Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2006, 150 min

Bravissimo perfekto! Opäť nevídaná zábava, ktorá síce pokrivkáva mierne za nastavenou latkou z jednotky, no stále je sa na čo kukať. A to hlavne, keď sa k slovu dostane Depp. Úžasný prízvuk, opakuje výkon z prvej časti a kľudne by som mu tú nomináciu dal aj teraz. Minimálne nomináciu. Film pomerne dlhý, no svoje tempo si nestratil. Tu už je jasné však o čom bude trojka, na čo sa nesmierne teším. 80%.(11.12.2006)

• Tosim

Film, u jehož sledování jsem si stále kladl otázku: TOHLE že porazilo v návštěvnosti Superman Returns? Orientováno na dětičky (však taky v kině, kde jsem na tom byl, v jedom kuse chodily na záchod, mluvily a šustily popcornem), přehnaná délka, mnoho narativních linií, které by šly zkrátit a Johnny Depp, který několikrát za minutu někam padá, nebo nepochopitelné scény (Elizabetin polibek), to všechno vás spolehlivě naštve. Chtěl jsem původně dát tři, ale kvůli té rovnováze musím ubrat. Chápete?(24.8.2006)

Jack Sparrow, ehm kapitán Jack Sparrow si po více než solidní jedničce nekazí renomé, ale také ho nijak výrazně neposiluje. Místy se to totiž na odpočinkový blockbuster táhne až příliš. Naštěstí snímek drží nad karibskými vodami (opět) Depp. Byť i jemu sráží nohy, že se tvůrci snažili naroubovat postavu Jacka kam se jen dalo a nejlépe do všech situací. Dvě hodně vydařené scény (ostrov lidojedů a šermířská anabáze o klíč k truhle) vyplněné koukatelnou vatou, okázalou výpravou a zábavou pro celou rodinu, takže finanční oddělení Buena Visty bude jistě uspokojeno. PS po druhé projekci po několika letech: Na podruhé mi to sedlo o poznání lépe. A to natolik až mi ani většina původních výtek nepřišla tak zásadní.(7.8.2006)

No tak trochu jsem to cekal. Prvni dil zustava neprekonan. Zatimco prvni dil byl vyvazena smes akce, dobrodruzstvi a sem tam nejaky vtipek, dvojka je dobrodruzna komedie. A komickejch veci tu je zbytecne moc. Kdyby se neco nepodstatneho z uvodnich cca. 90 minut vypustilo, byl by film o moc lepsi. Triky jsou o tridu lepsi nez v prvnim dile a ty ostrovy atd. jsou fakt nadherny. Do toho opet skvely herci, ale Depp uz to trochu prehanel s tou komicnosti, ale na druhou stranu je fajn, ze vlasne nikdy nevime, jak se zachova. Hudba zustala stejna, takze parada a bitvy jsou vyborny, jen nich mohlo bejt vic. Nejdriv me potesilo, ze ve filmu hraje Bill Nighy, ale byl tak upravenej pocitacem, ze by bylo fuk, kdo by Daveyho hral, ale hlas mel hustej. A konec me trochu nastval, sice to je podobny jako u Matrix Reloaded, takze Verbinski hezky naladil na treti dil, ale urcite to slo aspon trochu uzavrit, v podstate postavy trdlovali 150 minut zbytecne, protoze se nic nevyresilo a krom toho to je v podstate variace na prvni dil. Ale i tak to je vyborna podivana a jeden z nejlepsich popkornu tohohle roku a s privrenym okem to da 5*, hlavne za zaverecnejch masakralnich 50 minut.(3.8.2006)

Hodně velký vykřičník a prst zdvižený na scénář. Narozdíl od jedničky, jejíž děj byl poměrně logicky rozvedený a promyšlený, se toho tady děje až moc tak nějak náhodou a navíc dost překombinovaně. Co film zachraňuje, je asi poslední třičtvrtěhodina, kdy se rozjede tak neodolatelně ujetá akce, že prostě nešlo se skvěle nebavit. Navíc pointa mě opravdu překvapila, a začínám doufat, že ve třetím díle se všechno hezky rozvine a uzavře. Takže těžko hodnotit samostatně, s optimismem a nadějí do trojky zaokrouhluju nahoru, ale běda, jak se mi nebude líbit. Update Tak já vás varoval, trojka je totální magořina, hodnocení jde dolů.(5.8.2006)

• - Na filmu se podílel i Tim Burton, navrhl vzhled několika členů posádky Bludného Holanďana. (Palvinie)

• - Režisér neřekl před natáčením hercům, co se bude dít s klecí z kostí. Chtěl totiž vidět jejich přirozené reakce, když se začala houpat ze strany na stranu. (Siriuss)

• - Tvář Davyho Jonese (Bill Nighy) vznikla samozřejmě celá na počítači, ale textura, která byla použita jako jeho kůže, vznikla oskenováním hrnku špinavého od kávy. (Palvinie)