Kdo přežije, je vítěz. A pro Arnolda Schwarzeneggra, který se marně snaží uprchnout z vězení a dokázat svou nevinu, navíc získaná svoboda. Nejdříve ale musí v podivně kruté televizní show porazit nelítostné gladiátory... (oficiální text distributora)

Vessper

Samozřejmě to není špičkový film, ale ať si každý říká co chce, mě se to líbilo. Arnie ve své vrcholné fyzické formě mlátící všechny "zlé" nepřátele a nakonec hrdina boje o televizi. No, proč ne? 70% ()

dyfur

moja zaujímavosť:Ben Richards (Arnold Schwarzenegger) nosí hodinky značky Casio G-Shock II DW-5500 a Seiko H558. (dyfur) ()

BoredSeal

Solidní sci-fi zábava zlatých 80. let. Hlášek jak naseto ("Klidně tu košili poblej, na ní to stejně nebude vidět"), parádní prostředí a záporáci, originální souboje a skvostné násilí - na takovýhle epos se dvousetmilionové letní braky tohohle tisíciletí absolutně nehrabou. Jsem moc rád, že se tvůrci Kingovou knížkou inspirovali jen vzdáleně, jeho nápady rozvedli a příběh vymysleli vlastní. ()

berusche

Odpad??? škoda škoda ... já si myslím, že genialita, páč tohle je správně ponurý obraz budoucnosti, kterého se tolik obávám, neb "jak média dávají lidem to, co chtějí, bez ohledu na morálně volní vlastnosti". A že to vypadá levně? Vem to čert, to vypadají i dnešní filmy a to je rozhodně na pováženou. Pro mě to byl tehdy převrat v akčňácích, poněvadž jsme taky viděli trochu víc toho "tupého násilí". Herecké výkony tu nejsou třeba až zas tak špatné (Švajcingr je prostě drsňák, toho už se nikdy nezbavím, a ta kočanda, co byla po zásluze potrestaná, se jim taky vydařila) a myslím, že námět je vskutku originální. A je mi úplně jedno, jestli je to natočené dobře nebo špatně, neb mám dojem, že tomuhle snímku by lepší scénář snad i uškodil, protože se prostě s tímhle počítalo ---> příjemné béčko. Nemůžu ale hodnotit do plných, neb ve stejném roce si zahrál Švajcingr v jiném klenotu, který osobně hodnotím jako nejlepší akčňák dob. ()

ilemas

Jelikož zrovna dočítám skvělou knihu Running Man od Stephena Kinga, nedalo mi, abych se po letech nepodíval na tehdejší dobu úspěšný film kolujícím na VHS kazetách a nestačil jsem se divit, co se mě na takové komiksové slátanině mohlo líbit. Z nostalgie sníženo na dvě, dnes kdybych prvně četl knihu a pak viděl film hodnotil odpad! Díky tomuhle nepodařenému filmu jsem knihu neustále odkládal a udělal jsem velkou chybu. Kniha má naprosto odlišný děj, hlavní hrdina není žádný superman, místo svalů používá mozek, což jak je všeobecně známo, čím větší svaly tím méně inteligence. Doporučuji knihu přečíst a kdo ještě film neviděl ať se mu raději vyhne. Poslední dobou mě filmy nějak přestávají bavit, nic kloudného se netočí, tak jsem se vrátil opět k četbě. ( www.databáze knih.cz) ()

easaque

nedávno jsem si připomenul tuhle klasiku, která určitě proběhla rukama téměř u každého vlastníka videa za dob pjerestrojky. Tehdy to své kouzlo mělo a patřilo ke králům béčkových akčňáků a ani originalitu určitě popřít nejde – přece jen je to podle knihy Stephena Kinga. V dnešní době už to ztratilo trošku na lesku, ale jako vzpomínka na zlatou Schwarzeneggerovu éru – proč ne? Taky to není úplně blbé a ukazuje, jak nás média můžou krásně manipulovat, což samozřejmě dělají. V rámci hodnocení béčkového žánru by to byla skoro čtyřhvězda, ale v běžném srovnání jsou to jen 2 silné hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

