Koprodukční sci-fi horor v režii Juana Carlose Fresnadilla navazuje na úspěšný film 28 dní poté. Odehrává se šest měsíců po tom, co děsivý virus takřka vyhladil obyvatele Velké Británie. Armáda nyní vyhlásila, že boj s virem úspěšně vyhrála, takže uprchlíci se mohou vrátit a začít s obnovou země. Patří k nim i Don Harris se svou ženou Alicí a dvěma dětmi, kteří nákazu přežili. Nikdo ovšem netuší, že virus nebyl zničen úplně a vzal na sebe ještě nebezpečnější podobu. (oficiální text distributora)

Trailer 1

B!shop

Jako cekal jsem vic, ne ze bych byl vylozene zklamanej, ale film trpi klasickejma problemama hororu. Zacatek me navnadil, ta uvodni akce s nakazenejma byla totiz fakt libova. Jenze pak je 45 minut kecani, zabery na opusteny mesto a podobne a krome par drobnosti se nic moc nedeje. Pak se rozjede zaverecna pulhodinka, ktera spis pripomina akcni film. Ale celkove je ve filmu par slusnejch lekacek, atmosfera dobra, ale ne nak zvlast hororova, spis to bylo napinavy. No a kdyz dojde na nakazeny, tak to je fakt masakr, reziser nakou tu krev neresi, takze to lita vsude (vrtulnik rulez) a je to fakt rychly, brutalni a smrtici. Bohuzel taky trochu zmateny. Potesil me Robert Carlyle, netusil jsem, ze tu hraje, akorat me sralo to neustaly cpani otce do deje, to bylo fakt opruz. Celkove se jedna o dost krvavej a napinavej horurek s dobrou hudbou, ale stejne to na vic nez slabsi 4* nebude. ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný horor, ktorý je pokračovaním vydarenej jednotky. Má veľmi dobrý príbeh odohrávajúci sa polroka po predchádzajúcich udalostiach, kedy už vírus vo Veľkej Británii prakticky zmizol a postupne do oblasti prichádzajú noví obyvatelia, ktorí s pomocou americkej armády chcú celú oblasť oživiť, ale vírus sa predsa len vráti a všetci musia bojovať o svoj život. A tak skupinka utečencov s dvomi deťmi, ktoré môžu byť nákaze odolné musia uniknúť nielen pred vražednými nakazenými, ale aj vojakmi. Spracovanie sa mi páči, síce po vydarenom úvode si na to hlavné treba nejaký čas počkať, aj keď ani s touto neakčnou fázou nemám žiadny problém, celý tento nový systém je tu podaný dobre, bavilo ma sledovane hliadok, ale aj všetkých dôležitých postáv, ale v polovici sa to predsa len rozbehne a začne sa neustály boj o život, celá táto časť je nadmieru dynamická, páči sa mi rozmanitosť, keďže stále treba unikať pred niečím iným, či už nakazenými, vojakmi alebo aj rôznymi spôsobmi vyhladenia celej oblasti, čo ma dosť zaujalo, jedine by som sa určite zaobišiel bez toho úplne zbytočného prvku, prenasledujúceho otca, čo sa tu vôbec nehodí a hlavne v záverečnej fázi jeho prítomnosť získa väčší význam a to ma sklamalo. Ale zase chválim úplný záver, ktorý dopadne asi najlepšie, ako mohol. Akcie je tu dosť a páči sa mi. Síce viaceré scény mi vizuálne až tak moc nesadli, zbesilý strih moc nemám rád, aj keď tu má v daných situáciách svoj význam a hlavne dobre vyjadril nekompromisnosť a drsnosť týchto situácií a mimo toho už môžem len chváliť, akcia je dynamická, správne drsná, krvi a aj obetí je tu nespočet a ako som spomínal, aj rozmanitá. Najviac sa mi páči perfektne natočená úvodná naháňačka, ktorá je aj dosť napínavá a viacero rôznych veľmi zaujímavých scén, ako likvidácia nakazených vrtuľou vrtuľníka, útek mestom a rôzne iné. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, Jeremy Renner vo svojej najlepšej úlohe, podobný typ úloh, tentoraz odstreľovač mu skvelo sedí, len škoda, že upadol do tej najhlbšej komercie, príjemná Rose Byrne, nesklamali ma ani deti, obzvlášť Imogen Poots a ani Robert Carlyle nie je zlý, len jeho úloha je tu skôr na škodu. Réžia a technická stránka sú výborné, síce niektoré efekty skôr zaostávajú a aj ten spomínaný strih v niektorých scénach ma skôr sklamal, ale inak mi štýl tohto režiséra výborne sadol, hlavne týmto dynamickým štýlom. Jednotku mám rád a toto pokračovanie jej nerobí žiadnu hanbu, je to síce dosť odlišný film a hlavne výrazne veľkolepejší, ale bavil ma podobne. Dúfam, že bude aj trojka. 78% ()

3DD!3

První půl hodina je skvělá. Začátek se znovu-osidlováním Británie, respektive Londýna nabízí úžasnou atmosféru a očekávání co bude dál. Pak snímek přejde do části, kde znovu začne řádit infekce (to doufám není spoiler ;-) a začíná masakr. Scéna, kdy snipeři nedokáží rozeznat infikované od nenakažených je obzvlášť působivá, stejně tak bombardování "prvního sektoru", kosení trávy vrtulníkem a stadion ve Wembly (hoši už si tam tenis nezahrajou che che). Vlastně i cesta naslepo tunelem je geniálně udělaná. Bohužel se jedná více méně o klasickou útíkačku, což trochu kazí dojem z tak skvěle rozehrané partie. Každopádně, nudit se určitě nebudete, tím jsem si jistý. Herecké výkony jsou taky hodně slušné (hlavně dvojce Rose Byrne a Jeremy Renner). A konec? Tak trochu klišé, ale já mám pro tenhle typ konců slabost :-). No nic jdu vyhlížet zombíky z balkónu. Je to přece jenom docela kousek. Naschle za 28 MĚSÍCŮ POTÉ. ()

EdaS

Těžké rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami: 28 Weeks Later nedrží diváka tak silně pod krkem jako Boyleův film kvůli slabší identifikaci s postavami, méně přehledné režii a šílenému střihu, díky čemuž se snižuje orientace v akčních scénách. Na druhou stranu jsou "Týdny" podstatně rozmáchlejší, takže si člověk apokalyptického Londýna fakt užije. Ke čtyřce se nakonec kloním kvůli neskutečně nářezové poslední třetině (bombardování, plyn, helikopsekačka atd.) ()

TheDarKnig

V mnoha ohledech se tento film vyrovná jedničce, žel v mnoha i zaostává.. Zápletka je opravdu banální a klasicky hororově blbá.. Hlavní "záporák" má neskutečnou výdrž, zabudované GPS a je téměř nesmrtelný, armáda dělá samozřejmě největší bordel. Vojáci se nudí a chtějí akci, a když příjde, nedokážou absolutně nic.. A tentokrát je to už určitě horor, jestli se o tom u jedničky trochu dalo pochybovat, tady jsem dostal někdy až přemrštěnou porci brutalit, a různých chuťovek (jedna jako odkaz na jedničku), opravdu skvělá byla ale jen jedna (víte která). Carlyle hraje lépe než Murphy, leč jeho charakter není dotažen a zase vyhořívá na logických dírách. Režisér Fresnadillo je určitě talent, kdyby dostal do rukou lepší scénař, byl by to jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl.. Znovu jako u Boylea, kamera skvěle zabírá prázdný Londýn, dočkáme se i skvělých pohledů přes zaměřovače nebo noční vidění (ke kterému se prý váže velmi strašidelná scéna... neviděl jsem film v noci, takže se nebojím :-)) Ostatní hlavní postavy nejsou otravné (děti), jsou sympatické (doktorka a skvělý Renner..) a druhá polovina filmu je jeden velký běh.. Nejlepší na tom je, že jsem absolutně netušil, kdo zemře a kdo ne.. A závěrečná scéna ve zvráceném slova smyslu potěšila.. Těším se na další díl.. SUMA: velice obstojný zombie running horor, se sympatickými hereckými výkony, skvělou kamerou a vynikající atmosférou podpořený gradující a depresivní Murphyho hudbou.. Dolů ho ale sráží špatný scénař.. O fousek horší než jednička, ale stále zůstanu na čtyřech.. Vždycky jsem měl rád zběsilejší, akčnější a dražší filmy ;-)) ()

• Původně studio uvažovalo o možnosti natočit film 29 dní poté, který by se odehrával těsně po konci jedničky, ale nápad byl zavržen pro jistou šablonovitost. Další plán byl naplnit filmem díru mezi vypuknutím nákazy a začátkem prvního filmu. SAS by v něm zachraňovala královnu. Ale i tento nápad byl smeten ze stolu a došlo na námět, kdy se země dává do pořádku a něco se (jak jinak) podělá. (Rodriguez)
  • Danny Boyle, režisér originálu O 28 dní... (2002), ktorý v roku 2002 spolu s Resident Evil nanovo nakopol divácky záujem o zombícke krváky, odmietol pokračovať ako režisér, ale zostal aspoň v úlohe producenta. (Greenpeacak)

Související novinky

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (více)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (více)