Hostel vypráví příběh dvou kamarádů z americké vysoké školy, kteří se v touze po netradičních zážitcích vydají na cestu napříč Evropou - s tím, že pokud jim zůstane místo vzpomínek jen jedno obrovské okno, nebude je to nijak zvlášť mrzet. V průběhu výletu se k nim připojuje Islanďan Oli, jenž oba dobrodruhy přemluví, aby zamířili na místo, které je považováno za opravdové nebe všech amerických turistů - do jisté ubytovny v odlehlém slovenském městě plném zoufalých, ale zároveň překrásných východoevropských dívek. Když se ihned po příjezdu bez problémů seznámí s dvojicí místních krásek, zjistí, že Oli nelhal. Zdánlivě pohodový běh událostí však brzy vystřídá kruté procitnutí. Oba cestovatelé si uvědomí, že se rychle noří do čím dál tím děsivější situace, která je stejně nebezpečná a temná jako nejzvrácenější zákoutí lidské duše. (oficiální text distributora)

Yardak

Zajímavé scénky: Stanice Praha Poříčí, hlavní nádraží jako německé nádraží, scénka z filmu Pulp Fiction. Snímek za prvé není vůbec horor a za druhé díky pěkným herečkám a českým interiérům (hlavně Krumlov) ještě dostane jednu malinkou hvězdičku. ()

heyda

Absolutně pokažený nápad. Tvůrci tohoto filmu by si měli zpřelámat navzájem ruce, protože tohle se jen tak nevidí. Několikaminutové pasáže, kdy ať se snažím, jak se snažím, tak v té černé tmě nevidím ale VůBEC NIC!!! ... Nemám slov. Prostě zmrvili dobrej nápad na horor. Jedna hvězdička je za posledních 10 minut. ()

jojinecko odpad!

Čím to je,že tento shit je v USA tak populárny? Okrem povrchnosti a debility amíkov má na tom podiel určite aj čarovná formulka na úvod- „Quentin Tarantino presents“Nic proti,ale som presvedčený o tom, že keby QT „prezentoval“ aj film povezme o živote škrečkov v akváriách, mnoho ľudí to považuje za ďalšiu bombu a kultSamotnú náplň filmu je aj škoda rozoberaťDej prakticky žiadny, scenár bol asi zbúchaný za dva dni, katastrofálne herecké výkony atď. Na pár scénach som sa fakt zabavil (samozrejme, že to nebol zámer tvorcov), napr. gang cikánčat stál za toPosledná polhodinka je už len gore. Proti gore scénam nemám absolútne nič, ale aj to sa musí vedieť (niet nad gore scény v starých Jacksonových filmoch!) a mali by mať v kontexte aspoň aký-taký zmyselTu je to len násilie „pre násilie“. Nečakal som nič svetoborné, no Hostel by v mojich očiach zachránil aspoň nadhľad (ako napr. v Transamerican killer), no film sa tvári smrteľne vážne (dokonca podľa skutočných udalostí!!!). V mojich očiach jednoznačne odpad, ktorý ani nestojí za pozornosť ()

Dr.film

Na takto špatných základech toho moc fungovat nemůže. Ambiciózní námět deformuje imbecilní atmosféra a jednoduché postavy. Pro hororové labužníky namíchal Eli Roth hodně řídkou kaši - naředěnou hodně do ruda a na základní ingredience žánru (strach a zhnusení) skoro úplně zapomíná. Neříkám, že Hostel chvílemi růžky nevystrkuje, ale na kvalitní hororovou jízdu je to velmi málo. Dvě hvězdy. První za jednu mučící scénu, které se podařilo, že jsem chvílemi cítil nepříjemný pocit a druhá za to, že jsem nakonec "hrdinovi" začal ve finále přeci jenom fandit. ()

Flego odpad!

Nikdy by som nemal záujem o tento idiotský horror ( bol to horror ? ), nebyť medializácie. Eli Roth, dostal si ma ! ()

anais

Hostel se dá rozdělit na dvě části. V první se tři mladíci oddávají hulení trávy a souložení v Amsterodamu, v druhé se dramaticky změní atmosféra, a tři hrdinové upadnou do spárů slovenských šílenců, kteří pro bohaté zájemce prodávají možnost někoho si zabít. A to jakýmkoliv způsobem. Oběť je přivázána k židli, mučitel má k dispozici velice různorodé nářadíčko. Vizuální i dějový předěl byl jistě autory chtěný. Kontrast se zdařil. Jenže vydržet se polovinu filmu dívat na x-tou variaci na teenagerské cesty po Evropě za hulením a souložením je vážně otrava. Druhá polovina byla zaplněna samoúčelným násilím, které sice vyvolá emoce, ale ne strach, jen znechucení. Nic víc než pohledy na mučení tedy film nepřináší. Vzdáleně podobné téma řešil první díl Saw, ale násilí bylo jen prostředkem k vyvolání úzkosti, ne cílem. Hostel nabízí jen lacinou snahu znechutit bez jakékoliv invence. Pro Čechy a Slováky je sice atraktivní, už kvůli českým lokalitám, hercům, hudbě a hláškám (věděli jste, že na Slovensku teď někdy byla válka?), ale věřte, že za návštěvu kina to nestojí. Film je to sice o fous lepší než předchozí film Eliho Rotha, Cabin fever, ale je neklamným důkazem toho, že P.W.Anderson a Uwe Boll mají nového partnera v natáčení špatných snímků, které se nepochopitelně dostanou do širší distribuce. ()

