Skrytá identita

• USA The Departed (více)

Oba pocházejí z chudinských bostonských čtvrtí, oba vystudovali policejní školu, každý však má jiný původ a jinou motivaci. Zatímco Colin Sullivan vyrostl pod ochranou psychopatického gangstera Franka Costella a k policii se dal proto, aby měl přístup k informacím a mohl ho včas varovat, Billy Costigan pochází z rodiny, kde byl každý nějak zapleten do podsvětí, a k policii nastoupil, aby se z tohoto prostředí vymanil. Dostane nabídku, aby jako tajný agent infiltroval zločineckou síť a pronikl až ke Costellovi. Když přijme, je po fingovaném prohřešku vyhozen od policie. Poté co si odsedí trest, upoutá na sebe gangsterovu pozornost. Podaří se mu projít všemi nástrahami a dostat se do jeho blízkosti. Problém je, že Costello zjistí, že má ve své blízkosti policejního informátora, a pověří Sullivana, aby ho našel. Costigan vypátrá, že gangster má u policie informátora a je odhodlán ho odhalit. Oba stoupají v kariérním žebříčku, snaží se odhalit jeden druhého a současně chránit své utajení. Navíc je ve hře ještě někdo, kdo hraje na obě strany. (TV Nova)

BenchPress

Už od úvodních záběrů vás Scorsese vtáhne do děje, ze kterého nelze a nelze vystoupit, protože má tempo, spád, spoustu postav a zvratů. Scorsese obsadil do filmů spoustu známých tváří a rozhodně to nebylo špatně. Tyto filmy, kde se vyskytuje hodně postav mám rád. Člověka to nutí přemýšlet a v tomto snímku mě Scorsese dvě a půl hodiny nadháněl. 5/5. ()

semti

Američani - Všechno jde vyřešit picnutím do hlavy. Vždyť zastřelit někoho je tak jednoduché a účinné. Ale jinak vcelku hezký film. ()

elanista1

Velmi prijemny cas som stravil pri tomto filme, ktory ubehol rychlo aj ked sa z uvodu pekne natahoval ale nakoniec som sa dockal ocakavanej davky filmarskeho umenia. Vsetci tu ospevuju genialny vykon Wahlberga ale ja to vidim presne naopak, vzdy ked otvoril hubu s tou jeho sprskou nadavok tak som sa citil hrozne, asponze nehral hlavnu rolu. Ale fakt, naco tolko nadavok? ()

Odpocivadlo

Raz som si len tak listoval TV program a priznám sa bolo tam na výber mnoho výborných filmov. Scorsese bol vtedy pre mňa neznámym, až kým som si nepozrel jeden film a potom jeho ďalší film a ďalší až som ich začal vyhľadávať. Konkrétne tento som videl len nedávno a tiež som si ho pozrel "len" pre to že ho režíroval Scorsese a tento ma zaujal najviac. Originálny príbeh a taká zápletka že som bol napätý od začiatku do konca a vôbec ale vôbec sa neskončil tak ako som si myslel a to ma na filme vždy dostane. Vynikajúci herci v oscarovom filme. 100% ()

swinevenca

Máta mě sral, jak si vždycky poradil, i ten konec se mu poved', vzal to pěkně v klidu, Leošoj jsem fandil, ale tomu se ten konec zas tak nepoved'. Výbornej hlavní song, excelentní magor Nicholson a fuckáč Wahlberg, nezřídka vtipnej a rychlej dialog podle mýho gusta, ale s každým zhlídnutím u mě ten filmák stoupá hlavně kvůli soucitu s Leošovou situací. ()

mArtinko5MB

Zo začiatku ma film začal baviť, opäť veľa známych tvári. Občas nejaký ten otrepaný vtip, pobavilo - najmä konverzácie medzi Wahlbergom a Baldwinom. Matt ma v tomto snímku mierne sklamal (zrejme preto, lebo som nedávno dopozeral Bourna :) ) a Nicholson mi do jeho role vôbec nepasoval. Skôr ho vidím v komickejších rolách, komédiach. Pripadalo mi, ako by sa veľmi snažil, mám ho asi dosť zaškatuľkovaného. Vyzdvihnúť musím DiCapria, pán herec, druhý film po sebe, v ktorom fakt výborne odohral. Povedal by som, že mierne zatienil ostatných. K filmu: vývoj deja popreplietaný, scény nie sú zbytočne natiahnuté, potešia najmä tie prekvapujúce z konca, osobne som veľmi spokojný. ()

chrchel

Moc fajn gangsterka, kde jsem byl schopen rozdýchat i Matta Damona (díky bohu za jeho roli šmejda, nerad k němu vytvářím nucené sympatie.) Zbytek účinkujících ovšem i tento malý nedostatek zakopal do země. Ze začátku filmu jsem byl poměrně zmaten, co se děje týče, ale při druhém zhlédnutí už mám ve všem pořádek a jen se bavím. Postava Marka Wahlberga se zde navíc nedá nemilovat :-D ()

Washa84

Sestava Matt Damon, Mark Wahlberg, Jack Nicholson a Leonardo DiCaprio (řazeno dle oblíbenosti herců) je šikovná volba pro napínavé kriminální drama. Děj mne udržel v napětí až do samotného konce. Právě filmem Skrytá identita se do mé obliby dostal Leonardo DiCaprio. Jeho předchozí role a filmy (hlavně pak Titanic, na který jsem přímo alergický) mě nikdy neupoutaly. Malou výjimkou byly snad jen Pláž a Ganky New Yorku, které byly předzvěstí změny k "lepšímu". To vše pak dozraje v Prokletý ostrov a Počátek. Ale zpět ke Skryté identitě, u mne nejsou žádné body ke ztržení, takže opět 10/10 :-) ()

Hruskovice

Nemůžu si pomoci, ale tento film mě v určitých pasážích hrozně připomíná film L. A. - Přísně tajné. (hodný-zlý policajt, krásná ženská mezi dvěma chlapy, přestřelka kde umře nebo je postřelenej skoro každej...) Tudíž jsem hned při prvním shlédnutí začal v mojí hlavě tyto filmy srovnávat a ve všech aspektech mě Skrytá identita připadala chudší, slabší napodobeninou. Zajímavé by bylo kdybych L. A. - přísně tajné nikdy neviděl, poté bych asi mohl objektivněji zhodnotit tento film, ale takto nemůžu dát víc než 3/5. ()

klichem

Skryta identita pre mna z neaktraktivnych akcnych filmov opat urobila zaner na ktory sa oplati vzhliadnut. Napetie, gradacia a prekvapivy koniec. Skláňam sa pred tvorcami a dokonalym spracovanim ale aj pred profesionalnymi hereckymi vykonmi hlavnych ci vedlajsich postav. ()

Weany

Kvůli tomuhle filmu jsem dlouho nemohla přijít na chuť Mattovi Damonovi. A to i v jiných filmech. Docela to se mnou pohnulo, ten film je fakt skvělej po všech stránkách. A konec je největší mazec. ()

calculus

Martina Scorsese mám rád, některé jeho filmy považuji za dokonalé a klidně se na ně můžu dívat pořád dokola. Skrytá identita pro mě tuto kvalitu nemá. Scorsese dlouho držel laťku vysoko, ale potom už přetahoval. Když zápletka začínala být jasná, její natahování bylo trochu naivní. Řekl bych až dětsky naivní, stejně jako jeden "dětský mafián" :-) Film mi dost připomíná starší snímek Krycí jméno Donnie Brasco, který se mi líbil víc. ()

Don Maty

Famózny Nicholson, DiCaprio, Matt Damon a Mark Wahlberg štandardne štandardný. Ale nebolo to ani tak herecké obsadenie ako scenár a režisérska taktovka Scorseseho, ktorá tento film spravila pre mňa legendárnym. Vynikajúci Thriller, kriminálka, kde som bol v napätí až do konca. Stretol som sa s názormi, že koniec bol príliš odfláknutý a vlažný oproti tempu celého filmu. Nesúhlasím, kto toto tvrdí, jednoducho tomu nerozumie. Inak to skončiť ani nemohlo...5 ()

baclajean

Hviezdami nabitý film, ktorého dej naozaj skvelo poukazuje na to, ako to v týchto kruhoch môže dopadnúť - ako na strane skorumpovanej polície, tak i na strane polície v prestrojení. Po naozaj dlhom čase konečne film, ktorý neskončil tak, ako by mnohí očakávali. Nicholson zahral svoju rolu veľmi presvedčivo. ()

Hezonja7

Rok 2006 je plný úžasných filmů, jeden z nich je právě The Departed. Úžasné drama ve kterém exceluje kdo jiný než Leonardo DiCaprio, scénaristé zde chtěli vystihnout mafiánský život na předměstí Bostonu, jak úžasný to film!! Velmi sem si oblíbil soundtrack Shiping up to Boston,film je po celou dobu správně naladěný pro odhalování krysy která je nastrčena jako informátor F.B.A. Doporučuji!! ()

AndrewNewman

Na Scorseseho príliš vláčne. Ako by točil podľa toho najpriemernejšieho scenára v Hollywoode. Dej je totiž to, čo divákov nedokáže poriadne zaujať. Aj keď film mal komerčný aj oscarový úspech, tak asi neupútal len mňa. Je to škoda, pretože herecké obsadenie je majestátne. ()

Blazis34

Pekelně zamotané drama ve státní policii s řadou hereckých hvězd. Jak DiCaprio, tak Damon, Nicholson či Wahlberg jsou prostě zárukou úspěchu a je na ně spoleh. Každý z nich ukázal v čem je silný a jaké herecké kvality má. Děj jsem zprvu moc nechápal, až se přes skvělou střední fázi začalo rozednívat a konec byl velice jasný a kvalitní. Líbilo se mi, že divák neměl čas se nudit a když zrovna chyběla akce, musel přemýšlet co se právě děje a jak se situace vyvrbí. Též chválím, že si tvůrci moc nelámali hlavu ze smrtí či nějakými nechutnostmi a snažili se to natočit tak, jak je to nejblíže realitě. Za mě ano, 75%, horší čtyři hvězdy. ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (více)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (více)