Souboj Titánů

• Velká Británie Clash of the Titans (více)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

soukyd33

Na tomto filmu jsem vyrůstal. Neznám lepší film té doby na mytologické nestvůry, než je právě Souboj Titánů (1981). Jeho REMAKE je nic proti tomuto. Herce se přiznám neznám, ale jsou skvělí. Na dobu kdy se film točil, je to úchvatné dílo. Příběh je super, pořád se něco děje, animace super a mytologické postavy také. Nikdy nezapomenu na děsivou scénu s Medůsou, která se odehrává v chrámu tak tajemném, že jsem jako malý chodil i pryč, když se tam Medůsa objevila. Hláška vypusťte Krakena je do dnes používaná. Tento film doporučuji shlédnout i těm, který tento žánr moc nebere! Hvězdiček 5***** ()

Frank2

Velmi oblíbený film mého dětství na který se rád kdykoli podívám znovu. Dodnes si pamatuji jak mě Calibos děsil a když Persea chytil v močále často jsem musel chtě nechtě zavřít oči. Myslím, že označení nadčasové se pro tento film hodí, herecké výkony, hudby i efekty jsou na 5*. ()

Pejda

Film, který jako pár dalších mám stále rád už od dětství a vždy se na něj podívám znovu a znovu. Je to klasika, která nestárne i když po technické stránce se trikům už dnes usmívám na svojí dobu byly výborné. 80% ()

Kolárek

Triky výborné na svou dobu. Kdo je bere s ohledem na dnešní dobu, je trochu nahlouplý, jako každý kdo hodnotí minulost podle současných měřítek. Souboj Perseus - Medusa mě uchvátil jako škvrně a ani dnes mě nenechá chladným. ()

Sa.sa

hláška "Vypusťte Krakena!" a 5hvězd, dá se dát něco jiného? nemyslím si... přece je to již klasika... pro všechny co tady mudrují "zastaralé triky, zpracování, atd..." si uvědomte rok výroby :))))) ()

Bogrant

V detstve "povinná" fantasy rozprávka, ktorá dokázala trikmi niekedy udiviť, teraz už skôr len pobaviť, niektorými pasážami nahňať strach, inými zasa vyvolať úsmev. Z nostalgie za štyri, dnes už do toho radšej veľmi ani nejdem. ()

futislav

Je zajímavé, jak triky, nad kterými se dříve tajil dech, působí dnes velmi nedokonale. Ale i po těch letech se na to dá dívat. ()

Holly_Molly

Rozhodně ne nestárnoucí klasika z jejichž efektů, který vypadaj jak kdyby vznikli v době kdy se odehrává film sám, rozhodně nekrvácí oči všemu v okruhu 5km...Hezký vzpomínky zůstanou, ale v tomhle případě je vážně lepší si pustit 2k10 remake..Je tam Mads Mikkelsen a Sam Worthington v kožený sukni, no neber to! ()

Bedrwood

Vždy se na tento film podívám rád. Vrací mě do dětských let, kdy jsem ho viděl nesčetněkrát. Plus zlidovělá hláška "Vypusťte Krakena" se stala nesmrtelnou. Avšak dnes jsou efekty úsměvné i pro samotné dítě, možno podotknout, že i Karel Zeman odvedl s Cestou do pravěku daleko více práce o 26 let dříve, než jeho kolegové z Británie a USA. Za mě ale i tak zůstane tento film klasikou a podívám se na něj znovu. ()

Thalin

Taková klasika, kterou jsem ráda sledovala už jako dítě, i když mě tehdy Medusa děsila k smrti. Ale ani po letech neztratila tahle verze svoje kouzlo, napětí a na tu dobu i slušné triky. ()

JohnnyV

Nelze jinak. Ve své době nadčasové triky. Zde a v Cestě do pravěku. A navíc věčné téma bájesloví. Lawrence Olivier zahrál asi nejpřesvědčivějšího boha ve filmu vůbec. ()

hooonza

Klasika.... akorat je skoda, ze v titulkach neni krasna Andromeda; Judi Bowker. Stejny osud ji zde potkal i ve Fratello sole, sorella luna, kde hrala Klaru (sic!). ()

Ywec

Ve své době úžasný film, který zobrazil staré řecké báje velice utěšeně. Navíc hláška "Vypustit Krakena" vskutku zlidověla. Celé to má tu správnou atmosféru, kterou podtrhuje parádní hudba. ()

tekedozai

svojej doby grandiozny, velkolepy a epicky. S odstupom casu stale ale vo mne nieco ten film zanechal a vzdy si ho preto rad pozrem... ()

Rubicius

Pamatuju si, že jsem tento film prvně viděl kdysi v kině v 80. letech. Bylo mi málo a dost se mi to jako dítěti líbilo. Medůzy a čarodejnic jsem se bál a ti škorpioni mě děsili. O pěkných pár let později jsem tento film viděl podruhé, všímal jsem si už věcí, které nebyly zrovna dokonalé - většiny triků atd. Přesto i tak se mi ten film moc líbil. Je to poměrně zajímavým způsobem zpracovaná a upravená antická báje. Kdykoliv ji dávají, opět se dívám. Krásné intriky, úžasný nápad a příjemné zpracování. Triky mi dost připomínají Karla Zemana (což je ovšem jejich plus). Celkově jde podle mě o dílo, které půjde ve svém žánru dost špatně obtížně překonat, protože jen dokonalé triky nedělají dobrý film a klasika má výhodu, že slouží jako základ ke srovnávání. ()

cane991

mínus-po 27 rokoch sa zdajú triky až trápne plus-veľmi dobrý dej, skvelé herecké obsadenie,výprava,zpracovanie bájí -rovná sa 85% ()

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)