Protestantská královna je trnem v oku převážně katolické Evropě v čele se španělským králem Filipem II., toho času nejmocnějším světovým panovníkem. Bezpečně se navíc nemůže cítit ani v domovské Anglii, kde jí klidu nedopřávají intrikující katolíci, mocně podporováni skotskou královnou Marií Stuartovnou. Aby toho nebylo málo, její rádcové v čele se Sirem Francisem Walsinghamem jí neustále připomínají otázku jejího nástupnictví, kterou by jako nezadaná královna měla nutně řešit. Všechny urozené potenciální uchazeče o její ruku strčí hravě do kapsy okouzlující mořeplavec Walter Raleigh, s nímž je ale jakýkoli oficiální vztah naprosto nemyslitelný. Stahující se mračna nad královninou hlavou vyústí v sérii událostí, na jejichž konci se bude muset postavit do čela svých vojsk, aby bojovala o bytí a nebytí svobodné Anglie proti mnohem silnějšímu nepříteli v jedné z nejslavnějších námořních bitev naší historie. (TV Nova)

Honzick

Cate Blanchett podle mě zahrála opět výborně, ale ve druhém dílu o Alžbětě byl tak stupidní scénář že s tím ani ona nic neudělala, obecně všechny herecké výkony byly dobré vedle Blanchett bych vypíchl ještě úžsně zahraného a ďábelského krále Filipa. Akce jsem čekal také víc, jedna námořní bitva mi prostě nestačí a scéna kdy Alžběta stojí v čele armády byla opravdu velmi směšná. Nakonec bych řekl že potenciál který tento film měl zůstal nevyužit a i když není tak špatný, čekal jsem víc takže zklamání a tři hvězdy ()

wosho

Pokračování je dle mě minimálně na stejné úrovni kvality, alemnohem "komerčněji" podané. Větší rozpočet zajistil velkolepější výpravu a zaplatil i již hvězdné obsazení. Co mě však na Zlatém věku opravdu iritovalo bylo ještě větší hraní si s fakty a zpodobnění Alžběty coby bojovnice za mír, spravedlnost a svobodu (velice směšný je její proslov v plné polní zbroji, na bílém hřebci před hrstkou vojáků). Zvlášť když tehdejší její vláda byla silně fašistická (katolíci museli platit vysoké daně za svou víru), plná špehu a tajné státní policie (největší ve své době) a hlavy jejích odpůrců padali častěji než zralá jablka ze stromu. A úplně mě dostalo znázornění oné slavné námořní bitvy-celý její průběh a důvody nečekaného anglického vítězství a i dohry (španělskou flotilu zničilo nepříznivé počasí po té co se takticky stáhli do Sev. a Irského moře/ angličtí námořníci většinou zabil rozkaz zůstat po bitvě na moři, ikdyž neměli zásoby-Alžběta neměla peníze na jejich žold a zároveň na velkolepé oslavy jejího vítězství). Celkově se jedná dostatečně kvalitní historický film, jenž velice si pohráva s fakty. ()

kolemjdouc

A opět - historici si asi drbají hlavu rozpaky ale ve stodeseti minutách dostat na filmový pás to období je taky kumšt.U mě dobrý. ()

blues

Film, na nějž jsem se přišel podívat do kina splnil mé předpoklady. Docela striktně (až mě to překvapilo) se drží historických skutečností a další lahůdkou je hudba, jejíž kvalitu naznačil již trailer. Také děj, i když mohl mít film delší stopáž, byl od počátku zajímavý, konverzace poplatná době, mimořádně dobré zvraty a intriky. Rush ukázal, kde je jeho místo a Owen si zase přidělal o pár stovek dalších fanynek navíc... ()

dozana

Jelikož se mi velice líbila Královna Alžběta šla jsem na tento film s velkým očekáváním, ale nebylo naplněno...nebýt Cate Blanchett, byla by to ubohá historiská treska...ani Clive Owen to svým výkonem nezachránil...slabý průměr. ()

_ksilt

Cate Blanchet jako jediny tahou v celem filmu je zoufale malo, vseczhno ostatni jen slaby odvar prechdoziho filmu, skoda. ()

Xavi6

Historické zpracování naprosto stupidně udělané. Postavy nehrají, jen chodí a kvákají., jediné co jede je asi kamera. Když už jsem byl celý napjatý na finální boj mezi Angličany a Španěly, tak jsem byl neuvěřitelně zklamán, jak to bylo katastroficky zpracováno. Opora o herecké obsazení také velmi zklamala, hlavně Clive Owen. ()

