Protestantská královna je trnem v oku převážně katolické Evropě v čele se španělským králem Filipem II., toho času nejmocnějším světovým panovníkem. Bezpečně se navíc nemůže cítit ani v domovské Anglii, kde jí klidu nedopřávají intrikující katolíci, mocně podporováni skotskou královnou Marií Stuartovnou. Aby toho nebylo málo, její rádcové v čele se Sirem Francisem Walsinghamem jí neustále připomínají otázku jejího nástupnictví, kterou by jako nezadaná královna měla nutně řešit. Všechny urozené potenciální uchazeče o její ruku strčí hravě do kapsy okouzlující mořeplavec Walter Raleigh, s nímž je ale jakýkoli oficiální vztah naprosto nemyslitelný. Stahující se mračna nad královninou hlavou vyústí v sérii událostí, na jejichž konci se bude muset postavit do čela svých vojsk, aby bojovala o bytí a nebytí svobodné Anglie proti mnohem silnějšímu nepříteli v jedné z nejslavnějších námořních bitev naší historie. (TV Nova)

brzozin

Kdybych neznal Královnu Alžbětu, dal bych určitě čtyři hvězdičky. Ale tady kýč a přeplácanost upozadily děj a drama. Ovšem Cate Blanchett je opět jedinečná. ()

nula87

Oproti jedničce minimálně o hvězdu míň. Pořád relativně slušný historický film, ale chybí mu ta preciznost a propracovanost. Zlatý věk je zkratkovitý, polopatičtější a prostě o něco slabší. 60% ()

darthvader77

Vytratila se z toho hodně té procítěnosti, kterou jsem tolik oceňoval na prvním díle. Romantická linka je tentokrát zbytečná, místo aby doplňovala děj jako v předchozím případě. Clive Owen je osobnost o tom žádná, ale přece jen aby jeho v historických análech v podstatě neexistující Walter Raleigh dostal více prostoru než Franci Drake, který je pravým symbolem anglických piratů, mi nepřijde zcela adekvátní. Zvlášť když je tu jeho postava páté kolo u vozu, které krade prostor Walsinghamovi, na kterého tentokrát skoro vůbec nepřijde, byť jeho střet s vlastním bratrem si nemůžu vynachválit. Vadí také přílišné polidšťování Alžběty. Teda, že se ji režisér snaží přiblížit diváku, to je jen dobře, ale třeba to váhání kolem popravy Marie Stuartovny mi úplně nesedělo. Bitva u Gravelines a všechno kolem ní dokonalé zvláště působivá je scéna, kdy se Alžběta divá na hořící Armadu. Walsinghamův konec mě dojal k slzám stejně jako momentka, kdy Alžběta drží mimino. ()

subic

Na to jsem byl v kině. Skvostná Cate Blanchett, Clive Owen a věrný Geoffrey Rush. Pro mě o level výš než předchozí film. Vizuálně poměrně dost vypiplaný kousek, úžasné interiéry a kostýmy. A i příběh tentokrát přinese trošku drámo, když na Anglii útočí španělská flotila. Je to parádní film, ale člověk na něj musí mít náladu. ()

PlysovyMacko

Film vyzerá televízne a je tak mdlo natočený, že si neudržal moju pozornosť. Veľká časť príbehu sa venuje vztahu kráľovnej a dákeho piráta, a je dosť nepresvedčivá. Je tu aj vojna a intrigy, ale je to suché a o ničom. Jediná pekná scéna je Alžbeta v plnej zbroji na koni. Pekne kostýmy a kulisy nespravia pekný film. ()

ostravak30

Pokračování Královny Alžběty je v mnoha ohledech velmi kvalitní. C. B. opět výborná, stejně jako další. Už mnohokrát zmíněno, že Britové prostě jsou odborníky na historické filmy. Kostýmy, exteriéry, masky...bez debat na špičkové úrovni. Jenže v porovnání s prvním filmem na mě Královna Alžběta: Zlatý věk působí přeci jen mírně zemdlenější. Navíc se tvůrci dopustili několika historických omylů, což je zvláštní, když si ke scénáři přizvali člověka (William Nicholson), který napsal řadu historických filmů. ()

FosaCZ

Královna Alžběta poroučí větru, chrání Anglii před španělskou invazí a přitom touží po muži, který by ji měl rád takovou, jaká je. To vše v druhé části historického životopisného dramatu o jedné z nejvýznamnějších postav evropských dějin. Ty jsou ve filmu Královna Alžběta: Zlatý věk podány v atraktivní a snadno stravitelné formě, která uspokojí učitelky dějepisu stejně jako studiem historie nedotčené diváky, kteří si myslí, že britská královna vypadá jako Cate Blanchett. http://chromy.blog.idnes.cz/c/17720/Kralovna-Alzbeta-a-krize-stredniho-veku.html ()

Pierret

No nevím. Film se snaží zdokumentovat vcelku zajímavé historické období a to vše spojit s prapodivným milostným trojúhelníkem... a nedaří se, nedaří. Španělská Armada vypadá pěkně, ale chtělo jí to víc a naopak by si přál omezit těžko uvěřitelnou pseudoromantiku příliš ovlivněnou současným kulturním pohledem na lásku. Historicky se Královna Alžběta naprosto nepodobá své době a to hlavně chováním jednotlivých postav. Chybu bych ale nehledal u herců, spíš za to mohou scénáristé. Příště bych si víc vyhrál s dialogy a zdůraznil bych historický podtext... ovšem film by pak jistojistě ztratil mnoho popcornových diváků. ()

sinom

vobec nie zle, nie. len to cele vysumelo akosi dostratena, po prvej alzbete som mal dobry pocit z vyzivneho historickeho dramatu, podporeneho uzasnou Cate Blanchett. bude mozno trosku smutne, ak dostane Oscara prave za tento prazdny kusok... ()

Miloško

Nádherné kostýmy a výprava jednoznačne prevýšili dej filmu.je škoda,že scénar na malom priestore sa zaoberal faktami,a trochu menej sa mohol venovať vzťahu medzi kráľovnou,jej služobníčkou a hlavne pre mňa dosť zbytočnou postavou moreplavca.Názov filmu je Zlatý vek,ktorý nastal v Anglicku po zvrhnutí španielskej armády.A to vo filme je až na záver.Preto moje hodnotenie,aj napriek vynikajúcemu výkonu Blanchet,je priemerné. ()

dražis

Škoda, že se k velice pěkným scénám, kameře, kostýmům a k velmi dobrým výkonům Cate a Cliva nepřidal nějaká trošičku neočekávaná zápletka, ale ono toho asi moc v historických dramatech vymýšlet nejde. Teda pokavaď nejste Monty Pythons. ()

samuelsson

Film brutálny, temný a zároveň vtipný. Týmito slovami by sa dal v skratke charakterizovať ELIZABETH: THE GOLDEN AGE. Dozviete sa niečo o kráľovskom dvore, ale aj o histórií Anglicka. Film je nádherne prepracovaný, aj keď hlavná zápletka (romantický trojuholník medzi kráľovnou, objaviteľom a dvornou dámou kráľovnej), je o ničom. Namiesto aby sme sa pozerali na, stratégie, motívy a intrigy Španielov, väčšinu času sa pozeráme len na ústredné tri postavy. Dokonca Španielov uvidíme len pár minút (naozaj len pár!), paradoxne hlavný dej filmu sa odohráva práve pre vojnu medzi Anglickom a Španielskom. Akoby režisér zabudol, že by to nemal byť film o vymyslenej láske, ale o Alžbete a jej najhlavnejšej úlohe v histórií- vojna. Podobne vyzerala aj finálna bitka- nečakajte žiadne efekty, väčšinu sa dozviete až v záverečnom „titulkovom epilógu“. Musím však vzdať úctu výbornej Cate Blanchett, ktorá v ELIZABETH: THE GOLDEN AGE hrala perfektne, oblečená do perfektných šiat. ()

wocicko

Zdá se, že Cate Blanchett role mého nejoblíbenějšího panovníka jde :-) Mylsím, že to byl dobrý film, výborně odvedená práce ve svém žánru historického velkofilmu. Užili jsme si kulturu, lehce vyšinutou královnu, které se nechce vdávat, aby nepřišla o trůn a taky nějaké ty bitvy a sex, aby se měl dnešní divák na co koukat. Toužíte-li po takovémhle zážitku, je zlatý věk jasná volba, nezklame. ()

Paladin25

Mám veľmi rád historické filmy a tento patrí k tým lepším. Výprava a krásna hudba, k tomu skvelé herecké obsadenie a koncert Cate Blanchett. Iné hodnotenie ako 5* si tento film nezaslúži. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

11.08.2012

Královna, kam se podíváš

Královna, kam se podíváš

27.08.2007

Je srandovní, že tvorba takzvaných hodnotných oscarových filmů funguje na stejném principu jako běžný komerční Hollywood. Něco zabodovalo, tak to udělejme znovu, akorát v bleděmodrém! Rozdíl je jen v… (více)

Královna Alžběta jako trilogie?

Královna Alžběta jako trilogie?

25.07.2007