virus10

Nechápu tohle hodnocení. Jeden z nejlepších hororů co jsem kdy viděl!! Eli Roth se pro mě stal filmy Cabin Fever a Hostel tím nejlepším hororovým režisérem. Jestli je nízké hodnocení zaviněné tím, jak je ve filmu zobrazeno Slovensko (i když je to vlastně Česko), tak to nechápu už vůbec. Film by se neměl hodnotit podle toho, že amíci udělají ze Slovenska největší prdel světa.. ()

Ivoshek

Je to samozřejmě brak, ale tak s tím už se na to člověk jde dívat a neměl by tím myslím být nějak zásadně šokovaný. Když to vezmu po částech, tak herecké výkony jsou otřesné (až na Vlasáka s Táborským, naopak ty holky jsou strašlivý), scénář nablblý.... ale nejstrašidelnější je asi soundtrack, kdy třeba na diskotéce hraje Tublatanka a Michal David. Ale jako celek to v sobě má něco zábavného a celkem v pohodě jsem to s úsměvem na rtech dokoukal. Gore scény jsou ok (oko!), i když bych se na místě tvůrců nebál přitvrdit a fakt vtipná je ta cikánská loupežnická parta. ()

anderson

Jeden z mála filmov, ktorý ma po dlhom čase donútil sťahovať niečo z netu. No a musím povedať, že už len kvôli nahej BARBORE N. to stálo za to. :-) Každopádne ak sa HOSTEL stal No. 1 v USA, je to s tamojšími návštevníkmi kín veľmi zlé. HOSTEL je totiž bizarnosť, ktorá silne pripomína HARLINov film BORN AMERICAN. Aj tam prídu dobrodružstvachtiví "amíci" na divoký východ (dokonca priamo do "ríše zla") a zažijú veci o akých sa im (a ani nám, ktorí vieme "vo co go") nesnívalo. Nuž HOSTEL veru kvalít CABIN FEVER nedosahuje, a ja mám opäť problém definovať čo preboha tých úbohých prostoduchých občanov USA na tomto filme priťahuje. Máli sa im brutality v ich životoch ? Chcú sa uistitť, že v Európe si naozaj žijeme ako zver ? Prípadne na nich ich vláda testuje nejaké nové drogy na ovládanie vedomia ? Netuším ... Som si však istý, že keby nejaký uvedomelý slovák/čech spolupracujúci na tomto opuse mal snahu osvetliť našu mentalitu ELImu ROTHovi, určite by absurdnosti zo svojho scenára obalil uveriteľnejšími reáliami. Potenciál na to totiž bol ... (16.2.2006) ()

HellFire odpad!

Ups, tak tenhle pokus o horor nevysel. A jenom ke komentari movie - neni nutno sledovat filmovou scenu aby se dalo poznat, ze tenhle film byl naprosta absurdita. ()

SOLOM.

Docela jsem se u toho i bavil. Po přečtení některých komentářů na netu jsem si dokázal živě představit co mě asi čeká. Začátek docela nuda, ale potom se to trošku rozjelo. V americe se to těm úchylákům asi líbí, ale pro nás normální to je jen obyčejný průměrný film, který stačí vidět maximálně dvakrát. Rozhodně, ale musím říct, že jsem už viděl mnohem horší blbosti, které se natáčeli u nás a na slovensku, takže s tímhle ještě můžou být všichni spokojení. 5/10 ()

eraserhead666

Nuda, nuda, šeď, nesympatiční mladíci, nahé kozy, šukání, nuda, trapnost, bezduchost, šukání, nahá prsa, nějaké to gore, kterv a mučení - to všechno ve zcela neoriginálním provedení. Nechápu, co na tom ty amíky tak zaujalo a proč to mělo takový ohlas. Zaujmout na tom může tak akorát Čechy a Češky to, že se to natáčelo u nás a pobaví je zjištění, že když vystoupíte na nádraží v Poříčanech, hned za rohem projdete Českým Krumlovem a šup - jste na Slovensku nedaleko Bratislavy. No a samozřejmě také spousta česko-slovenských hitů - Tublatanka vládne. Nedá se čekat žádné veledílo, je jasné, že to Roth točil jako nijak vážně se tvářící blbůstku k pobavení. Jenomže i taková nevážná blbůstka k pobavení musí mít něco, čím zaujme. Hostel to nemá. Nahatý ženský - fajn, stojí za to, když jich chci pár vidět, dívat se na nějaký film, když si můžu na netu pustit porno? Gore? Vždyť toho v Hostelu zase tak moc není a to co tu je, není zase tak šokující. Více na mém blogu: www.hororovykabinetdreraserheada.blog.cz. ()

claudel

Absolutní kravina, humus a debilovina. Nejhorší na tom všem je, že jsem se při rozhovoru s jednou francouzskou studentkou historie dozvěděl, že uvěřila skutečně tomu, že tak to na Slovensku, potažmu v Česku skutečně vypadá. Takže díky Eli Rothe, že takovým způsobem proslavuješ naši zemi! ()

Sofia

Po pravdě řečeno jsem to čekala ještě mnohem horší. Dvě hvězdičky s přimhouřeným okem a to spíše za několik "milých" detailů jako česky dabovaná verze Pulp Fiction puštěná v tv v recepci hostelu, Tublatanka, dokonale úlisný Jan Vlasák a scéna s okem - už je mi jasné, proč to Tarantino produkoval - vzpomeňme si na scénu s Elle Driver v Kill Bill 2 :-) ()

Ilicka

Nudné. Za těch 90 minut to ve mně nevyvolalo jedinou emoci, strach, účast, znechucení. Bylo to tak blbé, až to bylo zvrhle zábavné - především díky Praze v roli Bratislavy a českým vlakům, pod které skáčou japonské studentky. A diskotéka z osmdesátých let a auta z období hluboké totality a Miroslav Táborský. Fakt nehorázná nuda. ()

Jenda

Už jen kvůli americké demagogii, neschopnosti zjistit si základní reálie oblasti a schopnosti narvat cokoli kamkoli stojí tento film shlédnutí. Přestože nedosahuje "kvality" Cabin Fever nemohu souhlasit s Dudkem - Eli Roth netrpí zas až takovou absenci talentu, jiank by Hostel neměl takový úspěch. Bohužel se mnohem více než již jmenovaný Cabin Fever blíží obyčejnému béčkovému hororu americké (případně stejně (ne)kvalitních španělských, kterých se rojí čím dál víc) provenience za babku (takové ty od Intersonicu), tím hůře, že stál 20 milionů. Ale proč ne? ()

ARI50

První slabší masakr na zakázku takže se posaďte protože je film slušně zalitý krve a mě se dost líbil. ()

Bauer

Při sledování prvních 30 minut mně napadlo pouze: " What the fuck is this? " , protože se tam opravdu nic nedělo, pouze jsme sledovali trojici teenagerů, která si chce užít. Poté se začnou dít divné věci, jelikož dva teenageři zmizí a málem by zmizel i ten třetí. Kam se tedy ti dva dostali? Do nějaké staré budovy, kde jsou nějací úchyláci, kteří mučí lidi. Ten třetí po nich pátra a samozřejmně se dostane na místo mučení . Já mám rád brutální filmy, jako je například výborný SAW ale v tomto snímku toho mučení opravdu moc nenajdeme a je to slabý. Je velká škoda, že se když je tam nějaká napínavá scéna, tak je velmi komicky natočená například, když jeden z mučitelů uklouzne po roubíku, nebo kdykoliv se tam objevili malí cikáni, kteří měli baseballové pálky a chtěli žvýkačku nebo dolar, tak se mi chtělo smát a vrcholem všeho bylo, když hlavnímu hrdinovi ukradli mobilní telefon. Hlavní hrdina si chytnul malého cikána a škrtil ho, tak v ten moment jsem se začal opět smát. Vybrat si pro natačení Slovensko byl docela špatný nápad ale chápu, že tvůrci chtěli ušetřit na rozpočtu. Myslím, že se z toho dalo vytřískat mnohem víc a je to docela škoda. Každopádně se docela těším na pokračování. Slabší 2*. ()

matestlust

Exploitation ve výstavní formě. Jen nechápu, že na to koukají lidi, co o tomto subžánru nemají ani potuchy a pak jej takto veřejně odsoudí. Je to dobře natočená žánrovka, která si zaslouží větší uznání od fanoušků žánru, pro nikoho jiného natočená nebyla. ()

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008

Čtyři vraždy stačí, drahoušku

Čtyři vraždy stačí, drahoušku

02.05.2006

Na Slovensku sotva zavřeli kudly po kapsách, odložili nenávistnými prohlášeními pokryté transparenty a rozsekali rozpíchané voodoo postavičky scénáristy a režiséra Eli Rotha a producenti měli… (více)

Hostýlek u mrtvého plavčíka

Hostýlek u mrtvého plavčíka

09.04.2006

Eli Roth a Stephen King

Eli Roth a Stephen King

09.03.2006

Dimension Films získaly práva na zfilmování novely CELL z pera mistra hororu Stephena Kinga a za účelem převedení příběhu na celuloid byl najat Eli Roth, horlivý fanoušek žánru a tvůrce komerčně… (více)