Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

yakoob

Jen málokterý film, mne dokáže zaujmout svým příběhem, ale řeknu vám, že tento mne opravdu dokázal i rozplakat...Korejské melodrama o oddanosti ke své ženě a hlavně obětování se pro tak vzácnou věc jako je bezpodmínečná láska...Tento příběh byl a je pro mne svědectvím jak milovat druhého člověka jak v dobrém tak i ve zlém... ()

ledzepfan

Úžasné=něco tak citlivě natočeného a srdceryvného se nevidí každý den (a pozor(!)zde bez použití laciného tlačení na pilu).....Vůbec jsem nevěděl o čem to je a ukázalo se to jako obrovská výhoda......Asi vlastně nemá cenu nic moc více psát-kdo neviděl nepochopí.. ()

Květula

Chvíle, kdy jste se na sebe poprvé podívali, políbili se... Chvíle, kdy jste se společně smáli a nepřáli si od života nic víc, než aby tenhle okamžik trval věčně. A pokud musí skončit, tak ať si z něj aspoň zapamatujete i ten sebemenší detail. Myslíte, že je nemožné, abyste zapomněli. Ale co když se to stane? Překrásný film, který vás naučí vážit si toho, co máte, protože nikdy nevíte, jak rychle to můžete ztratit. Zapamatujte si tuhle chvíli. ()

ladko

Hodnotenie je jasné, tu nie je o čom diskutovať - film, ktorý napriek 2 a pol hodinám nenudí a ktorý napriek pomerne veľkej predvídateľnosti dokáže zaútočiť na city s tak veľkou intenzitou, si 5 hviezd zaslúži. Nebudem klamať, počas filmu sa mi párkrát zarosili oči a ku koncu(i dlho po konci) som už nedokázal viac vzdorovať a vyplakal som snáď dva litre sĺz...Skvelí herci, perfektná hudba a k tomu príbeh, ktorý síce nie je nejako originálny - a v obmenách už bol videný viac krát(napr. A Walk to remember, The Notebook), ale nikde nevyvolal taký emočný dopad, ako v tomto krásnom filme. "Saranghae." ()

kikuka

Romantická melodráma, v ktorej Muž a Žena pri zoznámení na seba grgnú a ktorá im okrem hlavnej komplikácie necháva priestor na šťastie, úspech, tajomstvá i spory. Aj keď dávam prednosť "neslzavým" filmom, tento si ma získal. A veľmi. Svojou jednoduchosťou, krehkosťou, ľahkosťou a otvorenosťou. ()

baribal

no nevím jestli čtyři nebo pět... začátek velmi dobrý, prostřední část slušná a konec dokonalý... nakonec za pět, protože posledních pět minut naprosto nemělo chybu, a nakonci jak řekne "miluju tě", zazní to skoro na konci každého romantického filmu, ale tady to znamená něco víc... a také jsem viděl directors cut a ty dvě a půl hodiny nebyly tak hrozné jak jsem si myslel na začátku ()

Krt.Ek

Mám rád korejské filmy. Jak krutá dramata, tak romantické snímky. A to i přestože se nemohu zbavit dojmů, že většina z nich jsou až přehnaně patetická a tím pádem velmi nereálné. To ale není případ tohoto snímku. Jeho síla, která útočí na divákovy emoce, tkví právě v snadné uvěřitelnosti snímku. Vždyť to co se děje hlavním hrdinům se klidně může stát komukoli (samozřejmě to nikomu nepřeji). Právě ta odchylka od klasické koncepce korejských romantických filmů mě zaujala nejvíce. Bohužel nemohu dát pět hvězdiček, jelikož mě ten film nedojal tak jak sem po přečtení vašich komentářů a po všech referencích očekával. Příčinou byla asi moje nedostatečná náklonnost k hlavním hrdinům. 80% ()

selfesteem

Když jsem se na csfd v roce 2009 zaregistrovala, byl Nae meori sogui jiugae film, o kterém se tu hodně psalo, vím, že mě až odradilo jak moc tu byl vychvalován a jak je vidět, řádně jsem si počkala, než jsem ho poprvé uviděla. Čekala jsem bombu a nejsem vůbec zklamaná. Potoky slz jsem prolila jen při jedné scéně (náhled do skicáku s kresbami v závěru filmu). Jak tady kamarád Davies182 psal, že je lepší sledovat tento film o samotě, než třeba s blízkým člověkem, já si myslím pravý opak. Právě když vedle vás sedí ten nejbližší člověk na světě, dokážete tím spíš naplno vnímat emoce, které jsou v tomto filmu a ta hrozná představa, že Vás postihne podobná věc, ve vztahu k Vašemu partnerovi, je pak mnohem silnější. O tomto filmu se tedy povídá, že je "neujubrečenější"? Vždyť je tam i dost humoru a tak vůbec, "nejubrečenější film" je pro mě Legenda o vášni nebo Madisonské mosty, tedy aspoň poprvé byly. ()

frashmaker

Nevěděl jsem, že budu brečet a brečel jsem. Nestydím se za to. Kdo u takového filmu nebrečí, je bezcitný. Já prostě nevím co k tomu víc dodat. Něco takového jsem potřeboval, aby mě to vyvedlo ze stereotypu letošních filmů Potřeboval jsem prožít obyčejný milostný příběh, který není kýčem a není ani ničím umělý. Jediné, čím opravdu je je to, že je lidský. Je tak nesnesitelně lidský, něžně krutý a smrtelně reálný, že mi z toho srdce buší, ale mozku je z toho strašně špatně. Budu potřebovat čas, který ve mne rozloží dojmy z tohoto skvostu. Ale až se z toho vzpamatuji, budu doufám schopen zde napsat smysluplnější komentář k tomuto snímku, pro který je i sebelepší komentář nesnesitelně slabý. ()

Alqarin

Příznivcem tohohle snového orientálního kýče rozhodně nejsem, takže mě přeci jen ty nasládle barevný obrázky trochu lezly krkem. Na konci jsem pak byl coby věčný rozervanec dojat a zdrcen, i když k slzám mě Moment to remember nedostal. ()

Asgy

Někdy od druhé třetiny to už nemělo chybu, ale ten seznamovací začátek mě přiznám se moc nebral. Film je to každopádně výborný a zasloužil by si i pět hvězd, ale u mě to na pět nebude. Každopádně je to pro mě další kladná zkušenost s korejským filmem, který je úplně jiný než třeba hollywoodská produkce a je to jenom dobře... ()

Tayen

Tohle byla nádhera. Trošku mi to připomnělo Zápisník jedné lásky, ale to pouze tématem. Žádná křeč a kýč. Doporučuji všem, kteří nenávidí Hollywoodské prvoplánové slaďáky. ()

kobejn

bylo to barevný, hezky to vypadá, ale je to tak příšerný kýč, tak příšerně prvoplánovitě sladkobolný, že jsem si připadal, jako ve zlym snu, ale tydle barevný kýče jsou přesně typy filmů, který všem přídou úžasně "pravdivý, silný a dojemný", já z toho cítil akorát kalkul, jak dojmout diváky tím nejklišovitějším typem příběhu, jaký znám, něco na způsob Love Story, stejně přeslazený, ale v luxusnějším a barevnějším balení. ()

ivishka

Jednou hvězdou hodnotím pouze nápad jakési nenaplněné lásky...Velice mě rozčílila scéna,kde mu borka vypije Coca colu ne proto,že bych na ni měla chuť ale proto,že to není vůbec nic romantického ani zajímavého, když někdo za peníze kvoká na kameru...Poté bych zkritizovala celou naivnost filmu.A bohužel prostě nemám pochopení pro tenhle druh "romantiky" ani jakýkoliv prožitek z herectví šikmookých protinožců.Promiňte ale nelíbí se mi to. ()

Pirkaf

Nejsem milovníkem citového vydírání, ale tomuto filmu to odpustím. Měl jsem sice v jednu chvíli pocit, že moje mez je překročena a nedodívám se, ale nakonec jsem krizi přečkal a nelitoval jsem. Celkově vzato velký zážitek. ()

GodComplex

Tentokrat se nebudu rozepisovat o tom, jak jsou asians dokonali, poeticti, nadherni atd. Strucne to shrnu tim, ze "A Moment To Remember" je jeden z vubec nejdojemnejsich a emocionalne nejsilnejsich filmu, ktere jsem kdy videl. Dokonce se me oci behem posledni tretiny rozhodly, ze je vhodny cas na tears production. A to jsem hardcore god, pokud jste citliva krehka zena, tak si pripravte cely karton papirovych kapesniku! 10/10 ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz