Souboj Titánů

• Velká Británie Clash of the Titans (více)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

elanista1

Trikovo klasicky poctive cecko, ktore ma nedokazalo strhnut rozpravanim pribehu. Od zaciatku ma film zaujal svojou atmosferou, najme z prostredia bohov, potom sa ale nastolene tempo nedokazalo udrzat a s pribudajucim casom som viac a viac trpel nudou. ()

Riverin

V takom 1981 by som zrejme bola z tohto filmu na vetvy, ale bohužiaľ (vďakabohu) je táto doba už za nami a mne príde Súboj Titanov naozaj smiešny, resp. tie efekty. Chápem že vtedy neboli bohvieaké možnosti, ale predsa len som videla aj staršie filmy a efekty takéto trápne neboli. Ale za snahu si zaslúži 3*. ()

Morton Eucrow

Nostalgia. Ako maly som miloval grecku mytologiu. Tento film sa mi dlho vyhybal a ked som si ho konecne pozrel, zaradil sa medzi moje top. Dnes to sice beriem triezvejsie, uz uvodny let operenca je smiesny, ale ma to v sebe iste caro. Za pekne spomienky, zalubu v mytologii a Krakena davam plny pocet. ()

djbarrel

"Vypusťte Krakena ..." dnes snad již legendární hláška, v legendárním filmu. Nebojím se těchto slov a ani plného počtu hvězd, protože ačkoliv je film už starší a triky v něm působí ještě více staře, tak obsahově a koneckonců i vizuálně, protože i ty triky k tomuhle filmu tak nějak patří, ční nad svým o takřka 30 let mladším remakem jako Mount Everest nad horou Říp. 97 % ()

honzic

I přes občasné levné triky a obrazové nedostatky je to velmi povedené a dobře vás to vtáhne do děje, takže hezká podívaná. Hodnocení: 75 % ()

Upír

Zklamání, které se objevilo po remaku tohoto, prý klasického, filmu bylo doprovázeno výkřiky: "Originálu se to nemůže rovnat..." atd. V tomto se tento typ diváků značně zmýlil. Rovnat se může, vlastně se jednalo o velmi povedený remake (je stejně mizerným, předbíhám) a hodnocení originálu: "Viděl jsem to jako dítě a byl jsem z toho vydřený." mezi kýmkoli kriticky uvažujícím neobstojí. Původní Clash of the Titans byl ve své době trikařsky inovativní a pro tehdejšího diváka vizuálně přitažlivý. To co bylo před třiceti lety úchvatné, je nyní směšné. Zůstala ta pravá dřeň, to co dělá film filmem, a pozlátko slezlo s kyselými dešti. A že dřeň značně prohnilá: retardovaný hrdina, zvládající opakovat slova po hlasech poschovávaný všude okolo, ("Tady máš meč! Meč? A tady kouzelný štít! Štít? Je to Tvůj osud! Osud?") a plytký a nezajímavý příběh, který s mýtem a řeckým pohledem na svět má společné tak možná poangličtěné názvy potvor. Technická stránka filmu může možná být zajímavá pro dějiny filmu, ale ne pro uměleckou hodnotu samotného díla. Platí pro ni kritéria oborem vlastní a jako technologie prostě časem zaostává. Tento film je na tom podobně, asi tak, jak na tom bude za dvacet let první pseudo-3D blockbuster, tj. bude k nedívání. ()

jokino

Keď som tento snímok videl prvý raz koncom 80tych rokov, bol som ešte malý chlapec a ostal som ním unesený a absolútne uchvátený! Odvtedy sa toto dielo stalo jednou z mojich srdcoviek a max.som si ho zamiloval! Môžem si ho pozrieť kedykolvek a proste neomrzí.. Je to nádherné spracovanie gréckej mytológie. Ukazuje odvahu Persea, ktorý sa postaví zoči-voči rôznym mýtickým netvorom ako Gorgona Medusa, bájny tvor Kraken, či trojhlavý pes Cerberos, aby zachránil svoju milovanú Andromedu. Vo filme sú nádherne zobrazení aj lietajúci kôň Pegasos, či bohovia Olympu a ďalšie mytologické bytosti. Z mytológie je známe, že toto je len časť, z mnohých Perseových príbehov, nakolko na svojej ceste po svete zažil ešte vela dobrodružstiev. Nakoniec, niektoré postavy tohto príbehu sú zviditelnené aj v súhviezdiach.. Treba proste vidieť! Na tento snímok proste nedám osob.dopustiť.. ()

hadouken

Výborný, výborný, výborný. Pamatuji si, jak jsem byl malý a bál jsem se naprosto všech příšer co tam jsou. Chobotnice byla moje nejhorší noční můra. Na svou dobu velmi povedený kousek, k tomuto filmu se velmi rád vrací a dodnes je mi z Chobotnice vážně nepříjemně:) ()

stan13

... fantasy klasika která i dnes válcuje většinu nových stejně zaměřených filmů ... ani po sté neomrzí ... ()

route60

Krásny příběh Souboje Titánů je hlavní klad celého filmu a vúbec nevadí jednoduché triky ale o to kouzelnější,krásna poetika a dobrodružství této klasiky nikdy nezestárne a né jako nové zpracováni narvané sice dokonalou trikovou stránkou ale prakticky o ničem. ()

calculus

Dnes se asi každý pousměje, ale ve své době to bylo NĚCO. No jo, tehdy teprve přišly na trh první PC (ne u nás), novinkou byl MS DOS a digitální efekty byly jedna velká sranda. Tento film vždycky běžel "za odměnu" o svátcích zhruba tak mezi Mrazíkem a pořadem Možná přijde i kouzelník, a já se na něj pokaždé hrozně moc těšil. ()

Kennedy_R

Ve své době špička žánru a nejlepší Harryhausenův film. Dobře skouknutelný i dnes po více než třiceti letech (oproti slabé poslední předělávce). ()

martins

Naprostá klasika, film mého dětství, výborné herecké obsazení v čele s Laurencem Olivierem. Pěkná Judi Bowker jako princezna Andromeda působící křehkým dojmem. Kam se na něj hrabe remake z roku 2010!Triky by mohly být jistě kvalitnější, ale přesto film ani po letech neztratil nic ze svého kouzla... ()

DR.SZ

Skvělá kultovní podívaná, jež zaujme i dnes. Film ukazuje všehochuť řeckých eposů a složí je do perfektního příběhu. Film má ovšem výraznější slabiny, nejvíce zamrzí slabý hlavní hrdina a jakási ospalost v jistých záběrech a tedy protahování úžasného snímku. Jinak bych chtěl vychválit scénář, režii, smetánku řeckého božstva, kteří řídí svět a přitom se handrkují a hlavně vizuální triky se všemi příšerami, které i kdž jsou zastaralé, působí vtipně, že se pro rodinné zkouknutí odpustí i sebemenší starověká krutost. 79% ()

kacir

Pri tomto filme som vyrastal. Miestami som ho ako chlapec pozeral každý deň. A bez problémov by som si ho pozrel aj dnes.. ()

Gig

Neskutečně krásný snímek z období řeckých bájí a pověstí. Když si uvědomíte, kdy tenti snímek vznikl, jaké triky byly použité a jaká atmosféra byla vykreslena, musíte smeknout. Nadosmrti se mi vryla do mysli postava krále, co se v ďábla proměnil. V uších mi zní nádherná nosná hudba. Z nebe se kouká sir Olivier coby Zeus. Někdo při uvedení snímku řekl, že měl Persea ztvárnit někdo známější s většími svaly, aby film byl ve stylu tehdejších Fantasy snímku ala Barbar Conan. Naopak. Pro mě je to dokonalé tak, jak to je, neníliž pravda, Bobo? Bobo, kde lítáš? Jinak výborný původni dabing, kde Dia nadaboval pan Lukavský. ()

rolf14

Jeden z příkladů špičkového kultovního filmu, který nikdy neomrzí. Má pro mne takové kouzlo, že se stalo tradicí, vidět jej každý rok, a takových filmů je asi "jen" 20. Staré efekty, grafika.. Ach, jak já to žeru. Desmond Davis si zaslouží hlubokou poklonu. Bohové, Perseus, Andromeda, Pegas, Medúza a věta "Vypusťte Krakena, kterou říkám vždycky s dějem.. už to zní jako fajn kultovní fantasy, pokud jste teda jeho příznivcem. 110% ()

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)