Sběratel kostí

• USA The Bone Collector (více)

Policejní vyšetřovatel Lincoln Rhyme, autor několika knih o skutečných kriminálních případech, je už čtyři roky ochrnutý. Starají se o něj ošetřovatelka Thelma a technik Richard Thompson. Rhyme může pohybovat pouze ústy a jedním prstem, jimiž ovládá počítače. Ví, že nemá šanci na vyléčení, a právě chce spáchat sebevraždu, když ho detektiv Paulie Sellitto požádá o pomoc. Mladá policistka Amelie Donaghyová z oddělení kriminality mládeže pořídí na místě nálezu mrtvého muže fotodokumentaci a zachytí několik věcí, které tu vrah záměrně odložil. Lincoln Rhyme na fotografiích odhalí vrahův vzkaz, který má při správné analýze napovědět policii, kdy a kde dojde k další vraždě. Prosadí, aby byla k případu přidělena Amelie, navzdory jejímu odporu k vyšetřování vražd. Přestože vrahův vzkaz rozluští, přijde policie pozdě. Šéf oddělení vražd není spokojen s probíhajícím vyšetřováním a Rhyma i Amelii odvolá. Dívce se však podaří ukrást důkazy, zajištěné na místě činu, a Rhyme pokračuje v pátrání. Nechá si vyhledat podobné případy a zjistí, že se násilník pokoušel komunikovat s policií už dřív, jeho vzkazy však Cheney nedokázal „přečíst“. Vrah, vydávající se za taxikáře, vezme na nádraží do vozu starého muže s malou vnučkou a cestou zastřelí policistu, který ho staví pro dopravní přestupek. Rhyme rozluští další vzkaz a Amelie na místě, které určil, opravdu nalezne unesenou dvojici. Starý muž je sice již mrtev, dívenku však zachrání. Navíc najde další stopy a pochopí, že na řadě má být Rhyme. Spěchá k němu, ale vrah má náskok. (TV Nova)

Shitonit

Poplatný svý době. Nějak jsem se k tomu po letech zas dostal, a vcelku bez protestů jsem to přežil. Takže to asi úplně blbý nebude. ()

Clark_Kent

Neporazitelné detektivní partnerství Lincolna Rhymea a newyorské policistky Amelie Donaghyové, mě tenkrát v kině doslova dojalo. Denzel a Angelina si tak krásně sedli. Prakticky dokonalé vyšetřování, tajuplný a velice nebezpečný pachatel i mnoho vedlejších dějů. ()

Najt

Tenhle film jsem viděl několikrát, ale vždy jen určitý kousek, ale nikdy jsem si ho nepustil celý. Vždy jen když běžel v tv. Je možné , že jsem ho videl celý kdysi ještě v náctiletém věku, ale to jsi fakt nepamatuji. Cely jsem si ho až pustil teď a byl jsem spokojen. Tyhle starý kousky maj svoji duši a osobne mě tohle bavilo víc, nez jeho lip hodnocenej rival sběratel polibků. Je pravda, ze vrah a celkové zakončení je tady horší, protoze působí trochu lacině a urcote finále je mnohem lepší ve sběrateli polibku, ale rady je zase mnohem lepší atmosféra, zajimavejsi vraždy i zpusob vyšetřování, film ma tempo a opravdu dostáváme velkem mnozstvi stop, ktere se nasledne řeší, což ve polibcích vubec nebylo. Uz je ta prvni vražda mrtvola na kolejích a skvělá Angelina, hned v tu chvíli me film stahnul do dele a nepustil. Ikdyz je konec horsi tak se mi tento film líbil více ()

George3110

Jeden z tých lepších filmov ktoré som si rád pozrel aj viackrát. Je tu veľmi solídny príbeh aj obsadenie je celkom dobré a pri tomto filme som sa ani raz nenudil aj keď som to pozeral druhý krát. To je podľa mňa najdôležitejšie. Keď si môžem pozrieť nejaký film druhý krát bez toho, že by som sa nudil tak je to potom podľa mňa veľmi dobrý film. ()

Nawri

Asi nebyl dobrý nápad dívat se na tento film 14dní po Se7en, na pár světlých okamžiků poměrně nuda, strašné dějové mezery. Největší hrůzu nahání soška v taxíku... ()

Joe16210

Vskutku zajímavě pojatý film. Policista upoutaný na lůžko používá neokoukanou a nezkušenou Angelinu Jolie jako svoji prodlouženou ruku a pomocnici. Dkáží spolu dopadnout vraha? ()

GordonCZ

Svým způsobem mi tento film připomínal obdobný snímek Sedm. Musím říct, že se mi poměrně vryl do paměti, asi díky tomu, jak jsem se během celé jeho délky snažil z jednotlivých indicií přijít na to, kdo vlastně tím vrahem je a jaké jsou jeho motivy. Vzhledem k hodně překvapivému konci se to ale nakonec zvládnout nedalo. Přesto mi z této detektivky zůstal výrazně kladný celkový dojem, proto 4*. ()

amyth

Tak průměrné, jak je to jen možné - kdyby existovalo místo 5 hvězdiček 10 - tento film by měl 50%. Srovnávat s Jehňátky nebo se Sedmičkou je naprosto mimo - u těch usnul opravdu málokdo ()

