Zásah policie proti překupníkům drog končí krvavou přestřelkou. Policisté Francis a Ray Tierneyovi objeví na místě zásahu několik mrtvých kolegů a gangsterů. Jejich otec, který také pracuje u policie, přiměje Raye, aby se ujal velení speciálního týmu pověřeného vyšetřováním. Ray další den objeví na místě činu ztracený mobil a svědka, který potvrdil, že po přestřelce odsud unikl v taxíku zraněný gangster Angel Tezo. Mezitím Rayovi kolegové objeví opuštěné taxi s mrtvým taxikářem. Ukáže se, že to je parta zkorumpovaných zločinců v uniformě, kteří jsou do případu přímo zapleteni. Chtějí zpátky peníze, a proto musí najít Teza dřív než jejich kolegové z jednotky vedené Rayem. Aby zdrželi vyšetřování, zapálí taxi a vydají se po Tezových stopách. (TV Nova)

BuryGol

Ukažte mi dneska jedinýho pořádnýho poldu, kterej by byl čestnej, nebral obálky nebo se nezvýhodňoval odznakem. Možná v Anglii nebo v USA, kde z cajtů maj respekt. Zato u nás se jim smějou i děcka. Zajímavej film, jehož téma se vám dostane pod kůži. A má dvě ponaučení-Hispánci a tmaví jsou verbež a nikdy nemějte v práci rodinu. To prostě nefunguje. Jinak obsazení je chvályhodný. Snad jen ta bitka na konci nebyla nutná a konec moh bejt taky lepší. ()

Styxos

Gavin O'Connor a Joe Carnahan. Rodina policajtů, Norton, Farrell, drsný ulice New Yorku, fight (club) v irským baru. A žehlička už nikdy nebude jako dřív ()

P1tr

Parádní herecké výkony jsou hlavní pýchou tohoto policejního dramatu s rodinným prvkem, který v mnohém působí sympaticky, ale nedokáže zakrýt své nedostatky. Tvůrci ani na ploše delší stopáže nedokáží rozehrát příliš zajímavý a detailní příběh a místo toho se nám dostane nevyrovnaného děje, který střídavě baví a nudí a nepřináší do žánru nic nového. Absence inovace by sama o sobě nevadila, ale museli by to tvůrci vynahradit zajímavým a vtahujícím zpracováním, což se jim nepovedlo. ()

Soweek

Temné, je to temné. Na povrch zde vypluly prvky, které bych čekal spíše od Maxe Payna. Je vidět, že když se někde pokazí, jinde se zas zadaří. Edward se sem hodí stokrát lépe než do Hulka a Jon Voight odvádí práci lépe než na jedničku. Pokud máte chuť na kvalitní kriminálku o zkorumpované policii, tak toto je ještě lepší volba než mnou naposled vidění Street Kings. 4,5* ()

DeLaMorte

Další z filmů o zkorumpované policii nás ničím novým nepřekvapí.Celkem dobře předvídatený děj se spoustou kvalitní akce a pohled do zákulisí policejních vyšetřovacích metod v čele s dobrým hereckým výkonem všech co se ve filmu objeví.Průměrné hodnocení je přesně to co film nabízí. ()

bloodvomit

Přijde mi že to docela táhne Norton. Farrela v tomhle snímku moc nemusim a moje očekávání to nepředčilo, vcelku průměrnej thriller. ()

ZkuKol

Policejní dramata jsou většinou nadprůměrně obsazená, hodně ukecaná a nebývají žádnými trhači návštěvních rekordů. Přesto jich je čím dál víc. Čest a sláva trochu připomíná We own the night svou rodiností, ale tím podoba končí. Norton, Farrel a Voight jsou lepší sestava herců, není tu žádná trapná Eva Mendez, celá atmosféra je mnohem syrovější a reálnější a hlavně to dobře odsýpá a nehrozí vám, že u toho usnete, nebo se ukontrolujete hodinek. Velmi dobré policejní drama, ale průlom nečekejte... 75% ()

sedm.1

Spolu s Noc patří nám film,který navazuje na tradici starých poctivých kriminálek,bez kupy všemožně efektních výbuchů,přecoolovaných týpků,hromady nereálné akce,ale sázící spíše na poctivý příběh z policejního prostředí,plného korupce,zkaženosti a zbytečné brutálnosti v přímém kontrastu s poctivostí,oddaností,morálností.Bohužel,Hrdost a sláva mě zaujal daleko méně než zmiňovaný "kolega" Noc patří nám a to ve všech směrech.Hrdost a sláva nemá až tak zajímavý příběh,má slabší spád,herci si odehráli sice co měli,ale nepřidali nic navíc(což vzhledem k obsazení obzvlášť zamrzí) a ani atmosféra a emoce nejsou tak hluboce propracované.V žádném případě ale nechci Pride and Glory označit za špatný film,jde o velmi poctivou kriminálku,která své postavení na slunci má velmi zasloužené,ale za víc než průměrný film o policajtech ho nemohu zkrátka označit,neboť nedokázal nabídnout víc,než co nabídnout měl. ()

Maynard.

Je to něco mezi třemi a čtyřmi *. Film to není vůbec špatnej, naopak má to dobrej scénář a výborné herecké výkony. Co ve filmu ale hodně postrádám, tak je akce... Celou dobu se prakticky jenom mluví a mluví, jasně, nečekal sem žádný honičky a střílení, ale té akce by si tento kousek zasloužil o kousek víc :o). Páč, až zas tak úplně nadupaný drama to také není, je to prostě něco mezi... Zápletka vzdáleně připomínající L.A. přísně tajný. Co bych vypíchnul, tak je závěrečná bitka v baru za doprovodu krásné irské písničky. Tuším, že se na tento film už nikdy nepodívám, ale to jedno skouknutí si to zaslouží... Na závěr si zazpíváme, hmm? Korupcé, korupcé, všude samá korupcé, nedělejte ze mě blbce, já se*u na ty tupce. Pé.Ó.El.Í.Cé.Í.É. chcete vopruzovat mě? tak to teda né! (Chaozz - Policijeee) :o)) ()

SG-1

"Koukni se, ty vemeno, mě nezajímá, kolik máš prachů, s kým jseš nebo nejseš kamarád." -Jimmy Egan- ()

velkyvezir

Začátek filmu avizoval zajímavou zápletu, ovšem u celého filmu jsem shledal následující problémy, které mne vedly k průměrnému hodnocení: 1. Od začátku je jasné, kdo je dobrý, kdo je špatný. 2. Ačkoliv mohlo jít o solidní detektivní thriller, pachatel byl v podstatě zjištěn jen náhodou (např. k čemu tolik obrazů při nálezu mobilu ve sněhu, když dále ve filmu nefiguroval?) 3. Postradal jsem nějaké překvapující zvraty, jako byly ve Spy Game. ()

jondoe

Paradna ,drsna kriminalka o zkorumpovanych policajtoch. Rezia krasne pomala odkryva charakteri postav. Herecky dobre zvladnute a koniec ma fakt prekvapil. Neda mi nespomenut Johna Voighta ktory poslednu dobu hra vacsinou vedlajsie ulohy ,ktore si uziva. Jeden z najlespich filmov na tuto temu. ()

iXtr3m3

Pekný príklad pre každého filmára, ako z minima vyťažiť maximum. Klasická oldschoolovka, prevarený námet podaný zaujímavou formou, kde príbeh a vzťahy medzi postavami prevládajú nad akciou a efektami, čo samozrejme neznamená, že by to hodnotu filmu znižovalo, pretože po technickej stránke je zvládnutý skvele. Taký mladší brat vynikajúceho "We own the night". Je pravda, že druhý menovaný snímok je asi o 100% lepší, ale obidva berú všetko z tej reálnejšej a ľudskejšej stránky a nielen tej efektovej, čo robí obidva snímky pozerateľnými a nestárnucími. Čo dodať na záver? Dobrý film. ()

DavidS.

Colin Farrell, Edward Norton a Jon Voight v unylé krimi o jedné policejní rodině a korupci, kterých jsme už viděli spousty...Bohužel hned záhy ale tušíme, jak jsou rozdány karty, kdo je bad boy a kdo si bude hrát na Mirka Dušína bez ohledu na následky... Příběh tím ztrácí napětí a bez nějakých zvratů a v přetažené stopáži se dobere očekáváného konce... ()

Maark

...celkem silné herecké obsazení, ale ne dostatečně využité. Dějová zápletka moc nepřekvapí a neohromí. Pokud by filmu nepropůjčil své charizma Farrell,Norton a Voight, tak by to bylo na dvě slabší hvězdičky.. Zamlouvalo by se mi prohození rolí Nortona a Farrela...U Nortona toho čestnýho čekáte a u Farrella rebela taky..V opačném případě by to bylo zajímavější.. ()

Lukoboss

"Peníze, peníze hýbou světem, přidej se a pak kulometem smíš určovat právo!" tahle skladba od Landy by klidně mohla být hlavním sloganem filmu. Jinak jsme zase u stejnýho modelu, kterej se objevuje ve velké spoustě snímků - vynikající herecký obsazení, klasickej příběh a přemrštěná stopáž. Ve výsledku z toho nemůže vylézt nic jinýho než mírnej nadprůměr, protože v mnoha ohledech to ztrácí dech, je to natahovaný a nemá to ten správnej spád. Dobro a zlo je jasně černobílý (v podstatě už na začátku je jasno, kdo stojí na které straně), nehledejte v tom žádnou složitost. ()

showxman

Komentář obsahuje SPOILER! Zajímavá a nosná myšlenka korupce mezi policisty. Téma stokrát omýlané zde v podání skvělých herců nevyznívá špatně. Norton, Farrell i Voight jsou dobří, jen jsem předpokládal, že se film bude ubírat trochu jiným směrem, že si zapletené příbuzestvo půjde po krku. Místo toho jsem byl překvapen poněkud "konzervativním" přístupem všech zainteresovaných. Od Nortna v roli hlavního vyšetřovatele jsem čekal, že bude chtít celý gang rychle rozprášit, na místo toho se dočkáváme pomalého rozplétání celého příběhu, kde se rodina kryje a nikdo nechce udělat ráznější krok. Zkrátka ruka ruku myje. Zde mně doposud neznámý Gavin O'Connor dokazuje, že se dá natočit působivé "krimi/drama" bez mnoha výstřelů. ()

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své… (více)