Mladá televizní reportérka Angela (Jennifer Carpenter) se svým kameramanem natáčí noční pořad o hasičích, a když zazní poplach, dvojice spolu s nimi vyjíždí na místo, odkud přišlo volání pomoc. Hrůzu, jež tam na ně čeká, však nikdo nemohl předvídat…  Když se televizní reportérka Angela Vidalová (Jennifer Carpenter) a její kameraman vydají natočit akci odvážného týmu hasičů v Los Angeles, nikdy by je nenapadlo, že první noční volání o pomoc může být i poslední. Právě díky němu se ocitají v pasti obytného komplexu, který je bez varování zapečetěn a neprodyšně uzavřen. Je vyhlášena karanténa, telefony, internet, televize i mobilní telefony přestanou fungovat a zachránce bez možnosti úniku obklopí vystrašení obyvatelé budovy, kteří jsou zřejmě infikováni jakýmsi smrtelným mutujícím virem. Co se za zdmi budovy dělo dál, je známo jen díky později nalezenému natočenému materiálu... Karanténa je americký remake úspěšného španělského hororu, který měl premiéru v listopadu 2007. (oficiální text distributora)

URBAN

Nedá se tak úplně říct že je to špatný film, jenomže chování postav je často stupidní a při některých dialozích jsem se občas i trochu pousmál. Zrovna jsem u toho netrpěl, ale taky mě to neoslnilo. ( 5.10.17/Netflix ) ()

Triple H

Čakal som niečo strašidelnejšie. Naozaj napínavé to začalo byť až v úplnom závere. Natočené to bolo vzhľadom na to o čo filmárom išlo veľmi dobre. Niektoré efekty (pád požiarnika, pád nakazenej černošky) boli celkom pôsobivé. Miestami mi to ale prišlo nechcene vtipné- napríklad keď po nejakej masakre utekajú hrdinovia dole schodami a oproti nim beží asi pätica ľudí rovnako zbesilo hore. :-))) Rovnako záverečné zbesilé vyskakovanie nakazených už pripomínalo viac videohru ako film. Jennifer Carpenter tu bola naozaj pekná. IMHO ale do takéhoto filmu (t.j. snažiaceho sa o autenticitu) nepatria známe ksichty ako ten týpek z Ally Macbeal. :-) Takže celkom pohoda, ale na strašidelnosť Záhady Blair Witch sa to nechytá (a možno aj Cloverfield bol napínavejší). ()

Cedr

Vůči originálu slabé a neatmosferické. Jennifer Carpenter se sice snaží, ale Manuela Velasco byla přeci jen o třídu lepší. Pokud máte něco proti Španělsku, tak se Quarantine dá celkem ustát jako ucházející náhražka, ale stejně se raději podívejte na [Rec]. ()

Doudis19

Doslovná předělávka španělského hororu "Rec" sice všechny svoje trumfy odkoukala od originálú, jenže i tak prostě pobaví. Ještě vylepšené krvavosti jsou příjemně nechutné a Jennifer Carpenter se děsí a leká líp než prdelatá reportérka z originálu. ()

baruss

Celkom svižný hororík, ktorému až na 2 minichybičky verím všetko... Nemám rád americké remajky a príšerkovské horory, a už vôbec nemusím ručnú kameru... Ale tento film toto azda úplne vyvracia.. Film veľmi dobre spracovaný, veľmi slušné herecké výkony, napätá atmosféra.. Ďaľšie pozitívum filmu je, že ak na mňa jedného dňa príde nálada pozrieť znova, tak si zapnem španielsky orginál [Rec]. A budem mať to isté v inom šate... k tým 2 minichybičkám... pozor spoiler: úplne záverečná, posledná scéna filmu je ako z každého béčkového hororu..., druhá chybička: scéna s deckom.. (zrovna keď padne na neho podozrenie, že je nakazené tou chorobou, tak sa ukážu jej prejavy.. samozrejme správanie niektorých postáv sa dá považovať za minichybičku... ale v tomto prípade mi to vôbec nevadilo... Vrelo odporúčam... ()

ecceHOMMO

Takmer presná kópia originálu akurát s inými -americkými hercami...Áno, možno sa to líšilo v malých detailoch, ale vlastne sa mi ani nechce polemizovať o tom, ktorý bol lepší...či original REC alebo Karanténa *** / **** ()

DivX

Suchý remakeový odvárek španělského REC. Šlo vidět, že se Jennifer Carpenter snažila podat co nejlepší výkon jako dalších 15 herců ve filmu ale moc se to nedařilo… Prostě originál je originál. 55% ()

DJ Rocco iNc

Celkom sa mi tento film páčil, no až na pár detailov. Dej bol celkom zaujímavý aj napínavý. Bolo to trocha odlišné od ostatných ,, zombie ,, hororov. Zahrali si tam aj známi herci. V úvode som spomínal, že až na pár detailov bol film dobrý. Tie detaily sú hlavná hrdinka Agela (Jennifer Carpenter - V moci Diabla - Exorcizmus Emily Rose). Celú hodinu bola v pohode. Ale po hodine sledovania som mal už len nervy. Nemohol som sa sústrediť na dej a napätie filmu, pre jej prehnane histerické vystupovanie, ktoré ma privádzalo do šialenstva. V kuse len vreskot, bľakot, plač a vzlykanie. Preto aj tak dopadla ako dopadla. Inak to bol celkom dobrý film. Len škoda, že tvorcovia hororov nemajú vlastnú predstavivosť a nápady na dobrý horor musia kopírovať od iných úspešných filmov. Najmä čo sa týka natáčania s jednou kamerou, kde to všetko celé odštartoval filmový hit Záhada Blair Witch. ()

Sfinkter

Pro mě stejný level jako originál, se všemi klady i zápory. Ale vzhledem k okopírování se musí jít s hvězdičkou dolů. ()

karlik4801

Americký remake REC, dost zbytečný. Co se musí nechat je odhalení kameramana. Make-up ušel, ale žádný mistrovský výkon tady maskéři neodvedli. Škoda že už to jednou existuje. ()

A.L.E.S.

