Protestantská královna je trnem v oku převážně katolické Evropě v čele se španělským králem Filipem II., toho času nejmocnějším světovým panovníkem. Bezpečně se navíc nemůže cítit ani v domovské Anglii, kde jí klidu nedopřávají intrikující katolíci, mocně podporováni skotskou královnou Marií Stuartovnou. Aby toho nebylo málo, její rádcové v čele se Sirem Francisem Walsinghamem jí neustále připomínají otázku jejího nástupnictví, kterou by jako nezadaná královna měla nutně řešit. Všechny urozené potenciální uchazeče o její ruku strčí hravě do kapsy okouzlující mořeplavec Walter Raleigh, s nímž je ale jakýkoli oficiální vztah naprosto nemyslitelný. Stahující se mračna nad královninou hlavou vyústí v sérii událostí, na jejichž konci se bude muset postavit do čela svých vojsk, aby bojovala o bytí a nebytí svobodné Anglie proti mnohem silnějšímu nepříteli v jedné z nejslavnějších námořních bitev naší historie. (TV Nova)

Aress

Příběh byl docela zdlouhavej motali se kolem jednoho bodu, bylo to skoro o ničem ale bitvy a historicky to bylo velmi dobré a samozřejmně i kostými byly velmi věrohodné. ()

Tiiso

Škoda jen té dnešní uspěchanosti. Producentské nůžky nedovolí delší stopáž a to těmto snímkům škodí. Nedostává se tak prostor k rozvinutí charakterů jednotlivých postav a děj posléze honem, honem přeskáče k závěrečným titulkům. Je to další důkaz toho jak se 80 procent lidí co chodí do kina sledovat filmy, často nudí a potřebují zkratkovitost. Producenti to ví a nedovolí aby divák jim z kina odešel po pár minutách a tak stříhají a stříhají. ()

elisinka

Jsem velkou milovnicí historických filmů a proto jsem si nemohla tenhle film ujít.Po shlédnutí jsem byla trochu zklamaná jelikož jsem čekala víc.Historicky se mi film velice líbil a do mých historických znalostí mi perfektně zapadl ovšem to je asi vše.S předchozím filmem se podle mě nedá srovnávat.Herecký výkon Cate Blanchette byl bezpochyby skvělý ale v prvním filmu který pojednával o ne tak slavné době královny,mě víc upoutal. ()

j.o.j.o.

Film se měl více držet polické roviny a historických událostí, ve kterých Cate Blanchett opravdu vyniká, romantická zápletka spolu s "dramatickými projevy před bitvou" zde spíše škodí. ()

renegrido

Nezajímavé, podle mě i nudné. První díl byl nesrovnatelně lepší. Těch 114 minut jsem mohla strávit mnohem lepším způsobem. ()

Rodin

Walter Raleigh je jen zlehka nahozen, psychologie této postavy je taková jakási televizně mýdlová. Upozaděný Geoffrey Rush a poněkud nadměrně hysterický výkon Cate Blanchet (asi to tak režisér chtěl, ovšem představa této železné královny, která na jednu stranu postaví Anglii na nohy a na druhou stranu se zmítá ve vodopádech hormonální nerovnováhy jako čtrnáctiletá školačka s rovnátky nahoře i dole) srazil hodnotu filmu oproti první části poměrně značně. Dávám 71% a díky tomu i 4*. ()

Falco.araea

Jedno z mála pokračování, které mě zaujalo mnohem víc, než její mladší bráška - Zlatý věk je určitě lepší než původní Betynka. A navíc mi připadá, že Cate Blanchett nepodléhá přírodním zákonům - zatímco jiné ženy s věkem chátrají a ošklivějí, ona je rok od roku krásnější. Jak to sakra dělá? ()

Amonasr

Film je sice krásné výpravně a strhujícím způsobem natočený, na můj vkus je však příliš romanticky patetický. Místy působil spíš jako pohádka, než historický film. ()

Anianna

Opravuji původní 3* na 4. Výprava, interiéry, bitvy, rozbouřené moře... a hlavně kostýmy, masky, paruky. Dokonale vyřešený vizuál mě zase dostal. Pohyb kamery a práce se světlem se na atmosféře filmu výrazně podílejí. Dobře načasovaná hudba graduje přesně tam, kde ji slyšet chci. Působivá Cate i Samantha. Forma dominuje nad obsahem, vše je příliš dokonalé, až odlidštěné. Prostě především dokonalá podívaná. ()

nmarca

Průměrný rádobyhistorický film, který s historií má pramálo společného. Cate Blanchett však hraje výborně, mezi herečkami její gtenerace těžko hledat konkurenci, Clive Owen je velmi dekorativní. Patos a dramatické scény s vlajícími prapory a postávání ve větru na útesu slušely Pánu prstenů, tady jsme však v jiném žánru a chvílemi to bylo spíše k pousmání. Celkově však dobrá zábava. ()

jojoping

Keby som hodnotil jednotlivé súčasti filmu, tak by dielčie hodnotenia vyšli dobre. Dobrý námet, dej, hudba, kostýmy, spracovanie, aj herecké výkony (iba Clive Owen miestami pôsobil dosť strnulo). Ale dokopy to akosi viazlo. Vyzerá to, že veľkofilm pohorel na nedostatku pridelených financií. Jednotlivé dejové línie neboli dotiahnuté, technické prevedenie bitiek (v zásade vlastne len jednej) bolo na dnešné pomery veľmi mizerné. Tento film ale nemal stavať na vizuálnych počítačových efektoch a tak tento fakt by som nebral ako hlavný zápor. Hodnotenie 4* je mierne nadnesené, ale väčšina zúčastnených (a bolo ich nemálo) odviedli dobrú prácu, ktorú im ktosi (najpravdepodobnejšie režisér a strihač) pokazil. ()

Havala

Pěkný velkofim, který neoplývá super bitvami, ale o to víc se zde projevuje politika tehdejší Anglie. Pěkná podívaná. Doporučuji milovníkům historického filmu. 78% ()

unrocker

Jako čekal jsem trošku víc... Kostými a výprava fakt super nářez, ale Cate byla úplně odporně škaredá jako královna. Děj mě docela ukázal zase různé zajímavosti z její doby, ale filmově docela slabé.... ()

Arccos

Je docela těžké ohodnotit, pokud se mám rozhodnout mezi *** a ****. Na film jsem se dost těšil a nedopadlo to zcela podle mých představ. Cate Blanchett hraje úžasně a pokud bych si měl nějak představovat skutečnou Alžbětu, pak právě nějak takto. Skvělou práci odvedli také kostyméři, maskéři. Protože se zajímám o historii, bylo pro mne velice zajímavé sledovat, jak nám ji film zobrazí. V tomto ohledu to nedopadlo zcela nejhůř, byť jistých stylizací (padlých jako oběť popkulturnosti filmu) se nevyhneme - a tím mám namysli především scény kolem porážky Armady, nikoliv událostí na dvoře a v trojúhelníku Alžběta-Raleigh-Bess. Nicméně se tím dostávám k záporům. Raleigh je Owenem zpodobněn skutečně figurkovitě, spíš jako z dobrodružného filmu než skutečná historická postava, přičemž tento postoj zaujímá od začátku své přitomnosti na plátně až do konce. Nepovedlo se mi přitom vypátrat, jestli je trochu reálná jeho bondovsky akční úloha během bitvy. Celkové ladění filmu, díky vizuálním scénám jako 'stavba Armady', 'temní záporáci ve Španělsku', 'Alžběta v zářícím brnění na bělouši vede lid do boje', mi chvílemi evokovalo spíše fantazy. Proč mi film v těchto místech připomínal xtý díl Harryho Pottera nebo Narnii?. (Nakonec subjektivní, zcela nefilmová poznámka: Abbie Cornish je skutečně půvabná, obvzláště ve své roli!) ()

LuNaj

Film, během kterého se toho "moc nestalo". Intriky, pokec o politice, sem tam nějaké romantické žvásty, na konci jedna námořní bitva. Pokud vám tohle stačí ke štěstí, ok. Mně to přišlo jako průměrný film s větším potenciálem, který však zůstal nenaplněn. A postava Filipa byla fajně ďábelská.. ()

jafuska

ze začátku to bylo docela nudné, ale pak to mělo grády, a nakonec je to dobrý film, královna byla sice tvrdá a nekompromisní, ale taky velice neštastná a osamocená a tak není divu, proč se tak chovala ke svým lidem, ale kdo se zajímá o historii, tohle už všechno zná a tak ho to v tomto filmu asi nic nepřekvapí, ale pro mě to byl fajn film, sice herečku Cate Blanchett moc nemusím, ale tady celkem ušla ()

yaqwsx

Sám bych na tento film nikdy nešel, ale měli jsme ho v rámci školy, tak proč ne. Po celou dobu projekce mě hryzala myšlenka: "Kdy už se něco stane?" A ono stále nic. Až ke konci film mi došlo, že už se nic nestane - všechno se už stalo, jen to bylo podáno tak nezáživným způsobem, že jsem to prostě jen tak přešel, jako vedlejší dějovou linku. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

11.08.2012

Královna, kam se podíváš

Královna, kam se podíváš

27.08.2007

Je srandovní, že tvorba takzvaných hodnotných oscarových filmů funguje na stejném principu jako běžný komerční Hollywood. Něco zabodovalo, tak to udělejme znovu, akorát v bleděmodrém! Rozdíl je jen v… (více)

Královna Alžběta jako trilogie?

Královna Alžběta jako trilogie?

25.07.2007