Síla lásky (TV seriál)

Sturm der Liebe

Sila lásky

Telenovela / Romantický

Německo, 2005, 2381x50 min

Dirk Galuba, Antje Hagen, Sepp Schauer, Mona Seefried, Joachim Lätsch, Florian Stadler, Erich Altenkopf, Melanie Wiegmann, Dietrich Adam, Christin Balogh, Nadine Warmuth, David Paryla, Sarah Elena Timpe, Lorenzo Patané, Martin Gruber, Judith Hildebrandt, Christof Arnold, Susan Hoecke, Dominique Siassia, Caroline Beil, Inez Björg David, René Oltmanns, Henriette Richter-Röhl, Michael Zittel, Simone Ritscher, Anna Angelina Wolfers, Ivanka Brekalo, Gregory B. Waldis, Hans Kraus, Susanne Huber, Isabella Jantz, Wayne Carpendale, Johannes Hauer, Jan van Weyde, Jessica Boehrs, Simone Heher, Florian Böhm, Sandra Keller, Miriam Krause, Mirja Mahir, Sebastian Deyle, Nicola Tiggeler, Natalie Alison, Lili Gesler, Andreas Zimmermann, Gerd Silberbauer, Isis Krüger, Sabine Bach, Golo Euler, Andreas Thiele, Marianne Rappenglück, Heike Trinker, Philipp Sonntag, Claudia Wenzel, Mareike Lindenmeyer, Klaus Zmorek, Gabriel Raab, Andreas Borcherding, Lilian Naumann, Michele Oliveri, Luise Deschauer, Aloysius Itoka, Wolfgang Freundorfer, Janusz Cichocki, Christian Hoening, Eva-Maria May, Sven Kramer, Michael Jäger, Jurij Rosstalnyj, Sasa Kekez, Patrick Mölleken, Jenny Gröllmann, Susu Padotzke, Lena Meckel, Pierre Kiwitt, Daniel Buder, Isabella Surel, Markus Bader, Noémi Matsutani, Hartmut Volle, Rouven Blessing, Lilly Forgách, Florian Odendahl, Holger Gotha, Tobias Dürr, Annette Kreft, Gabrielle Scharnitzky, Christian Feist, Bernhard Bozian, Christian K. Schaeffer, Veronika von Quast, Joachim Kretzer, Mirjam Heimann, Lara Mandoki, Kai Albrecht, Lucy Scherer, Jennifer Newrkla, Anno Koehler, Guido Broscheit, Christian Feist (a.z.), Erich Altenkopf (a.z.), Sarah Elena Timpe (a.z.), Natalia Avelon, Marian Lösch, Robert Spitz, Lothar Berger, Julia Haacke, Silke Franz, Niklas Löffler, Günter Barton, Sebastian Fritz, Oliver Bode, Vera Lippisch, Marie-Ernestine Worch, Moritz Tittel, Jörg Malchow, Liza Tzschirner, Isabella Hübner, Philipp Moschitz, Torsten Eikmeier, Christiane Bärwald, Claudia Pupeter, Kerstin Gähte, Philipp Rafferty, Christoph Krix, Klaus Münster, Vlasto Peyitch, Julian Manuel, Benjamin Bieber, Günter Bubbnik, Felix Maximilian, Lars Doppler, Christian Rudolf, Anna Lena Class, Katja Lechthaler, Thomas Kubisch, Bruni Löbel, Lino de Greiff, Leon de Greiff, Mika Ullritz, Ines Lutz

Nechápu to množství odpadů, musím to trochu vyrovnat třemi hvězdami, protože podle mě existuje víc horších a slabších telenovel. Je ale pravda, že je to hodně předvídatelné, což je velké mínus. Nejlepší byly asi začátky - Sladká Laura & Miriam a Robert. Nejsem ale blázen, neviděla jsem všechny díly a velký fanoušek také nejsem.(20.1.2012)

• kubasimo

Tragédie. Z hudby, která podbarvuje všechny scény, mi je špatně. Když se koukám na obraz a poslouchám zvuk, má pocit, že mám rozbitou televizi, protože dabéři se opravdu netrefí ani do jednoho otevření úst postav. Kritizovat bych mohla ještě dále, ale už toho raději nechám. Snad jediné pozitivní na tomto seriálu je krásná německá příroda.(21.10.2011)

Mně se to náhodou líbí. Kritizovat umí každej. V televizi běží daleko horší pořady, které bych si nepustila ani z donucení. Ale na co kritizovat? Příběhy v tomhle seriálu mají spád - hlavu a patu. Natahovaný je to jako každý seriál (resp. telenovela). Ať je to jak chce, jsou tam herci, kteří umí hrát. Na to nemusí být světoznámí. Tenhle seriál je jediný, kvůli kterému zapnu tv barrandov(28.4.2014)

Verner už má x-tou ženu, ale stále miluje svou ex Šarlotu, která už má x-tý účes. Záporáci se přelévají v nejlepší kamarády a naopak... prostě nikdo není černý, nebo bílý. O absurdní situace není nouze - ať už jde o ztrátu paměti, citů!, slepotu, rakoviny a nádory, spoustu nemanželských dětí (Vernere! Ty kanče!), africké princezny, argentinskou mafii a podobně. Přes to všechno si můžeme být jistí, že budeme sledovat další a další dvojice, které si jsou sice souzeni, ale cesta k jejich lásce bude nesnadná a zlomí srdce mnoha lidem. Ach :-) Já si na tento hotel docela zvykla a ráda se kouknu (i když občas prskám smíchy)... zrovna teď je tam zima a ta krajina je nádherná.(10.9.2013)

Co blázníte, vždyť je to náhodou docela prima! Jsou daleko horší o těch jihoamerických ani nemluvě.. Jeden z mála koukatelných opravdových zcela myslitelných běžných ale hlavně i docela reálných příběhů...Čas uběhne jako voda, jen tý přehnaný patetičnosti (v podobě citů, vyznání lásky ap) bych občas trochu ubral. Dávám za tři a dal bych možná i víc, nebýt tam toho organizátora šéfkuchaře Roberta kterej je někdy fakt na ránu:-) Ale i tahle role je zcela běžná v normálním životě, hlavně někteří podnikatelé by se v ní mohli vidět. Docela povedená romantická telenovela po Německu, ve které se pořád něco děje a pořád vás něčím překvapuje:-) Co Němci neumí tak to jsou v první řadě rádoby detektivky, romantické seriály alá Rosamunde Pilcher a pak možná až ty pokusy o telenovely:-) ps: Oblíbené postavy: recepční Alfons Sonnbichler a šéfkuchař Robert Saalfeld ml. :-)! 1.série 3*, 2.série 3*, 3.série.....(14.1.2009)

• - Fürstenhof sa nachádza v nemeckej dedine Vagen. (nico_1)

• - Fürstenhof v skutočnosti nie je hotel, zábery z jeho izieb, recepcie, kuchyne a ďalších interiérov sú natáčané v štúdiu. (nico_1)

• - Úvodní píseň k seriálu nazpívala Curly, jmenuje se "Stay". (PeterAga)