Scary Movie 4

• USA Scary Movie 4 (více)

Co může být ještě neuctivější, vtipnější a děsivější než Scary Movie 3? Samozřejmě Scary Movie 4! Scénárista a režisér David Zucker se znovu sešel se scénáristy Craigem Mazinem a Jimem Abrahamsem, aby v tomto pokračování velmi úspěšné série opět posunul hranice komediálního žánru. Žádný blockbuster ani popkulturní ikona nejsou před jejich zběsilým humorem v bezpečí: oběťmi nemilosrdné parodie se stávají Válka světů, Nenávist, Vesnice, Hra o život, Million Dollar Baby, Zkrocená hora a celá řada dalších filmů... Tentokrát osud zavane naivní Cindy Campbellovou (Anna Faris), která se snaží budovat kariéru v oblasti péče o nemohoucí, do domu podivné staré paní (Cloris Leachman). Jako by nestačilo, že dům je ještě podivnější než ona obskurní důchodkyně a zjevně v něm straší, bydlí hned vedle skvěle vypadající kluk (Craig Bierko) a svět navíc sužuje akutní hrozba globální mimozemské invaze. Neohrožená hrdinka se však znovu vrhá do víru událostí a snaží se rozluštit hrůzné zprávy ze záhrobí, najít lásku na velmi zvláštních místech a zachránit svět před totální zkázou. Během hledání indicií, které mohou zachránit život nejen jí, ale i celému lidstvu, se setká s hrůznými leteckými katastrofami, pozoruhodnými nevidomými dívkami, vesnickými idioty, nedbale oblečenými rappery, psychotickými lidmi, kteří se připravují na přežití globální katastrofy, mimozemskými svěrači a dokonce i s populární televizní hvězdou Oprah! (oficiální text distributora)

crha

Myslel jsem, že už to mám hodnocený, protože jsem to viděl již dřív. Ano, jsem si vědom toho, že je tady spousta trapných vtipů, ale já mám tuhle sérii rád a bavil jsem se. Nebudu tvrdit, jak je tento humor debilní, abych byl za intouše. ()

Man Seger

Teraz hádžem dve hviezdy, pretože už je to o level lepšie ako trojka a zaslúži si to hodnotenie 2 z piatich, žiadne prižmúrené oči. Robiť si srandu z Vojny svetov mi prišlo aj celkom zábavné, citácie boli takmer presné a vtipné ( okrem rite z oblakov, čo prdí blesky, hádzania predmetov do tváre blondínke - to už je fakt mešuge a obohrané!) mám na mysli obrovský I-pod, VIP lóžu v Tripoddovi a úvod s Doktorom Phillom... tam, ale už aj všetka sranda hasne. Prichádzajú obrovské mračná debilín ( holá Nielsenova riť, decko vydané napospas bleskom, serúca Carmen Electra vo verejnej sále a neviem čo ešte všetko - nedá sa to spočítať na prstoch oboch rúk ) a ďakujete bohu, že to malo len 83 min. ()

Heroine

Já osobně Scary Movie vůbec ráda nemám. Přijde mi strašná škoda, když na to má někdo prostředky (a čas), vždycky si všechno zkazit nějakou mega trapností. Tím se film dočista zabije. Tady se taky našlo pár dost slušných citací, speciálně na cokoli kolem Toma Cruise. Ale jiný vtip to hned dokázal zase zkazit. ()

MikeeTheory

Podle mě si Scary Movie drží celkem dobrý standard. Pokud máte nasledované filmy, které jsou zde parodovány, tak máte o zábavu postaráno. ()

montongery

Myslím, že po jedničce tahle série konečně přestává mít klesající tendenci a alespoň se ustálí jako nej díl po prvním dílu. Člověk se tedy tady alespoň trochu pobaví, ale nevím, jestli to má moc něco společného s filmařinou. ()

KHkomiks

Supr parodie, toto je skutečně poslední díl série, na pátý se ani nekoukejte. Craig Bierko má charismatickou tvář a je bezva komik, nechápou, proč nehraje víc! Adept do Top 10 herců... ()

Ombak▼Penari

Skoro abych se za to styděl, ale já se u toho fakt dost chechtal. Já prostě parodie můžu. A je mi pak asi jedno co tam hraje za dřeva a jak blbě to vypadá. Prostě mě to rozesmálo, ikdyž je to taková podprůměrnost. ()

Rathalos

Stvrty diel opat v rezii Davida Zuckera a mozem povedat,ze som spokojny,o trosku slabsie ako trojka,no stale vyborna zabava,zasmial som sa a to je na prvom mieste v tomto zanri...:-) ()

domirovec

Uf, tak jako takhle. Čtvrtý Děsivý Film bude pravděpodobně (rozhodně) slabší než povedený třetí počin z téhle, né jenom horory parodující šílené série, ale furt v tu samou chvíli dokáže příjemně zlepšit den. Některé scény jsou velmi úsměvné, jiné zase trošičku slabší. Celý film ale táhne nahoru především úžasný Leslie Nielsen. Ve finále se však furt jedná o průměrnou zábavu, která se furt může pyšnit lepším humorem než druhý, víc než otřesný díl. 3/5 ()

Yomega

No musím říct, že po celkem dost negativních reakcích jsem na předpremiéru tohoto „veledíla“ vyrazil spíš z přemlouvání a kdyby bylo na mě, nikdy bych na to do kina nešel. První díl se mě líbil hodně, druhý byl totální odpad a třetí celkem fajn,ale na jedničku neměl. Čtyřku bych zařadil někam mezi dvojku a trojku, takže asi druhý nejhorší. První polovina byla moc dobrá a já si říkal, že to nakonec bude super, to jsem ještě nevěděl co mě čeká v té druhéfilmu po polovině došel dech takovým způsobem, že po první prosmáté půlce, jsem jen seděl a čekal aspoň na nějaký vtip, který bohužel nepřišel.Jinak Craig Bierko si po brutálním Maxu Baerovi z Těžké váhy střihl komediální roli a celkem mu to šlo. Ale koho jsem opravdu nestihl byl Michael Madsen.v parodii a ještě takovej štěkmáš to zapotřebí?? Sečteno podtrženo hodně slabý tři hvězdičkyale Vesnice nebo Zkrocená hora byly super:-) ()

Miki68

Tak jedničku jsem neviděl, u dvojky jsem se docela bavil, trojka byla tragická a tenhle díl jakbysmet. Ta jedna hvězdička je jenom proto, že jsem film viděl těsně po Válce světů a jediný tyhle parodický scénky snad poměrně povedený. Jinak si myslím, že by se mělo zakázat vařit víc než dva vývary z jedný kosti. ()

Fat'Fatal odpad!

David Zucker se musel zbláznit nebo minimálně podstoupit lobotomii, jinak si neumím vysvětlit, že jeho Bláznivá střela nebo Připoutejte se, prosím! patří mezi ty nejlepší parodie a tenhle ... "film" je takovej humus. Ještě trapnější, nudnější a blbější než dvojka a to je už hodně co říct. Pátý díl snad nemůže ani být horší... Jo vlastně, on ho bude točit znova Zucker... // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Yojimbo

Samozřejmě jsem nečekal žádné veledílo, ani gejzír gagů, jen výplach mozku a trochu té zábavy. Nuže, výplach to byl, občas jsem se i zasmál, ale po celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že se jedná jen o trochu pozměněnou trojku. Recyklované vtipy už nejsou vtipné, podobně jako neustálé bombardování diváků novými parodiemi na nové filmy. ()