Reklama

Reklama

Americká kletba

  • Velká Británie An American Haunting (více)
Trailer

Obsahy(1)

Film je založen na základě jediného zdokumentovaného případu v historii Spojených států, kdy duch způsobil smrt člověka. V letech 1818 – 1820 v Red River ve státě Tennessee byla rodina Bellů a zejména jejich nejmladší dcera vystavena teroru neznámého původu. Případ byl popsán ve více než dvaceti knihách a jeho stín se nad městem vznáší dodnes. Rodina Bellů se zoufale snažila najít racionální vysvětlení pro hrůzné události kterým čelila, ovšem zcela bez úspěchu. Teror postupně nabýval na intenzitě a duch začal dokonce komunikovat. Zanechal hrůzný vzkaz: jednoho dne budu zabíjet. Až v roce 1998 byl nalezen rukopis tehdejšího místního učitele a rodinného přítele Bellů, který vnáší do případu nová fakta. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (246)

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Obsahu tak na 45minutovou epizodu průměrného mysteriózního (zdráhám se říct hororového) seriálu. Nejvíc mě pobavilo, jak nejdřív se autoři dušovali autentičností a záznamem v 20 knihách, aby na konci podali vysvětlení, nebudu to citovat přesně, "toto je jen jedna verze nezachycená v knihách". Slovy Zdeňka Svěráka bylo to vcelku vo hovnu, soudruhu Vráno. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Fim o tom, ako nasrana militantna ektoplazma zacala terorizovat jednu dievcinu. Prva polka je vyborna, hmla, strasidelna atmosfera postupne hustne ... skoda, ze v druhej polke nastupili priserne herecke vykony, amaterska rezia zvitazila, strasidelna atmosfera ustupila nevedno kam a nasranej militantnej ektoplazme sa do filmu tiez velmi nechcelo. Takze nic viac nez priemer : 50 % ()

Reklama

peter12 

všechny recenze uživatele

Film sa odohrával v 19.storočí, ale na tak zaujímavé filmové storočie mal strašne slabú výpravu. Film hrá na efektnosť (záblesk vlka v lese), ale aj na trápnu zábavnosť(seansa na odpudenie zlého ducha). Ale práve tej efektnosti a tým údernosti, je tu veľmi malo a pýtalo sa sem viacej ťažších scén. Film ma tendenciu klamať diváka tým, že mu predhadzuje(vidieť, že vedome) kúsky z iných filmov v danom žánri ,ale evidentne mu to neprekáža. Sprvoti mi kamera imponovala, ale postupom času mi začala sakramentsky vadiť, lebo jej stereotypnosť ma udivovala a po čase aj srala .Pointa ma sklamala a škoda za ňu, lebo film by mal odo mňa lepšie hodnotenie. Ale aj tak by som tento film nezatracoval, na poli ducharčin nie je výnimočný ,ale svoju úroveň si drží. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Duchařiny moc nemusím, jelikož nebývají strašidelné. Americká kletba má ale přeci jen atmosféru a napětí, i když ke konci ty stále se opakující noční můry a třískání dveřmi a okny bylo už poněkud únavné. Jedna z nejlepších scén je útěk v kočáře lesem a následně před černým vlkem. A pak jsou to drobné momentky, kdy třeba svíce vyhoří v řádu sekund a z krbu vyšlehne proud ohně. Velmi dobré herecké obsazení, poněkud rozkývaná kamera a standardní hudba napomáhají celkovému výsledku, který je slušný. Zajímavý je i důvod naznačený v závěru. Co film zbytečně shazuje, je tvrzení - podle skutečné události. Hodnocení z dřívějška ponechávám. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Na to, že jde o jeden z nejvíce zdokumentovaných případů projevů ducha, je tohle zpracování docela suché. Takové hrozně sterilní, pořád jsem na něco čekal, a ono nic. Útoky ducha jsou vcelku nezáživné a pointa dost podivná. Korunu tomu všemu nasazuje krátká (rozjezd-konec) linie ze současnosti, to už je úplně úlet. Sutherland předvádí standrardní (pod)výkon, Spacek je nijaká, zajímavá mi přišla akorát hlavní hrdinka v podání slaďoučké Rachel Hurd-Wood. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (10)

  • V jednej scéne roztrhajú bibliu. Tu si môžete všimnúť, že na každej strane knihy je to isté. (Greenpeacak)
  • Snímek je údajně založený na pravdivém příběhu, který v knize „An American Haunting“ popsal Brent Monahan. Jde o tzv. legendu Bellovy čarodějnice. Výskyt jejího ducha je prý podložený stovkami očitých svědků, kteří jí viděli v roce 1817 v Tennessee. Je to údajně jediný případ, kdy duch prokazatelně zabil člověka. (imro)
  • Horor od nezávislého distributora Freestyle Releasing stál 14 milionů a v amerických kinech debutoval (5. – 7. 5. 2006) s obratem 5,7 mil. dolarů na třetí příčce žebříčku návštěvnosti. Celkový výdělek se vyšplhal na 16,2 milionu. (imro)

Související novinky

Underworld of the Dead?

Underworld of the Dead?

12.04.2007

Dopřejte neschopnému, ale zato nadšenému tvůrci ždibec úspěchu a zavalí vás tunami dalších pozlacených výkalů. Určitě je znáte velí jim Paul W.S. Anderson. Dalším do party je Courtney Solomon, který… (více)

Reklama

Reklama