Soundtrack Dario Marianelli: 1. Dickensian Beginnings ,2. Shrewd Thespians ,3. Red Riding Hood ,4. The Queen's Story ,5. The Forest Comes To Life ,6. Jake's Pledge ,7. Muddy ,8. Inside The Tower ,9. The Queen Awakens ,10. The French Arrive ,11. Burning The Forest ,12. The Eclipse Begins ,13. A Slice Of Quiche Would Be Nice ,14. It's You: You Know The Story ,15. Sleeping Beauties ,16. And They Lived Happily Ever After ,17. End Credits,,(22.5.2011)

Gilliam sa tak zamotal do svojich kecov proti Burtonovi, že sa rozhodol si jedného nakrútiť. A urobil to, lenže čo sa nestalo, všetko, čo na ňom kritizoval, má aj vo svojom filme. To je ale úplne jedno, Kliatba bratov Grimmovcov je pre mňa niečim úplne dokonalým, Gilliam tam obsiahol také množstvo úžasných motívov, že milovník rozprávok, krvavých ľudových legiend a starých hororov, ako ja, musí slintať od nadšenia. Brilantné!(26.12.2008)

Film obsahuje spoustu scén, které jsou samy o sobě velice působivé a zdařilé. Například děsivé zrození Perníčka - to je vyloženě hororová sekvence, podobně Karkulka v lese apod. Postavičky Jonathana Pryce a Petera Stormarea mě zase dobře bavily (viděl jsem s celkem povedeným dabingen). Vedle takových zdařilých scén je zde ovšem i mnoho scén nepovedených a nudných. Trikově dost nepovedený je například vlk, což překvapí při srovnání s ostatními trikově vizuálními lahůdkami. Hlavní problém je v tom, že film nefunguje jako celek. Dohromady to je žánrový mišmaš - pohádka, horor, komedie... Když někdo umí míchat žánr, nemám s tím problém, v tomto případě mě tento Gilliamův pokus příliš nezaujal. Jinak k povedeným složkám filmu bych ještě rozhodně připojil hudbu Daria Marianelliho.(30.4.2006)

Silně nevyrovnané. Místy fantastické, místy nuda k ukousání.. Každopádně dost dlouhé, a překvapivě VELICE NEKVALITNÍ triky. Herci vesměs ujdou (pouze Heath Ledger mě nijak nenadchnul a Peter Stormare je vyloženě strašnej... nevím jak se mu to povedlo :( a Tomáš Hanák je skvotnej. Hvězdičku navíc za úvodní tiutulky (běhá z nich mráz po zádech eště víc, než u 12ti Opic) a za jméno režiséra, kterým je stále eště TEN Terry Gilliam(3.5.2006)

• kinej

Jsem zklamán. Od Gilliama a od námětu čekám víc. Tohle je jen chaotická triková podívaná. Myslím, že je to Gilliamův nejslabší film. Jen speciální efekty nezalepí děravý příběh ani zbytečné postavy. Tentokrát Gilliam jako vypravěč selhal. Jediným kladem je herecký výkon Heatha Ledgera, který ukazuje, že i ve špatném filmu se dá hrát dobře.(12.4.2006)

• - V jedné části filmu můžeme vidět i český hrad Kost. (Ruuzha)

• - Tomáš Hanák původně ve filmu nechtěl hrát a velice neochotně souhlasil se spoluprací. To ovšem bylo ještě předtím, než se dozvěděl, že režisér je jeho veliký vzor Terry Gilliam. Poté byl moc rád, že s ním mohl spolupracovat. (Timak)

• - Když Jacob (Heath Ledger) "přiletí" se střbrnou sekyrou do věže k zakleté královně, padne tváří na zem a sekyra taky. V tom okamžiku se sekyra nepřirozeně prohýbá, což dokazuje, že je z gumy. (Fevas)