Reklama

Reklama

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

  • Česko Piráti z Karibiku 2: Truhla mrtvého muže (více)
Trailer 1

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (975)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Jack Sparrow ještě trhlejší, dobrodružství ještě dobrodružnější, akce ještě akčnejší a vizuální efekty ještě efektivnější . Oproti prvnímu dílu přibylo trošičku nudy / ta se mihne naštěstí jen na začátku / a ubylo trošičku humoru. Co tedy zůstalo stejné ? Dobrá hudba, krásná Keira, ale především nám zůstala vynikající pirátská zábava z Karibiku. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Když vezmu rozmístění ruských jaderných raket na Kubě v roce 1962 a Disneyho epickou dysentérii , tak opravdu nevím, kterou karibskou krizi označit za větší.. Sám sebe znásilňující příběh trpící invenčními kurdějemi, infantilní "smějme se na povel" humor, Depp pobíhající jak 4% ochotník Marty z Big Lebowski a nad tím vším Verbinského režijní píseň uspávače hadů.. Trpět tohle 150 minut v kině bez půllitru kubánského rumu v sobě, tak se po hodině zvednu, přivážu si na záda litinové dělo z paluby Černé perly a odejdu na toaletu natrénovat pisoárový ponor.. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Čistokrevný popkorn. Tvůrci si řekli, že když měla jednička gigantický úspěch, proč to nezkusit znovu, že? A rovnou dvěma díly. No, popravdě, tento díl hodně zachraňuje nevyčerpatelné charisma Johnnyho Deppa. Orlando Bloom mi čím dál více připadá jen jako okoukaný hezounek, Keira Knightley je dle mého mínění průměrná herečka a aby byla skutečně krásná, musela by něco přibrat, protože vypadá jako anorektička, no a Geoffrey Rush se na scéně mihne jen na moment. Oproti jedničce ovšem přibylo zajímavých triků, takže koukat je stále na co, děj není v žádném případě nudný, no a jak jsem psal výše, skvělý Jack Sparrow, to vše vydá suma sumárum za 4 hvězdy. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Nejzrádnější díl z trilogie nejen co se týče jednání postav. Možná by se hodilo říct, že si druhý díl zasloužil prostříhat a spojit s trojkou v jeden film, ale asi by to nefungovalo. I já sám jsem se přistihnul, že bych na Piráty nejradši chodil pořád, i když to v žádném případě neznamená, že by Truhla byla bez chyby. Skutečně je překombinovaná, některé dějové linky jsou slepé (lidojedi), některé zoufale nevýrazné, ale co na tom, když je to taková zábava. Nesčetněkrát zmiňovaný souboj na mlýnském kole a kolem něj je společně se závěrečným Krakenovým představením opravdovou adrenalinovou lahůdkou. ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Gore Verbinski roste v obrovského režiséra. Točí jak kvalitní horory (Kruh), nebo kvalitní dramata (Pan Rosnička), tak i kvalitní vysokorozpočtové a hlavně vysokovýdělečné letní blockbustery. Kecy o tom, že jde o infantilní zábavu a že film je určen pro mladší publikum nechám stranou, neboť jsem se bavil i já, a to vrchovatě. Takový oddechový, vtipný a dobrodružný film zde chyběl od prvního dílu. Pokračování vypadá o poznání dráž - přibyla další loď (Bludný Holanďan), větší akční sekvence (ostrov "hrdlořezů" kanibalů a bitka všichni vs. všichni ostatní), roli záporáka po kapitánu Barbossovi převzal Davy Jones a změna je to až neuvěřitelná. Na to, jak byl Geoffrey Rush božský, Bill Nighy jej hravě strká do náprsní kapsy. Nutno podotknout, že obrovský podíl na tom mají vizuální efekty a masky, které jsou u Davyho Jonese to nejlepší, co jsem za poslední léta viděl. Vrátil se i hláškující Jack Sparrow, tentokrát mi dokonce nevadil ani Orlando Bloom a Keiře to s krátkými vlasy sekne.. Já byl rozhodně spokojen a i přes poměrně velkou kritiku se těším na další pokračování.. ()

Galerie (184)

Zajímavosti (63)

  • Hra s kostkami, kterou Will Turner (Orlando Bloom) hraje s Davy Jonesem (Bill Nighy), se ve skutečnosti nazývá Lhářovy kostky. (G....)
  • Natáčelo se od 28. února do 6. srpna 2005 v Kalifornii, na Bahamách a na ostrovech Dominika, Svatý Vincenc a Grenadiny. (Varan)
  • První film, který začínal novým logem studia Disney s počítačově vygenerovaným Magic Kingdom, které nahradilo původní modrobílou siluetu. (Siriuss)

Související novinky

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

V rozsáhlém interview pro magazín Esquire Daniel Craig tvrdí, že thriller The Girl with the Dragon Tatoo (u nás film půjde pod stejným názvem jako předloha a švédská adaptace, tedy Muži, kteří… (více)

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Rozdáno. Až na pár výjimek (jako například kategorii Nejlepší zahraniční film) se moc překvapení v letošních Oscarech neudálo. Nejvíce Oscarů, konkrétně v těch nejsilnějších filmařských kategoriích -… (více)

Reklama

Reklama