Úsvit mrtvých

• USA Dawn of the Dead (více)

Sarah Polleyová, Ving Rhames, Jake Weber a Mekhi Phifer hrají v novém zpracování apokalyptické hororové klasiky George Romera od Zacka Snydera. Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci - avšak mrtví neumírají! Stávají se z nich zombie, které se potulují po městě a využívají každou příležitost dostat se k masu a krvi zbylé hrstky živých lidí. Zubožená skupina přeživších v jednom wisconsinském městečku našla úkryt ve velkém obchodním středisku. Zde se tito lidé musejí jednak naučit jak se bránit před stále početnější hordou zombií, ale především musí vyřešit problém vlastního soužití v uzavřeném prostoru. Skupina, odříznutá od zbytku světa, využívá všechny dostupné prostředky (uvnitř i vně) v boji proti všem, aby zůstala naživu a našla cestu z obklíčení. (HBO Europe)

Bbbulanek

WOW. Tak skvěle natočený horor se zombie, přitom plný nelogičností, jsem dlouho neviděla. Jako bych celý život čekala na film o zombie, který je tak drsný, a přitom velkolepý. Nechápu, proč se takové filmy už netočí...drsné, realistické, přitom s nadsázkou, skvěle natočené - zkrátka úžasná podívaná, po které přemýšlíte o nejbližším možném potenciálním úkrtyu před katastrofami jako je tato. ()

Nikitoss95

Dal bych tomu klidně i tři hvězdy, ale trošku předceněný, jednorázovka, slabá hudba, až moc nerealistické scénáristické prvky, i když dějově mě to i bavilo... mám rád tento žánr moc, a mými standardy jsou 28 dní/týdnů poté, Resident Evil, Světová válka Z či TV seriál the Walking Dead, ale tento film měl potenciál navíc, i když si jsem vědom, že je to remake ze 70 let ()

hrumsrt

Řada cool nápadů - porod, obsazení, komunikace přes cedule. Ale stejně jako každý apokalypsa snímek, tak i díky TWD už působí přeci jen překonaně. Tehdy by se z toho mohlo šílet, dneska je až divný, jak laxně k tomu přeživší přistupují. 70% ()

Nikolas__

Výborný film. Osobně nemusím horory se zombíky, každopádně zrovna tenhle, myslím, musí sednout každému. Verdikt je tak nějak na 8,5/10. Strašně mi ale vadila skutečnost, že postavy nebyly skoro vůbec psychicky zdeptané, po tom všem co se jim stalo. ()

J.Mayen

Není to přesná kopie verze z roku 1978 a to mě na filmu bavilo. Zajímalo mě jakým směrem se budou přeživší ubírat a co udělají jiného než ve svém předchůdci. Perfektní návrat Úsvitu mrtvých i s některými původními hrdiny (Ken Foree, Tom Savini, Scott Reiniger). ()

MT_Y

Většina filmu super, příběh mě bavil, napětí no jakoby jak se to vezme no, ono popravdě se dalo očekávat kdy a jak kdo, ale tak co už... Konec který je ukazan během titulek, jsem nepochopil, zda Teda v e finále se přes ty mrtvý dostaly Bo prostě všichni kaput... Jinak super... 8/10 ----> 4 hvězdy ()

wowylgu313

Jakoby to bylo včera... Kdy jsem vložil CDčko a pustil tento kalibr. Dá se říct že jeden z prvních zombie filmů co jsem jako dítě viděl. No a světě div se i dnes po necelých dvaceti letech můžu říct že je to stále skvost. Hodně dnešních filmů na toto téma by tenhle kousek zadupal do země. Zasloužených 70-75%. Hned na začátku dostanete precizní rozjezd a postupujte příběhem směr nákupní centrum kde se vytvoří základna plná zvratů a plánu a krve. To vše propojené vyšperkovaným/černým humorem. Na tu dobu úplně unikátní masky, střih, hudba. Mimochodem doporučuji shlédnout i parodii Soumrak Mrtvých. ;-) ()

