Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

kishi_SO

akoze????? naposledy ma tak zmagorilo liter vodky a dve krabicky cigariet!!! Uzas, perfektcionizmus atd. Spolupraca Scorsese & Di Caprio sedi asi tak ako rit na serbel. Odporucam kazdemu! ()

superzurda

Pro mě prokletý film, rozkoukaný jsem ho měl snad tři měsíce. Nakonec se mi to podařilo. Krásná kamera a prostředí. Divák objevuje vše o mintu dřív než Leonardo, což ho neustále drží ve střehu. Nakonec proč ne? ()

Weehaa

No, je to zvlastni film. Zatim nejak nekterym vecem moc nerozumim. Nevim, jestli jsem to vsechno pochopil tak, jak jsem mel.... Co znamena cely ten rozhovor o nasili se sefem ochranky? A proc je na konci zaber na majak? A v prvnim snu s Laeddisem (kdy Teddymu zapaluje cigaretu, resp. ve chvili, kdy ma pomoct Rachel), je zaber na kouriciho Teddyho pozpatku, proc? Cely mi to hrozne pripominalo jeden z mych nejoblibenejsich filmu vubec - Identity. Protoze jsem predem vedel, ze film ma nejakou necekanou pointu (a protoze se rozviji v nekterych vecech hodne podobne Identite), tak jsem si to spojil rychleji a zas tak to neprekvapilo. Teda az na ten zaber na majak. Proc to tam bylo? Krucipisek. Golfistovo salto v posledni vete jsem bohuzel taky nepobral, predpokladam, ze mysli sebeuvedomeni, ale mne se to nejak nezda, protoze Chuck mu na konci rekl Teddy, coz by v tomhle pripade rict nemohl.. Je to divny, mam paranoidni dojem, ze mi ve filmu neco dulezityho unika.... ()

brodži

Co k tomuto dodat? Film se rozjíždí opravdu skvěle. Očekávání něčeho většího předčí ještě větší zjištění. Výsledek? Kdo chápe tu větu, co jsem ztvořil? Asi těžko. Film je přehlídkou stavů a léčby a hledání vražedkyně. Kde je vlastně pravda? Psychotik nebo opravdu jen člověk polapen do pasti ustavu? Scorsesemu se tento snímek povedl jako spousta dalších. I Leonardo prodal znovu svůj herecký um a myslím, že i přestože tento film šel mimo mě si zaslouží dobrý 60% - 3* ()

Pjotrik

Kdyby to vyústění nebylo předvídatelné, dal bych 5 hvězd. Při scéně v majáku jsem si říkal "jestli je bláznem on, tak je to škoda, protože film s podobným odhalením už někdo myslím natočil" Prostě jsem doufal, že doktor hraje na Di Capria boudu a snaží se mu ty halucinace vnutit. To by byla teprve detektivka!!! Atmosféra skvěle ponurá, herci výborní, závěr filmu (posledních 5 minut) originální a docela srdcervoucí. 80% ()

Petulka25

Po shlédnutí filmu jsem, jako asi každý, přemýšlela, jak to vlastně dopadlo. A nadchla mě verze, která je zřejmě méně pravděpodobná, ale pro mě naprosto dokonalá. Hlavní hrdina byl opravdu agent a opravdu přijel se svým kolegou na ostrov vyšetřovat, hnán osobním motivem najít vraha své ženy. Odhalí nekalé praktiky ředitele a proto musí být odklizen. Postupně si uvědomuje, že nemá šanci se z ostrova dostat, proto přijímá roli psychicky nemocného a nechá si udělat lobotomii. V průběhu filmu jsem o této verzi měla pochybnosti, ale po závěrečné komunikaci mezi ním a jeho kolegou, jsem se k ní přiklonila stoprocentně. Varianta, že by byl blázen od začátku, by mě tolik nedostala, protože právě to, že si je vědom bezvýchodné situace, a proto se rozhodne tak, jak se rozhodne, pro mě dělá film zajímavějším. ()

