Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

kiros179

Světová válka Z je přesně ten typ filmu, u kterého konečný výsledek určuje fakt, s čím na film jdete. Pokud jdete jednoduše na letní zábavu, kde forma vítězí nad obsahem (pozor, to vůbec nemyslím špatně) nevidím jediný důvod, proč by jste si film neužili. Pokud čekáte další Nákazu či Smrtící epidemii budete zákonitě zklamáni. Já jsem naštěstí ten první případ, tzn mozek si odpočinul na dvě hodiny ve stand-by režimu a nechal jsem se jednoduše bavit.70% ()

Loreleis

Průměrný film o zombíkách a hrdinovi, který všechny zachrání, i když ne všichni přeživní budou úplně "zdrávi". Ale nemyslim si, že by to byl spatny film. Je přesně takový, jaký by měl být. Samozřejmě z toho tématu jde vykřesat víc,ale Hollywood točí prostě zejmena na efekt a hluboke myslenky v nem nejsou moc k zastizeni. Necekejte mnoho a budete prijemne prekvapeni. Cekejte hodne a budete zklamani, ale proc si ten pocit klamani proste neodpustit, kdyz je to taaak snadne. .... ()

kedu odpad!

bez emocí, bez nápadu, bez atmosféry, blbé 3D, blbý Jeruzalém, blbí zombíci, blbí vojáci, blbej Pitt, příšerně ošklivá Pittova manželka..., ale blbej jsem hlavně já, že jsem tou blbostí ztratil čas. I když vlastně ne. Nyní vím, že izraelci postavili zeď nikoli proto, aby si vytvořili separovaný prostor pro svou super čistou vyvolenou skupinu, ale proto, aby se chránili břed zombíky... K tomu mne již žádný výklad nenapadá:-) ()

beheaded

já vím, že ty knížky nikoho nezajímají, ale proč se to pak menuje stejně, když se to s "námětem" shoduje asi tak ve dvou procentech a všechno, co dělá z knihy hlubokomyslný mistrovský dílo a dokonalou prognózu teoretickýho fungování společnosti, je vynecháno, aby byl prostor pro víc a víc absurdních akčních scén, debilní (a ke všemu zbytečnou!) zápletku a plytkej konec? .. stačilo by to nazvat jinak a neřeknu ani ň, ani ve snu by mě totiž nenapadlo, že to spolu má mít něco společnýho .)) ()

Daxus

Četl jsem knihu, a ta byla dost špatná, takže mě zajímalo, o čem asi bude film. Za 169,- korun českých jsem dostal Brada, který lítá sem a tam v chaoticky natočených akcích, přežívá nemožné a snaží se něco najít, v ději, který pomalu přiznává, že dějem ani není, a nelze v něm tedy nic najít . A v závěru nám Brad ještě poví, že tohle je jen začátek. Tak potěš pánbůh, ale já další skoro dvě stovky za tenhle šmejd nedám. ()

Mykhaluu

Trailer nelhal. Nejrychlejší zombie bestie naháněly u mě rozhodně strach! Tady by se název Walking dead neuchytil! U mě škoda dvou zásadních okamžiků, telefonát ženy / manželky do Koreje a zpěv z repráků v Jeruzalémě, které způsobily, že jsem vypadl z napětí filmu a už jsem se "jen dodíval"... Svými schopnostmi analýzy a orientace v situaci mi silně postava Gerryho Lanea připoměla postavu Bryana Millse... no přidat ji tam, to už by byl trochu jiný film, ale možná ještě zajímavější... ()

vlKousek

Škoda, škoda, škoda, tak slibně to začalo, mělo to atmosféru, všechno...pak se to změnilo v nudu a čekání na další klišé, co jistě zaručeně přijde....a přišlo a pak další....bylo jich tam opravdu hodně. Jasná předvídatelnost filmu taky na kráse nepřidala. (Fakt docela náhoda, že najednou se všem zářivkám rozbijou startéry, co? :)) No abych to shrnul. Normálně bych dal asi jen 2*, ale vzhledem k docela povedenému začátku musím dát 3, protože je daleko víc horších filmů, kterým jsem dal 2*. ()

otilrak

Spousta akce, lekavých scén, zajímavě udělaní zombíci a k tomu dost dobrý příběh. Herecké výkony taktéž skvělé. Za mě vše, co podle mě má takový film mít. ()

Larry12

Už úvod mě naprosto dostal, hlavně díky skvělému soundtracku. Konečně film, ve kterém se nedíváme na nějakou skupinku lidí, která se snaží přežít každý den v postapokaliptickém světě, ale na nějaký "zbytek" vlády, snažící se nalézt příčinu a řešení nákazy. Filmů o zombie jsou mraky, ale tady ten se mi líbí ze všech nejvíc. ()

borohub

No to bylo něco. Původně jsem nečekal, že to bude tak dobré, nakonec tento film dopadl nad moje očekávání. Akce dobrá, atmosféra dosti temná, dějové zvraty špičkové. Brad Pitt tuto roli zvádl výborně. Řekl bych, že snad nejlepší film, co jsem tento rok v kině viděl - a že jsem jich viděl poměrně dost! ()

Mr_Moon

Spatny scenar a nudny dej. Slabsi akcni sceny a behajici zombii (jestli to jeste jsou zombici). S knizni predlohou to ma pramalo spolecneho, spis to kazi propujcene jmeno...Pitt hral jak kdyby nedostal zaplaceno v tehle nelogicke slatanine... ()

miki68cz

Film šitý na míru jednomu herci, film šitý na míru Bradu Pittovi. Nedotažené do detailu i přesto pěkně natočené, velice slušně zahrané, okolo pana herce, hlavního borce se pohybují jen samí outsideři, kteří nemají možnost jeho veličenstvo ohrozit. Pěkné triky, 3D, dobrá muzika. Byl jsem tvůrcům vděčný, že se moc nesalutovalo. Doporučuji jako další ukázku, jak postupuje digitalizace světové kinematografie a vyvíjí se trikové scény. ()

george82

Co na tom bylo jiného nebo zvláštního, že to má tak vysoké hodnocení? Pitt? Forster? Sám nevím. Nepřišlo mi to o moc úžasnější, než jakýkoliv jiný film o "zombie". Furt dokola. Infekce, vir, neznámá nákaza....a co? Vždyť tam nešlo o nic extra. Určitě je to dost akční a film rychle utíká, ale abych si na něj znovu vzpomněl nebo si ho chtěl pustit znovu, tak to opravdu ne. ()

lucky.loo

Má to něco navíc oproti klasickým zombie naháněčkám. Dobré triky, kameru, zvuk a když se k tomu přidají i velice dobře udělaní zombie, kteří mají navíc, kromě standardního napadání všeho živého co se hýbe i vlastnost rozeznávat mezi zdravými jedinci a nemocnými, máme tu hezkou berličku, jak z filmu vytěžit trochu víc. Já se celkem bavil. Hodnocení: 76% ()

jafuska

Bohužel pro mě negativní podívaná, ale chyba byla, že jsem si pořádně nepřečetla obsah filmu, a to jsem měla, protože bych do kina na tento film určitě nešla a jediný důvod proč ne, byli Zombíci, sice efektnost měla svoje, hudba byla opravdu dokonalá, ale žánrově se mě tento film úplně minul, a samotný Brad Pitt je to dobrý herec, ale v poslední době se věnuje jen své rodině, a na herectví, jako kdyby zapomínal, ale třeba se ještě nějakých žánrů od něho dočkáme. Určitě bych už se znovu nepodívala, ale netvrdím, že to bylo špatné, jen mám ráda úplně jiný styly filmů.. ()

kolik27

B. Pitt průměr, jinak průměr, jediné co převyšuje nad 50%, je pro mě velice zajímavé ztvárnění reakcí zombíků na zvuk, kdy doslova válcovitě drancují jakýkoliv terén a to dle počtu a síly zvuku, kterým se řídí při vyhledávání. ()

pmusic

Kdyz vidím vsechna hodnocení a ctu uz nekolikátý komentár, skoro si ríkám, jestli jsem nevidela úplne jiný film nez ten, o kterém tu vsichni písou. Pro me to byla od zacátku velice podprumerná zálezitost, pri které jsem si stále casteji musela pokládat otázku, proc jindy skvelý Pitt do neceho takového sel. Plytké dialogy byly chvílemi az prihlouplé, analýza situace na lodi mi prisla vylozene smesná, Forster nenechal diváka, aby o necem zauvazoval sám, veci predkládal jak obed na talíri. Jeden z mála filmu, který jsem ani nedokoukala. Za snahu, efekty a Pitta dávam **. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech