Souboj Titánů

• Velká Británie Clash of the Titans (více)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

Caesarion

Neuvěřitelně krásné. Skutečně slovy nepopsatelné božské dílo. Tak jak slova Diova nakonci filmu, bude tahle pohádka hvezdou co nikdy nezhasne a bude zářit navěky. ()

Marta.Adamko

Mě se moc líbí filmy téhle doby,za mě paráda, žánr ať je jakýkoli, ještě jsem si vzpomněla na Dotek medúzy a Závod s ďáblem, nemám co vytknout ()

Rangifer

Na to že ten film už něco pamatuje, tak filmové triky jsou ucházející. Představitel hlavní role je vynikající, takhle má vypadat hrdina bájných příběhů bojující s monstry. Co se mi na filmu nelíbí, je ta blbá mechanická sova, vůbec se mi nelíbí, prostě se tam nehodí. ()

Smidra

Druhá polovina osmdesátých let. Rodinná dovolená ve Strážnici a vedle kempu letní kino. Okolo řvoucí pávi na zámecké zahradě...Lepší prostředí pro premiéru pro malého prcka nemohlo být. Tohle prostě nejde zapomenout :-) Klasika z nejklasičtějších. ()

pRosomak

Triky dnes již neobstojí, příběh je v celku jednoduchý a nijak nápaditý, k žádnému souboji Titánu vlastně ani nedojde, neboť Medúza není Titán a Kraken ani nepatří do řecké mytologie. Ale vzpomínky na to jak jsem se jako malý u toho filmu bál mi možná kalý zdravý úsudek a tak nemohu hodnotit jinak než pozitivně. Tomu kdo ten film ještě neviděl nemohu garantovat spokojenost, já se ale vždy podívám znovu rád. 80% ()

pantokrator odpad!

Tenhle film byl nesnesitelná kokotina už v době vzniku. Jako milovník řeckých bájí jsem tehdá strašlivě trpěl. Trpěl jsem debilním castingem, trpěl jsem triky, které nedokázaly svou příšernou nereálnost obrátit v největší klad (jako to u nás uměli Zeman nebo Švankmajer), dementní pohádkovitostí, moderními vložkami (ta plechová sova, to mělo sakra být něco jako roboti ze Star Wars???). Antika se tu v prdel obrátila. A novější zpracování nejsou o nic lepší. ()

Vampiroza

Naprosto geniální. Pořád úžasný jako tenkrát. Stejně tak Jason a Argonauti. i když mám moderní CGI celkem rád, nic se stejně snímkování a kostýmům nevyrovná. Remaster této klasiky na Blu-Ray je pecka. ()

Foghorn

Naprostá klasika. Úchvatná stop motion animace Raye Harryhausena, skloubení modelů a živých herců, klasické vyprávěcí schéma a strašidelný Kalibos. Je to naprostý vrchol zpracování řecké mytologie i učebnicový příklad přístupu ke creature designu. ()

Kloboucek75

Krásná vzpomínka na mládí, byl jsem ještě za minulého režimu několikrát v kině na tento film. Dnes už film vidím úplně jinak . Rada pro Persea blbče proč tolik námahy ? Stačilo jen zasunout a Kraken by ztratil zájem chtěl jen panny . 4 hvězdy za ne zasunutí. ()

Othones

Na film jsem se díval s velkým očekáváním a s minimálními předsudky vůči vizuálu. I přesto jsem se ale dočkal velikého zklamání. Přestože se jedná o starší film, právě z hlediska vizuálů značně zaostává za svými „vrstevníky“. Takový Barbar Conan nebo Vetřelec, naopak neměli s efekty sebemenší problém. Vypadá to, jakoby se po necelých dvaceti letech od Jásona a Argonautů vůbec nic nezměnilo. Někdy tak film připomínal spíše dětskou nalepovací knížku s obrázky. Často to bylo ale dle mého názoru zbytečné a makeup by zde zafungoval mnohem lépe. Ani doprovodný soundtrack nebyl vyloženě povedený a býval by si zasloužil více pozornosti. Celkově se tak jedná o průměrnou podívanou a je to velká škoda, protože řecké báje a pověsti mám velice rád. 60 %. ()

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)