Úsvit mrtvých

• USA Dawn of the Dead (více)

Sarah Polleyová, Ving Rhames, Jake Weber a Mekhi Phifer hrají v novém zpracování apokalyptické hororové klasiky George Romera od Zacka Snydera. Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci - avšak mrtví neumírají! Stávají se z nich zombie, které se potulují po městě a využívají každou příležitost dostat se k masu a krvi zbylé hrstky živých lidí. Zubožená skupina přeživších v jednom wisconsinském městečku našla úkryt ve velkém obchodním středisku. Zde se tito lidé musejí jednak naučit jak se bránit před stále početnější hordou zombií, ale především musí vyřešit problém vlastního soužití v uzavřeném prostoru. Skupina, odříznutá od zbytku světa, využívá všechny dostupné prostředky (uvnitř i vně) v boji proti všem, aby zůstala naživu a našla cestu z obklíčení. (HBO Europe)

DooFooS

Mezi horory je to jednoznačně moje pětihvězdičková záležitost, neboť mi s úspěchem rozbila mýtus o tom, že před malátnými nemrtvými při nejhorším utečete. Neutečete, běhají neunavně, hladově a ještě ke všemu vypadají tak, že až vás doženou, umřete jistě ze všeho nejdříve na leknutí. Ačkoliv tedy horory beru jako jednorázovou záležitost, tenhle jsem shlédl vícekrát a jako jeden z mála bezvýhradně doporučuji všem fanouškům. ()

Lubakus

Nekompromisní a nejlepší moderní "bráním se slovíčku horor" zombie holocaust jaký jsem zatím vyděl. Tam kde se v residentech snaží zaujmout akcí, která je na hranici trapnosti, tam stačí tvůrcům úsvitu brokovnice a pořádně nasranej Ving Rhames. Velice potěšil i Tom Savini v malé roličce drsnýho šerifa. Spousta humoru, trochu sexu , šachy a nebo střelba na Burta Reynoldse jsou zajímavým osvěžením v tomto drsně krvavém počinu. ()

moviepill

Videl som to v Anglicku v originálnom znení a mal som z toho dve veci: pekne nahnané a riadne obrátený žalúdok. Vida, Úsvit mŕtvych funguje! Žiadny béčkový horor, vážení, toto je masaker. :-) ()

sirrgulo

Je to sice brutální film, ve kterém se krví nešetří, ale zombíci vypadají tak skvěle a ještě líp, když jim některý z hlavních hrdinů rozstřelí hlavu nebo uřeže některou z částí těla motorovkou. Při tomhle snímku jsem se prostě bavil a jediné co mi opravdu vadilo byl ten porod. ()

exoomer

Ked som na tento film prepol, myslel som ze ide o nepodarenu komediu, no ked som po chvili nevidel ani naznak americkeho humoru a nakoniec som zistil, ze to ma byt horor (ktory vsak absentuje akoukolvek atmosferou alebo napatim), bolo mi do smiechu az vtedy. ()

Matthew00

Skvelý remake povodného filmu od brilatného tvorcu hororov Georga Romera. Tento film vás nenechá vydýchnuť do konca, ma strhújuce tempo v skratke Zackovy Snyderovi sa tento remake podaril na výbornu. ()

Kaffewelwet

wow, můj první zombíkovej film který jsem viděla, jo je to už pár let, ale vím že se mi hodně líbil...hlavně to užívání si v obchoďáku. Dnes po několika letech se na to dívám už z jiného pohledu, trošku jsem se u něj zasmála...ale rozhodně ho pořád považuji za nejlepší zombie film, rozhodně doporučuji :) ()

MetalLizard

Luxusní směs fláků masa, ustřelených hlav, napínavých scén a dobré podívané na večer. Pro mě osobně je toto další z filmů se zombie tématikou, které si pustím rád znovu a znovu. Sice tento remake nemůžu porovnat s originálem, protože jsem originál neviděl, ale můžu říct, že až na ten lehce přehnaný konec bylo v tomto filmu dost scén, na které člověk jen tak nezapomene a jejichž nápaditost mi i po pár letech od shlédnutí lehce nahání husí kůži. ()

