Reklama

Reklama

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

  • Česko Piráti z Karibiku 2: Truhla mrtvého muže (více)
Trailer 2

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (981)

Hakha 

všechny recenze uživatele

Abych vyjádřil svoje očekávání, tak první díl považuji za parádní letní oddychovou blockbuster-ovku a trailer na nové pokračování jsem si pouštěl nespočetněkrát…. tím pádem bylo moje očekávání obrovské… a o to více jsem byl zklamán. Akce je samozřejmě opět nejkvalitnější perlou tohoto dílu, ale když se přechází na dialogové sekvence, tak nemají čím zaujmout a nudí... teď musím jen doufat, že se třetí díl neponese ve stejném duchu... ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Za normálních okolností by to bylo za 4, ale celým filmem se táhne jakási kouzelná linie, která mě donutila jednu bonusovou hvězdičku přidat (ne, kvůli Deppovi to není). TRUHLA MRTVÉHO MUŽE je o hodně temnější než byla ČERNÁ PERLA a příběh je mnohem propracovanější, což je velký klad. TRUHLA je i vtipná a legrační, bohužel ne vždy v dobrém slova smyslu. Některé legrácky jsou zbytečně přehnané a rozhodně příběhu nepomáhají, zatímco jiné jsou perfektní a trefné (smál jsem se, až jsem se za břicho popadal, doslova :). Jako by se Verbinski snažil nacpat dva odlišné druhy humoru do jednoho filmu (kdoví možná se o to opravdu snažil, ale není to dobře). Postavy Elizabeth a Willa, ale prošli úžasnou změnou. Už to nejsou jenom přívěsky kapitána Jacka, ale samostatné a charakterní bytosti. Hlavně Keira je na konci úžasná (připomněla mi DOMINO). Triky byli ještě lepší než posledně a posádka Davy Jonese, kostry z jedničky hravě strčí do kapsy. A Deppův kapitán Jack Sparrow byl samozřejmě bezchybný, škoda jen je, že ztratil moment překvapení... Kouzelná linie se ztratila jak pára nad hrncem. 4 ()

Reklama

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Typická megalomanie z Bruckheimerovy dílny, která stojí a padá s režijním umem páně Verbinského, který dokázal celému kolosu vtisknout ten správný punc klasického pirátského dobrodružství, říznutého solidní dávkou nadhledu, jelikož bez jeho pevného vedení by nakonec mohly Deppovy skopičiny, strhující triková stránka, či potenciál špičkového hereckého obsazení (démonický Bill Nighy, charismatický Stellan Skarsgård) vyšumět do ztracena. Celek neztrácí na dynamice ani minutu, děj – ač velmi prostinký – letí kupředu zběsilou rychlostí, takže i 150 minutová stopáž je nakonec příjemně koukatelným zážitkem. No brain popcornová zábava, která svůj cíl (pobavit všechny na okolo) splní na sto procent tehdy, pokud nejste zarytým intelektuálem, jemuž chybí cit pro trošku legrace. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Ted Elliott, Terry Rossio .. WTF !? Kouzelný dědeček Jerry Bruckheimer si opět vykouzlil kasovní pohádku gigantických rozměrů, ALE ... K megalomanskému a nesoudržnému pokračování úspěšných a svěžích Pirátů z Karibiku mam podobné připomínky, jako k druhému dílu Ice Age. I zde se nachází ústřední postava, která sice neměla původně být tou hlavní, ale bodovala a doslova si ukradla film pro sebe - ano, Jack Sparow a Scrat mají hodně společného. Byl tím zajištěn obrovský úspěch (a příjem) a vše ústřední v druhém díle bylo vsazeno jen na jednu kartu (resp. na více v případě Pirátu, ale to už bych byl zpět u jejich nekonzistence a roztříštěnosti). Ovšem ani prvoplánová salva gagů a více méně humorných (pod)částí, na kterých druzí Piráti staví všemožný balast, nepřináší ve výsledku kýžený efekt spokojenosti a spíše tímto postupem film uvadá a topí se ve vlastní vatě. Nebýt těch několika velmi světlých momentů (a Keiry :-*), neváhal bych i sem přihodit dvě šedivé hvězdy, jako právě Době ledové. A to jsem měl Piráty tak rád.. ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Skvělé důstojné pokračování, zavádějící nás hlouběji do světa pirátů a mystických tajemství, ukrytých v mořích.. samozřejmě z velkým nadhledem, se skvělou zábavností, dobrými akčními scénami, velkolepou muzikou a nádhernými exteriéry. Takhle má vypadat opravdový blockbuster. Na nic si nehrát, a přesto vypadat tak prvotřídně, že všechna béčka musí lézt do kouta. Johnny Depp svoji kreaci od jedničky ještě zlepšil, Jack Sparrow je jak neskutečná sviňě, zbabělec a zrádce, tak i skvělý hláškař, občas dobrý společník a potrava.. ehm Moc pozitiv, jak vidím neseženu, tahle postava je ani nemá mít. Knightley jako vždy k snězení, Orlando obstojný, mnohem lepší jsou ale záporáci: či už angličani s lordem Beckettem, Noringtonem a dalšími, nebo nový hrozivý dokonalý Davy Jones.. Pro Nighyho role jak stvořená :-) Kraken potěší, neustále parodování Sparrowa také, velkolepé souboje, kanibalské hrátky, road trip napříč světem a totální závěr... ()

Galerie (184)

Zajímavosti (64)

  • Až na postavu Davyho Jonese (Bill Nighy) byla celá posádka „Létajícího Holanďana“ vytvořena digitálně. (imro)

Související novinky

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

V rozsáhlém interview pro magazín Esquire Daniel Craig tvrdí, že thriller The Girl with the Dragon Tatoo (u nás film půjde pod stejným názvem jako předloha a švédská adaptace, tedy Muži, kteří… (více)

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Rozdáno. Až na pár výjimek (jako například kategorii Nejlepší zahraniční film) se moc překvapení v letošních Oscarech neudálo. Nejvíce Oscarů, konkrétně v těch nejsilnějších filmařských kategoriích -… (více)

Reklama

Reklama