Kdo přežije, je vítěz. A pro Arnolda Schwarzeneggra, který se marně snaží uprchnout z vězení a dokázat svou nevinu, navíc získaná svoboda. Nejdříve ale musí v podivně kruté televizní show porazit nelítostné gladiátory... (oficiální text distributora)

Pupidyk

S dokonalou knihou má opravdu málo společného a je stokrát horší. Další doklad o tom, že číst je lepší než čučet. A pro trona: Richard Bachman je Kingův pseudonym. ()

Myrreczech

Árnyho Running man má s knižní předlohou společného jen málo, tak alespoň nemůžu říct, že zprznili další fajn knihu. Příběh je ořezán do jednoduchosti, z hlavní postavy udělali více morálního (amerického) hrdinu a konec prostě nemohl dopadnout jinak, než všechny akční béčka z osmdesátek. Navíc proložené předlouhými choreografiemi se spoře oděnými tanečnicemi a jednou prdelkou v neoprénu po boku Arnolda. Teď už by to chtělo, aby se někdo pustil do pořádného zpracování předlohy. ()

J-o-k-e-r

Knihu S. Kinga jsem četl, a jediné, co si filmoví tvůrci odnesli, byl fenomén budoucí zábavy - brutální TV show. Zatímco v knize se hrdina dobrovolně přihlásil, aby pro svou rodinu vybojoval balík peněz, tady je Arnold lstí vtažen do hry za vidinou velké podívané. Zkrátka, kniha měla jakýsi hlubší význam, film má hlavně pobavit, s akčním hrdinou v první řadě. Nám, aktuálním divákům, se jistě zdá nepředstavitelné, že bychom něco podobného sledovali v TV, a navíc si to tak užívali. Kniha dobrá, film slabší, ale dívat se na to dalo! M. C. Alonso v útlém oblečku velmi sexy, ostatní už méně :). Arnie má rozhodně zdařilejší filmy. ()

spikey1

Moje ohraná VHSková láska z dětství. Arnold tu hlásá něco o povstalectví a celé se to nepříjemně zvrtne, v podstatě je to verze Gamera z osmdesátých let. Brutální béčko pro fandy jak guvernátora, tak akčních filmů, souboje jsou celkem kvalitní. ()

navorski

To, co je skvělé na Kingově knížce, se do filmu vůbec nedostalo. Vlastně zůstaly jen jména některých postav. Škoda. ()

Styxos

Nápad je zajímavej. A to jsou asi veškerý plusy tohohle chvílema nehorážně nudnýho filmu. Mimochodem, kolik Arnoldovi museli zaplatit za to, že si na sebe vzal ten imbecilně vypadající oblek? ()

Wbcko

Přehláškované béčko, s klasicky šílenými hereckými výkony, včetně toporného Arnolda. K tomu osmdesátková muzika a maximálně kýčovitý závěr. Celé celkově až moc obskurní, přehnané, v podstatě až mírně debilní. Na druhou stranu jsem ani nic moc jiného nečekal. Prostě průměrná Arnoldovina :) ()

Ironfood

Running Mana jsem dříve moc rád neměl, nějak jsem se nemohl smířit s tím, že je to jen takové bakelitové béčko, na kterém se dá najít spousta chyb. Ale při opětovných zhlédnutích jsem se s tím smířil, přestal hledat chyby a začal se skvěle bavit. Jo a mojí volbou by byl Profesor Subzero. I když Dynamo je taky fajn, ačkoli to jeho vozítko je dost fórové. Piloun vlastně taky není úplně špatný, ale při vzpomínce na jeho smrt mi vždycky trochu zamrazí. Ovšem takový Fireball, to je fakt zoufalec. A mimochodem, i když už chyby nehledám, tak stále nechápu, jak mohli na Richardse vypsat kurz sto ku jedné poté, co už tři protivníky zlikvidoval... ()

Smileface

No nevím,prostě si nemůžu pomoct.Když slyším tu hudbu a vidím běžícího Arnieho pocítím nostalgické vzpomínky na mé mládí. ()

Braddy

Arnolda příliš nemusím a v této sci-fi už vůbec. Kingovu knihu jsem sice nečetl, ale předpokládám, že to bylo stokrát lepší. ()

Gaizka

Proč tak vysoké hodnocení?! Už jste někdy viděli prase navlečené do kostýmu gladiátora blikající jako předvánoční vietnamská tržnice, které vrhá blesky a ke všemu pěje operní árie? Nechtěně směšné. ()

FIBO

Náááhodou.. tenhle film má něco do sebe. Pamatuju si ho z dětství a už tehdy na mě udělal dojem. Ne agresí, brutalitou, ale myšlenkou. Některý scény jsou trochu brutálnější než by bylo nutný, v zásadě ale, jistý poselství to má. Pro mě vcelku fajnovej snímek, kterej si jednou za rok pustím. "Hej brouku, jeden z nás dvou..." Navic jedno velke + nezapomenutelná hudba Harolda Faltermeyera. ()

G.W.Bush

Arnold není úplně nejlepší běžec, ale na druhou stranu rád nenásilnou formou v přímém přenosu porcuje své soupeře. ()

lskala

Jeden z nejhorších filmů slavného Arnieho. Stupidní hra, kterou lidi nevymyslí ani za 20 000 let. Kdo na to má čumět?! Hrůza a běs. 30% - 2** ()

Maynard.

Olalá... Od chlapíka, kterej natočil legendární Ledové ostří sem teda čekal daleko víc, no a teď vážně :o). Jeden z posledních filmů se Švácou, který mi ještě zbývají a hnedka takovejhle úlet. Vize katastrofické budoucnosti, kde jediná lidská zábava spočívá v čumění na bednu, kde se zabíjejí lidi, něco jako gladiátorské souboje, hmmm. To vše zabaleno v úchylném vizuálním kabátu, něco na způsob Flash Gordon a hudebně něco na způsob studio Vega nebo Magion :o). Nevím, esi to byl rejžův záměr natočit zvrácený film, ale tohle by se mi líbilo v době, kdy sem měl na prvním místě Kačeří příběhy a RR. Kdybych měl krapet porovnávat se Stalonovou vizí budoucnosti, tak v tomto případě jasně vítězí Demolition Man. Kažopádně si můžu odškrtnout další kousek, ve kterém se objevuje můj asi nejoblíbenější akční herec, což je samozřejmě pan Guverner. ()

BMAJTZ

Když se pokusím nepříliš poškodit tento film tak řeknu jenom, že Arnold už natočil lepší snímky. Přesto musím připustit jistou zábavnost konceptu. Bohužel tenhle film je špatný hned z několika důvodů, naprosto stupidní scénář, dementní dialogy a podivné charaktery. Svět ve kterém se Běžící muž odehrává je poměrně klasický z různých scifi filmů o temné budoucnosti lidstva, bohužel to je asi tak všechno co tenhle film po této stránce nabídne. Nejsem ochoten akceptovat to, že by společnost až tak klesla a bez skrupulí koukala doma v televizi na vraždící show. Co hůř když jejich hrdina zabije vězně je všechno v pořádku, když je tomu naopak najednou všichni vypadají strašně překvapeně. Když se zaměříte na příběh tak ten taky moc smysl nedává. Jediný pochopitelný charakter je právě ten který hraje Arnold. Snaží se z téhle prdele utéct a to je asi ten nejchytřejší nápad ve filmu. Bohužel je prásknut nějakou stupidní naivní ženskou, která si v průběhu filmu uvědomí, že je všechno jinak aniž by se cokoli v jejím životě změnilo (dobře to, že v televizi lžou pro mě není dostatečný důvod aby došlo k takovému přerodu). Když zbytek přeskočím a řeknu jenom, že se vše podařilo. Tak dobrá otázka je čeho vlastně hrdinové dosáhli. Odpověď zní ničeho. Bad guys jsou sice mrtví, ale morálku společnosti tím rozhodně nezmění a show si po týdenní pauze pojede veselé dál. O dalších negativech by se dalo vykládat ještě hodně dlouho přesto se u toho člověk tak nějak baví. Takže jednu hvězdu za rozumnou ujetou zábavu, která si z nás sice dělá prdel, ale ještě to je v mezích a druhou hvězdu za naprosto děsné elasťákové oblečení hrdinů. ()

Firebug odpad!

Tak jsem se v zajímavostech dočetl, že si tvůrce zakoupil práva k novele Stephena Kinga, aby podle ní mohl natočit tohle neuvěřitelně pitomé Déčko. A já se ptám proč? Z knižního díla si tvůrci vzali název, jména postav a myšlenku bizardní reality show a všechno ostatní změnili, včetně pravidel oné soutěže. Scénář filmu je tak neskutečně debilní, že mi připadal hloupý, i když mi bylo osm let. Sorry, ale tohle mi fakt nepřipadá vůbec zábavné a vzhledem k potenciálu, jaký v sobě kniha má (a fakt by jí to ve filmu mohlo dost slušet), nemůžu dát nic jiného než odpad. PS. Knihu doporučuji! ()

SG-1

"Bene, spoléhám na tebe, nesmíš mě zklamat. Připadal bych si jako blbec, až se sejdeme v nebi." -Laughlin- ()

herr_carter

Jelikož Kingovy romány uznávám a hltám, Běžícího muže jsem pochopitelně četl, tak musím říct, že se jedná o prostoduchou kravinu, která s knižní předlohou nemá lautr nic společného, jedinou hvězdu dávám Arniemu za snahu. Je to snaha o komerci, aneb jak ne zcela jednoduchý Kingův styl psaní přiblížit i jednoduchému diváku, bohužel neúspěšné............moje hodnocení = 2 z 10. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

16.03.2021

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (více)