ScarFace_V8

„Oh, I get it. You saw hell yesterday. Now you're scared of going to hell for all the bad things you've done. I'll tell you what. Go in the stall, say five Hail Marys, wipe your ass, and you and God can call it even.“ … První a snad poslední remake Romerovo klasického a dost možná i nejlepšího Zombie filmu všech dob. Režisérský debut vizionářského režiséra Zacka Snydera, který mu otevřel brány Hollywoodu. Po boku s Jamesem Gunnem, který z původního scénáře dokázal vytáhnout to nejlepší a zkombinovat to se svými nápady. Společně nám naservírovali film, který si jde vlastní cestou a to se povedlo vážně na výbornou. Zde si skupinka přeživším najde útočiště v prázdném obchodním centru. Jen tu malinko poklidit, zabarikádovat se a mají tu vše co potřebují. Co se týká samotných zombie. Ty tu prošly razantní změnou kdy se z původně pomalu šourajících chodců změnili v úplné sprintery… prostě jakoby tu smrt fungovala jako energiťák. Jejich maskám se rovněž nedá nic vytknout – držky hnusné a děsivé, prostě jak se sluší a patří. Perfektní naložení s předlohou kde nechybí ani camea starých známých, kteří měli co do činění s původními filmy. Za zmínku stojí třeba účast Kena Foree, který zde opět pronese slavnou hlášku své původní postavy (Až v pekle nebude místo, mrtví budou chodit po Zemi). Anebo účast Toma Saviniho, který pro původní film a jeho pokračování pracoval na maskách. ()

AVP

Uff. Nevěřil jsem a je to tak. Hodně velký překvapení na poli hororů. Nemusíte dlouho přemýšlet, abyste přisli na to, že tenhle film natočil hodně velký nadšenec pro žánr a dal si opravdu záležet. Myslel jsem, že Dead End bude letos číslo jedna, ale žebříček se mění :) ()

Skeevee

Jak tak koukam, tak jsem asi jedina, kdo si nemysli, ze to bylo uchvatne. Ze zacatku bych tomu jeste tak mohla rikat horor, v prubehu filmu nijak zazivne, na konci diky prostrihum mezi titulky jeste dejme tomu, alespon trochu "desive". Ale jinak? Slabota... Jen skoda Andyho, nejlepsiho typka celeho filmu =) (BTW ten konec byl az prilis predvidatelny...) ()

Elemmírë

Perfektní! Velmi pohodově pojatý a celkem i vtipný film, u kterého oceníte všechny druhy zabíjení zombíků. Dokonce i skalní fanoušci filmu Texaský masakr motorovou pilou se můžou těšit na tento vražedný nástroj v akci. ()

Piškot

Ačkoli nejsem fanouškem uslintaných zombíků, tak tenhle film se mi vážně líbil. Po celkem ostrém začátku jsem sice očekával něco drsnějšího, ale vynikající závěr vše nahradil. Podobné zakončení bych rád viděl i u jiných filmů. ()

nash

Hodně nadupanej horor, který je velmi dobrý také díky své krátké stopáži. Úplně nejlepší je to, co se odehrává během závěrečných titulků. Jenom tomu podle mě chybí nějaká výraznější hlavní postava. ()

ku8ba

Na film jsem se připravoval bez většího očekávání, zkrátka mělo jít o další novodobý zombie remake. Film ovšem navýsost předčil má očekávání a zařadil bych ho spíše mezi akční thriller, než horor. Plné hodnocení za skvělou atmosféru, rychlý spád, černý humor, výborné dialogy, super zombie a v neposlední řadě za závěr, resp. závěrečné titulky, bomba! Původní předlohu jsem neviděl, takže nemohu posoudit, zda se remake povedl, ale je mi to vcelku jedno. Snyderovo podání se mi velmi líbilo a těším se na další jeho dílko, protože tady jsem viděl velký potenciál. Doporučuji pořídit DVD se skvělými bonusy, např. Andyho deník ;-) Snyder dokonale vystihl moji představu zombie - žádný utahaní uhekaní zoufalci, ale pořádné sprintující, strach nahánějící, krvelačné stvůry! ()

wir2k

Když řeknu že je to nejlepší remake co jsem kdy viděl tak to asi nevyzní moc pochvalně ale pravda je že se mi tenhle film hodně líbil a každému ho doporučuju ()

Sekel

Vynikajici zanrovy zombie film. Netradicni zrychleni a realisticky se rozkladajici mrtvaci funguji dokonale, stejne jako vybuchujici hlavy. Hrdinove se chovaji sympaticky a celkem autenticky a reziser se neboji nechat je umirat. Velmi osvezujici. ()

mrakoplasH

Příjemná nenáročná komedie již dosti ohraného tématu. Divák se nezasměje jen různým eliminacím zombíků, ale i nedokonalostem hlavních postav. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

30.01.2019

Režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) se po delší pauze vrací k režii. Natočí heistový zombie thriller Army of the Dead pro Netflix. Scénář napsal Joby Harold (Král Artuš: Legenda o meči) a… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Zack Snyder a... sovy?!

Zack Snyder a... sovy?!

17.04.2008

Někoho by mohlo napadnout, že dnešní titulek je narážkou na Atény a že se tvůrce 300: Bitvy u Thermopyl vydá ze Sparty do druhého největšího starořeckého města v jakémsi podivném pokračování svého… (více)