Kdo přežije, je vítěz. A pro Arnolda Schwarzeneggra, který se marně snaží uprchnout z vězení a dokázat svou nevinu, navíc získaná svoboda. Nejdříve ale musí v podivně kruté televizní show porazit nelítostné gladiátory... (oficiální text distributora)

Emo-haunter

Na večír jsem se rozhodl si pustit nenáročnou popkornovku na zahnání nudy. U Běžícího muže jsem se nenudil ani na chvíli. Film má slušnou atmosféru světu zítřka, spoustu pořádné akce a mého oblíbence Arnolda. Jedná se o poctivé osmdesátkové béčko se spoustou dobrých hlášek, odkazuje na x filmů, třeba Terminátora a Arnoldova parťačka Alonso doopravdy kus! :D Téma masivní propagandy, cenzury a fašistického establishmentu aktuální dodnes, některé hlašky, které ve filmu zazněly, mi připomínají aktuální situaci, která se ve světě děje. 7,5/10, což je u mě přesná hranic tří a čtyř hvězd, dávám čtvrtou, protože film má podle mého názoru menší hodnocení, než si doopravdy zaslouží! Prý sice moc nesedí jako adaptace, ale tak co už, ovšem přečíst si tu povídku mě láká, když King uvedl, že Arnold je úplně jiný, než hlavní postava v knize. Lehce mi to připomínalo Total Recall a očividně se to trošku snažilo těžit z 1984, ale jak říkám, jde o to jak k filmu přistupujete. Já to bral jako fajnovou nenáročnou zábavu na večer, a doopravdy jsem se nenudil. ()

jilda

Jako kluk jsem tenhle film zbožňoval, nejbrutálnější televizní soutěž co jsem měl možnost vidět :-) Skvělá je postava kapitána Freedoma v podání Jesseho Ventury ()

Deywid

Kniha Running man od Kinga sa mi veľmi páčila a tak keď som v TV programe natrafil na film, veľmi som sa tešil - a to bol veľký omyl. Film sa knihou inšpiruje veľmi, ale naozaj veľmi voľne (vlastne spoločná je len ústredná myšlienka), inak je to totálna zlátanina... žiadny scénar, príšerné kulisy a i Arnie, no jednoducho katastrofa... ()

memoman

Další moje nostalgická srdcovka s Arniem se zajímavou sci-fi myšlenkou s oblíbeným prostředím plným neradostné sociální situace a politiky v Americe budoucnosti. Co se týče nadčasovosti,dnes v době ekonomické krize,popularity stupidních i brutálních reality show a technologií pronikajících do životů běžných občanů jde o zajímavé téma. Tot´ona myšlenka. Jinak co se týče akce,na 80. léta nadprůměr,z dnešního pohledu moc hloupý a jednoduchý film. Koho už dnes pobaví Arnie navlečený v žlutém trikotu,kterak v temných uličkách bojuje s vraždícími tupými svalovci a seshora jej komentje ultracynický moderátor? Má to přece pořád něco do sebe,a nejen z nostalgie. ()

Andresito odpad!

Trapná, rádoby originální pitomost. Ani nemusím mít přečtenou předlohu, abych věděl, že se z ní dalo vytěžit o mnoho víc, než jen přehlídka nezajímavých pitomců s různým typem výzbroje a marné pokusy o satiru televizní zábavy. Co se týče přehnané brutality, nepřišla mi o nic přehnanější než u jiných osmdesátkových béček, každopádně je to jeden z nejhorších Arnieho filmů. Hudba naprosto příšerná. 10% ()

Ad4mson

Odporný film, s odpornou režií P.M. Glasera, papundeklovými kulisami a nechutnou hudbou od jinak mého oblíbence Harolda Faltermayera. Tohle je epic fail!!! ()

Ole92

Dvě hvězdičky dávám jenom kvůli tomu že to je film na kterej sem jako malej špunt se zaujetím koukal a žral sem každou další potyčku, teď už to na mě ale neplatí. ()

kamil.i

Muž na úteku je tak úprimne béčkový, až je dobrý. Nedosahuje kvality gýčového kultu Barbar Conan, no všetky klišé aspekty filmu, od príšernej syntetizátorovej hudby, cez kvantum trápno-vtipných hlášok, až po genderovo nekorektné, nadrozmerné, steroidné postavy, príjemne pobavia. ()

johnymdoe

No není to nejhorší ani nejlepší Arniho film,ale docela se to dá...včera sem to videl poprvé jako dospělej a nestačím se divit jaka je to stupidita v některých okamžicích..ale muže být hůř. ()

Martinvon

Je třeba ocenit alespoň tu štajeráckou angličtinu u Arnieho. Když mi bylo 12, tak mě ten film celkem dostal. Ale tím to taky skončilo. ()

Camac

Špatný scénář, špatná režie, špatní herci, špatné skoro všechno. Tento film je ukázkovým případem diletantské kinematografie 80. let, kdy se na koleně natočené béčko mohlo stát kultem. Občas je to sice docela zábava, ale zajímavý námět zůstal naprosto zmršený. ()

Košoun odpad!