Josse1

Byl jsem na tomto filmu v kině když u nás ve městě běžel poprve. S kámošem jsme odcházeli nadšení a s bradou dole. Do teď si na to pamatuju. Film je super a jak je vidět Snyder prostě umí. Atmosféra je ve filmu suprově vypracovaná kdy jedna dobrá scéna střídá druhou. PLUS + skvělé masky, atmosféra, střih a kamera se taky povedli, docela sympatičtí hrdinové, výborný závěr filmu, několik vtipných scén MINUS - moc toho není snad jen lehká předvídatelnost, mohli být drsnější Gore scény, trochu nevyrovnané tempo filmu. Jinak super. ()

Unterschleif

Adrenalínová jazda ako má byť a ak nie najlepší tak určite jeden z 5 najlepších filmov o zombies. Skutočne neviem čo by som vytkol, je to proste splnený mokrý sen každého fanúšika tohto nechutného žánru. ()

djbarrel

Jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší zombie horor. Apokalypsa jak má být, hordy skvělých zombíků, nějaký ten černý humor, mraky hustý atmosféry, prostě fakt super horor. 100 % ()

reAnimat0r

Pre mna najlepsi zombicky film ! Skvele napady, hlavne rychlo utekajuce mrtvoly, nuda na streche s odstrelovacskou puskou :) Velke plusy za humor, efekty a celkovu akcnost filmu. Jedine podknutie bola motorova pila v buse a celkova sialenost filmu. Potesil krasny "happy-end" Celkovo 8/10 ()

waltosin

Tento film jsem viděl na Táboře a je to průlom v zombie filmů. Bál jsem se od začátku do konce, skvělé masky zombíků, hodně krve a masa, vynikající konec. Já chci pokračování! :) ()

Cechyno4

Plný supermarket krvežíznivých zombie. Mě se moc zombie horory nelíbí a tento film mi také názor nezměnil. A nechci proto nijak ovlivňovat ostatní. Možná se tohle bude líbit milovníkům zombie hororů, ale z hlediska hororu průměr. Z hlediska zombie hororů a jím podobných bych doporučil raději Rec nebo Karanténu. ()

heavy66

Doomed to walk the earth as a slave of living dead - Zack Snyder navazuje na nejlepší zombie tradice George Romera a přidává něco navíc - atmosféru, akci, rychlost a hrůzu ! ()

Forum.

Jeden z filmů na které bych se podíval maximálně dvakrát. Ale napoprvé když člověk neví co čekat to bylo velice příjemné. Krásně vybarvená kamera spousta krve a běhavý zombies které mám nejradši. Podle mě patří do první trojky nejlepších Zombie filmů. A ta scéna s milou holčičkou od vedle. 85% ()

Prochy84

Po mnoha zombie filmech přišel takový, kde začali nemrtví tak nějak rychle běhat a žánrovka se stala více akčním filmem, než zombie horrorem. Ku prospěchu. Scéna, kdy se střílí ze střechy obchoďáku na celebrity je vynikající a konec Jay Lena byla prostě třešnička na dortu. Obsazení slušné a i přes remake jsem dostal v plné míře to, co jsem od filmu čekal. Za vytknutí stojí snad jen uměle se vyvíjející vztahy mezi hlavními hrdiny, které jsou čitelné již od úvodních titulků. Jenže když ono to při tom nářezu tolik nevadí:-) Film má dnes již raritní vlastnost, s každou další projekcí je totiž lepší a lepší. ()

MrBaker

No co k tomu říct? Je to snad jeden z nejlepších zombie filmů a hororů k tomu! Zacku Snyderovi se to povedlo a nemám tomu co vyčítat! Prostě bezkonkurenčně nejlepší! Zhlédnuto nejméně 5x. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

30.01.2019

Režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) se po delší pauze vrací k režii. Natočí heistový zombie thriller Army of the Dead pro Netflix. Scénář napsal Joby Harold (Král Artuš: Legenda o meči) a… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Zack Snyder a... sovy?!

Zack Snyder a... sovy?!

17.04.2008

Někoho by mohlo napadnout, že dnešní titulek je narážkou na Atény a že se tvůrce 300: Bitvy u Thermopyl vydá ze Sparty do druhého největšího starořeckého města v jakémsi podivném pokračování svého… (více)