Prochy38

Zkouknul jsem filmek v přímé návaznosti na ten první. Pořád jde o kvalitní historický snímek. Už se nám tu najde pár nesrovnalostí s historickými reáliemi, ale pořád to má šťávu a u mě hlavně sílu. Neztratilo to nic z velikosti prvního dílu, přibralo to ale C. Owena, který moc mile překvapil v podobné roli. u mě pořád velká spokojenost! Cate si Oscara zasloužila za předchozí Alžbětu, nevyšlo to ani teď ... Přesto díky za kvalitní práci o této velké panovnici. ()

Trash

Film je sice historickým dramatem, ale milostné scény a vrkání v něm trvají někdy delší dobu než dějově významné události, což mi moc nesedlo a občas jsem se docela nudil. Takže ty tři hvězdy víceméně hlavně za výpravu, kostýmy byly úúúžasné :c) ()

KatRi

Jako by v tomto filmu šlo spíše o efekty, působivost a velkolepost. Jako by tvůrci počítali, že divák zná postavy i dění, vůbec totiž nedávají prostor k rozvinutí vztahů, vše tu najednou je a pak zase není. Ovšem to neznamená, že onu rozmáchlost prostředí, kostýmů atd. zavrhuji, to vše samozřejmě k historickým snímkům patří, jen to jaksi má být na dotvoření atmosféry. Filmu by tak podle mého prospělo mnohem méně tanečků a podivných hostin s princátky a více pozornosti na nejdůležitější (a skutečné vazby) - Alžběta versus Marie Skotská, Alžběta versus Filip. Takže vlastně krásná a efektní podívaná, než se člověk tak trochu rozhodne zabývat předloženým příběhem. A Kapur měl sakra štěstí, že tu královnu hraje Blanchett. Co dodat víc. ()

sona123

Nemůžu jinak, ale musím tento film srovnávat s Královnou Alžbětou s Helen Mirren v hlavní roli - každý byl svým způsobem jiný, v tom druhém byly taháky hlavní hrdinka, která excelovala, vztah s Vévodou z Leicesteru a kostýmy. V této královně Cate podobně jako Helen představí divákovi zoufalství královny, která je oddaná svému lidu, a tolik by si přála žít jinak, a že by to uměla, ale zároveň - je oddaná ráda, svůj lid miluje. Děj je tu víc soustředěn na vztah královny se svojí sestřenicí, pozor, lehce spoileriózní, pokud je to u historického filmu vůbec možné, kterou nakonec nechá popravit (a to by mě zajímalo, jak to bylo, protože v té s Helen je to gilotinou a tady klasicky sekyrou). A víc se tu soustřeďují na tu vojenskou část - boj se Španělskem. Vadil mi tu Clive, vůbec netuším, proč ho obsadili do historického filmu, je to jak pěst na oko. Takže - koukala jsem na film o něčem, co jsem de facto viděla nedávno ve filmu i na divadle, a přesto jsem se nenudila a dalo mi to mnohé. A co cením. ()

Movie Gourmet

Po filmu Elizabeth (Královna Alžběta) z 1998 zde Cate Blanchett ztvárňuje mnohem sebejistější a cílevědomější královnu. Podává stejně kvalitní, úctyhodný a uvěřitelný herecký výkon. Stejně tak Geoffrey Rush a nově i charismatický Cliwe Owen. Válka a ztvárnění boje na moři či souši mezi Británií a Španělskem zde nejsou tím hlavním. Prim zde hrají opět intriky, jejichž původcem je španělský král Filip. Vše podtrženo výbornou historickou hudbou. 3 1/2* - 4* a 75 %. ()

lareinna

Historické filmy sú v mojej veľkej obľube. V tomto obrovsky cením herecké výkony, najmä Cate Blanchett. Nad dejom som uvažovala už v polovici filmu. Nebol tak strhujúci ako som očakávala, pretože história nám má čo ponúknuť, ale tak či tak som sa vôbec nenudila ani minútu. Musím dodať, že Clive Owen bol v tomto filme jeden z mála poriadnych chlapov :) Keby bolo v kráľovskej sále aj sto mužov, mojej pozornosti by takýto pirát určite neunikol :) ()

EbiGuetta

Film o něčem a zároveň o ničem. Cate Blanchett v roli ironické královny (jako vždy) obstála. Jen ten scénář mohl být o dost lepší. Nudily mě ty zbytečné rozhovory a to věčné protahování. Nuda s Cate Blanchett v hlavní roli. ()

Piri

Pekná veľkovýpravná romantická rozprávka. Táto aj predošlá časť mi pripomína neskorší film Bathory od Jakubiska. Tiež vykreslil Bátoričku ako nepochopenú romantickú chuderu. Alžbeta sa ničím nelíšila od iných panovníkov a rozhodne nemala výčitky svedomia. Najzábavnejšie na tomto filme je veta "slobodné Anglicko", vo feudalizme hovoriť o slobode, tak to je silná káva. Mala šťastie, že španielska invázia skončila vďaka búrke - bola to druhá najväčšia lodná invázia v dejinách. Paradoxne aj v tej prvej a najväčšej invázii (vpád Mongolov do Japonska) došlo k rovnakej udalosti - potopenie lodí počas búrky a opäť k ničomu nedošlo. Dodnes je možné nájsť kotvy týchto lodí na dne mora. Film treba sledovať s veľkým historickým nadhľadom. ()

waits

Ouvej. Pri patetickych a prazdnych dialozich a pri pohledu na prehravajiciho Owena jsem si cim dal tim vic pral, aby film co nevidet skoncil. Tvurci me vyslyseli, bohuzel pozde a zaverecnou stezejni bitvu se spanelskou Armadou mi temer neukazali. Jakoby prvotnim zamerem bylo natocit velkofilm, ale bez solidniho scenar a k dovrseni vseho dosly behem nataceni i penize. Z atmosfery tehdejsi Anglie nezbylo nic, film je popisny a zoufale nudny. Pro seznameni s historii doporucuji zpracovani tehoz a la Simpsons http://www.imdb.com/title/tt1291165/synopsis ()

martalini

Tam, kde se Kapur snaží o historický velkofilm, je snahy až moc.Tam, kde se snaží o jakési psychologické drama s romantickou linií, je snahy naopak moc málo. Výsledkem je taková nějaká onaká břečka na pomezí...Ale poměrně kvalitně obsazená břečka - Blanchett je sice dobrá,ale v hodně scénách nezvladá (tomu jejímu projevu k vojákům bych neuvěřil ani pod vlivem), Owen tak špatnej,jak se říká, taky nebyl,ale i on si vybral slabší chvilky. Prostě všechny strká do kapsy geniální Geoffrey Rush...Abbie Cornish jako Bess byla taky častokrát mnohem výraznější a lepší než Blanchett...a Jordi Mollá jako Filip byl nádherně démonickej, skvělej výkon...Zdá se mi, že z poměrně slušnýho scénáře by se dalo vykouzlit víc...Takže pro mě jsou to lepší 3... ()

Simgal

Je mi moc líto, že musím tomuto filmu dát jen 3 hvězdy. Velice jsem se na něj těšil a výsledek ndosáhl mých očekávání. I přesto však musím zdůraznit, že mě tento film jako celek nezklamal. Je mi jen líto, že plně nevyužil svůj potenciál. Největší problém je, že se snaží zaměřit hned na několik žánrů. Chce být drama, romance, válečný film, ale není bohužel ani jedním z nich. Naopak největším kladem Královny Alžběty je samotná hlavní představitelka. Cate Blanchett zde totiž předvádí svůj snad nejlepší herecký výkon, který je podle mě hodný oscara. Pokud u filmů nebazírujete na historicky přesných událostech a odpustíte tvůrcům menší hrátky s fakty(např. Alžběta byla v této době 50ti letá dáma), tak se vám bude tento film líbit, protože i přes své nedostatky se jedná o nadprůměrnou zábavu. ()

Addam

No tak ze bych z tohoto kousku byl nejak nadseny se teda rozhodne rict neda. Rozhodne nechci rict, ze by to bylo spatne, ale ve srovnani s nadhernym komornim dramatem Elizabeth se to proste srovnat neda. Citim upadek, filmari chteli zas jenom vytriskat prachy s povedeneho kousku, a tak udelali pokracovani. Ovsem kostymy byly velice povedene, to se tomuto filmu uprit neda. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

11.08.2012

Královna, kam se podíváš

Královna, kam se podíváš

27.08.2007

Je srandovní, že tvorba takzvaných hodnotných oscarových filmů funguje na stejném principu jako běžný komerční Hollywood. Něco zabodovalo, tak to udělejme znovu, akorát v bleděmodrém! Rozdíl je jen v… (více)

Královna Alžběta jako trilogie?

Královna Alžběta jako trilogie?

25.07.2007