poster

Americká kletba

 • Velká Británie

  An American Haunting

 • Slovensko

  Americká kliatba

Mysteriózní / Thriller / Horor / Drama

Velká Británie / USA / Kanada / Rumunsko, 2005, 79 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  ****

  Podle hodnocenií to nevypadá fakt nic moc, ale zase podle trailer tu vypadalo víc než slušně. Podle mě to ale je něco mezitim, od začátku to má fakt vynikající atmosféru a o napínavý a děsivý scény nenií moc nouze, i když je pravda, že ty děsivý momenty nějak zvlášť nevystrašej, ale za to mě to výborně vtáhlo do filmu, jenže čim se blíží konec tim je to horší. V podstatě žádný stupňovaání atmosféry neexistuje a pomalu, ale jistě to míří k dost nesmyslnýmu a nic moc vysvětlujícímu konci, což po dost dobrým začátku a faktu, že to je podle skutečný události dost zamrzí. Ale díky atmosféře tomu trošku přidám(24.12.2006)

 • Javert
  ***

  Přiznám se, tenhle film jsem si pořídil hlavně kvůli mému oblíbenci Donaldu Sutherlandovi. A ten zahrál nadprůměrně a nezklamal....Ale co se týče filmu nejsem z toho nějak unešený. Do zhruba půlky filmu jsem měl příjemný čtyřhvězdičkový pocit, pak se příběh začínal zamotávat a konec šel nějak mimo mě. Škoda...mohlo to u 4 hvězd zůstat. Jinak jsem překvapen jak režisér dokázal skvěle zpracovat taková klišé jako vrzání podlahy a dveří, otevírání oken atd. Při tom mi běhal mráz po zádech. Ale jen to bohužel film nedělá. Tak snad příště Donalde.(30.12.2007)

 • choze
  *

  Taková nálož klišé a nelogického chování postav navěšená na tak trapně ohraný příběh musí dostat do kolen i těžké hororfany. Z cca čtrnáctileté holky v noci něco opakovaně strhává deku a pak ji to tahá za vlasy a ona potom, co se uklidní, se jen převalí a dál spí? Otec, který věří, že přivolal kletbu na svou rodinu, si chce usmířit Boha svou sebevraždou tj. smrtelným hříchem? Chabý scénář a herce, kteří nemají co hrát, alespoň trochu zachraňuje atmosféra, rozumná stopáž a záběry jakoby z pohledu ducha. Ale stejně pro mě největší zábava plynula z vymýšlení nápaditějších variant jednotlivých scén.(17.2.2008)

 • Richie666
  **

  Původně jsem chtěl jednu hvězdu přihodit za povedenou scénu s úprkem v kočáře, nicméně hloupý a poměrně odfláklý konec mi v tomto úmyslu zabránil. Nuže dočkali jsme se standardního bu-bu-bu, k jehož technickému provedení nemám výhrad, ale které je zároveň ověnčeno těmi nejhoršími klišé a chvílemi fakt nudí. Dvě hvězdy málo, tři zas moc...(19.10.2008)

 • AppleCore
  odpad!

  Jediná zaznamenaná událost kdy duch zavinil smrt člověka. Takový perfektní téma a vono se to dostane do rukou nějakýho břídila. Po všech stránkách blbě natočený, hrozná hysterická hudba, špatnej střih a kamera vůbec nevěděla co točit. Efekty bych zvládnul doma v malování a předvídatelnost je tak velká, že když si 10 minut před nějakou událostí řeknete "Tak a teď se stane tohle" tak se to vážně stane. Zbytečně moc krátký, dostat se to do správnejch rukou bylo by to mnohem lepší. Takhle je to odpad.(26.8.2008)

 • - Kromě několika filmových zpracování se legenda stala také námětem pro mnohé písně. Například metalová skupina Mercyful Fate zpívá ve skladbě „The Bell Witch“ na albu „In the Shadows“ (1993). (imro)

 • - Natáčanie prebiehalo hlavne v Bukurešti a Montreale. (Greenpeacak)

 • - Snímek je údajně založený na pravdivém příběhu, který v knize „An American Haunting“ popsal Brent Monahan. Jde o tzv. legendu Bellovy čarodějnice. Výskyt jejího ducha je prý podložený stovkami očitých svědků, kteří jí viděli v roce 1817 v Tennessee. Je to údajně jediný případ, kdy duch prokazatelně zabil člověka. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace