Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anthony
  ***

  Film obsahuje spoustu scén, které jsou samy o sobě velice působivé a zdařilé. Například děsivé zrození Perníčka - to je vyloženě hororová sekvence, podobně Karkulka v lese apod. Postavičky Jonathana Pryce a Petera Stormarea mě zase dobře bavily (viděl jsem s celkem povedeným dabingen). Vedle takových zdařilých scén je zde ovšem i mnoho scén nepovedených a nudných. Trikově dost nepovedený je například vlk, což překvapí při srovnání s ostatními trikově vizuálními lahůdkami. Hlavní problém je v tom, že film nefunguje jako celek. Dohromady to je žánrový mišmaš - pohádka, horor, komedie... Když někdo umí míchat žánr, nemám s tím problém, v tomto případě mě tento Gilliamův pokus příliš nezaujal. Jinak k povedeným složkám filmu bych ještě rozhodně připojil hudbu Daria Marianelliho.(30.4.2006)

 • Marigold
  ***

  Ač se námět jevil gilliamovský až běda, jeho zpracování do obnošeného a skrznaskrz nezajímavého scénáře s neobyčejnou důsledností vyfiltrovalo vše, co by šlo za hranici prvního plánu. Na Gilliama tak zbyla sice vizuálně poutavá, ale zoufale bezobsažná rozprávka o dvou bratrech, kteří loví falešná strašidla, až se jednou ocitnou tváří tvář skutečnému nadpřirozenu. Díky režii nevznikla úplně odsouzeníhodná konina, avšak navzdory tomuto faktu nenabídou Grimmové o mnoho víc než opulentní výpravu, slušné triky, nezajímavou hudbu, průměrné výkony hlavních postav a dobré výkony některých postav vedlejších (zkušení gilliamovci Stormrare a Pryce, skvělá Belluci). Namísto karnevalu kdesi na nejisté hraně racionality a iracionality, namísto oslnivé imaginace a filmových kouzel, kterými Gilliam vládne jako málokdo, tak zbývá jen typický Hollywood s chatrným scénářem, barevnými kulisami a pár dobrými (leč na Gilliamovy poměry slaboduchými) gagy. Chápu, proč Terry zažil nejhorší natáčení své kariéry... neboť z něj vzešel jeho nejhorší film. Tři hvězdičky za nezměrné a marné úsilí udělat z prdu kuličku.(13.11.2005)

 • Oskar
  **

  Terry Gilliam se sice vymlouvá na producenty a poukazováním na dílčí rebelie proti jejich požadavkům se snaží vyvolat dojem nepochopeného tvůrce, ale myslím, že v tomto případě je to on, kdo "nepochopil", jaký dostal materiál a co z něj mohlo být. Posměšně dával k dobru, že původním záměrem, který zmařil, bylo natočit Grimmy jako středověkkou obdobu Krotitelů duchů nebo Mužů v černém. Bezděky na to kápl - tak ten film mohl a měl vypadat. 40%(22.9.2008)

 • Trellíno
  ****

  Ale jo, že jsi to ty Terry, tak to bude za čtyři, ale jen tak tak, to ti teda povim. Ale verim a doufam, ze Tideland uz bude zase o neco trochu vic tvuj film, u kteryho nebudu chvilema trpet kvuli scenari a hlavne u ktereho nebudu premyslet, ze by me obcas ani nenapadlo, ze se jedna o film od tebe. Kazdopadne jsem rad, ze jsi se po letech opet vratil a doufam, ze jsou Grimmové tvůj odrazový můstek pro znovurozjetí tvé parádní režisérské kariéry.(7.10.2005)

 • Malarkey
  ***

  Monolog má ve svém komentáři nespornou pravdu. Kletba bratří Grimmů není špatný film, krom toho, že je zatracovaný až hanba. A že to je kvůli režisérovi, o tom nejsou pražádné spory. Terry Gilliam je režisér, který k absurdnosti nemá daleko. Jeho filmy jsou většinou na vysoké úrovni jak zvratů, tak humoru. Když ale sledujete bratry, kteří s realitou mají pramálo společného, víte, že je něco špatně. Celý svět ve kterém se příběh odehrává, je jeden velký nic neříkající guláš. Ačkoliv je ztvárněn pěkně a zajímavě. Nedokáže divákovi vnutit jeho možnou i nemožnou realitu. Je prostě svůj. U filmu jsem se častokrát s radostí zasmál. Pár narážek, hlášek a názorů jistě potěší. Stejně jako fakt, že se film točil u nás v republice a objeví se v něm řada českých herců. Škoda jen, že většina filmů co se u nás točí stejnak nijak extra neuspěje a tento není vyjímkou. --- Kde být má muž? - Zabil je les. - Pche, venkovská husa. - A vás teď zničí taky.(22.8.2007)

 • Matt Damon

 • - Najdražší scéna filmu se ve verzi pro kina neobjeví. Je totiž na začátku a nic by ji už do konce nepřekonalo. Najdete ji na DVD. (imro)

 • - Scénu se živým lesem napsal Terry Gilliam původně pro Zloděje času (1981), kde se ale nakonec neobjevila, podobně jako když ji chtěl uplatnit později v Brazil (1985). Režisér ji ze své paměti vydoloval až pro bratry Grimmy. (imro)

 • - Když Jacob (Heath Ledger) "přiletí" se střbrnou sekyrou do věže k zakleté královně, padne tváří na zem a sekyra taky. V tom okamžiku se sekyra nepřirozeně prohýbá, což dokazuje, že je z gumy. (Fevas)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace