Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

Paity

Na konci světa je popravdě už trochu překombinovaný díl karibských pirátů. Skoro by se hodilo dát to celé na dva díly, ale samozřejmě jako divákovi by se mi také čekat nechtělo. Jak to tedy zhodnotit. Jako film, který je pořád něčím zajímavý, že je stále vtipný, ale už ne tolik jako díly předchozí. ()

VIPerson

Kdyby tu nebylo toho(těch)předchozího filmu,jistě by se na něj lidé dívali daleko lépe než takhle.Ty filmy nejsou tak špatné a zas o tolik moc jiné než jednička,co si budeme nalhávat. ()

Shimitz

Nevím, jaké zvíře musí Gore být, aby natočil dvě hodiny nekřesťanské nudy a zakončil ji největší bitvou v historii (námořní) kinematofragie. 49% ()

Crackonosc

Zbytečně ukecanej snímek, kterej se snaží dělat z obyčejnýho popkornu něco jako kult. Sem tam dobrej vtípek. Závěrečná bitva sice překombinovaná (jak již to poslední dobou bývá), ale narozdíl od zbytku filmu zábavná. Celý by to chtělo aspoň o hodinu sestříhat. Nechápu co je to za módu tahat akční filmy nad dvouhodinovou stopáž... a už vůbec nechápu, co se na tomhle někomu líbí na 4* ()

blues

tady nejde nez srovnavat s predchozimi dily. s jednickou je to nesrovnatelne, spousta veci uz je okoukanych, postavy zname. ve srovnani s dvojkou to vychazi temer nastejno, jen je akce v konci sveta rozlozena vic po cele delce filmu, takze jsem se na rozdil od dvojky nenudil. je sice pravda, ze pasaze jsou tu rozvlacne a nektere sceny jsou vylozene navic, no divat se na to rozhodne da, kam se na to hrabe Spiderman... ()

Drc

Zejména v první polovině je zřejmé, že této sérii dochází pomalu dech. Zbytečně překomplikovaný děj, složité dialogy (i když někdy velice zajímavé) a ztráta nenáročné akční lehkosti. Trochu jsem se nechytal. Na druhou stranu druhá polovina to napravuje jak se jen dá a vrací se ke kořenům díky spádu a zábavnosti. Celkově se to líbit bude, pokud nebudete mít přehnané očekávání. Jen zbývá připomenou naprostý odklon od reality, kdy skuteční piráti byli brutální vraždící monstra. ()

Cassandra

Jsou to velmi těsné čtyři hvězdičky, ale dám je, protože jsem se bavila, líbila se mi hlavní dějová linie a závěr, herci mi přišli dobří (hlavně Depp, Rush a Chow) a humoru a akce byl taky celkem dostatek. Rozhodně to není takový průšvih jako Spider-man 3. Jenže film má jeden hlavní problém - nedokáže sladit své tempo s odhalováním děje. Jeden příklad - Bloom od začátku v jednom kuse tvrdí, že aby zachránil otce, potřebuje Černou perlu. Pořád jsem přemýšlela na co, až asi po třičtvrtě hodině jedna z postav pronesla, že je to jediná loď, která dokáže dohonit Holanďana. Hmm, nevím, že by to kdy předtím v předchozích dílech bylo řečeno. Podobným způsobem tvůrci předkládají většinu nových informací (např. o pirátském sněmu, Kalypso) - postavy sem tam prohodí jen tak mimoděk jednou větou nějakou pro děj závažnou narážku tónem, který říká: ale tohle jistě již dávno víte, a jede se dál. Scénáristi si asi mysleli, že se divák už nějak zorientuje, ale tento přístup působí hrozně rušivě, a místy jsem se fakt nechytala. Nicméně se filmu podařilo mě docela vtáhnout do příběhu, a závěrečná třičtvrtěhodina měla fakt náboj. Celkově bych trilogii zhodnotila - jednička 65 %, dvojka 79 %, trojka 74 %. Jednička je moc jednoduchoučká a přímočará, dvojka roztahaná a trojka překombinovaná. Ale jinak jsou to fajn dobrodružné filmy :) ()

shimpy(CZ)

Zbytečně natahovaný děj, ukecaný scénář, dvě, možná tři akční scény... Chyběla mi ta ztřeštěnost a lehkost, kterou jsem zažil u dvojky. Přehršel postav, v níž se leckdo může opravdu ztratit. Ale film jako celek je pořád oddychový, na sličnou Keiru se také pěkně dívá, na kouzelné kreace Johnnyho Deppa (byť jich výrazně ubylo) se také pěkně dívá a Bill Nighy coby Davy Jones ani nemusí mluvit a charisma z něj jen čiší... Nebýt těch prvních výše zmíněných věcí, hodnotil bych určitě líp. ()

Ondis

Jelikož si první dva díly vůbec nepamatuju, tak třetí díl beru jako nezávislý film. Musím se tedy zmínit o fakt kvalitním dobrodružným filmu s výborně zahranou hlavní postavou vtipnýho sympaťáka kapitána Jacka Sparrowa. Mínus jsem viděl v délce snímku a v matoucích zvratech, které stejně nehráli žádnou významnou roli v celé dějové linii. 75% ()

Radim

Po skvělé jedničce a slušné dvojce přišlo zklamání - velké, nepřehledné a hlavně n e u v ě ř i t e l n ě dlouhé. Pravda, hýbe se to hezky, efekty jsou velkolepější, ale obsah se vytratil a nad vodou film drží hlavně Depp a právě ty efekty. Škoda, prokletí trojek se potvrdilo. ()

Sairina

Poslední hřebíček do rakvičky Pirátů. Hned na začátku se vám před očima zjeví ne moc podařené kulisy Singapuru. A pak začne slet nepřehledných dějů a historek. Cekově scény na moři jsou docela slušné i ty bojové ale děj stojí za starou belu. Kdo by si myslel, že bude mít trojka slušnou úroveň, hluboce se mýlí. Dalo by se říci, že jediné malé světýlko na konci tunelu, bylo pár krátkých minutek s Keithem Richardsem. Hollywood zase jednou natočil film, který pro inteligentně přemýšlející Evropany znamená skoro šílenství, neboť, když se zamyslíte nad dějem zjístíte na konci filmu, že je zde řada chyb. Kdo nechce znát konec dál ať nečte! Když uvěznili Kalypsó ( již v tuhle chvíli jde vidět, že je to opět blbost - Kalypsó a bohyně moří xD), musel za ni kapitán Bludného Holanďana převážet mrtvé duše. Jenže na konci filmu je Kalypsó osvobozená, ale Bludný Holanďan musí pořád převážet mrtvé. Proč? vždyť už je Kalypsó volná tzn. že Bludný holanďan a jeho posádka jsou svobodní nebo ne? ()

defagoo

Peníze jsou vidět a to je zásada megahitu, ale zralou blbost tohoto filmu to nezaplatí. A johnny mi nikdy nebyl víc ukradený než tady a to není dobré... ()

FARGO

Na druhé shlédnutí musím hvězdičku přidat, filmu by sice slušelo zkrácení(hlavně některých dialogu), ale mytologie je parádní a tentokrát není hlavním pozlátkem Depp ale Rush, který je perfektní. ()

Prochy38

Už to prostě není ono. První film nabitý efekty, slušnou a vtipnou akcí a dobrou hudbou neutáhnou dál jen Deppovy hlášky a grimasy. 60% |||||| Po dalším zhlédnutí musím hvězdičku přidat. Už jen za ty efekty! ()

Wishkah

Po výborně zábavné jedničce a rozporuplné dvojce je tu vcelku nudná trojka. Peníze, které se utratily za výpravu jsou opravdu vidět, ale raději se mohly nacpat do nějakého lepšího scénáře. Každý je tu proti každému, furt tam je nějaký zvrat, až z toho má člověk strašný guláš. Navíc tu postrádám lehkost a humor prvního dílu a to je taky velký problém tohoto dílu. Piráti se začali brát zatraceně vážně. Vezměte si třeba už jen tu písničku v úvodní scénu. V prvním díle to byla pirátská hymna, odrhovačka, kterou nezná dokonce ani Jack Sparrow. V tomhle díle se z toho stal dokonce jakýsi manifestační protestsong, který má obrovský význam. Stejný problém prakticky zničil veškeré klady Mumie. Gore Verbinski nedal do filmu nic nového. Režíruje nudně a ta finální akce stojí za prd. Určitě nejsem sám, kdo si na konci říkal: "A to je jako všechno?" Herecky taky žádná výhra. Bloom je dřevo, Knightley jako by film nudil a chtěla by být už pryč a v médiích strašně propagovaná účast Chow Yun-Fata byla tak krátká, že sem ho ani pomalu nestihl sledovat. Jen Johny Depp a Geoffrey Rush jako jediní nezklamali a ukázali, že patří do jiné ligy než ostatní.Svoje role si evidentně hodně užívali. Z celého filmu mi po titulcích zůstal v hlavě jen skvělý výstup Keitha Richardse a boj o velení Sparrowa s Barbossou. A to je na tříhodinový film sakra málo ()

ThomasCrown

Vizuál filmu ma ešte vždy dokáže upútať, ale celkovo mi posledná časť príde nudná a akosi bez nápadu. Veľmi ma však potešila Keira, ktorá sa na konci sveta stala krajšou ako kedykoľvek predtým. ()

Xavi6

Nebývale epické zakončení dvojságy Pirátů z Karibiku. Je pravda, že sice začátek byl hodně, ale opravdu hodně zdlouhavý, byl nezáživný, samé kecání postav, prostě nic moc, ale tak epické finále jsem opravdu nečekal! Taková bitva lodí je sama o sobě hotově dobrá věc a scéna, ale že se jim povede z toho udělat ještě něco lepšího, tak to jsem opravdu nečekal. Líbil se mi i lehký nádech Asie, který zde hrál velice podstatnou roli, prostě už to chtělo dodat nějakou vedlejší šťávu. Celkově opět byl nejlepší Johnny Depp. jeho humor je prostě nezastavitelný. ()

Hanes88

Ne ne ne a prostě ne...Prostě jednička byla jednička a ty dvě pokračování už byly dost přehnané. Trojka vyvrcholila nejhorším možným způsobem a mě těžce zklamala. 40%. ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky