,,Nezapomeňte na nás, protože my jsme také žili, milovali a smáli se“..... Tak tenhle film mě dostal ! Super scénář, filmařina a Leoš, který určitě jednou dostane Oskara! No a co, že se dá pointa odhadnout, to ostatní – ostrov, záhada (že by Ztraceni čuměli) a brilantní střídání žánrů (psycho, krimi, thriller, horor) bylo moc fajn. V tomhle mám jasno. Stejně i o tom, zda-li ŽÍT JAKO MONSTRUM, NEBO ZEMŘÍT JAKO SLUŠNÝ ČLOVĚK. Nebo je snad chorobomyslnost nakažlivá? Asi jo. Dám 5*. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Dosud vám žádnej dobrák nevyzradil pointu. 2.) Máte před lobotomií. 3.) Představujete si děti jako živé panenky. 4.) Máte pocit, že vám všichni lžou. 5.) Když se řekne Šestý smysl, nemyslím na sex, ale na film. PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ***(24.5.2010)

Výborná žánrovka s hutnou atmosférou, DiCapriem v jednom z jeho nejlepších výkonů a Markem Ruffalem, který zraje s každou rolí... Škoda jen přepálené stopáže. Ta nevadí ani tak v průběhu (kdy ve mě film skutečně dokázal budit nadšení, zájem a zvědavost z toho, co přijde dál a jak se to ještě zamotá), jako spíš ve finální vysvětlovací pasáži. Doslovnost se Scorsesemu, podobně jako v Departed, příliš nevyplatila...(4.4.2010)

„V sobotu sa do školy nechodí.“ – „V mojej áno.“ Je to príliš dobré na „len“ 60%. Snímka ponúka starostlivo budovanú atmosféru (na úkor tempa), zaujímavé herecké výkony (okrem sympaticky arogantného DiCapria umiernený Mark Ruffalo alebo po dlhom čase konečne zasa kvalitný Ben Kingsley), pôsobivú vizuálnu stránku a, samozrejme, šokujúce záverečné rozuzlenie. Práve vďaka nemu si miestami možno až prehnane a zbytočne pomalú snímku pozriete aj druhý krát, ale ťažko, až na výnimky, aj tretí, štvrtý a osemnásty. Ono rozuzlenie je ale tak šikovne urobené, že nemáte šancu nájsť scénu, ktorá by vám „definitívne“ potvrdila/vyvrátila váš názor na to, kto bol v skutočnosti kto; dokonca i scénu, ktorá sa na prvý pohľad javí ako vysvetľujúca, pri len o čosi detailnejšom preskúmaní pod mikroskopom zhodnotíte ako scénu, ktorá vôbec nič nevysvetľuje, iba to ešte viac komplikuje. PREKLIATY OSTROV je film, v ktorom existujú dve diametrálne odlišné „možné roviny/alternatívy“ vedľa seba bez toho, aby si navzájom odporovali (jedná sa teda o iný typ záverečnej „šokujúcej pointy“, akú ponúkol napr. priamočiary ŠIESTY ZMYSEL).(27.5.2011)

"Veľkú pointu" som vedel vopred, ale napriek tomu (alebo práve preto?) som celý čas chrochtal blahom a uvažoval, kedy som naposledy videl taký perfektne premyslený, tematicky vrstevnatý, žánrovo hravý, výborne napísaný, bravúrne zahraný (Oscara pre Lea, prosím, je najvyšší čas) a skvele natočený film. Marty strikes back. Vo veľkom štýle. Pri scéne s jazierkom som plakal ako dážď - parádny výbuch postupne gradovaných emócií. Zatiaľ jasný film roka.(2.3.2010)

Po hodině člověk začíná tušit, jak to vlastně asi je, i když může mít pochyby (což je fajn) – stačí, když už pár filmů s podobnou tématikou viděl. Přesto je to solidně natočené, herecké výkony jsou dobré, některé scény jsou opravdu dobré, ale jako celek to bylo až příliš dlouhé a nevtáhlo mě to natolik, abych na tu dlouhou stopáž zapomněla. Velmi silné 3*.(13.8.2017)

• - Po filmech Gangy New Yorku (2002), Skrytá identita (2006) a Letec (2004) se jedná již o čtvrtou spolupráci režiséra Martina Scorseseho a herce Leonarda DiCapria. (vyfuk)

• - Ve scéně, kdy Bridget Kearns (Robin Bartlett) pije, lze po dopití vidět na stole dva kroužky po sklenici. Předtím však na stůl sklenici nepoložila. (StarPlate)

• - Paní Kearnsová, která požádá "Chucka" při výslechu o sklenici vody, poté, co napíše Teddymu do bloku "RUN", přijme sklenici, při záběru en face v pravé ruce, kterou zvedne k ústům a "pije", nedrží nic, následuje záběr přes rameno, kde sklenici pokládá levou rukou. (pedrossa)