Americká kletba

Brent Monahan (kniha)

Courtney Solomon

Adrian Biddle
  • D.Moore

Oou, to byla slabota. A přitom zajímavý námět, Donald Sutherland a Sissy Spacek.... Velká škoda. Na jakoukoliv atmosféru (kromě té nechtěně směšné) zapomeňte a připravte se na to, že tenhle nehoror (ač poměrně krátký) bude už po půlhodině setsakra rozvleklý a až do konce zůstane pořád stejně nudným a prázdným. Jednu hvězdu dávám za pěknou kameru (třeba při scéně s černým vlkem či co to bylo za psisko) a za Sutherlandovu přítomnost. Víc nepřitlačím - ať si mě straší, kdo chce.(18.8.2010)

Neveľmi originálny a na to, že ide vlastne o "dobový kostýmový horor", nízkym rozpočtom trpiaci počin... ALE! Je to čertovsky strašidelné a s niekoľkými labužníckymi ľakačkami (útok čierneho vlka). Čakal som, že kvôli neustálemu točeniu sa okolo jednej lokácie a opakujúcemu sa vyčíňaniu ducha to časom stratí na pôsobivosti, ale kdeže - ono je to napínavé až do konca. Príjemné prekvapenie.(31.3.2009)

• akisha

Sice je to ve stylu těžce starosvětským s občasným mírným závanem ponurý atmosféry a trochou strašidelnosti a napětí, ale tím se vyčerpaly všechny klady, a navíc jsou všechny na začátku. Dění je čím dál nudnější a absolutně nezáživný bez špetky osobitosti, postavy plochý, žádná nestojí za zmínku, myslela jsem že se třeba předvede D'Arcy - nepředved, Sissy Spacek si zřejmě (snad) spletla film, Rachel Hurd-Wood podle mě moc hrát neumí (nebo aspoň ne tady), zato ukázkově ječí, a to bohužel často. Na diváka neustále útočí čím dál větší nuda, já se ke konci doslova prozívala. Co tomu nasazuje korunu je naprosto imbecilní pointa, která totálně převrátí celej film a vám tehdy dojde, že jste s úspěchem dosledovali příšernou blbost.(12.3.2011)

Snímok ťaží hlavne zo skvelej dobovej atmosféry, pár ľakačiek a dobrej výpravy. Keby nie tohto, film ide do hlbokého podpriemeru, pretože dejová linka je len nezáživný paškvil útočiaci na váš zívací reflex. Koniec sa snaží tváriť hrozne múdro a šokujúco, ale v skutočnosti ide o tak plochú a trápnu pointu až je to celé na smiech. Ani herecké výkony moc neoslnili, možno až na Sutherlanda so Spacekovou, ale tí sa ani veľmi snažiť nemuseli, jednak to od nich dej nejak zvlášť nevyžadoval (takže stačilo zapnúť na polovičný plyn) a tiež čím sú starší, tým sa do hororov hodia viac. S prižmúrenými očami slabučký priemer ako jarný vánok. 50/100(2.10.2014)

Dobře obsazená, ale jinak spíš průměrná duchařina, která s přibývajícími minutami ztrácí na zábavnosti, úměrně tomu jak se některé situace neustále opakují. Slušnou atmosféru a herecké výkony sráží navíc nepříliš povedená pointa, která toho moc nevysvětlí a naopak se zpětně postará o pěknou řádku děr v logice. Abych nezapomněl - postava pragmatického profesora ( J. D´Arcy), zastupující zde klasického hororového skeptika, který je schopen zapřít i nos mezi očima, jen aby mohl racionálně vysvětlit do očí byjící nadpřirozené jevy mi tentokrát lezla krkem natolik, že jsem si přál, aby jí strašidlo minimálně přerazilo krucifix o palici. Nevyšlo to, škoda. Za to bych jednu * milerád přihodil.(14.6.2009)

• - Natáčanie prebiehalo hlavne v Bukurešti a Montreale. (Greenpeacak)

• - Film je taky známý pod názvem American Haunting - Bellwitch Story. (Chatterer)

• - V jednej scéne roztrhajú bibliu. Tu si môžete všimnúť, že na každej strane knihy je to isté. (Greenpeacak)