brasek

Film má jedno veľké mínus a to, že už po 30. min bolo jasné, že Teddy Daniels je pacientom psychiatrickej kliniky a celé vyšetrovanie je len fraška. Začiatok nie je zlý... atmosféra naberá na dychu vďaka prostrediu na ostrovu, klinike, pacientom a personálu... Bohužiaľ vízie Teddyho Danielsa (mŕtva manželka - tej je tam až priveľa, udalosti v Dachau) to všetko kazia, naťahujú stopáž a snímok ostáva niekde medzi mysterióznou drámou a psychologickou sondou do duše Teddy Danielsa. Ešte by som si vedel predstaviť, že udalosti v koncentračnom tábore Dachau by mali nejaký vplyv na dej, ak by Dr. Jeremiah Naehring (Max von Sydow) bol nacistický lekár a udalosti by sa točili okolo toho... ale to už je môj potencionálny scenár. Z celkového pohľadu lepší priemerný snímok, ktorý sa však nemá čím chváliť. ()

ZAUME

Prokletý ostrov se mi dostal takříkajíc pod kůži. Musel jsem se na něj podívat podruhé hned po prvním zhlédnutí a detaily, jakými je film obohacen, a které samozřejmě oceníte až při druhém promítání, jsou to, co oceňuji ze všeho nejvíce. Hned po vynikajícím výkonu DiCapria a Kingsleyho druhý důvod, proč tento jedinečný snímek zařadit mezi své oblíbené - třetím je neskutečně promyšlený příběh, který je v dnešní době třeba ocenit dvojnásob. ()

jopal

Myslim, ze je to film s velkym potencialom a prve vzliadnutie nedokaze u divaka vyvolat naplno vsetky zazitky, ktore ponuka, zvlast, ked nie je oboznameny s pointou. ()

djcremo

I keď je to skvelo natočený film, i keď sú tu skvelé podané herecké výkony, počas sledovania my stále na um prichádzala myšlienka, že niečo podobné tu už bolo. Ale ani to by tak veľmi nevadilo ako to, že kopu otázok zostalo len povrchne zodpovedaných a nejasných. ()

Kada80

Spojení Scorsese a DiCaprio opět zafungovalo na výbornou.Cesta na ostrov a hledání zmizelé pacientky je pro Teddyho také cestou k hledání sebe samého.Výborný požitek z vyprávění,kdy nás Scorsese úmyslně zavádí do slepých uliček a nabízí nám zavádějící stopy.Tohle všechno nás má hlavně připravit na šokující vyústění. NEZAPOMENUTELNÉ : Teddy : Tohle místo mě přinutilo zamyslet se? Chuck : A o čem,šéfe? Teddy : Co je horší? Žít jako zrůda,nebo umřít jako slušný člověk? 100% ()

wwii9

Priemerný film tak nanajvýš na 3*. Ibaže tu už bolo Memento a žiadne prekvapivé rozuzlenie sa tým pádom nekonalo. Film, v ktorom má hlavný hrdina podobný problém, je spracovaný omnoho kvalitnejšie (a asi aj lacnejšie). Ak by som Memento nepoznal dal by som tu tie 3*. Takto je to len za 2*. ()

morwen

Duo Scorsese DiCaprio jedou opět spolu. Co nám ted vytvořily bylo asi to nejlepší co jsem od nich viděl. Tolik spekulací ,které doprovází celý film, no to je něco úžasného cesta ke konci a tedy za finální pravdou zjistit co se to na Shutter Island děje je hrbolatá a ano možná občas zdlouhavá ale konec si to u mě vyžehlil. I přes ty mouchy které poletují okolo cel bláznů musím dát 85% ()

RomanT

V podstatě béčkový thriller, který nasbíral body jen díky jménu Scorcese. V průběhu celého filmu bylo tolik rušivých momentů, které mi dokázaly rozhodit celkovou atmosféru. Za všechny scéna, která se mi vybaví při pohledu na výše zobrazený plakát, kdy se Teddy setkává s pacientem George Noycem. Kdo je sakra George Noyce? To jsem si opravdu nestihl zapamatovat (až při přetočení zpět jsem zjistil, že jeho jméno se mihne jen krátce při rozhovoru s partnerem Chuckem). A co to jsou sakra za super zápalky, které hoří tak dlouho? A tak dále. Snad jen ten začátek nemá chybu. ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013