Hostel vypráví příběh dvou kamarádů z americké vysoké školy, kteří se v touze po netradičních zážitcích vydají na cestu napříč Evropou - s tím, že pokud jim zůstane místo vzpomínek jen jedno obrovské okno, nebude je to nijak zvlášť mrzet. V průběhu výletu se k nim připojuje Islanďan Oli, jenž oba dobrodruhy přemluví, aby zamířili na místo, které je považováno za opravdové nebe všech amerických turistů - do jisté ubytovny v odlehlém slovenském městě plném zoufalých, ale zároveň překrásných východoevropských dívek. Když se ihned po příjezdu bez problémů seznámí s dvojicí místních krásek, zjistí, že Oli nelhal. Zdánlivě pohodový běh událostí však brzy vystřídá kruté procitnutí. Oba cestovatelé si uvědomí, že se rychle noří do čím dál tím děsivější situace, která je stejně nebezpečná a temná jako nejzvrácenější zákoutí lidské duše. (oficiální text distributora)

666teen

Jednu za letlampu a očičko a druhou za achilovky....jinak je to pěkná blbost. Do klasik splatteru a giala to má hooodně daleko. ()

Ruut

Ze začátku jsem váhal na co že jsem se to vypravil. Zda soft porno nebo buranskou komedii. No postupem času mě režiser E. Roth docela dobře vtáhl do děje. Mínusem tohoto filmu pro Čechy je že se odehrává v nám známých reáliích a to působí nechtěne komicky. A je pravda že patří spíš do spodních pater regálů video/DVD pujčoven. ()

S.Quentin QUALE

Nejsem jako spousta lidí tady, kteří dávjí jednu hvězdu, protože "na horory se moc nedívám", ale protože je to kravina a žánrově nezvládnutý brak, který ani nevidí záda spoustě podobných filmů. 30% ()

Allien.9 odpad!

"Příběh" beze špetky nápadu, laciný hnus a ochotnické výkony. Eli Roth je možná jakž takž zajímavý před kamerou, ale to, co provádí za ní, je Peklo (a to v biblickém slova smyslu). ()

ninon

Hostel jsem si musela přehrávat v dvd přehrávači rychleji, abych se neunudila k smrti. Jedna hvězdička za pojetí Slovenska a Američanů a za to, že režisér se určitě bavil a o to přeci hlavně jde. ;-) ()

Aidan

Urážka Čechů, Slováků, Romů, Prahy, Českého Krumlova, zdravého rozumu, vkusnosti, hororového žánru a kinematografie vůbec. Československé reálie jsou absurdní, ale spíš k pláči než k smíchu. ()

sullafelix

horror je to síce slabý ... klasifikujme ten film ako triller ...ale zobrazenie Slovenska je vskutku verné , reálne ... možno povedať , že Slovensko je vykreslené v oveľa lepšom svetle vo vzťahu k realite... mnoho obcí a miest je na tom oveľa horšie .... priznajme si...... ()

MIMIC odpad!

Eli Roth je mimoriadne sexy americký Žid a to je asi tak všetko pekné, čo o tomto chlapíkovi môžem povedať :-) Myslím, že Hostel vypovedá predovšetkým o krajine vzniku. Pre Američana je evidentne stále (prinajmenšom od filmu "Páni majú radšej blondínky") problémom rozlíšiť, či je Francúzsko v Paríži alebo Paríž vo Francúzsku a vedomosti z dejepisu začínajú a končia pri poznatku, že Washington žil v 18. storočí po Kristovi, nie naopak. A to spomínam priemerného Američana. Sám Roth spomína istého profesora z Harvardu, ktorý údajne nemá ani páru o tom, čo je Slovensko. Nuž čo, nie každý má to privilégium byť americký idiot (idiot znamená menej ako 20 bodov v IQ teste, mimochodom). V USA filme "Podozrivé správanie" sa kamarát opýta Jamesa Marsdena, aké je hlavné mesto Severnej Dakoty (USA!), pričom sa mu dostane odpovede: "Ako to mám sakra vedieť?!" Ako mám ja sakra hodnotiť film, v ktorom najsilnejšou emóciou je kolosálny úžas nad tým, že žijem v celkom inej krajine než v akej žijem? Roth: "Slovensko som si vybral preto, že Američania vôbec netušia, že existuje." Pokiaľ je tomu tak, potom prvé stretnutie s novou krajinou (i keď filmovou) prostredníctvom tohto filmu musí byť pre nič netušiacich Amíkov "the ultimate experience in gruelling terror", takže vrelá vďaka. Ak si pre film zvolím konkrétne, existujúce miesto a urobím z neho miesto celkom fiktívne, neviem, aký zmysel má zvoliť si pre film konkrétne, existujúce miesto. Eli Roth ako človek evidentne ešte nedospel, ako filmár je voľne zameniteľný s ktorýmkoľvek hororovým céčkarom (prestrihnutie očného nervu na tom nič nezmení, pretože to bolo idiotsky nasnímané prestrihnutie očného nervu), no ako obchodník vyniká. Vie, že ak pouráža určitú cieľovú skupinu a následne sa v médiách vo veľkom štýle ospravedlní (napr. Islandu), dosiahne žiadanú publicitu. Ak však povie Sorry Slovakia, je to len fiktívny príbeh, ja poviem Sorry, ale mne je úplne fuk, aký je to príbeh - choďte nakrúcať horor niekde do slumu v Guatemala City a potom si trúfnite povedať, že je to elegantné Des Moines, Illinois. To by vám asi v Štátoch neprešlo, však. Úprimne dúfam, že ak Amíci "našli Ameriku" a v Európskej únii boli schopní objaviť krajinu, ktorá vyzerá ako Eritrea, Rwanda, Kambodža či Libéria, že sa v Angeline Jolie opäť prebudia materinské inštinkty a zavíta na Slovensko, aby si tu adoptovala ďalšie zo svojich detí... Pokiaľ sa oslobodím od "vlasteneckých pocitov", napriek reklamnej kampani ide o neuveriteľne nudný horor (Fulci by sa čudoval), ktorý dokonca nestojí ani za zapožičanie z DVD požičovne. Prihliadnuc k totálne imbecilnej kulturologickej koncepcii, ktorú tu Slovák nemôže prehliadnuť, je to ten "najčistejší" odpad, aký som dal za posledných ca 100 rokov. PS: Pán Tarantino je idiot, ale myslím, že jemu to skôr lichotí. ()

pornogrind

V předvánoční nudě jsem se rozhodl, že zkouknu tuhle Hostel(ovou) trilogii, jelikož jsem snad ani jeden díl neviděl celej. Eli Roth(a) mám rád, ale tohle mi vůbec nesedlo. ()

mzss1

|60%| Podobné hororové vyvražďovačky mám v oblibě. Přesto mě první HOSTEL moc neoslovil. Bylo to moc natahované, trvalo dlouhou dobu, skoro až do poloviny filmu než se začalo něco dít. Postavy nebyli nejhorší, to neříkám, jen mi ani to prostředí moc nesedlo. Jenže pak se to alespoň rozeběhlo. Máme tu pár krvavých a mučivých scén. Většina z nich se vydařila, třeba vyříznutí oka vietnamky či nařízlé paty u chodidel apod. Chvílemi to bylo dost ujeté. Ujeté typy těchto filmů mi ne vždycky sednou. Ale třeba série Wrong Turn – to je jiná liga. Takže první půle filmu o ničem, ta druhá už byla lepší a poslední třetina filmu téměř dokonalá. Ve výsledku lepší průměr, aspoň tak. ()

kingik

Pro mě je to kultovní záležitost. Těším se na další Rothovy filmy, protože ten chlápek hororům rozumí, ale zdejší uživatelé nerozumí tomuhle filmu. Tohle je velmi výrazný zástupce subžánru torture porn a nesedne každému. ()

Snorlax odpad!

Něco tak primitivního aby člověk pohledal. Považuji za zábavnější sledovat vývoj rozsvícené žárovky. ()

InJo

Brutální, úchylné, brakové. Ale i když je to místy hodně blbé a nechtěně směšné, pořád je to solidní zábava (hlavně ultrakrvavá poslední třetina). Já osobně Quentina celkem chápu. 50 % ()

Sonnery

FIlm má několik dějových linií: Soulož, soulož, soulož, soulož, japonka a oko na špagátu, malí slováci jsou závislí na žvejkačkách a japonka má ráda vlaky ()

Jordan

Dajme tomu, že by sa dej Hostelu neodohrával na Slovensku ale . . . v Kraplakistáne . . . alebo "Zemi - nezemi" . . . alebo Springfielde . . . alebo Gotham City . . . a dajme tomu, že prvý titulok nie je "Quentin Tarantino presents", ale "John Smith presents" . . . a dajme tomu, že 95% divákov má otvorenú myseľ, žiadne predsudky, vybrúsenú empatiu, zmysel pre humor a snahu o pochopenie a objektívnosť . . . no a dajme tomu, že ak idete pozerať "nejaký žáner", viete o tom, aký žáner idete pozerať a že ho idete pozerať (dobrovoľne a vedome) a tiež máte (nakoľko ho idete pozerať - dobrovoľne a vedome) filmy podobného žánru radi . . . tak potom nemôže nikto, ale vážne NIKTO tvrdiť, že "Hostel" je zlý film. Rozhodne nie, aby mal pod 40% (čierne hodnotenie) a také prekvapivo strašné komentáre. Chcel by som už len z princípu navštíviť kzfd (kazachstanskú filmovú databázu) a prečítať si hodnotenia Borata (na csfd s cervenym hodnotenim) . . . Nie je to geniálny, ani excelentný, ba ani výborný film - ale je veľmi dobrý - remeselne (v rámci žánru): či už tým remeslom beriete scenár (dramaturgiu), réžiu, kameru, strih, zvuk, cast (ĽUBO BUKOVÝ rulezz!), efekty. A štvrtú hviezdičku dávam "z princípu" - keby mal tento film geniálne hodnotenia, takých 69 - 70% a skvelé komentáre, dal by som 3***, ale tuto si dovoľujem aj ja isté osobné zaujatie (a nie samoúčelne protichodné väčšinovému). ()

Kudly4

Problém byl v tom, že v té době se stal Hostel mainstream Hororem, který se dostal do rukou, jak děckám, tak i lidem, kteří tento subžánr vůbec nesledují, ale také hlavně k těm, co to rovnou hážou do odpadu.  Za mě, jako Hororové fanouška, patří Hostel mezi nejlepší řezničiny všech dob a začátek mé lásky k Elimu. ()

dzej dzej

Ano, film je to velmi špatný a diletatský – jak scénáristicky, tak herecky, či obecně „filmově“… Nelze ale opomenout, že Hostel je na pomezí mezi béčkem a céčkem a nijak se tím netají. Pokud jej budeme brát jako reprezentanta určitého podlaží filmového mrakodrapu, tak bez problémů obstojí – továrna na mučení je poměrně děsivá, samotné brutální scény jsou dostatečně brutální a hot pussies jsou opravdu hot… Pro českého (a slovenského diváka) má navíc Hostel zvláštní kouzlo – filmový obraz našich luhů a hájů plný cikánských dětských komand, monster stojících u zvětralých piv a hudby Michala Davida je jednoduše neodolatelný. Můžeme si děkovat, že to tak vlastně ve skutečnosti není, můžeme se mučit otázkou „co si o nás ti Američané vlastně myslí?“, ale to je, slovy klasika, asi tak všechno co s tím můžeme dělat… Dovoluji si tvrdit, že zasazení Hostelu do našich končin učinilo tento film do jisté míry nesmrtelným… Do dlouhé tradice amerických horrorů ve kterých jsou reprezentanti „zdravé“ Ameriky napadeni naprosto nesoucitnými, nelidskými, absolutně hostilními a fyzicky znetvořenými burany (Vysvobození, Texasský masakr motorovou pilou, Hory mají oči) přibývá nový článek, ve kterém jsou ti zlí… MY! A ještě vzkaz Aidanovi: nehudruj a nečerti se – v jakém jiném filmu s celosvětovou publicitou se ti poštěstí vidět své rodné město, dokonce i rodný kopec, ba možná i rodný dům? ()

Anderton

Hostel akoby točili dvaja režiséri. Prvé cca dve tretiny, predtým, než sa dostaneme do opustenej továrne, je taká amatérčina, že by ste ju neuverili ani študentovi VŠMU, ktorému sa podarilo prejsť bc. štúdiom. No a samotná akcia na záver je síce slušná, má grády, je aj správne nechutná, ale scény akoby na seba častokrát ani priestorovo či časovo nenaväzovali. No a nevydaril sa ani casting, snáď len ten Fernandez je správne v prdeli a uveril som mu to. Takže ak to spriemerujem, 10% prvé dve tretiny, 70% posledná, vychádza mi to na 40%. ()

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008

Čtyři vraždy stačí, drahoušku

Čtyři vraždy stačí, drahoušku

02.05.2006

Na Slovensku sotva zavřeli kudly po kapsách, odložili nenávistnými prohlášeními pokryté transparenty a rozsekali rozpíchané voodoo postavičky scénáristy a režiséra Eli Rotha a producenti měli… (více)

Hostýlek u mrtvého plavčíka

Hostýlek u mrtvého plavčíka

09.04.2006

Eli Roth a Stephen King

Eli Roth a Stephen King

09.03.2006

Dimension Films získaly práva na zfilmování novely CELL z pera mistra hororu Stephena Kinga a za účelem převedení příběhu na celuloid byl najat Eli Roth, horlivý fanoušek žánru a tvůrce komerčně… (více)