Napodruhé se s tím, že Scorsese nenatočil nic většího nebo menšího než film, u kterého opakovaně jednou za čas s potěšením vypnu mozek a nechám se tupě jako dítě vést bludištěm, vyrovnávám podstatně lépe. Edit: a zhruba na podvacáté se z toho stává jedna z nejoblíbenějších scorseseovek. Na první zhlédnutí standardní detektivka, která se na to druhé zaměřuje na vyhledávání přehlédnutých vodítek, ale s každým dalším se pravé jádro filmu čím dál víc upevňuje, až se z Prokletého ostrova nakonec stane plnohodnotné drama o vině a sebeklamu, kterému může být nějaká detektivní zápletka upřímně u zadku. Jednorázovým hříčkám typu Šestý smysl se o něčem takovém může jen zdát.(19.8.2010)

Prokletý ostrov je velmi zvláštní film. Po první dvacetiminutovce jsem si v duchu řekl: "kdyby to nakonec skončilo ...... tak by to byla pěkná prdel", a ono to tak skutečně skončilo. Ne, že bych se chtěl chlubit, že jsem v téměř dokonale zamotaném filmu plném záhad a bizarností odhadl předem konec. Chtěl jsem naznačit, že Shutter Island je geniálním filmem, ve kterém budete přemýšlet o jeho konci a možná i narazíte na správný výsledek, ale přesto si jím nebudete jistí protože scénář vám nabídne spousty zajímavějších a velkolepějších představ. Leonardo DiCaprio hraje opět bravurně a jeho jméno je záruka té nejvyšší kvality na jakou dnes můžete v Hollywoodu narazit. Mark Ruffalo hraje charismatickou postavu, která v sympatiích převyšuje i tu hlavní, alespoň v mém případě to tak bylo. Stopáž je velmi dlouhá, ale sakramentsky nabitá a nenašel jsem místo, ve kterém bych se nudil. Přístup hlavního vyšetřovatele mírně připomíná noirovský styl a celý ostrov je nabitý mysteriózností k prasknutí. 90% 22.03 2010 06/19 nejočekávanějších 2010(22.3.2010)

Uz chapu, proc tu kazdej prezvejkava pribeh. Nekdy po pulhodine me totiz napadlo, jaka by mohla bejt pointa a skoro az do konce jsem pak byl natesenej, jak se Scorsese vytasi s necim naprosto jinym a necekanym, co moje odhady rozmeta na kusy. A ono velky hovno, pointa je naprosto takova, jakou jsem ji hned skoro od zacatku filmu ocekaval. Takze v tomhle trochu zklamani, ale to je jedina chybka tohohle skvelyho mysteriozniho skoro hororu. Scorsese se konecne vysral na nejaky podlejzani akademikum a natocil nejlepsi film od Gangu New Yorku. Od prvni do posledni minuty perfektni tajemna a mraziva atmosfera, podporovana vcelku minimalistickou skvelou hudbou. Do toho sem tam nejaka fakt uchvatne natocena vizualni parada, spousta skvelejch zneklidnujicich flashbacku, krve se Scorsese taky nebal a do toho skvely herci prekvapive vcetne Kingsleyho a v jejich cele paradni DiCaprio. Takze i pres ten jeden prehmat s pointou, pricemz nemuzu si pomoct, ale urcite se dali vymyslet minimalne dve jiny, aniz by to predchozi dej nejak stavilo na hlavu, no takze i pres tu pointu proste skvele natoceny, skvele zahrany a uzasna atmosfera, me to bavilo od zacatku do konce.(21.3.2010)

Po hodině člověk začíná tušit, jak to vlastně asi je, i když může mít pochyby (což je fajn) – stačí, když už pár filmů s podobnou tématikou viděl. Přesto je to solidně natočené, herecké výkony jsou dobré, některé scény jsou opravdu dobré, ale jako celek to bylo až příliš dlouhé a nevtáhlo mě to natolik, abych na tu dlouhou stopáž zapomněla. Velmi silné 3*.(13.8.2017)

Průhledné, ze začátku zbytečně a nevím proč, melodramatické. Už mám celkem po krk filmů, které chtějí jednou větou na konci udělat snímek více zajímavým, co z toho, když ten devadesátiprocentní zbytek skutečně znatelně pokulhává. První velké zklamání roku. Aspoň, že ten jindy nevýrazný Mark Ruffalo se vytáhl.(14.4.2010)

• - Spoiler: Žena, kterou vidíme v úvodu filmu se sešitou jizvou na krku v momentě, kdy vstupují vyšetřovatelé do nemocničního areálu, má v původní literární předloze ještě jednu zajímavou pasáž, na kterou odkazuje scéna z filmu. Ve filmu si při pohledu na Teddyho přiloží prst k ústům coby gesto k naznačení tichosti a následně s úsměvem zakroutí hlavou. Divák však neví, že v knižní předloze později tuto ženu vyšetřovatelé potkají znovu a žena jim opět s úsměvem sdělí, že na tomto ostrově již zůstanou navždy. Následně dodá nevýraznou poznámku, jejíž smysl divák pochopí až v pozdějším ději, doslova řekne: „Oni tady udržují tajemství. To je to, co sytí tohle peklo." (FIBO)

• - Pracovní název filmu byl Ashecliffe. (Chatterer)

• - Vínový automobil doktora Cawleyho (Ben Kingsley) je Buick Roadmaster z roku 1947. (Saur.us)