Slavné historky zbojnické

Československo, 1985, 5 h 56 min (Minutáž: 59–60 min)

Režie:

Hynek Bočan

Scénář:

Jiří Melíšek

Miloš Kopecký, Jiří Bartoška, Karel Heřmánek, Ladislav Mrkvička, Jiří Sovák, Josef Kemr, Karel Augusta, František Husák, Václav Sloup, Radoslav Brzobohatý (více)

Epizody(6)

Šestidílný cyklus příběhů o legendárních dobrodruzích a zbojnících, drsné realitě loupežnického života a prostředí společnosti vyděděnců. (hippyman)

zdeci

Ovšem Ivánek prasák Vyskočil jako chlívák píchal cikánky už v 85. járu, čili Anife nebyla první tohoto zabarvení, což mě celkem pobavilo. ()

Pavlosos

Další z mé tetraiády nejoblíbenějších a nejlepších seriálů naší televize, který poutavě vypráví o historii našich, nebo zahraničních zbojníků. Zdroj úspěchu je zde stejný jako u Dobrodružství kriminalistiky - výborná režie a opět široký herecký ansámbl s Milošem Kopeckým jako vypravěčem v čele dělá z tohoto filmu jeden z nejlepších seriálů a zároveň svou délkou jeden z nejkratších seriálů naší kinematografie. ()

jessic

S ironickým nadhledem a historizujícím komentářem Miloše Kopeckého příjemně natočené životopisy legenedárních zbojníků ()

Merenre

Docela jsem se těšil, že by to mohlo být dobré, protože zbojnické historky mám rád. Po dvou dílech, které byly neslané, nemastné a celkem nudné, mě naděje přešly. Z takového potenciálu nevytěžili tvůrci ani 10 %. Škoda. Přesto úplně marné to není. ()

Grázl83

Skvělé herecké obsazení a pár odhalených koziček českých hereček, ale jinak slabota. Nepůsobí to reálně, ale spíše hodně amatérsky, naivně až trapně. Bavil mě pouze Jan Jiří Grasel. ()

Trescha

Příběhy zbojníků a loupežníků,tak jak to mám rád.Hodina akorát stačí na to,aby se z příběhu nestala natahovaná nudící žvýkačka.Každý si najde svého oblíbence,více či méně záporného.A do toho komentáře pana Kopeckého.... ()

Hanver

Kvalitně natočený seriálek s příjemným průvodcem Milošem Kopeckým, kvalitní neotřelou tématikou, dobrou výpravou a hezkými hereckými výkony. Takových mělo být víc. ()

Mr.Nobody

Jako divák nemohu posuzovat historickou přesnost. NIcméně jedná se nesporně o velmi vydařenou sérii. Vždy se na ni rád podívám. Obsazení je velmi dobré. Děj vždy dynamický a poutavý. A ačkoliv mám často mnoho výhrad k filmům a seriálům vzniklým před rokem ´89, tak tady si to odpustím. ()

hostivít

Relativně zdařilý projekt čs. televize ukazující osudy některých "zbojníků". Šest dílů je myslím tak akorát, přičemž i tak je možné pozorovat nevyrovnanou kvalitu. První díl - Babinský - sice není moc dramatický, ale naprosto tu kraluje hereckým výkonem Brzobohatý. Šobri Jožka je asi nejzdařenější díl se skvělým duem Heřmánek-Bartoška. Následující dva díly - Grasel a Schinderhannes - patří spíše k těm slabším, nicméně Róža Šándor s přesvědčivým Zedníčkem opět vrátí do cyklu kvalitu. Poslední díl je asi nejvtipnější, navíc zde skvěle hraje nedoceněný herec Křiváček. Celkově dávám 4 hvězdy, zásluhu na tom má i průvodce M.Kopecký. ()

Baži

Díl se Bartoškou coby Šobrim naprosto geniální. Ty další pro mě také hrály, ale už nesvítily. Vyzdvihnout lze ještě pochopitelně vyprávění Miloše Kopeckého či skvělé výkony Radoslava Brzobohatého (Babinský) či Ivana Vyskočila (Grasel). Naopak Pavel Zedníček či Miroslav Vladyka mi do role drsných zbojníků příliš nesedli. ()

str0001

Nemám rád ty dlouhý komentáře, jak si tu každý vylévá srdíčko. Autoři se jistě nesnažili o historyckou epepoj. Ale pokud chtěli, aby měl děj spád a aby povídka byla poučná, tak se jim to báječně povedlo. Seriózní herecké výkony a zvučné obsazení také slibuje dobrý zážitek. Občas se o něco podobného pokusíme i dnes, ale bohužel se u nás nejvíce točí stále nové a nové varianty na "Velmi křehké obvody". ()

eexDon

Für mich - 75%, - /filozoficko - dostihové úvody Miloše mi trochu lezly na nervy, když se to opakovalo, kolísavá úroveň/, + /výpravné a docela propracované, i s detaily, slušná herecká plejáda, historicky uvěřitelné - ten kdo měl bejt špinavej, byl špinavej, ten, kdo neměl umět číst, psát, tak neuměl/, hodnocení - slušný seriál, takový průměrný, stáří je už znát, 1. díl mi nesedl, 2. + 5. díl průměrný, 3. + 4. díl slušný, ikdyž jaksi násilný, 6. díl nejlepší, i přes smutný konec ()

KarlN

Tak jsem si s odstupem nejméně patnácti let, pustil opět Historky zbojnické a musím přiznat, že mě nejen oslovily, ale také pobavily mnohem více než dřív. Zejména pak záměrně patetické "zamlžené" vzpomínky, při kterých se sami herci museli bavit jistě hodně dobře. Hned v prvním příběhu, při rvačce kaskadérů v hospodě je znát, jak se pan Jákl, dost neplánovaně, směje. To vážně pobaví a přidá na pohodě. Nemám výtku absolutně k ničemu, vždyť už jen samotné hlášky herců jako Štibich, Besser, Rusev atd. jsou naprosto skvělé. Výkony herců v hlavních rolích také bez výhrad, koho už můžete nechat hrát hlavní role, než výrazné osobnosti...neznámé "deklamátory"? To jistě ne. Přečetl jsem si zde názor na herce Jiřího Bartošku...za mě, byl a je to velký herec. A to že se, alespoň v dnešní době tolik neprožívá, svědčí například úžasná rolička v Dabing street...ta vejde do dějin filmového smíchu. Plných pět a zasloužená spokojenost. ()

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012