Souboj Titánů

• Velká Británie Clash of the Titans (více)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

SallyZen

Souboj titánů a celkově celá řecká historie či báje mi přijde jako vděčné téma. Bohužel ani tento starý ani ten nový Souboj titánů, na mě nijak nezapůsobil. Samozřejmě tento je jasně lepší než ten nový, ale i tak mě to nějak neohromilo. Kulisy byly vtipné a neberu to jako negativum, ale jednoduše mě ten příběh nezaujal natolik, abych dal 4*. 65% ()

Martin741

Reziser Desmond Davis natocil uchvatnu podivanu s kopou mystickych postav z grecko -rimskej mykologie. S odtupom casu dost vidno kulisy a niektore dialogy su moc strojene, ale herci ako Burgess Meredith /Rocky 1/, Laurence Olivier /Spartacus, The Devil´s Disciple, Bitva o Britanii/ a Ursula Andress /bondovka Dr. NO/ su maximalne na urovni, aj kostymy aj masky. Super podivana : 89 % ()

rakovnik

Klasika mezi fantasy filmy. Jeden z prvních, který jsem kdy viděl. Z dnešního pohledu samozřejmě úsměvné triky, zato příběh je nesmrtelný. ()

Nach

Po letech mohu říci, že, co se atmosféry, děje i příběhu týče, můžou se jít ty současné filmy bodnout. Tohle je a bude zlatá, žánrová klasika. Pocta starořecké mytologii. 80% ()

starbrejkr

No jednoduše obrovskej kult doby dětství naší generace 80. let:-)) Výborně udělaný film na základě řeckých bájí a pověstí, navíc se sympatickými herci - od Harryho Hamlina jako Persea až přes hřmotného Dia Laurence Oliviera. A tu sovičku snad nejde si nezamilovat ()

JohnRambo

Úplne prvý film ktorý som videl. A videl som ho x-krát. A stále sa mi to páčilo. Ná tú dobu je tento film vynikajúci. Ale myslím že ani teraz ním nikto nepohrdne. Je to klasika. ()

C0r0ner

Objektivně to na pět hvězd není, ale po hříchu to je nejlepší film s mojí oblíbenou řeckou mytologií. Trapný, nudný a nezáživný remake je jenom důkazem, že bez atmosféry se dobrý film natočit nedá. Ač je tady Medúza (logicky) mnohem hůře ztvárněna, tak z ní jde několikrát větší strach, než z té dokonale animované novodobé. Víc takových prosím. 90% ()

ZIASystems

Joj, kolikrát to já jen viděl, jako malý. Raději zůstanu jen u vzpomínek, abych si je moc nekazil, protože tenhle film si z dětství pamatuju skoro lépe než všelijaké Vinnetouy a podobné :) Mimochodem, nepřípomíná vám ta mechanická sovička (jak chováním tak pípáním) nehorázně R2D2 z Hvězdných válek? :) ()

lakikaki

Tak neviem veľmi, čo by som tu napísal... Snáď len toľko, že špeciálne efekty dokážu rokmi veľmi, ale veľmi zostarnúť. :) ()

Lindiště

Z raného dětství se mi z tohoto filmu vybavila jen děsivá vzpomínka na scénu, kde z těla, z místa, kde dřív bývala hlava, vytéká kečup. Později už tato scéna tak děsivě nepůsobila (kupodivu). Zůstal ale výborný a umělecky pěkně stylizovaný příběh slavné řecké báje, která je napínavá, ale zároveň neztrácí humor. Pěkné bylo zejména zobrazení řeckých bohů se všemi jejich náladami a vrtochy, kteří si jen tak z rozmaru, nebo jiných pohnutek zahrávají s lidskými osudy jako s figurkami na šachovnici. ()

Flynn

Pro mne krásná pohádka, na kterou vždycky rád kouknu. Na svou dobu skvělé triky, a hlavně příběh. Krásný, pro mne jako pro malého kluka plný napětí. Prostě povedený film. ()

Wormboy

Wtf? Toto je klasika? No neviem...zrejme je to ovplyvnene tym, ze som to videl prvy krat az teraz, teda nejaky ten rocik po mojich adolescentnych casoch a teda ziadna nostalgia ma k tomuto filmu neviaze....takze....moj verdikt? Nudna sracka....1,5/5* ()

pakobylka

Klasický příběh ... v klasických kulisách ... s klasickými triky, které poznamenal neúprosný čas. Nicméně ten příběh má osobité kouzlo ukuté dobou, která ho zrodila ... a následně vypustila do světa, aby si vydobil své místo na slunci - aby se pokusil zabodovat u přelétavého diváctva, lačnícího po dobrodružných fantastických historkách. Vypráví o Bozích, kteří se svými vrtochy, intrikami, malichernými spory, pomstychtivostí - ale občas i velkorysostí tolik podobají smrtelníkům ... a o smrtelnících (polobohy nevyjímaje), kteří jsou navzdory všem protivenstvím někdy schopni i takových hrdinských a obětavých činů, za které by se nemuseli stydět ani Bohové. P.S.: Nikdy jsem nelitovala Caliba - jak bych mohla, když bezdůvodně pobil posvátné okřídlené koně. Zato jsem měla VŽDYCKY soucit s Medusou - přístup filmařů k té nešťastné bytosti mě pobuřoval, neboť její trest jsem pokládala za zcela neadekvátní ... a velice jsem si přála, aby dostala příležitost. Zasloužila by si ji - namísto ozbrojeného přepadení se jí mělo dostat náležité úcty ... poté by kupříkladu mohla vyslyšet pokornou žádost o pomoc - a aktivně se zapojit do děje. Řecká mytologie byla pro potřeby filmu stejně do značné míry upravená, takže jedna korekce navíc by ničemu nevadila. Bohužel moje pošetilé představy nesplnila ani aktualizovaná verze z roku 2010, která zcela samoúčelně a víceméně kontraproduktivně měnila od základů kdeco, ale na Medusu nějak pozapomněla. ()

campix

Čas Souboji titánů strašlivě ubral. Triky působí místy už hodně směšně, ale i tak to má stále svoji nezaměnitelnou poetiku a hrdě se může honosit nálepkou jednoho ze základatelů dobrodružného žánru. Řeckou mytologii obecně tolik nemusím a nevyhledávám, ale původnímu Souboji titánů se nedají upřít zásluhy a také to že to před čtyřiceti lety v kině prostě muselo vypadat skvěle. Asi stále lepší varianta než novější předělávka se Samem Worthingtonem v hlavní roli. ()

Juto

Je to veľkolepé a slávne romantické dobrodružstvo plné hrdinov a hrôzostrašných príšer a súbojov vzbudzujúcich úctu až do smrti. Je to veľká zábava. 8/10 ()

c.tucker

Takovéhle mají být filmy o řeckých bájích a mýtech. Ono jich zase tak moc není, když neberu seriály jako Xena a Hercules. Někdo si může stěžovat na triky, ale mně to nevadí, je sice pravdou, že už jsou některé pasáže trochu zašlejší, ale sova a Medusa jsou stále super. Dějově je to perfektní a božský tribunál je přesně takový jaký jsem si vždy představoval (Bohyně krásné a Bohové vousatí a moudří už od pohledu). ()

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)