rýdzo gilliamovsky absurdný a vizuálna stránka je takisto výrazne podpísaná režisérovým štýlom, čo vo filme zlyháva je scenár a postavy. Pokiaľ ide o scenár je ako celok nudný a hoci jednotlivé scény majú nápad, pokope nedržia. Čo sa týka postáv , už dávno som nezažil film, kde by mi boli všetky postavy tak ukradnuté ako práve tu. Výnimkou bol snáď len taliansky majster mučiteľ Peter Stormare a "civilnejšia menej božská verzia Keiry Knightley" Lena Headey. Monica je síce klenotom pre každý film, avšak jej kráľovná mi bola sympatická iba kým neprehovorila, potom to už bol prejav nadržanej mačičky s dialógmi ...nadržanej mačičky. Každopádne tento zvláštny film dokázal Gilliam ukočírovať tak, aby bol aspoň mierne nadpriemerný, i keď si z neho na druhý deň nebudete pamätať nič (až na Monicu). 7/10(14.11.2005)

Dekadentně laděná pohádka-nepohádka, která v temných kulisách tajemného lesa a černohumorného příběhu, dokazuje, že s přibývajícím věkem jako by Terry Gilliam vstupoval do filmařské puberty a jeho jediným cílem bylo provokovat. Nicméně provokuje chytře, odvážně a zábavně zároveň, takže každý, kdo má alespoň kapku citu pro trochu „jiné“ vyprávění si dozajista užije minimálně božského Petera Stormarea a jako bonus mu bude dáno jedno malé bílé koťáko!(6.2.2007)

Vcelku příjemná triková podívaná o dvou podvodníčcích, kteří se tváří jako vymítači strašidel, ale nakonec se musejí utkat se skutečným zlem. Tuzemského diváka potěší masivní účast českých herců, duo Ledger-Damon odvádí slušný standard, vedle řady zajímavých nápadů ale film celkově není nic závratného, přes chaotické situace potěší především vizuální představení.. Jak by asi film vypadal, kdyby Terry Gilliam nebyl tak „zakletý“ a studio a producenti tak mocní?(13.3.2006)

Skrz-naskr rutinná historická rozprávka, ktorá nemá čím prekvapiť a nadchnúť. Temný tón, podčiarknutý gotickou výpravou a rozbehanou kamerou je tu prítomný, no koncepčne ostáva v tieni Burtonovej SLEEPY HOLLOW. Postavy a príbeh čistý štandard bez vyšších ambícií. Keby išlo o rýdzo český film, povedal by som si, že na ten Hollywood predsa len máme. Ale v rámci vysokorozpočtovej hollywoodskej produkcie a navyše pod taktovkou ináč vždy inovatívneho a osobitého Gilliama... No way. Akoby to režisér spravil bez zapálenia, čoby čisto štúdiovú zákazku.(8.10.2005)

• - Najdražší scéna filmu se ve verzi pro kina neobjeví. Je totiž na začátku a nic by ji už do konce nepřekonalo. Najdete ji na DVD. (imro)

• - Matt Damon se kvůli filmu musel naučit tango. (imro)

• - Terry Gilliam si nejdříve vybral na post skladatele Gorana Bregovice, ale nakonec se rozhodl pro méně „exotickou“ hudbu v podání Daria Marianelliho. (imro)