Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2006, 145 min

Hodně velký vykřičník a prst zdvižený na scénář. Narozdíl od jedničky, jejíž děj byl poměrně logicky rozvedený a promyšlený, se toho tady děje až moc tak nějak náhodou a navíc dost překombinovaně. Co film zachraňuje, je asi poslední třičtvrtěhodina, kdy se rozjede tak neodolatelně ujetá akce, že prostě nešlo se skvěle nebavit. Navíc pointa mě opravdu překvapila, a začínám doufat, že ve třetím díle se všechno hezky rozvine a uzavře. Takže těžko hodnotit samostatně, s optimismem a nadějí do trojky zaokrouhluju nahoru, ale běda, jak se mi nebude líbit. Update Tak já vás varoval, trojka je totální magořina, hodnocení jde dolů.(5.8.2006)

Podobný případ jako u pokračování Mumie. Dražší, delší, akčnější, ale lepší? To sotva. Úžasné triky a choreografie nedokážou vyvážit slabý scénář a překvapivě slabé herecké výkony (jedinou výjimkou je samozřejmě Depp). Závěrečný záběr na Johnnyho Deppa je úchvatný a na pokračování se rozhodně těším, viz. konec.(28.7.2006)

• Tosim

Film, u jehož sledování jsem si stále kladl otázku: TOHLE že porazilo v návštěvnosti Superman Returns? Orientováno na dětičky (však taky v kině, kde jsem na tom byl, v jedom kuse chodily na záchod, mluvily a šustily popcornem), přehnaná délka, mnoho narativních linií, které by šly zkrátit a Johnny Depp, který několikrát za minutu někam padá, nebo nepochopitelné scény (Elizabetin polibek), to všechno vás spolehlivě naštve. Chtěl jsem původně dát tři, ale kvůli té rovnováze musím ubrat. Chápete?(24.8.2006)

Typická megalomanie z Bruckheimerovy dílny, která stojí a padá s režijním umem páně Verbinského, který dokázal celému kolosu vtisknout ten správný punc klasického pirátského dobrodružství, říznutého solidní dávkou nadhledu, jelikož bez jeho pevného vedení by nakonec mohly Deppovy skopičiny, strhující triková stránka, či potenciál špičkového hereckého obsazení (démonický Bill Nighy, charismatický Stellan Skarsgård) vyšumět do ztracena. Celek neztrácí na dynamice ani minutu, děj – ač velmi prostinký – letí kupředu zběsilou rychlostí, takže i 150 minutová stopáž je nakonec příjemně koukatelným zážitkem. No brain popcornová zábava, která svůj cíl (pobavit všechny na okolo) splní na sto procent tehdy, pokud nejste zarytým intelektuálem, jemuž chybí cit pro trošku legrace.(14.1.2007)

Dospělejší a drzejší pokračování, které má hned několik silných momentů (především finále na Perle je pamětihodné) a dvě geniálně koncipované akčně/humorné pasáže (Deppův útěk z rožniště a mlýnské kolo). Druhý díl se snaží o košatější děj a mít více propracovaný svět, nicméně svou neuzavřeností působí podobně rozpačitě, jako kdysi Reloaded vůči původnímu Matrixu. Malinko roztahaný, ale jinak velmi chutný blockbuster, s fantastickým Deppem, chytlavým humorem, strhující akcí a překvapivě i se slušným Bloomem, který se konečně naučil využívat mimické svaly v obličeji. Jsem zvědavý, s čím přijde trojka(17.7.2006)

• - „Černá perla“ je pro oba následující díly jediná funkční loď. Ostatní mají postavené jen části, které mají být vidět v záběrech. (imro)

• - Jack Sparrow (Johnny Depp) mění v průběhu filmu barvu bot. Jednu chvíli má hnědé, poté zase černé. (dusa77)

• - Mnoho rekvizít z filmu Prekliatie Čiernej perly (2003) bolo použitých aj v tomto pokračovaní. (Greenpeacak)