Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža

Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie

USA, 2006, 150 min

Mít to o půl hodiny míň, byla by to svižná popcornová jízda nabitá nápady a sršící vtipem, ale střídmá stopáž by asi nepůsobila dostatečně "velkofilmově", takže je to nastavené hromadou nezajímavých pasáží a celkově PIRÁTůM stejně jako HARRY POTTERůM chybí spád. Akční scény jsou se svou groteskovou dynamikou a šmrncem fajn, i když by mohly být delší a propracovanější, triky a exotická výprava jsou velkorysé a působivé a kamera kouzlí moc pěkné obrázky. Johnny Depp se jako Jack jen vykrádá, přičemž je polovinu času vtipný a druhou polovinu trapný a Keira opět hravě přehraje tragického Blooma (ale jejich lásku jim nežeru ani na chvíli). Škoda toho nevyrovnaného tempa, protože jinak je to perfektní destrukční trikový rodinný velkofilm.(18.8.2006)

Popravdě nevím, jak tohle ohodnotit. Je to blbost, má to překombinovaný děj, originalitu budeme hledat lupou a stejně jí nenajdeme... Ale zase na druhou stranu jsem se několikrát dost dobře bavila, Johnny Depp je standardně skvělý (a bez něj by to byl totální brak), Davy Jones se taky povedl... Nakonec dávám 3* a to hlavně pro to, že je to horší než první díl a hlavně oproti němu nic nového nepřináší (tím myslím, že Jack Sparrow je prostě Jack Sparrow a už víme, co od něj můžeme čekat, jinak nic nového nepřineslo ani "Prokletí černé perly").(30.10.2006)

Je to lehké, je to hloupé, vzato kol a kolem to není ani moc epické, ale co... Těch pár nápaditých, výtečně přestřelených akčních scén (mlýnské kolo), musím ocenit, míhání jazyků hbitější než míhaní šavlí a kordů, též, i přes mírnou repetitivnost. I potrhle náhlé proměny situací (neustálé výměny držitelů Truhly). To dobré nechat, i **** bych dal, ve 150 minutách se však Verbinski nevyhnul chvílím nudy, které odhalují, jak se k téhle podívané neustále přilepují další a další kousíčky, až je to celé překynulé. Silné ***.(8.3.2010)

„Kapitán, navrhujem zmiznúť od ostrova čo najrýchlejšie a držať sa na otvorenom mori.“ – „Pán Gibbs, s tým prvým súhlasím, ale musíme sa držať na plytčine.“ – „Kapitán, to si navzájom odporuje.“ – „Dôverujem vašim schopnostiam, pán Gibbs!“ Jednotka patrí v mnohých smeroch medzi moje veľmi obľúbené filmy. Môj obľúbený Johnny Depp („Jump Street 21“) zažiaril tak, že si 17-roční diváci na celom svete uvedomili, že nejaký Depp vôbec existuje. Za druhé, mal som mať veľkolepú internetovú stránku s názvom Čierna perla. Za tretie, Geoffrey Rush sa okamžite stal mojím obľúbeným hercom. A za štvrté – bol to dobrý film. Preto som sa na dvojku tešil. Nesklamala. Bombastická audiovizuálna stránka (miestami pripomínajúca kombináciu Tima Burtona a Petra Jacksona), prepracovaná detailnosť (od lodí a ostrovov cez kostýmy, masky a zbrane až po počítačové efekty a hrdzavé kľúče k truhliciam, v ktorých niečo búcha), strhujúce akčné scény (šialená finálna šermovačka na bielom pobreží sa plynulo presunie na cintorín, do džungle a na obrie mlynské koleso), parádny hudobný motív (komu by pri jeho počutí nezaihrala strunka v srdiečku?), dokonalé herecké obsadenie (Depp, démonický Billy Nighy z LÁSKY NEBESKEJ ako chobotnicový Davy Jones, Tom Holland ako „fanatik, ktorý z máp maže ostrovy“ a na rozdiel od originálu, kde bola skôr matná, sa do skvelej formy dostávajúca Knightleyová) - a čo dokleplo beztak vysoké hodnotenie do maximálneho? Šikovné odkazy na predchádzajúci diel (okrem ustavičných narážok na KAPITÁNA Jacka Sparrowa spomeniem posledné sekundy s nečakane sa vracajúcim „starým známym“, no ruku na srdce, všimli ste si, že už počas prvej návštevy bosorkinej chatrče sú mu vidieť čižmy?). Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/akcny-film/162-pirati-karibiku-truhlica-mtveho-mua-100- Kino Považan 2006(20.11.2009)

No jednička byla holt lepší. Dvojka je strašlivě překombinovaná, ale takovým tím způsobem, aby to pochopilo i malé dítě což se dost odrazí i na nepřiměřené délce filmu. Ze začátku je fakt hodně dialogů a už to začíná být otravné, potom následuje akce na ostrově kanibalů a to je podle mě nejlepší část filmu. Proti avizovanému finále nic nemám, ale kanibalové maj fakt nápad. Největším kladem filmu jsou ale ty prachy, rozpočet je fakt znát a triky jsou fakt parádní. Už jen třeba díky faktu, že Bill Nighy byl nejlepší herec ve filmu a to měl celou dobu na ksichtě chobotnici. Johnny Depp to podle mě moc hrotil a chvílema ty jeho držky vážně nebyly vtipné, samozřejmě má pár geniálních míst, ale Jack Sparrow se už dost okoukal a když byl v záběru například s Keirou tak jsem koukal jen a jen na ní. Ještě musím pochválit Naomie Harris jelikož ve svojí roli nebyla trapná a to lidé většinou v takových rolích bývají. No, abych to shrnul, prostě Gore Verbinski je masér a basta.(4.8.2006)

• - V Číně je promítání tohoto dílu série cenzurou zakázáno kvůli zobrazení kanibalismu. (Palvinie)

• - Během natáčení musel být celý tým evakuován z Los Angeles kvůli hurikánu Wilma. (Siriuss)

• - Počas natáčania sa často striedali prívalové dažde a vysoké teploty, čo sťažovalo hercom prácu, pretože aj napriek týmto výkyvom museli stále nosiť to isté oblečenie. (Greenpeacak)