Popravdě nevím, jak tohle ohodnotit. Je to blbost, má to překombinovaný děj, originalitu budeme hledat lupou a stejně jí nenajdeme... Ale zase na druhou stranu jsem se několikrát dost dobře bavila, Johnny Depp je standardně skvělý (a bez něj by to byl totální brak), Davy Jones se taky povedl... Nakonec dávám 3* a to hlavně pro to, že je to horší než první díl a hlavně oproti němu nic nového nepřináší (tím myslím, že Jack Sparrow je prostě Jack Sparrow a už víme, co od něj můžeme čekat, jinak nic nového nepřineslo ani "Prokletí černé perly").(30.10.2006)

Hodně velký vykřičník a prst zdvižený na scénář. Narozdíl od jedničky, jejíž děj byl poměrně logicky rozvedený a promyšlený, se toho tady děje až moc tak nějak náhodou a navíc dost překombinovaně. Co film zachraňuje, je asi poslední třičtvrtěhodina, kdy se rozjede tak neodolatelně ujetá akce, že prostě nešlo se skvěle nebavit. Navíc pointa mě opravdu překvapila, a začínám doufat, že ve třetím díle se všechno hezky rozvine a uzavře. Takže těžko hodnotit samostatně, s optimismem a nadějí do trojky zaokrouhluju nahoru, ale běda, jak se mi nebude líbit. Update Tak já vás varoval, trojka je totální magořina, hodnocení jde dolů.(5.8.2006)

Skvěle odpočinková akčně-dobrodružná komedie, jejímiž vrcholy jsou tři vskutku geniální scény (divoši, mlýnské kolo a Elizabeth svádějící Jacka) a Johnny Depp, který je zkrátka k sežrání. Bohužel scénář je překombinovaný a slušelo by mu kvůli tempu zkrácení některých dějových linií a postav - pak by to bylo za jasných pět hvězdiček.(24.8.2006)

Piráti z Karibiku se stali poněkud nečekaně nejúspěšnějším pirátským filmem za posledních 25 let poté, co příslušný žánr dokonale zdiskreditovaly béčkové romantizující ptákoviny druhořadých režisérů. Piráti z Karibiku byli totiž natočení s lehkostí, vtipem a originalitou, do jejich výroby až tak dalece nezasahoval producent, takže štáb měl volné ruce a např. Johnny Depp si mohl dovolit svoji prazvláštní hereckou kreaci, kdy podal pirátského kapitána jako hippíka, co právě vykouřil jointa. Na pokračování už je ale vidět, jak moc studio od filmu očekávalo, a to chtění dostát závazkům se na snímku nepříznivě projevilo. I přes velký rozpočet, totožné obsazení a všudypřítomnou snahu je to těžkopádnější, přeplácané a ve výsledku film nedrží pohromadě. Zvlášť když nemá narozdíl od svého předchůdce svůj příběh zakončený pointou a nejenže si nechává vrátka pro další pokračování, ono je to spíš jako epizoda ze seriálu, která končí pozvánkou k dalšímu dílu přeseknutím v napínavé scéně. Některé scény, jako např. souboj v rozvalinách starého mlýna a následná šermovačka mezi lopatkami utrženého mlýnského kola, ale patří k parádičkám, které by ozdobily každý špičkový blockbuster. Celkový dojem: 60 %.(23.10.2010)

Čistokrevný popkorn. Tvůrci si řekli, že když měla jednička gigantický úspěch, proč to nezkusit znovu, že? A rovnou dvěma díly. No, popravdě, tento díl hodně zachraňuje nevyčerpatelné charisma Johnnyho Deppa. Orlando Bloom mi čím dál více připadá jen jako okoukaný hezounek, Keira Knightley je dle mého mínění průměrná herečka a aby byla skutečně krásná, musela by něco přibrat, protože vypadá jako anorektička, no a Geoffrey Rush se na scéně mihne jen na moment. Oproti jedničce ovšem přibylo zajímavých triků, takže koukat je stále na co, děj není v žádném případě nudný, no a jak jsem psal výše, skvělý Jack Sparrow, to vše vydá suma sumárum za 4 hvězdy.(9.3.2007)

• - Pokud vydržíte až do konce závěrečných titulků, možná se dočkáte nějakého překvapení. (Siriuss)

• - Tvář Davyho Jonese (Bill Nighy) vznikla samozřejmě celá na počítači, ale textura, která byla použita jako jeho kůže, vznikla oskenováním hrnku špinavého od kávy. (Palvinie)

• - Začátek filmu, kdy vrána klepe na rakev, ze které poté vyleze Jack Sparrow (Johnny Depp), může být chápán jako odkaz na film Vrána (1994), ve kterém podle pověsti může vrána přivést duši zpět mezi živé. (DZOUKR)