Souboj Titánů

• Velká Británie Clash of the Titans (více)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

pan.husty

Film je se svými na dobu ohromujícími triky pořád krásný, baví mě a kvalita triků vůbec nevadí, naopak těší. Herci dobří, příběh sympatický... Co dodat? ()

aannemer

Hodnotit tuto klasiku před 30 lety, dám plnou palbu pěti hvězd, ale pohledem dnešního digitálními triky zmlsaného diváka už jen ze sentimentality slabší čtyři. ()

kacer4

Asi najkrajší a najznámejší mytologický príbeh. Výborne spracovaný ale mohli ešte pár rokov počkať kvôli trikom. Tie citelne zranili film. ()

Bukelos

Dobrodružný fantasy film, na který se dodnes dívám s velkým respektem a beru ho jako klasiku, kterou musí povinně alespoň jednou každý shlédnout. Jako malej kluk jsem se špičkoval se sestrou, kdo se vydrží dívat déle do Kalybosovy tváře. Já to vždycky projel na celé čáře a většinou jsem okamžitě skákal za gauč ať se na toho pekelníka nemusím dívat. O Meduse už ani nemluvím. Větu "vypusťte Krakena!" zná snad každý a mnozí ji dodnes používají a to jen díky tomuto filmu. ()

SweetCherry

Já nevím jak vy, ale já mám tenhle film moc ráda. Na svou dobu to má podle mě vydařené efekty. Samozřejmě, že Pegas nepatřil mezi nejvěrohodnější, ale má takové svoje kouzlo. A když už jsme u efektů, tak mezi moje "nej" postavy určitě patří ta úžasná Medúza :O. Ta je naprosto dokonalá a svou roli splňuje úžasně! Musím uznat, že jakmile jsem film viděla poprvé, tak jsem se jí dokonce i bála (a možná se jí bojím doteď) navíc to ještě doplňuje ta strašidelná hudba a to mě opravdu dostalo. Když to srovnáte s remakem z roku 2010, tak tohle vyhrává na plné čáře. ()

SZYslak

Starej Zeus dostal cukrovku a tak šel bez Dia na procházku do buše. Když v tom mu z nebe spadla ma hlavu flaška od Kofoly. Na svou dobu úžasné efekty a pěkná hudba. Témata z řecké mytologie nejsou "my cup of pee" a když pomyslím, že Řecko dnes dluží půlce Evropy, škoda mluvit. Bohové museli být šílení. ()

p.a.douch

To je zkrátka klasika. Tady je vidět, že dobrý dobrodružný film nepotřebuje žádné počítačové triky. Dobrý scénář, režie a perfektní casting povyšuje tenhle film do extratřídy dobrodružných filmů. Harry Hamlin nikdy roli Persea nepřekonal a totéž se dá říct i o Judi Bowkerové a její Andromedě. Ale v tomhle filmu byli úžasní. ()

LencaN

Klasika, kterou jsem už dlouho chtěla vidět, protože znám jen sem tam nějakou postavu, nějaký záběr, který se mihl v reklamách v televizi, ale přitom jsou to výjevy legendární. Triky prostě na dnešní dobu nemá cenu hodnotit, všechno se strašně posunulo dopředu a příšery nebo jen letící pták nad krajinou tady vypadali vtipně. Ale to k tomu patří a mně to nijak nevadilo, protože beru, že jde o film, který se musel historicky zarýt do mnoha lidských srdcí. Vyprávění bylo jednodušší, bez zbytečných řečí a okolků a to se mi tady líbilo. On byl totiž celý příběh celkem komplikovaný, jeden něco udělal, pobouřil bohy, ti ho potrestali, načež se rozzlobili olympští bohové jeden na druhého, protože onen potrestaný byl něčí chráněnec. No prostě hezké převyprávění starých bájí. Navíc to dýchalo cizími kraji, i když to třeba byl jen trik, kulisa apod. Některé záběry byly nádherné. Kostýmy mi přišli univerzální, snaha podpořit feeling té dávné doby bez toho, aniž by se sem vmísily prvky 80. let, to by teď už vypadalo kýčovitě, ale ničeho takového jsem si nevšimla. Chvílemi jsem měla pocit, jako by někdo vyprávěl onu báji v mé hlavě ... udatný rek vytasil meč a zaťal do masa nestvůry, kterou tímto skolil... :) bylo to fajn. A taky konečně vím, odkud pochází hláška "Vypusťte Krakena!". ()

zigy

Jo, jsou tam sice hlušší sekvence, kdy se bojuje a jsou tam zastaralé triky, ale....ty nádherně hrdinské a patetické dialogy, pohádková atmosféra a dabing s velkým D, kdy mistr Lukavský říká, aby vypustili Krakena. Neznám lepšího dabéra na mladého hrdinu než je Vašut. Opravdové dobrodružství pro děti a mládež, závěr s Medusou hororový. Moderní cynici nechť to však raději vypustí. ()

detrew

Pěkné zpracování mýtu o Perseovi. Triky trochu zastaralé, ale což, je to starší starší film a má svoje kouzlo. Mnohem lepší než remake z roku 2010. ()

HennessyVSOP

Triky jsou uz dneska zastarale jako prase a troufam si rict, ze oproti jinym filmum z podobneho obdobi (Vetrelec, Hvezdne valky), pusobi smesne. Herecke podani Persea taky pusobi hrozive, ale vypravou a plynutim deje je to skvost. Zrejme je to hodne ovlivnene nostalgii ale ani po 20ti letech me to neprestalo bavit. ()

kolly13

Pro mne připomínka dětství a triků, které jsou tak očividné, až je máte rádi. Přehrávání odpouštím, dané období přetékalo podobným ztvárněním. Vše hodnotím očima dneška, před 20 lety jsem z toho byl u vytržení a ztvárnění některých bájných postav mne pronásledovaly i ve snech. ()

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)