V poslední době se rozmohly filmy typu "reportáž do televizních zpráv", čili bez hudby, s minimálním střihem a vše improvizované. Ovšem improvizace, kdy si myslím, že zrovna v tomto případě byl scénář na několika stránkách, je poměrně uvěřitelná. Dokumentární kamera působí velice autenticky a divák tomu snáze uvěří. Roztřesená kamera jej nutí ještě více přemýšlet. Všichni zúčastnění předvedli výborný výkon - takhle se má chovat stádo ovcí v panice, takhle mají jednat lidi v bezprostředním ohrožení. Proto se nedivím některým nesmyslným zákrokům. Nevím, jestli se jedná o nejlepší horor tohoto roku, podle mě rozhodně ne. Každopádně je to takový lepší průměr, i když to někdy byla docela solidní jatka. ()

Ryuuhei

Docela příjemný remake originálu, který přidal pár vážně dobrých lekaček, ale ubral co se týče logiky hlavních postav. Jinak efekty dobré, změna taktéž, až extrémně hysterická hlavní hrdinka poněkud na zabití, ale to se dá překousnout. Nebýt pokračování originálu, které z toho udělalo poněkud frašku, stále bych se přikláněl k němu. Zde, protože nemá žádné podobné pokračování (nepočítám ta s jiným zasazením) dávám jasný verdikt, že jako jednorázová alternativa to neuškodí. ()

BROKEN_ odpad!

Radši si pusťte originál REC, protože tohle je k smíchu. Kdy už se ti Amíci naučí, že když to není jejich, tak to mají nechat na pokoji! BOŽE!! Takhle zesměšnit jeden z nejlepších hororů všech dob, to je k pláči. ()

lennyd

Reportérka Angela Vidal (Jennifer Carpenter) se svým kameramanem se vydávají natočit reportáž, o jedné obyčejné noci na jedné obyčejné hasičské stanici. I když hasiči jsou fešní chlapci, přece jen Angela s napětím očekává nějakou akci - a té se jí dostane požehnaně. Při jednom zcela obyčejném výjezdu k jedné obyčejné starší paní, se TO stane. Stařenka je nakažena nějakou podivnou chorobou, která jí umožní i takřka ve stavu klinické smrti pokousat zasahujícího policista. Zásahové složky velmi rychle zareagují, a dají celý dům, včetně zasahujícího týmu do karantény. Ale nákaza se šíří velmi rychle ... Vzhledem k tomu, že jsem původní španělský film [Rec], ze kterého Karanténa vychází neviděl, tak je mé hodnocení veskrze pozitivní. Celkové pojetí filmu, jako "reportáž" natočená zasahujícím kameramanem, dodává filmu sílu a napětí, které by se dalo krájet. Sice se větší část filmu odehrává potmě, ale i to dodává na děsivé atmosféře. I herci (neherci) jsou vybráni dobře, řekl bych, že známá tvář by (jakože) dokumentárnímu filmu jen uškodila. Potěšil mě také konec, tak nějak jsem doufal, že autoři nezklouznou k nějakému obvyklému hollywoodskému klišé (Tady máte všichni aspirín, a na to co se tu stalo zapomenem)... ()

Bobik9

Opravdu možná nejlepší horor tohoto roku. A pokud je španělská verze lepší, tak to musí být opravdu bomba, protože Karanténa byla opravdu výborná! Celou dobu filmu jsem byl napjatý odkud se zase vyroní nějaký nakažený nebo jestli policajti pustěj obyvatele ven. Opravdu skvělý horor. ()

neoBlast

A cenu za nejzbytečnější projekt posledního desetiletí získává: John Erick Dowdle. Nemohl jsem si odpustit tuto poznámku, protože takovéto remaky mě iritují. Jeho jedinou podstatou a účelem je převedení španělského originálu do anglicky mluvené verze. To přece naprosto zabíjí jakýkoliv projev tvůrčí kreativity - a kvůli ní snad koukáme na filmy, ne? Naprosto stejný scénář opravdu několik pozměněných scén a výraznější gore efekty nezachraňují. Závěr byl rozhodně v původní verzi daleko působivější a celý film vypadal daleko autentičněji a ne tolik "audience-friendly", což pomáhalo celému handheld konceptu. Jennifer Carpenter suveréně trumfuje svojí roli z Dextera a je ještě o řád otravnější; dnes vystoupala snad na vrchol mého pomyslného Olympu nejhorších hereček. Kdybych původní [Rec] neviděl, šel bych snad i na čtyři hvězdičky, ale jako výstražný políček producentům, že tento přístup se mi nelíbí, bych raději zasadil odpad! 50 % ()

tnp101

Američani již znovu jednoduše okopírovali dobrý neamerický film (nyní tedy opravdu extrémně - dá se říct, že scénu za scénou). Jestliže jste neviděli původní snímek, v klidu doporučuji. Pokud je tomu naopak, ruce pryč. Je to ten samý film v anglickem znění. Přesto však více doporučuji originál, jelikož mi atmosféra u americké verze čas od času připadala méně mrazivější. ()

Raven0

Doslovný přepis (REC)u není vůbec špatným filmem. Problémem je, že (REC) byl první a tvůrci remaku absolutně s ničím novým nepřispěli... Což je škoda. ()