Film sám o sobě si asi odpad! nezaslouží, je mnoho mnohem horších snímků, ale když si člověk na obalu vynikající knihy Stephena Kinga přečte, že byla zfilmována a pustí si pak toto, tak tomu říkám vrcholné zneuctění mistrova díla. Chápu, že to je volně inspirované, ale proč je to dementně přepracované, tomu už nerozumím. Takže, nelítostní gladiátoři... už nikdy více!!! Ale objektivně, nedoporučuju, pouze těm, kteří se vyžívají v oldschoolvých filmech a nesmyslném násilí. ()

constrictor.boa

V těch fanatizovaných divácích soutěže The Running man jsem viděl dnešní díváky Talentmánií, Superstár, Faktorů, Big Brotherů, Hotelů Paradise a dalších kravin. Poslední jmenované "reality show", které s realitou nemají nic společného se pomalu morálně blíží soutěži The Running man. Uvidíme, kam to až zajde, až si lidé zvyknou na ponižování, nadávky a souložení, a budou chtít něco víc.... Televize udělá megalománskou reklamu, řekne divákům, že to je to nejlepší, jedinečné a unikátní. Davy lidí šílí pod pódiem, hází plyšáky a zběsile posílájí SMSky někomu, kdo je vlastně jen loutka komerčních televizí a továrna na prachy. ()

Bozvav

Je to strašná blbost, ale mě to moc bavilo. k tomuto filmu se vážou i mé vzpomínky na mladá léta, kdy jsem Arnoldovi akční filmy doslova žrala. Takže i když po letech mi už tak super nepřijde, tak částečně z nostalgie dávám 75%. ()

Gašpar

Asi nejrozporuplnější trojka mého života! Castingová pecka, kdy se na place sešel Dutch s Blainem z Predátora a podpořil je Parker z Vetřelce. Arnoldova buchta si to pak střihla v Predátorovi dvojce. Objeví se tam i mladej Zappa jako Stevie. Jen to asi neměl točit Starsky, protože je to jako film fakt špatný. Ale je to prdel! ()

molcan2

Arnold Schwarzenegger je v tomto vynikajúcom akčnom sci-fi spektákle v najlepšej forme. Je "budúcnosť" a policajt Ben Richards (Arnold) je obvinený z masakru výtržníkov. Po úteku z väzenia ho nakoniec opäť chytia a prinútia ho zúčastniť sa najpopulárnejšej súťažnej šou v krajine "Bežec". Tá, ktorú moderuje mimoriadne chytrácky Damon Killian (Richard Dawson, neuveriteľne dobre obsadený), ponúka odsúdeným zločincom ich vlastnú šancu na slobodu - AK sa im podarí vyhnúť sa katom, ktorí sa obliekajú do pestrofarebných kostýmov a ktorí sú označovaní ako "Stalkeri". "The Running Man" ponúka dostatok podnetov na zamyslenie. Teraz, keď sme sa skutočne dostali do roku, v ktorom sa tento film odohráva, nás núti zamyslieť sa nad tým, v akom svete žijeme a kam možno smerujeme. Podobne ako "Network" 11 rokov pred ním, aj "The Running Man" sa stal prorockým filmom, ktorý zobrazuje nástup takzvanej "reality televízie" v našej spoločnosti. A tiež nás núti zamyslieť sa nad tým, ako médiá možno neustále manipulujú s informáciami skôr, než sa k nim vôbec dostaneme. Samozrejme, nie je to tak, že "Bežiaci muž" je iba obsah a žiadny štýl. Je to tiež osvedčený Arnoldov prostriedok, v ktorom sa môže vyšantiť a ponúknuť jednu hlášku zakaždým, keď premôže protivníka. "Tu je Sub Zero. Teraz, *Plain* Zero!" Osvetlenie, kulisy a kostýmy sú v tomto zobrazení dystopickej budúcnosti, v ktorej sú neskrotné nižšie vrstvy držané na uzde tým, že im je poskytované šialené vzrušenie z tejto "hernej šou", potešením. Hudba Harolda Faltermeyersa je chytľavá, ako vždy. Je tu niekoľko silných násilností, hoci cicavci by mali vedieť, že gore pre nich nie je až také ťažké zvládnuť. Arnoldovi sekunduje celkom eklektická zmes účinkujúcich: Mariu Conchitu Alonso ako jeho divokú hlavnú hrdinku, Yapheta Kotta a Marvina J. McIntyra ako jeho väzenských spoločníkov, Jima Browna, Jesseho Venturu, Erlanda Van Lidtha (ktorého posledný film to bol), Bernarda Gusa Rethwischa a profesora Toru Tanaku ako rôznych "Stalkerov" a hudobníkov Micka Fleetwooda a Dweezila Zappu. Medzi známe tváre v malých úlohách patria Sven-Ole Thorsen, Edward Bunker, Kurt Fuller, Ken Lerner, Dey Young, Thomas Rosales Jr. a Lin Shaye. Hoci je film koncipovaný ako Arnoldovo vozidlo, je to práve Dawson, vďaka ktorému "Bežec" skutočne ožíva. Veľmi zábavný film, ktorý, ak vôbec, dnes vyzerá lepšie ako v čase svojho vzniku. (Voľne) natočený podľa románu Richarda Bachmana (alias Stephena Kinga). "Killian, ja sa vrátim!" "Len v repríze." Osem z desiatich. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

16.03.2021

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (více)