lekr

Správně brutální film se správně brutálním Schwarzeneggerem. Vcelku originální námět a dobře propacovaný scénář který jakoby nás varoval před neblahým vlivem televize na lidský mozek. Film sice není úplně dokonalý ( ti zabijáci jsou někdy až zbytečně moc sadomasochystičtí) ale rozhodně patří k těm lepším filmům z Arnoldovy filmografie a i k těm lepším béčkům 80. let. ()

rakovnik

Arnold býval mým dětským hrdinou. Bohužel, na rozdíl od S. Stalloneho se dal na politickou dráhu a to v době, kdy točil ty nejhorší filmy, svou reputaci napravit už ani nechce. To byla předmluva, nyní k filmu: Toto je jeden z těch horších filmů z doby, kdy byl Arnie na samém vrcholu. Jako jeho obdivovatele mě tento film příliš nebavil a to jsem ho ani mockrát neviděl. Možná bohudík ho nedávají tak často. Přesto po něm nelačním. Teď jsem ho viděl po letech (r. 2010) a opět se mi nelíbil. Bohužel k tomu přispívá i trapný dabing. Howgh. ()

peto12

Bena Richardsa neprávom odsúdili na trest. Benovi sa na letisku podarí ujsť. Bena chytia do pasce. Teraz je v TV show s názvom: BĚŽÍCÍ MUŽ. ()

Martin741

The Running Man je pribehovo sice slaboduchy, ale ved to je aj Commando z roku 1985. O to vsak nejde. Arnold videl herecky talent naposledy roku 1962, a aj to z rychliku,ale ani to nevadi. Film do nadpriemeru taha kopa akcnych scen a hudba a atmosfera 80. rokov. 74 % ()

kaposlav

Toto je jeden z tých horších filmov s Arnoldom, Aj keď v dnešnej dobe je to slabý film s divnými kostýmami, ale v roku 1987 to bol film z toho lepšieho priemeru. Dávam 3*, ale opäť to vidieť nechcem a nepotrebujem. V jednej veci nesie film dobré ponaučenie a to že netreba veriť všetkému čo nám povedia a ukážu v TV, alebo v dnešnej dobe všeobecne média. ()

honajz2

Já nevím, čekal jsem víc. Úvod je zbytečně dlouhý, vleklý a nudný a když už konečně začne to, kvůli čemu jsem si Běžicího muž vůbec sehnal, dojde k pár celkem dobrým akčním scénám, ale i tak je to pořád vleklé a nudné. Přitom námět není špatný a zdejší vize budoucnosti je párkrát nadčasová, ale jinak to má chabý scénář, špatně vedený děj, který nejen že nepůsobí moc celistvě, ale taky nepromyšleně a nevyužitě a dále mi pak vadila ještě hudba, která se do toho moc nehodila. I na akčňák to mohlo vypadat líp - a víc akce by popravdě na škodu nebylo, na to, jak málo se tady dělo. Takhle to prostě je jenom nuda, i přes všechen potenciál, co to mělo. 2* ()

dezorz

taketo filmy sme v dobe ich vzniku milovali, preco si to nepriznat. arnold, dickovsky odlustena techno buducnost a kopa akcie. clovek by nepovedal, ze predlohu napisal hrozostrasny stephen king, ze? :) ()

bourec

Film jsem viděl už poněkolikátý,a přesně obráceně než u většiny sem píšících na mě ten film působí.Čim starší,tim víc se mi líbí.80%. ()

O´Neill

Jeden z Arnieho filmu, který dvakrát nemusím. Fajnový sci-fi námět, ale provedení již bylo horší. Vzhledem k tomu, že jsem film viděl poprvé až dnes, v roce 2011, je zde nutné srovnání s Rallye Smrti, což je v podstatě vykrádačka Running Mana. Jenže není pravidlo, že původní film je vždy lepší. ()

cariada

Kdysi dávno jsem viděl kousek v tv či na vhs, ale až ted jsem si to stáhnul a kouknul na celý film. Podobný sci-fi filmy mám rád, Arnold v době své slávy, kdy ho nikdo nezmákne a on všem dá na prd... V takovém světě bych žít nechtěl, kdy je potlačeno snad úplně všchno na co jsem ted zvyklý. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

16.03.2021

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (více)