poster

Alucarda, la hija de las tinieblas

 • anglický

  Alucarda

 • anglický

  Sisters of Satan

Horor / Thriller / Poetický

Mexiko, 1978, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hladass
  ****

  Více než slušný mexický kousek o mladých dívkách v klášteře, které posedl ďábel... První hodinu sledujeme, jak byly dívky ovládnuty ďáblem, jejich odhalení kláštěrními sestrami a pokus o exorcismus, které tak trochu zhatí doktor, muž rozumu... Do téhle chvíle jsem se i částečně nudil, ale posledních patnáct minut filmu mi to bohatě vynahradilo... Řádění Justiny a Alucardy (tak se ty dvě posedlé dívky jmenují) je naprosto parádní... No a protože se film nebojí krve ani nahoty, dávám jednoznačně za čtyři a tenhle kousek hororovým fandům (zejména těm, co rádi nunsploitation) doporučuji...(29.1.2011)

 • baronGrga
  ***

  Na první pohled dějově naprosto nezvládnutý, lezbickou erotikou líznutý horor, který toho kromě pěkného vizuálního zážitku mnoho neposkytl. Na pohled druhý velká symbolická plavba po oceánu, v němž se o sebe bijí vlny křesťanské, vlny nekřesťanské, zpěněné pohanstvím a satanismem, a kolmo na ně narážející vlny věděcké, kdy jeden nestačí otáčet dalekohledem, aby všechnu tu symboliku pojal (nepřehlédnutelné hábity řeholnic podobné obvazům pro malomocné s bonusovou červenou batikou od pasu dolů, obsazení role satyra a vědce jednou osobou apod.). Sečteno podtrženo, Moctezuma měl věnovat více péče příběhu a dialogům, protože hledat ve filmu, zda v něm náhodou není ukryto víc, je prostě z principu špatně. 50% (v něčem velmi dobře, jinde ohromně odfláknuté)(25.2.2014)

 • JohnMiller
  ****

  Mne tieto staré Satanistické horory dokážu nahnať oveľa väčší strach ako hociktoré dnešné moderné duchárske horory ktoré svoj des a hrôzu zakrývajú v úbohých stotinových lakačkách s ktorých, v drvivej väčšine, nevzíde nič iba príchod nejakej postavy do deja. Je zaujímavé ako do tohoto veľmi úzko profilovaného Nunsploitation ktoré je kvalitatívne na tej istej úrovni ako pekelná snímka Devils dokázali tvorcovia vtesnať zaujímavé surrealistické prvky. Celé to je vlastne iba o dvoch počestných dievčatách ktoré sa nechajú v lese zlákať starým cigáňom ktorý už na pohľad javí známky diabla. Onedlho na to už v snovom opare prichádzajú prvé krvavé rituáli nakrútené fakt skvelo. Netrvá dlho a dievčatá s pred mníškami prezradia keď sa na hodine začnú rúhať Bohovi a sľubovať poslušnosť Satanovi. Ako inak na scénu nastupuje exorcizmus ktorý však na moje prekvapenie nie je samoúčelný a netvorí hlavnú časť filmu. Vrcholom filmu je záverečný masaker v kláštore kde Alucarda, posadnutá diablom, dokáže vyslovením bezbožného slova spáliť osobu. Pozrie sa na niekoho a ten sa vznieti sám od seba. Bolo to spracované kvalitne, ľudia horeli a utekali v totálnom chaose. zhorelo aspoň tucet pánpičkárov.(11.5.2014)

 • J*A*S*M
  ***

  S obskurním subžánrem nunsploitation zatím nemám příliš zkušeností, ale možná si nějaké kousky doplním, protože tahle Alucarda nebyla vůbec zlá. I když první dojem značil něco jiného - zpočátku totiž film vypadá vyloženě slabě - herecky ochotnické, naivní, lacině soft erotické. Jakmile se ale posednuté dívčiny začnou předvádět, jde kvalita - nebo lépe řečeno zábavnost - filmu prudce nahoru. Druhá půle má spád, spoustu krve, spoustu hysterických jeptišek a nechtěně směšných dialogů. Takže nakonec vlastně potěšující zážitek, byť tak trochu guilty ...(4.12.2014)

 • Tormentor665
  ****

  Do těchhle filmových luhů a hájů moc často nezavítám, což do budoucna napravím. Ta barokní kamera se sice hýbe trochu neforemně, ale sluší jí to stejně jako páru hlavních hrdinek. Autenticita a atmosféra se chvílemi vytrácí, což snižuje kvalitu filmu, ale celkem vzato velice přijemná podívaná. Zkrátka evergreenová kombinace dívky jménem Justina a kláštera nemůže nikdy dopadnout úplně zle.(2.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace