Skrytá identita

• USA The Departed (více)

Oba pocházejí z chudinských bostonských čtvrtí, oba vystudovali policejní školu, každý však má jiný původ a jinou motivaci. Zatímco Colin Sullivan vyrostl pod ochranou psychopatického gangstera Franka Costella a k policii se dal proto, aby měl přístup k informacím a mohl ho včas varovat, Billy Costigan pochází z rodiny, kde byl každý nějak zapleten do podsvětí, a k policii nastoupil, aby se z tohoto prostředí vymanil. Dostane nabídku, aby jako tajný agent infiltroval zločineckou síť a pronikl až ke Costellovi. Když přijme, je po fingovaném prohřešku vyhozen od policie. Poté co si odsedí trest, upoutá na sebe gangsterovu pozornost. Podaří se mu projít všemi nástrahami a dostat se do jeho blízkosti. Problém je, že Costello zjistí, že má ve své blízkosti policejního informátora, a pověří Sullivana, aby ho našel. Costigan vypátrá, že gangster má u policie informátora a je odhodlán ho odhalit. Oba stoupají v kariérním žebříčku, snaží se odhalit jeden druhého a současně chránit své utajení. Navíc je ve hře ještě někdo, kdo hraje na obě strany. (TV Nova)

MrPinkFloyd

DiCaprio a Damon - Dva moji nejoblíbenější herci v jednom filmu. Nemůžu si dovolit ale říct že tenhle film úplně bez chyby. Sem tam se objevily zdlouhavé scény, neobjasněné rozhovory a věci co se do krimi prostě nehodí. Na drouhou stranu zase můžu pochválit skvělé výkony a vlastně i celý štáb za to, jak byl film natočen. ()

joffreydepeyrac

Přiznám se, že mě matou některá rozporuplná hodnocení - film má skvělých 86%, přesto se tu píše o "nejhorším díle M. Scorseseho", chabé napodobenině asijského originálu, nudně rozvláčném úvodu atd. Já se královsky bavil od první do poslední minuty. Herecké výkony bez výjimky skvělé. ()

lineker

Strhující gradující thriller, kterému jen těžko něco vytknout, výborně napsané, zahrané, zrežírované. Scorsese ve své nejlepší formě. ()

andy60

Trilogii Volavka rovněž vlastním, ale zatím jsem ji neshlédl. Učiním tak, co nevidět, abych mohl porovnávat. Identita byla na můj vkus až příliš propletená postavami a dějovými zvraty, že se mně vybavilo přísloví V JEDNODUCHOSTI JE DOKONALOST. Spousta vulgarismů, headshoty, snaha diváka šokovat..., u mě však jen napůl. ()

SaintMichael

Velmi pěkně rozehraná partie, kde není nouze o napínavé okamžiky, ale poslední čtvrtina filmu to zbytečně pokazila a konec už to nenapravil. Škoda, mohlo to být na plný počet. ()

MrBlonde

Pokud hledáte film, ve kterém je akce, napětí, překvapivé zvraty děje,skvělé herecké výkony+skvělý herci a mnoho dalších filmově poutavých věcí, tak už hledat nemusíte. Člověk se, ale musí smířit s ne úplně dobře udělaným koncem. Čekal jsem co se stane v poslední scéně, ale čekal jsem to trochu lépe podané. ()

Daumatin

Skvelé herecké obsadenie pod štítom Scorseseho nám napovedá, že to bude niečo extra, niečo čo sa vymyká bežným štandardom no nemal som ten pocit. Prvá hodina mi pripadala ako by som sa díval na bežný kriminálny film a až s pribúdajúcim časom film postupne naberal tempo pričom finále bolo až moc prestrelené a dosť neočakávané a trocha komické. Neskrývam mierne sklamanie, že som čakal viac, ale stále je to nadpriemerný film. Matt Damon sa mi tam príliš nehodil a ani herecky ma nepresvedčil. Naopak Wahlberg a Martin Sheen mi tam skvele sadli. S tohto filmu dalo vytrieskať určite viac, takže tu vidím nevyužitý potenciál. ()

SeeSaw

Ultimátní herecký pětiboj (přestože Nicholson krade každou scénu pro sebe). I přes vizuální obměny a netradiční dějové linie je to učebnicová Scorsesovka. Opět jeho dokonalý smysl pro úpadek morálky a rozhořčení postav. Nakonec vlastně všichni proti všem, tak jak to v dobrých gangsterkách bývá. ()

Amellia

Tento film na mňa veľmi zapôsobil. Od začiatku až po koniec je tak presvedčivý.. je zaplnenými tými najlepšími hercami súčasnosti a navyše to režíruje Scorsese, ktorý to proste vie. Je to kvalitný film, ktorý sa na nič nehrá, žiadne náhody, kde filmový hrdina čeliaci navyšším nebezpečenstvám ostane ako jeden z mála živý a pod., žiadne motúzy popod fúz,nikto sa tam s nikým nemazná. Odporúčam pozrieť. ()

L.O.T.R

Opäť veľmi dobre zvládnutá krimi/dráma. Som neznalý originálu Volavka a určite si ho pozriem ale možno aj preto sa mi Skrytá identita páčila. Rozhodne nesúhlasím s tým, že by bol toto najhorší film Scorseseho, pretože taký Letec bol námetovo aj spracovaním úplne mimo a skoro ma unudil. Toto je naopak natočené veľmi mladistvo až by som neveril, že to točil Scorsese. Prvá polka sa síce trochu tiahne a hodilo by sa celý film skrátiť aspoň o tých 20 minút, no druhá polovica stála naozaj za to. 90% ()

failik

Akademií oceněný snímek od Martina Scorseseho plný hvězd a nečekaných zvratů. Jeden skvělý herecký výkon vedle druhého a nesympatická postava kam se podíváš. Zajímavá práce s kamerou a pěkný soundtrack. PS: Originál jsem neviděl a protože mám až příliš rád tuhle verzi, tak asi raději ani neuvidím. "Do you want to be a cop or only look like a cop ?" ()

MiLuka

Film je zážitkem od začátku do konce a DiCaprio s Damonem hrají jak o život ! Skvěle vystupňované napětí nenechá diváka ani na chvíli v klidu a samotný závěr filmu je dechberoucí !! - Oscar za nejlepší film a režiséra. ()

Richmond

Ďalší dôkaz o tom, že Martin Scorsese je majster svojho remesla- to je pravda. Skvelé obsadenie hercov aj ich výkony- fajn... ale ten dej... tak ja neviem či som buď pripečený alebo nerozumiem istým súvislostiam pretože na mňa toho bolo až moc- všetky tie mená a kto pre koho pracuje- to sa vám hromadí a vy stále nemôžete prísť na to prečo ten chlap zabil tamtoho atď. Ja by som tento film mohol pozerať 24/7 a stále by som zostal na štyroch hviezdičkách. Tým nechcem povedať, že film bolo iba vyšetrovanie a nebola tam akcia- práve naopak. Ale to, že každých päť sekúnd sa dej zvrtol nejako inak ma už dožieralo. Asi to bude mojou hlúposťou ale... 70% 4* ()

burg

Mám problém - DiCarprio a Damon si jsou tak strašlivě podobní, že jsem dobrou půlku filmu přemýšlel kdo je na jaký straně. Celkově nevýrazný a strašlivě natahovaný film, který se rozjede až někdy v půlce a to ještě kdo ví jestli a na půl plynu. Škoda dvou a půl hodiny. PS: tohle, že dostalo oscara? Probůh za co??? ()

supEnoc

Tohle je prostě lahůdka, kterou lze dát i několikrát a pořád to má grády...četnost plot twistů v poslední půlhodině může většina filmů jen závidět. Bravo pane Scorsese. ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (více)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (více)