Lenii

Sběratele kostí jsem viděla už několikrát a pokaždé mě to baví. I když by se dalo říct, že Denzel zde skoro nehraje a jen si tak leží, tak já odpovídám .. no a co?! Celý příběh je moc dobrý. Moc se mi líbí jak postava Amelie - pracovitá, pečlivá, poctivá, má svůj řád, tak i postava Lincolna, který byl úplně to samé, ale nehoda mu změnila život. A to natolik, že už chce umřít. Paradoxně mu ale další vraždy a policistka, která dělá právě tu práci, co ho dostala na vozík, vlijí život do žil. Hodně mě také dostala scéna, kdy se i ochrnutý policista ubrání naprosto zdravému (fyzicky, nikoli psychicky) muži. A možná to byl poslední krok k tomu, aby Lincoln znovu žil. Ale i přes krásnou a kladnou kritiku tam bylo spoustu maličkostí, co mi vadily. Hodně scén bylo natahovaných až moc. Moc zdlouhavé. Je zde kladen důraz na důkladné ohledání a co si budeme povídat, Amelie to u parního potrubí tedy moc neohledá a na důkazy šahá bez pinzety apod. Z toho důvodu jen 4 hvězdičky a konečných 80%. ()

Guran

Detektivky mám hodně rád. Vždycky jsem na takovýchto filmech obdivoval ty scénáře. Každý zvrat je promyšlený, každý kriminální případ skvěle zobrazený, každý herec do své postavy dává srdce... To však neplatí u tohoto filmu. Vím, že je podle knihy, tu jsem však nečetl. Často nemývám, že by se mi nelíbili hlavní postavy ve filmech, zde je tomu tak. Jak Denzel (který mě zde hodně zklamal), tak Angelina (o které už jsem ale dávno přesvědčen, že hrát neumí). Nevím, jestli opravdu bylo nutností obsadit Denzela do role, kde vlastně nic nehraje. Takováto postava by se spíše hodila pro nějakého hereckého nováčka, byla to rrole spíše na oťukání. Denzel tedy nic nehrál, ale částečně ne svojí vinou. Scénář je hodně špatně napsaný, snímek heozně sestřihaný. Nejvíce mi vadil pohled do zákulisí vražd, kde nám filmaři poukázali vrahovi metody a jeho oči. Kdyby tam takovéto scény nebyly, mohl být divák více napjat a film mohl působit více emotivně. Celý snímek totiž nevydává žádná emoce, s žádnou postavou se nestotožníte, žádné nefandíte. Na snímek jsem se vydržel dívat dost dlouho a v tom jsou snad jediné kladné body, jinak naprostý nesmysl a propadák! ()

anyonecek

Já jsem byl spokojen, mělo to napětí a výbornou atmosféru. Možná to bylo zbytečně dlouhé a natahované, ale dalo se to nějak přežít. Vraha jsem vůbec nečekal a byl jsem velice překvapený. Jinak postavy byly takové nijaké, žádný extra herecký výkon jsem nepostřehl a celkově mi to přišlo trochu absurdní celý ten děj. Taková průměrná drsnější detektivka na jedno shlédnutí. ()

jprmusic

Denzel mi v tomhle filmu leze děsně na nervy - být na místě Angeliny, zabiju ho rovnou. Ani ona zrovna nezáří, takže celkově nic moc. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 28%, Audience Score - 63% | FDb.cz - 79.4% | Pro nás je "The Bone Collector" skvělým filmovým zážitkem a ne příliš přívětivé zdejší recenze pro nás zůstávají záhadou. Co ale ještě zůstává záhadou? - Kdo stojí za děsivými vraždami podle "knižní předlohy" ...... Tak Denzel měl tentokrát naprosto snadné natáčení, přesto filmu dodává šťávu, humor a takový ten "hrdinský šarm", Angelina se ještě musela co učit, ale půvab se jí zapřít nedá ;) a to vše míří přes napínavé scénky do velmi překvapivého odhalení hl. záporáka. Nebýt amerického konce, nebránili bychom se jít i výš... 75% ()

ostravak30

Sběratel kostí vyniká především ve dvou věcech. Ta první je skvělé herecké obsazení. Ta druhá je skvěle vykreslená atmosféra New Yorku a jeho temného podzemí. Škoda jen, že z toho tvůrci nevytěžili víc než jen celkem nezáživnou nudu při ohledávání míst činu. Teprve závěr je trochu napjatý, ale ani ten netrvá dlouho. Když to srovnám třeba s Purpurové řeky, Sběratel polibků či Sedm, které mi nejvíc tento film připomínal, tak musím jít na tři. ()