Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

Wally

I přes rozporuplné reakce na tento film v mém okolí jsem se velice bavil a ty dvě hodiny mi utekly jako nic...pro mne jeden ze znaků, že film byl dobrý.... Překvapil mne výkon B. Pitta, který mi do té role vyloženě seděl, nehledě na velice kvalitní herecký výkon. I přes pár 'hloupostí' (ví a přesto nechá v Jeruzalémě lidi hulákat do mikrofónu apod) si myslím, že jde o film, který má svoji kvalitu a měl by být viděn.... ()

DonQ

Velmi příjemné překvapení. V rámci scifi žánru asi nejmilejší od shlédnutí Zrození planety opic z které jsem se podobně posadil na zadek. Vskutku značně efektivní (možná nejvíc co jsem kdy viděl) zombies v hodně slušivém kabátku. Řekl bych, že film nemá žádná podstatná hluchá místa a svižně jede od začátku až do konce a v divácích dokáže udržovat soustavné napětí a také řádnou depresi z vývoje událostí. Možná by se filmu dalo vytknout přemíra " James Bondovství "hlavního hrdiny, ale to si přiznejme, k americkým akčním snímkům již prostě patří (tím mám na mysli třebas akce kolem letecké havárie). Jinak k výkonu Pitta výhrady nemám, spíše naopak - role mu sedla. Příběh má možná menší slabiny (velká náhoda s místem havárie, nelogická záchrana handicapované vojandy), ale celkový skvělý dojem toto nemůže zkazit ani nijak podstatně snížit. V rámci zombie filmů řadím tenhle snímek vysoko a dost možná až se mi film v hlavě rozleží překoná v mém pomyslném žebříčku i mého oblíbence - 28 dnů poté. Dávám ještě pět hvězd a vřele doporučuji! Posledním poznámka - bod k dobru za šetření s exploatačními scénami. ()

Nassau

Most people don't believe something can happen until it already has. That's not stupidity or weakness, that's just human nature. (7/10) ()

Michelle75

Výborná podívaná s neuvěřitelným startem. Ještě se ani nerozkoukáte a už se to mele,bez vysvětlení,bez času se na něco připravit. Pitt hraje jako vždy výborně,tihle herci jsou prostě tahouny všech podobných filmů,kdy bez nich by bylo hodnocení určitě nižší. Myslím si,že nepozornému diváku občas uniknou určité spojitosti a náznaky a určitě je i tohle jedna z věcí,které mě na tomhle filmu baví. Můžete vidět to,co ostatní nevidí,ale možná se pletu a všimnou si toho úplně všichni. Bavilo mě to méně než JÁ LEGENDA, ale má to hodně podobnou atmosféru. Prostě šupa. ()

klukluka

Marná sláva, ani Brad nemůže přestat myslet na složenky. Takže občas musí vzít i něco jako Světovou válku Z. Myslím, že už má trochu odhad, takže když ho zavřeli do akvárka, který oblizoval nějakej no name namaskovanej jako zombík, tak si Brad uvědomil, že tohle asi nebude to pravý ořechový, ale dělat dojem na Angelinu, to holt něco stojí. Filmařsky to nebylo špatný, o moc víc už se s tím asi udělat nedalo. Ale třikrát jsem se musel smát v místech, kde si to autoři jistě nepřáli (granát v letadle, sídlo Světové zdravotnické organizace ve vesnici, do které se Brad došoural po letecké katastrofě, pohled na stadion plný zombíků a následná, na dálku řízená exploze á la průsery např. v Iráku) a to už je fakt celkem dost. Takže 50% je maximum, co jsem tomu ochoten dát. Jinak tady byli na Brada fakt hodně oškliví, pokračovat to takhle dál, tak mu v budoucnu do role životní partnerky přihrají třeba Uršulu Klukovou. Tuhle zrzavou myšku si fakt nezasloužil. A kde spolu dva blonďáci přišli k té černovlasé holčičce? Nabrnknout si takhle marnou mici a ještě si od ní nechat nasazovat parohy, to už je kruťárna. ()

harapag

Bylo mi jasný, že Brad jen tak nevleze do nějaký fekální sračky, ale malinko jsem váhal. Zombie žánr není moje kafe, ale tady jsem se pobavil a to velmi gut, ()

Zagros

Před filmem jsem byl značně skeptický. Klasický mainstream a navíc zombie!? Musím se ale přiznat, že film mě velmi příjemně překvapil. Byla to jízda od začátku do konce. Přesto, že jde o předvídatelný děj a jedno klasické klišé následuje druhé, pobavil jsem se skvěle. Film táhl opět výborný Pitt a také parádně sedla hudba. Kdyby všechny podobné filmy dopadly takhle... čtyři hvězdy! ()

Seti

Světová válka Z mi dlouho unikala a nakonec jsem velmi rád, že jsem se k ní konečně dostal. Viděl jsem rozšířenou verzi a nevím, nakolik je věrná knižní předloze, každopádně se mi tahle realisticky pojatá zombie apokalypsa líbila ve všech svých částech. A to ať již survival první třetina, z níž čiší panika, strach a tíseň, tak prostřední akční část, kde se ke slovu dostávají ostřílení hoši a dívky s pořádnými kvéry, a stejně tak laboratorní Resident Eavil závěr, v němž by se napětí dalo krájet. Svůj nezanedbatelný podíl na úspěchu filmu má bezpochaby Brad Pitt, který je v roli vyšetřovatele OSN skvělý a s přehledem zvládá všechny polohy, jimiž jeho postava prochází. Zamlouval se mi i konec, respektive celkové vyznění filmu, které nepředkládá žádné konečné řešení, ale ponechává právě tolik naděje, kolik je třeba k přesvědšení lidí, že má smysl o přežitá bojovat. ()

Han22

Shlédnuto asi před rokem - po paměti: Áčkový zombie film s vynikající výpravou, velkolepými scénami a drivem profesionálních katastrofických filmů 90. let. Bohužel také nešvarem moderních filmů, kdy jsou akce snímány roztřesenou ruční kamerou a poněkud nesmyslným a moc komorním koncem v laboratoři. ()

Loki_Six

"Most people don't believe something can happen until it already has. That's not stupidity or weakness, that's just human nature." ()

iXtr3m3

Vynikajúce brutálne adrenalínové spracovanie xkrát omieľaného zombie žánru. Z pomalých a ojedinelých mozgožrútov sa stali šprintérske beštie útočiace výhradne v nie skupinkách ale brutálnych masách. Popretkávané neočakávanými momentmi na rozhraní WTF a WOW efektu (prvý výstup jednotky v noci a samovražda omylom). Na pokračovanie zúfalo čakám už roky. ()

Perry-

85%..Subjektivně lepší, než v stejné hodnocení u Man of Steel. Čekal jsem propadák, slušně jsem se nakonec bavil. Pěkné pokračování Z-týdne ... Last of Us :-) PS: Hlavně nechodit na 3D. Viděl jsem 2D, ale ve 3D to musí být nekoukatelné. ()

Tessie

Příběh není nijak komplikovaný, banda zombíků kouše do lidí a dělá z nich další zombíky a další.. Takových filmů bylo beztak už hodně natočených. ALE tenhle je superní v efektech, zpracování... docela vtáhne do děje, až se bojíte, aby vás v kině taky někdo nepokousal. Opravdu úžasné zpracování, fakt super.. A taková hromada komparsu.. Paráda. ()

AdamesWWE

[7/10] Štvorhviezdičkový letný zombie blockbuster. Ked´ mám pravdu povedať, o tomto filme som ani nevedel a až to, že som uvidel trailer v kine pred sledovaním Muža z ocele ma nabudilo že to môže byť dosť dobré a hodné návštevy kina tak som sa nato vybral. Film má dosť rýchly, možno až zbytočne rýchly spád. Iba úvodné titulky kde sa spomína nákaza, trochu dávky rodinnej pohody a po piatich minútach sa ide rovno na vec, nastáva akcia a rozvíja sa príbeh. Myslím si že celkovo mohol byť film o niečo lepší. Aj ked´ má film skoro dve hodiny tak to ubehlo velmi rýchlo, nesie sa to v rýchlejšom tempe a nebol by som proti, keby bol film trochu dlhší. Pridať pár scén na začiatok, zoznámiť viac postavy alebo prezentovať samotnú nákazu, ale aj týmto spôsobom ma to pobavilo, takže to je iba detail. Záver filmu je dobrý, niečo podobné som čakal, ale opäť mám podobný názor ako s úvodom, možno až rýchlo odbité finále, čakal som niečo vo veľkolepejšom štýle. Film sa dá rozdeliť na viac dejových, alebo lepšie povedané žánrových línií. Akcia, horor a trocha rodinnej drámy. Všetko funguje dobre, zapadá do celku, výsledný efekt je dobrý a celé to je podané výrazne nadpriemerne a zábava je to zaručená. Akcia je točená bez problémov, miestami trochu roztrasená kamera, ale niektoré zábery sa fakt páčili, napr. akcia v Jeruzaleme. Ale všetko je to slušné. Rodinné chvílky sú takisto fajn. A hororové sa mi tiež páčili, Zombie sú dobre spracovaní, ale mohlo to byť takisto lepšie, lebo niekedy mi prišli viac vtipní než by mali vyvolať rešpekt. Napätia je tu dosť, pár krát som sa slušne nalakal, takže z tejto stránky som spokojný. Najmä záverečná časť v laboratóriach sa mi páčila. Brad Pitt ako hlavná postava je velmi dobrá volba, je to sympaták a vedlajšie postavy sú dobré zahráne. Pochváliť sa dá aj hudba, výber prostredia. Negatíva tu sú, ako som spomínal trošku sa pohrať s úvodom a záverom, vylepšiť zombie, ale to sú iba malé detaily. Bol som na 3D verziu, ktorá filmu neškodí, ale ani nepridáva na hodnote. Možno tri krát som pocítil, že mám na sebe okuliare. Ale ani to že som bol na 3D verziu mi neskazilo názor na film, je to dobrý film, vydaril sa, 4* dám bez problémov a rád uvítam dvojku. ()

Ledkodlaq

WOW, tak takovouhle zombárnu jsem ani v nejmenším nečekal. Na film jsem šel nepřipraven nevědíc o co půjde a byla to docela zábava, svížný spád i tempo mi nedaly příliš poznat, že to má skoro dvě hodiny a ani chvíli jsem se nenudil. Zombící byli pěkně udělaní a podaní, chvílemi několik lekaček, tohle stál za shlédnutí! ()

F.W.Colqhoun

SPOILERY. Ačkoliv ji v lecčems připomíná [estét točí pokleslou zábavu], je pro mě Světová válka Z [Soderberghovou] anti-Nákazou. Jelikož Nákazu považuji za jeden z nejlepších filmů poslední doby, vztah ke Světové válce Z je zákonitě rozporuplný. Důvody jsou nasnadě. Forster nemá na rozdíl od Soderbergha nemá dost vkusu, vize, morálu, pevné ruky či odvahy [nebo známých, kteří by jej ve slabé chvilce podrželi] nepodléhat pochybným očekáváním. FIlm nelze obviňovat z nezábavnosti, nicméně se až příliš často často vkrádá nejistota, jestli byla bžunda zamýšlena a je-li vlastně na místě [vítězoslavné buldozerování mrtvol před závěrečnými titulky]. Již dosti pochybný děj obtěžkávají samoúčelné epizody jakoby přibyvší mimo koncept z producentského zápisníčku [granát v letadle, strategická spolupráce zombíků u zdí jeruzalémských apod.]; ty sice působí zábavně, ale už tak nekonzistentní film drolí do fascinujícího, leč nerespetovatelného slepence. Podobnou nevyrovnanost vykazují i promluvy postav - na každou rozumnou připadá nejméně jedna patetická / blbá / klišoidní. Jestliže Soderbergh chirurgicky vypreparoval veškerou pokleslost tématu, klišé obrátil naruby a pointou film již tak chytrý celek ještě pozdvihl, Forster nevidí pro stromy les, béčkovost lakuje stomiliony z rozpočtu, na rozdíl od jiných filmů se zombiemi / smrtelnou infekcí se vyhýbá jakémukoliv přesahu a posledními okamžiky filmu nechává doslova lomcovat diváckým obočím. Některé scény jsou prostě neodpustitelně blbé [pád letadla za humny ústavu WHO, podivná nedůvtipnost vědeckých pracovníků]. Forster pro mě dalším filmem potvrzuje pověst tvůrce, který má sice cit pro dobrý záběr, ale tamtéž jeho tvůrčí kompetence končí. Výsledek? Připitomělá, předražená bžunda. ()

MareT.

Asi nejsdrazsi zombie film vsech dob. Bohuzel neprinasi nic noveho, pochopitelne par napinavejsich scen , Brad Pitt (jeho pritomnost je pro me porad nepochopitelna) a uz zmineny rozpocet zachranil film od direct-to-DVD. Ale porad dobre a mistama velice napinave podivani. ()

rtio

V poslední době jsem si i díky seriálu Walking dead oblíbil zombie filmy. Když vezmu toto zpracování. Není špatné, ale zase mě to úplně nedostalo na kolena. Agresivnější zombie oceňuji, ale trochu mě v tom příběhu chybělo něco navíc. Nebýt v tom dobře hrající Pitt, asi bych dal o hvězdu méně. 2D Ostrava CC /70 %/ ()

divak84

inteligentní, napínavé, akčně nadupané. Pokud někdy tvrdím o nějaké filmu, že nemá žádné hluché místo, tak WWZ nemá žádnou hluchou ani vteřinu. od začatku od konce brouzdáme na zombie horské dráze která baví a děsí. Pitt se role zhostil se svým charismatickým stylem, všechno je vyvážené. akce, napětí, drama i "horor". mě osobně štvala pouze kamera, která byla často až moc zoom, akce byla nastřihána videoklipově, takže zejména počáteční chaos nenaplnil svouj potenciál, zatímco akce v Korei byla sice užasná ale bohužel na muj vkus krátká a také mohla být trochu rozdělaná do větších rozměrů, stejně tak jako Jerusalem. Ovšem to všecko je pouze o subjektivním pohledu. objektivně je dle mého snímek více než skvělý a k dokonalosti chybí pouze zmíněné subjektivní nároky každého jednotlivce, který si vždy nějaký nedostatek najde. rozhodně doporučuji! ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech